Esileht Pereelu ja suhted Meie suhe on metsas – lapsed

Näitan 24 postitust - vahemik 61 kuni 84 (kokku 84 )

Teema: Meie suhe on metsas – lapsed

Postitas:
Kägu

RE: Meie suhe on metsas – lapsed

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]oled ikka üks hüdapütakas ikka.mis sul viga mees ju iga päev kodus.mul neli last3kuustkuni 5aastenija saan kah üksi hakkama pole probleemi.kui sa tahtsin nii palju lapsi siis ära hädalda.õpi elama on minu soovitus.[/tsitaat]
Kusjuures mul oli omal ajal samamoodi. Olin nelja lapsega kodune, lasteaias mitte ükski neist ei käinud ja kui kõige vanem kooli läks, siis oli kõige noorem 1-aastane. Sai lastega poes käidud, toit tehtud, õppida aidatud, pesud pestud-triigitud ja toad koristatud. Mees oli küll õhtuti kodus aga hommikul 7.30 läks ja õhtul 18.30 tuli ning 2x nädalas käis veel trennis ka. Ning neid mugavaid ühekordseid mähkmeid sain ainult viimase lapsega kasutada, ennem seda ikka marlimähkmed; millega kaasnesid lisaks mähkmepesule ka meeletud sipukate ja voodipesuhunnikud; sest ikka juhtus vahel kusagilt midagi läbi andma.
Nüüd noorim laps 18 ja kui eile seda teemat lugesin, siis mõtlesin, et no mida nii hirmrasket saab olla kolme lapsega. Praegusel ajal poed ka kaua avatud, saab valida, millal see poetiir teha. Tookord olid poed avatud 18(19.00) seega ei saanud isegi õhtul hiljem poes käia. Nüüd jäta mees peale tööd lastega koju ja käi õhtul ise rahulikut poes; enamus poode avatud 21.00 (22.00).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuniks Sul endalgi veel hormoonid möllavad, ei ole õige teha kapitaalseid otsuseid mis mõjutavad Teie kõigi elu. Natuke päikest päeva ja hobuse kannatust. See aeg läheb mööda.[/tsitaat]

natukene mööda jutt ju Sul. otsust hakkab tegema mees, mitte naine. mees ju ei tea, \”mis saab\”- seega mida naine siis peab tegema?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lahkuminekuni on teil veel aega. Proovige oma elukorraldus paika saada ja sa näed kuidas te beebigi maha rahuneb.

Te rääkige, alguses sina ja mees ja pärast terve perega koos. Üksteist süüdistada pole môtet, sest ilmselt ongi nii, et kumbki pool rabab, aga tulemust pole. Alustage juttu nii – sinul pole hea, minul pole hea, ometi môlemad rabelevad. Kuidas teha nii, et môlemal oleks hea, sest sellega kaasneb ka terve pere heaolu. Lapse koolist kôrvaldamine viitab justnimelt segadusele perekonnas.

Kui vanad lapsed teil on? Ma môtlen need 2 vanemat last. Terve perekonna toimimiseks peavad ka lapsed oma moel panustama. Vanemate kohustus on koos lastega neile jôukohased ülesanded välja môelda. Milliseid kohustusi iga pereliige tahaks endale vôtta?
Veel üks asi, mis riivas mu silma. Perekonnas süüakse koos, kui on nii, et ema sööb diivanil, üks näksib köögis ja iga pere liige omal ajal ja ise toitu, siis ei tule sellest midagi välja. Palju musti nôusid, suur ajakulu, kôhud jäävad ikka tühjaks ja igasugune ülevaade külmkapi sisust puudub. Kui tihti sa poes käid? Vabalt saab 2-3 päeva tagant poes käia kui korralikult läbi môelda. Patt ei ole ka kirjutada nimekirja, mida osta, sest osad asjad muidu ununevad.

Te peate kôik koos vôitlema oma pere eest ja pereliikmetes ühtsustunnet tekitama. Rääkige lastele, et kuna te pisike on hetkel probleemne, siis olete nôus, et talle kulub palju teie tähelepanust ja ajast. Aga lubage, et suvel selle eest lähete perega nädalaks kôik koos puhkama. Minge kuskile maale vôi turismitallu, suvilasse, telkima.

Suurem laps saagu oma ôppimine korda. Hetkel tundub justkui kogu vastutus oleks sinu ôlgadel, aga lapse ôppetöö eest vastutab laps ise. Ilmselt tuleb sul teda praegusel perioodil aidata, aga ette taha ära tegemine ja sel viisil lapse eneskindluse ära vôtmine ei vii kuhugi. Küsi lapselt, mis ta ise lahenduseks välja pakub. Mis takistab tal ôppimast vôi miks ta tunnis vahele segab? Muidu poleks teda ju koolist kôrvaldatud.
Mitte näägutamiseks, vaid lahenduse leidmiseks. Milline vôidurôôm on lastel kui nad omal käel mingi probleemi on lahendanud ja neid veel selle eest tunnustatakse. Samuti räägi suuremale, et alati on elus second chance. Tal on vôimalik kooli naastes näidata ennast uuest küljest, mis siiani veidi peidus on olnud. Tähtis on vaid see, et meie vanematena anname kanda vastutuse, mis on lapsele jôukohane.

Sulle soovin hunnik naiseliku tarkust, kodus olek ei ole orjamine ja teiste tagant koristamine, vaid peen planeerimine ja korraldamine. Ning intiimsemast poolest – mees tahab seksi. Kas sa ei taha? Liiga väsinud? Siis ütle mehele nii, oh kuidas ma ihaldan sind, aga iga kord kui beebi magama jääb,magad ka sina. Selline mees ei lähe nii kiiresti kodunt välja. Ta teab, et sa armastad ja soovid tema lähedust, teil on ühised vajadused. Môistlik mees lööb käed külge. Kokku on see udupeen poliitika, aga haara härjalt sarvist, sest muidu lähebki pere lôhki. Kui mees hakkab ise mingit lahkumineku juttu tegema, siis vasta kindlameelselt, et teie 3 last ja sinu armastus su mehe vastu väärivad kindlasti veel viimast pingutust. Vôid ka välja tuua selle maj.arvestuse, mida keegi vastaja varem kirjutas. Suure elatisraha ja laste arvuga meest, ei taha tôesti keegi môistlik naine.
Kergemaks teeb ka kui panete nt. mingi tähtaja paika. Proovite uut moodi kuni 1. juunini ja vaatate, millised muudatused on toiminud. Arvutis vôib mees ikka käia, aga jäägu see peale 9, kui lapsed teoreetiliselt juba magavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lahkuminek viisil, et tema \”alustab rahus ja vaikuses\” on sinu jaoks paras enesetapp…
Lapsed tegi, nüüd panustagu nende kasvatamisse. Ja mitte ainult rahaga!

Kui lahkuminek tõesti teemaks tuleks, siis mina teeksin südame külmaks ja nõustuksin vaid beebi endalejätmisega. Vanemad lapsed issile. Küll sa näed, sellist lahkuminekut kardab mees nagu tuld!

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil on täpselt sama olukord. vean ka beebiga raskeid kotte poest. õnneks autoga, aga ega need ise tuppa tule mööda treppe. ja olen 24 h lastega koos, öösel magan stabiilselt 4-5 h.
kodutööd kasvavad üle pea.
Ja mehel (nagu ka sinu omal) ikka esikohal enda heaolu. ohib, et saab liiga vähe. ise midagi teha ei taha. ainult ootab, et mina kõike teen.
kõnnib lihtsalt minema kui on mingi eriti närviline olukord lastega. kasvõi jätab meid keset teed autosse ja lahkub.

olen nüüdseks aru saanud, et mehed on:
-äärmiselt egoistlikud ja enesekesksed
-väga nõrgad
-naisega koos vaid seksi pärast
-lastega koos vaid siis kui need tema enesetunnet tõstavad

seega mida teha? kas elada nii, et peres on veel neljas närviline kuri ja vastikult käituv täiskasvanud laps?

kui sa saad rahaliselt hakkama, siis minge lahku. vähemalt tead, et pead kõike üksi tegema. praegu ju loodad, et äkki aitab millegagi, aga teed ikkagi kõike üksi. Lisaks pidevad pettumused, mis tekitavad stressi.
paari aasta pärast on lapsed suured ja siis leiad ehk mõne normaalsema inimese enda ellu.
seda ilmselt pole mõtet loota, et mees aru saab oma vigadest. läheb edasi oma eluga ja küllap varsti järgmine naine mitme lapsega teda närvi ajamas on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
[tsitaat]ahjaa – poes tuleb käia nimekirjaga. suurem laps ostukäru istekohta, väiksem hälliga ostukärusse või kõhukotti. kõik protestid laste poolt, mis ema elu liiga raskeks teeks (a’la ei taha ostukärus istuda, ei meeldi kõhukotis vms) tuleb karmilt vait käratada. kui vaja, siis vaja ja laps ei prigise.[/tsitaat] No ma ei tea, mees käitub siin nagu tõbras ja sina soovitad naisel laste peale kärkida… Mehele peaks siin käratama, mitte lastele.

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

[tsitaat] [small][/small]
No ma ei tea, mees käitub siin nagu tõbras ja sina soovitad naisel laste peale kärkida… Mehele peaks siin käratama, mitte lastele.[/tsitaat]
kas see tähendab seda, et ema võiks edaspidigi sahmida poes nagu peata kana ja unustada laste pärast pooled asjad ostmata? kui mees on nt nädalases lähetuses? või haiglas? absoluutselt kõiges ei saa mehe peale loota, ise tuleb ka õppida hakkama saama, koos lastega. see eeldab lastele teatud vastuvaidlematu distsipliini õpetamist. mis ei välista muidugi mehe paika panemist ja tema osa suurendamist peremajanduses. lapsevanem ei tohi olla abitu ja oma järglaste eest hoolitsemisega peaks igaüks hakkama saama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
No ma ei tea, mees käitub siin nagu tõbras ja sina soovitad naisel laste peale kärkida… Mehele peaks siin käratama, mitte lastele.[/tsitaat]
Sa vist ei saanud aru, mida Mutsamamma mõtles? Lastele ei kärata niisama, vaid siis, kui laps näit ei taha istuda ostukärus, siis ütled häälega, mis vastuvaidlemist ei salli, et istud ja kõik! Mina näit ütlen sellistel juhtudel lapsele, et see ei ole vastuvaidlemise koht! Nii on ja kõik!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nojah, kui inimesel on probleeme enese kehtestamisega siis võibolla tõesti on õigem hakata seda harjutama alguses väikeste laste peal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
-väga nõrgad

seega mida teha? [/tsitaat]ˇ

ei ole \”mehed\”. sinu oma ja no teemaalgataja oma ka. Minu oma ei ole ja päris paljud teised siiski ka mitte. mida teha? Kõigepealt peaksid vist jah praegusest lahti saama, ei paista, et temast perele või lastele mingit lisaväärtust on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
-väga nõrgad

seega mida teha? [/tsitaat]ˇ

ei ole \”mehed\”. sinu oma ja no teemaalgataja oma ka. Minu oma ei ole ja päris paljud teised siiski ka mitte. mida teha? Kõigepealt peaksid vist jah praegusest lahti saama, ei paista, et temast perele või lastele mingit lisaväärtust on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

http://www.ekspress.ee/news/arvamus/arvamus/toivo-tanavsuu-lobumaja-nimega-eesti.d?id=63827640

\”Pereisad-pereemad avastavad ühtäkki, et neil on igav ja neil pole enam meeles kunagi antud abielutõotus (…armastada nii heas kui ka halvas). Ning ajavad trükimusta vahendusel mingit soga lahku kasvamisest ja armastusvarude otsalõppemisest.

Armastus (mis on eelkõige ratsionaalne otsus) solgitakse ära kirgede ja ihadega — viimased mööduvad absoluutselt alati. Lastest tehakse esemed, mida saab ühest autost teise, ühest kodust teise tõsta. Pered on lõhki, inimesed tülis, lapsed vanemateta — peaasi, et pillerkaar ei lõppeks, et endal mugav oleks ja ei peaks liialt vastutust võtma.

Laste kohta öeldakse, et ainult nende pärast pole küll mõtet isal ja emal koos olla, kui armastus “on kustunud”. Aga minu arvates on lapsed ainuke põhjus, miks kaks inimest üldse leivad ühte kappi võiksid panna. Ja tegelikult ka ainuke põhjus, miks siin asjade maailmas elul üldse mingi point on.\”

:/

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Piibuga naine

Ei tea ise kuidas, aga…ma teeksin paljud asjad ümber:
1)lõpetaks noorima lapse rinnaga toitmise ära (piima vähe, ilmselt laps nälja tõttu ärrituv ja pahur, vanus eeldab, et tulemas esimesed hambad), viid ta kindlale päevaplaanile ja kaasad temaga päevasel ajal jalutamas käimisel vanemad lapsed ka.
2)kindel päevaplaan kirjutada. vajadusel igal õhtul teed uue plaani.
3)Keskmisele lapsele õpetad iseseisva mängimise selgeks. Tunniks vähemalt.
4)Suurimat tähelepanu nõuab hetkel teie peres koduõppel olev vanem laps. Tundub, et need ulakused ikka väga tõsised, kui juba koduõppele suunati. Temaga teha selgeks miks ta nii teeb? Ilmselt tählepanu kolmanda lapse sünni tõttu temalt kuidagi vähemaks läinud. Temaga kindel õppekava välja töötada ning samas kaasad teda ka kodustesse toimetustesse – õpetad sotsiaalseid oskusi
5)istutegi vanem laps, sina ja mees laua taha ja räägite uuest elukorraldusest, kus mees hakkab nädalalõppudel tarbimisnimekirjaga poes käima, aitab majapidamises ja annab igal nädala sulle kaks õhtut a kaks tundi täiesti vabaks.

Need on vaid minupoolsed tähelepanekud sinu kirjelduste põhjal (soovituslikena)

Please wait...
Postitas:
Kägu

mind hakkas huvitama see, et kui mees arvab, et pole raha maksta lapse lasteaiatasu, siis kuidas läheb teie kolmas laps ükskord lasteaeda? Kui mees tahab teie juurest ära minna, siis kuidas ta kavatseb maksta alimente kolme lapse eest? ta ju peab ennast üleval pidama ja oma uue kodu eest maksma…
tulemuseks on kolme lapsega üksikema, kellele mees ei maksa alimente ka.
alusta ikkagi sellest, et pane oma vanem laps tagasi kooli, kasvõi intrernaati, kui mujale ei võeta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Su vanimal lapsel ongi koolis probleemid ilmselt seetõttu, et kodus valitseb äärmiselt segane ja pingeline olukord. Laps tajub seda ja elab seda koolis välja.
Ka meil oli väga, väga raske see aeg kui 3 last olid väikesed. Jah, olen mõelnud, et kui ma oleksin teadnud kui raskeks võib elu minna kolme lapsega, kas ma siis oleksin ikka seda teed läinud. Noored on ju nii naiivsed ja unistavad. Aga nagu sinugi kogemus juba näitab – väikesed lapsed, väikesed mured; suured lapsed, suured mured. Naiivne on arvata, et kui laps kasvab, läheb kergemaks. Ikka raskemaks läheb 😉
Mehele ütleks, et \”koli jah välja, laste hooldusõiguse jagame võrdselt, saan ka mina vahepeal puhata!\”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on ka üks täiesti tuim tükk kodus, absoluutselt ei mõista seda naiste tööd. Aga ma ise ka selline järelandmatu vastik juurikas, et ajan kasvõi läbi paksu muda oma liini.
Päevasel ajal pole kunagi tegelenud poeskäikudega, saumti mitte suuremate koristustööde või kokkamistega.

Mees õhtul koju, sööb ära – siis mina poodi. Poes ilma lasteta käia on lausa puhkus ja sel ajal peab mees lastega kuidagi hakkama saama.
Suuremad tööd teen nädalavahetusel, vähemalt pooleks päevaks saab mehe lastega välja kupatada. Suurema osa pesust pesen nv, kuna ka elekter on siis odavam. Tolmuimejaga ja niiske koristuse ka nv, kui mees lapsi hoiab. Suuremad söögid keetsin just õhtuti, järgmiseks päevaks.

Need, kes räägivad mehe rahateenimisest kui mingist suurest asjast – no unustage ära, see ei tähenda midagi. Nähtud küll, kuidas mees oli kodune ja mina käisin tööl – nii kui koju tulin, viskas väsinud mees mulle lapsed sülle nii, et ma ei jõudnud ostegi maha panna ja läinud ta oligi. Minu, näljane, pidin hakkama endale ise süüa tegema, enne läbi murdes meeletust nõudehunnikust. Toad sassis, must pesu vannitoas laiali, hommikul käimapandud pesumasin märga pesu ikka veel täis.

Ma tean juba kindlalt, et ükskord läheme lahku iikuinii. Mina sellise mehega koos ei vanane, see selge. Parem olen üksi, kui sellise mõttetu inimesega, kes kogu aeg ootab, et keegi tema eest ära teeks või talle ütleks, mida peab tegema. Kummaline on see, et enne lapsi oli ta hoopis teistsugune. Hindasin teda just kõrvalt nii tema tööoskuste, lastega tegelemise jms alusel ja ta sai päris kõrged punktid. Nüüd mees kui ära vahetatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saan aru, et laste pärast suhe metsas?! Sinu jutust jääb mulje, et lastega seonduvad probleemid on vaid sinu mure, mitte mehe. Pead mehega rääkima, ja koos need probleemid lahendama, sest tundub, et ta pole piisavalt kohuse- ja vastutustundlik isa! Ma ka ei kujutaks ette, kui peaksin tegelema 3 lapsega korraga ja päevast päeva. Proovige ikka koos oma elukorraldust muuta ega lahku minge, kui teil just muid suhte probleeme pole!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina teeksin õhtusöögiks putru mehele.

Endal oli sarnane olukord, aga meil 2 last. Mõlemad käime tööl täisajaga. Minul siis lisaks lastega tegevused, suurema lapsed trennid jne. Enda aega üldse polnud. Ja kui siis avaldasin soovi nädalas paar korda trennis käia tuli selline vigin mehe poolt. Mul sai ka nii siiber. See ei ole enam pere elu.
Ja siis kujutasingi ette, et oleme 2 võõrast, elame samal pinnal ja kasvatame omi lapsi, kuidas see välja näeks nii et kohustused oleks võrdselt jagatud.
Ja tegingi mehele ettepaneku, et kuna me ei toimi nagu pere tuleb asi toimima panna teistpidi ja tegin ettepaneku, et 3 päeva nädalas on lapsed tema omad, st tema tuleb töölt, hoolitseb, et lastel oleks söök valmis, õpitud jne ja 4 päeva jäävad mulle. Mehe kodupäevadel teen mina just seda, mida heaks arvan ja ei pruugi üldse enne õhtut koju ilmudagi ja enda vabadel päevadel tehku mees, mis ta ise tahab.
Ja et kui mehele see plaan ka ei sobi, siis hakkamegi lihtsalt vara ja lapsi jagama, aga sellest pole keegi huvitatud.
Igatahes asi loksus paika sellise jutuajamise peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimesed arvavad, et elus tuleb teha kõike nii nagu teevad teised, saada kolm last eluhinnaga, soetada kallis laenuga kinnisvara, taluda ebameeldiavid suhteid, peaasi et perefoto saaks ilus.
Siis aga tulevad siia hädaldama, kui närvirakud ükshaaval ülesütlema hakkavad…

Ei pea tegema kõike nui neljakümneviieks. Mul on üks laps, rohkem lapsi ma ei taha, lapsekasvatamine on raske, mul on üks mees ja koduloomi ka ei võta. Meeldib kui jaksan elada oma elu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Inimesed arvavad, et elus tuleb teha kõike nii nagu teevad teised, saada kolm last eluhinnaga, soetada kallis laenuga kinnisvara, taluda ebameeldiavid suhteid, peaasi et perefoto saaks ilus.
Siis aga tulevad siia hädaldama, kui närvirakud ükshaaval ülesütlema hakkavad…

Ei pea tegema kõike nui neljakümneviieks. Mul on üks laps, rohkem lapsi ma ei taha, lapsekasvatamine on raske, mul on üks mees ja koduloomi ka ei võta. Meeldib kui jaksan elada oma elu.[/tsitaat]

meil oli just mees see, kes laste saamisega nii kohutaval kombel peale käis…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Just-just. Mis viga meestel lapsesaamisega peale käia, kui ise neile näppugi vaat et külge ei panda. Sedamoodi on naine kah kindlamalt \”paigas\” ja kontrolli all.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Misasja? Kas sa oled lapsed teinud ainuisikuliselt otsustades? Eeldan, et see oli ka mehe otsus. Vaat nüüd käitugu täiskasvanulikult ja aidaku perel ja suhtel kriisiaeg üle elada. Meil on samuti laste esimestel aastatel jube hullumaja olnud, pluss mõlemad rahuldamatusest kurjad ja teineteise kraes kinni, aga pole tulnud mõtetki põgeneda. See on kuidagi nii lapsik mõte, et mul pole sõnu. Võtku mees ka vastutus. Kas suuremat laste ei saa teise kooli? P.S. kui rahakott vähegi lubab, siis tuleb keskmine ka ikka lasteaeda panna. Hullumaja rahuneb veidigi maha. Ei kujuta ettegi, kuidas suudad vastu pidada…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jaa, keegi veel soovitas isaõhtuid. See on väga vajalik. Ka minu mees pole rõõmustanud tite hoidmise üle, aga selle käigus tekib isa ja laste vahele kiindumus ja talle ei tuleks pähegi teid maha jätta. Minu mees ütles kriisi ajal naljaga pooleks, et kui ma lahku tahan minna, siis lapsed jäävad loomulikult temaga 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

ku mees peab tööl käima, siis peale tööd võiks ikka poes käia ja prele vajalikud asjad tuua, et sa ei peaks 3 lapsega siblima.

Please wait...
Näitan 24 postitust - vahemik 61 kuni 84 (kokku 84 )

Esileht Pereelu ja suhted Meie suhe on metsas – lapsed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.