Esileht Koolilaps Meikimine

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Meikimine

Postitas:
Kägu

Tere, tahtsin uurida, kuidas teie koolis kord on meikimise osas. Alles kaks päeva koolis käidud, aga kuna nüüd tütre klassis kolm tüdrukut on hakanud igapäevaselt ripsmetušši ja üks isegi lisaks lauvärvi kasutama, siis ta soovib ka oma ripsmeid värvida! Minu vastus on muidugi kategooriline EI! Nad on 10-aastased! Ise nägin neid tüdrukuid ka lähedalt ja no tõeliselt naeruväärne on see vaatepilt!

 

Kas teie koolis on see ka n-ö keelatud või ongi tänapäeval selline asi igal pool lubatud, keegi piire ei sea? Minu meelest võiks klassijuhataja küll sekkuda.

 

Aitäh!

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teie koolis? Ma ei käi koolis enam.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ikka lapsevanemate töö. Selgitada, mis millal sobib jne.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vana sa oled, et arvad, et kool peaks sekkuma? 60?

Ma olen 38 ja isegi kui ma koolis käisin, ei olnud kooli asi see, kui oranžiks või lillaks keegi oma huuli või juukseid värvis. Algklassides küll klassijuhataja kommenteeris kõrvarõngaid (ja khm khm, täna ma tean, et tal oli õigus ????), aga mingit keeldu polnud.

 

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kooliajal ei lubatud meikida. Jah, kool sekkus. Ja ma ei ole dinosaurus, alles 44a. Ei pea ka normaalseks, et praegu 10aastased meigivad ja kool ei ütle mitte midagi.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka arvan, et meikimise lubamine või keelamine on ikka vanemate töö. Mis vanusest siis võib meikida? Kas 12-aastasena? 14-aastasena? Keelame üldse ära alaealistel meigi? Kui tüdrukud näevad välja nagu klounid, siis on nende emadel meigi teemalised jutud kodus nähtavasti pidamata, jutt päevameigist ja õhtumeigist – mis kuhu sobib. Kui juba huvi meikimise vastu tekib, siis pole ju mõtet seda ära keelata, vaid suunata ja õpetada, et tulemus poleks naeruväärne. Valida koos lapsega tagasihoidlikumat meiki võimaldavad  tooted – musta värvi pikendav ja paksendava kaugele väljapaistva ripsmetušši asemele osta näiteks pruuni värvi ilma eriefektideta ripsmetušš.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma selles vanuses pigem ka ei lubaks meikida. Maksimaalselt lubaksin ühe õhukese kihi ripsmetushi ja see oleks kõik. Lauvärvid, jumestuskreemid, huulepulgad, lainerid ja puudrid jäägu tulevikuks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lubaksin pidulikul puhul (mitte igapäevaselt) ripsmeid värvida ja roosakat huuleläiget. Tagasihoidlikku küünelakki ka.

Kodus lubaksin katsetada, aga selgitaksin, et väljaspool kodu nii ringi käies võib see teistele tunduda väga kummaline.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uuri oma kooli kodukorrast, mida seal on riietuse ja välimuse kohta kirjutatud. Võimalik, et meikimise kohta on midagi kirjas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ikka lapsevanemate töö. Selgitada, mis millal sobib jne.

Ja kui lapsevanemad keelavad kategooriliselt meigi ära, hakkab laps nende teadmata hommikuti kooli vetsus mäkerdama. Jõuab koju enne vanemate töölt tulemist ja peseb maha. 🙂 Mõistlikum on esmase huvi tekkides ennast mitte sellest meigiprotsessist täiesti välja lülitada, vaid lapsega koos meigiasju valida ja kodus koos katsetada.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa ju lapsevanemana teiste laste emasid kasvatada. Ühe tüdruku ema, kes kõige rohkem meigib, käibki konkreetselt helesiniste silmalaugudega keset päeva ringi, hästi tugev ripsmetušš peal. Roosa huul. No täitsa õudne. Ja lastel lubatakse seda järgi teha.

See on see sama teema, mis ekraanidega, mõnel on 10-aastaselt TikTok ja muu jura piiramatult lubatud. Minu laps peab mind siis väga kurjaks emaks, kuna ma ei luba. Meikimisega nüüd sama teema.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka 10a tütar ja igapäevane meikimine pole jutuks tulnud, ju neil klassis selliseid “influencereid” pole.
Ripsmete värvimine pole maailmalõpp. Kui lauvärvi nõustub pidupäevadeks jätma, võiks ripsmetušši ehk lubada? Koolis ma ei tea, kas selle kohta mingit reeglit on. Ei usu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka kasutasin lauvärvi 11-12-aastaselt. Ema ei lubanud, aga see mind ei seganud, värvisin salaja. Mul oli 2 lauvärvi: üks kuldne ja teine helesinine. Nii tagasihoidlikud, et klouniks need mind küll ei teinud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ikka lapsevanemate töö. Selgitada, mis millal sobib jne.

See on ehe näide vanemast, kes tegi ainult lapse, ülejäänuga peavad maast-madalast tegelema lasteaed, kool, töökoht jne.

Ilmselt on teema lihtsalt provokatsioon ja sellega kaasaminek ajaraisk.
Aga kirjutan “meile koolist” (töötan koolis): meigitakse, kedagi kraani alla ei saadeta. 10-aastased on 4. klassi õpilased, mitte enam lasteaias, kuigi ka seal on 3-aastastel küüned lakitud (ameti tõttu käin kord nädalas ja kohalikus lasteaias tööl).
Klassijuhataja sekkumine oleks aga mõne lapsevanema arvates jälle nende õiguste rukkumine ja isiklikku ellu sekkumine.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii tagasihoidlikud, et klouniks need mind küll ei teinud.

Sa oli 11-aastaselt pädev hindama tagasihoidlikku meiki?
Ei usu küll!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps Meikimine