Esileht Ilu ja tervis Melanoom silmas? Ei raatsi veel minna…

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Melanoom silmas? Ei raatsi veel minna…

Postitas:

Minuga siis selline lugu, et silma sisenurgas tekkis veidi vähem kui aasta tagasi tume pigmenditäpike, mis on märgatavalt suurenenud. Perearst ehmatas, saatis kohe dr. Kletti vastuvõtule, kes väidetavalt Eesti parimaid. Olin siis 7ndat kuud rase, ehk ei tahtnud dr. Klett mind siis paanikasse ajada ning ütles, et see on healoomuline pigmendilaik, mis ei tohiks oluliselt suureneda. Ometi on see nüüd tasapisi ikka suurenenud. Peaksin ilmselt uuesti kontrolli minema ja teengi seda millalgi. Mida aga sel puhul üleüldse teha annab?! Nagu Internetist loen, siis ei pruugi prognoos kuigi hea olla…
Mul on kaks väikest last, 2-aastane ja 3-kuune. Kolmekümneni veel mõned aastad minna. Magistrantuur pooleli, oma kodu just valminud, aia rajamine käsil, palju plaane veel ees…
Aga kui nüüd mõelda, et melanoomiga võib ehk vaid teatud arv aastaid ees olla, kuidas edasi elada?? Rääkida pole ka eriti kellegagi, vanemaid ei tahaks masendada; mees ütleb, et ärgu ma mõelgu omale hädasid külge. Jah, diagnoositud melanoomi mul ju veel pole, see oleks halvim variant. Aga ometi keerlevad peas mõtted, et mis siis kui tõesti on jäänud vaid mõned aastad… Meenub kohe meediast läbikäinud Revo Jõgisalu juhtum.
Kuidas siis elada…? Püüda positiivselt mõelda, mitte tühistest asjadest end häirida lasta, igast päevast rõõmu tunda… Oma 2-aastase jonnipunniga enam ei riidle, tahaks talle ju hea emana meelde jääda. Kas ta üldse kunagi mind mäletabki… Oleks kunagi ju veel kolmandat lastki soovinud, nüüd ei julge enam mingeid plaane teha. Kas jätkata üldse ülikooliõpinguid, milleks? Või hoiduda kõigest pingelisest, elu nautida, suisa hedonismi langeda… teha vaid seda, mis meeldib. Väikese hambaauguga üldse arstile minna? Või milleks raisata? No sellised masendavad mõtted keerlevad peas. Ma tean, et see kuhugi ei vii. Eelkõige peaks ikka selgust saama diagnoosi osas. Aga sellegipoolest… Kuidas tugev olla ja mitte ennast haletseda? Kellega rääkida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.05 10:20; 13.05 07:34; 14.05 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Melanoomist võib raviga paraneda.

Esiteks tuleb kindlaks teha, mis seal üldse on. Kõik nö. sünnimärgid ei ole melanoomid. Ja isegi kui tuleb selline hirmus diagnoos, siis pea liiva alla peitmine ei aita sind küll kuidagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal hoia, kui doktor Klett oleks MIDAGIGI kahtlustanud, siis oleks ta sind mõne kuu pärast uuesti kontrolli kutsunud. Sa ikka tõsimeeli arvad, et tänapäeval saadetakse rase vähiga LIHTSALT KOJU, et teda mitte traumeerida!?!?!

Rasedatele tehakse igasuguseid operatsioone. Ka vähilõikusi, keemiaraviga oodatakse küll niikaua, kui loode on eluvõimeline, et saaks sünnituse esile kutsuda või keisri teha.

Muuseas, raseduse ajal tekibki sünnimärke juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa arvad, et arst tahtis sind säästa. Arst ütleb ikka seda, mida näeb/teab.
Ja iga sünnimärk ei ole kaugeltki melanoom.
Ja kui selgub, et on melanoom, siis ei tähenda see kohe, et midagi väga hirmsat on.
Kindlasti mine ja käi uuesti arstil, arst vaatab üle ja kui on vaja op. teha, siis mida rutem seda parem.
Minu pereliikmel on arstide pandud diagnoos \”melanoom\”, operatsioonist nüüd paar aastat möödunud. 3x kontrollis käinud ja õnneks kõik korras. Päikest ei võta, suvel kannab riideid, mis varjavad päikese eest.
Sulle samuti soovitus, kanna päikseprille ja laiema äärega kübarat, samuti riietust, mis ei lase päiksel otse nahala paista.
See, kui teised kummaliselt vaatavad, et suvel kannad pikki pükse või seelikut ning pikkade käistega pluusi, see las jääda nende probleemiks.

Aga ennekõike muidugi, sul võib olla täiesti tavaline sünnimärk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On selline ütlemine:

probleemide pärast, millel on lahendus, ei ole mõtet muretseda – neid saab lahendada
ja
probleemide pärast, millel ei ole lahendust, ei ole samuti mõtet muretseda – neid ei saa lahendada.

Sina aga, sa isegi ei tea ju veel üldse, et midagi halba oleks. Saan aru, et kujutlusvõime möllab omatahtsi, aga ignoreeri. Sa pead seda tegema, muidu lähed hulluks ja kõik saabki peast alguse. Sea endale sihiks asjas selgusele saada, ja jäta seniks kõik hüsteerilised mõtted kõrvale. Millal sa arsti juurde pääsed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tuttav jutt, olen täpselt samasuguse etapi oma elus läbinud, \”loobusin\” justkui kõigest juba…
Seega usu mind- ära raiska oma elu ega hävita psühhikat. SEE ON FAKT, et dr. Klett oleks kohe tegutsenud, kui sul oleks midagi ohtlikult olnud. Mitte iial ei jäeta kahtlast asja ootele, selles võid kindel olla. Sünnimärgid suurenevad ja vähenevadki raseduse, kaalu kõikumisega jne. Mine KOHE dr. Kletti juurde tagasi ja lõpeta see piinlemine!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.05 15:14; 13.05 14:13; 14.05 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähifoorumisse võid tulla rääkima. Ma sain rinnavähi diagnoosi, kui laps polnud veel kahenegi. Tean, mida tunned. Ainult kallistasin last ja mu head kasvatusplaanid lendasid vastu taevast. Loodan siiski ka lapse kooliaastaid nautida ja teda oma elu peale saata.
Nagu juba sulle öeldud, mine kähku arstile! Saad südamerahu tagasi või halvemal juhul ravima hakata. Healoomulisi pigmendilaike tekib inimesele kogu elu jooksul ja isegi silma.
Hambad pead kindlasti korras hoidma! Igasugune väike põletik mõjub halvasti. Jaksu sulle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis see \”ei raatsi veel minna\” seal pealkirjas tähendab? Sa mõnuled praeguses olukorras või et ei raatsi arstile minna ja selgust saada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mis see \”ei raatsi veel minna\” seal pealkirjas tähendab? Sa mõnuled praeguses olukorras või et ei raatsi arstile minna ja selgust saada?[/tsitaat]

ma ka alguses mõtlesin midagi sarnast, aga pärast pikemat mõtlemist arvan, et ta mõtles selle lausega, et ei taha veel surra.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, tõepoolest, surra ei raatsiks veel. Lähen kindlasti esimesel võimalusel arstile, et selgust saada.
Seni aga on kole raske olla. Ikka mõtled ju, et minuga selliseid asju ei juhtu. Aga samas mõtlen jälle, et mis siis, kui ongi kõige halvem variant… Jajah, tean, et selline mõtlemine kuhugile ei vii ja ajab lihtsalt hulluks, aga võimatu on sellest mõttest ka vabaneda. Päeval on veel kuidagi lihtsam, aga öösel seevastu vähkren ja ei saa und.
See sünnimärk seal silma sisenurgas (mitte silmamunal, vaid limaskestal) ei paista teistele välja ja keegi ilmselt ei oska arvatagi, et selline asi on.
Hetkeline mure on rinnapiimaga. 3-kuune on alles täitsa tissilaps, aga piima on vähemaks jäänud, eks see muretsemine on ka oma panuse andnud piima vähenemisse. Kas peaksin ikka pingutama ja rinda edasi andma või juba varakult pudelitoidule üle minema? Eks arutan seda ka arstiga, aga küsin ka teie arvamust.
Nojah, ja siis \”lõbustan\” ennast mõttemänguga, et kui ongi nii ette nähtud, et palju aega pole mulle enam antud, siis mis oleks need asjad, mida kindlasti enne ära tahaks teha, kus käia, kellega kohtuda, milliseid raamatuid lugeda… Siis kindlasti klaariks ära näiteks vanad vimmad või arusaamatused, et viha või solvumist mitte enda sees hoida. Ütleks välja asjad, mis südamel. Tunneks rõõmu igast päevast, väikestest asjadest. Istutaks puid, põõsaid ja lilli. Püüaks oma valu ja hirmu mitte välja näidata… Soojale maale minek poleks vist kuigi hea mõte ainult?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.05 10:20; 13.05 07:34; 14.05 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis värvi see Sul on? Minu õel oli täpp limaskestal, mis oli veresoone ummistus.Temal oli see selline ümmargune ja punakas. Kadus ära umbes 2 aastat. Midagi ei tehtud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 08:08; 14.05 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine käi arsti juures ära, siis saad teada, mis värk on.

Mul hakkas eelmisel aastal seljal sünnimärk kiiresti kasvama, kuna nahaarsti juurde olid pikad järjekorrad, läksin perearsti juurde, et ta mu maha rahustaks (lugesin ka enne internetist hirmu- ja õuduslugusid), see aga ütles, et kindel melanoom, andis saatekirja kirurgi juurde, kuhu sain isegi samal päeval. See ütles ka, et on jah melanoom, paneme opi aja (aga seda peab paar kuud ootama). Mul ka väike laps, keda kasvatan üksi, põhimõtteliselt tal polegi peale minu kedagi. Maailm vajus ikka täitsa kokku, ulusin muudkui nutta. Koju jõudes surfasin netis, leidsin nahakliinik.ee ja juba järgmisel päeval sain vastuvõtule. Seal öeldi, et kõik korras, aga kui see sünnimärk mind häirib, siis võib selle ära lõigata. Loomulikult lasin ära lõigata ja laborisse saata. Kaks nädalat hiljem helistati ja öeldi, et kõik ok, ei olnud pahaloomuline:) Muuhulgas vaadati ka kõik muud sünnimärgid üle.

Ainuke, millest mul kahju on, et kohe erakasse ei läinud, oleks ikka hulga vähem südamevalu olnud. Nüüd käin kord aastas igaks juhuks oma märke näitamas.

Nii et Sul soovitan kiiresti kuskil arsti juures ära käia. Kui selgub, et kõik ok, siis ongi kõik ok:) Ja kui ei ole, saab kohe probleemiga tegelema hakata ja ehk saab ka korda. Või vähemalt saabub teadmine, mitte ei pea niisama paanitsema, kui probleemi võibolla ei olegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ütled, et dr Klett on üks parimaid, aga arvad, et saatis su koju, valetades melanoomi healoomuliseks täpikeseks? Kuula nüüd ennast!

Kui mure on ikka suur, käi mõne teise arsti juures ka ära ja võta ka tema arvamus, saad lõpuks rahu.

Mina soovitan onkoloog Marianne Niin http://www.nahakliinik.ee

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 08:42; 14.05 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpid ja pigmendilaigud on kindlasti nahaarsti-onkoloogi rida, silmaarst ei pruugi kõige asjatundlikum olla, igaüks on oma ala spets. Mina lendaks samuti dr Niine juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäoliselt on see nn maksaplekk. Mul on neid mitu ja olen neid ka melanoomikahtlusega näitamas käinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

dr. Klett lõikab just nimelt silma piirkonnas olevaid nahavähke, seega võib tema kompetentsis kindel olla. Ise läheksin igaks juhuks ka Niinele näitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.05 15:14; 13.05 14:13; 14.05 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ei jätaks arst ka raseduse ajal melanoomi diagnoosi ütlemata.Arvan 95 / et tegemist ei ole melanoomiga. Tundub,et pigem kimbutab sind sünnitusjärgne depressioon. Pigmendilaigud ja ka nö vanaduskeratoomid suurenevad ajaga ja eriti hormonaalse kõikumise foonil(sünnitus-imetamine) Pane plaanilisel aeg või käi dr. Niine kliinikus ära tasuliselt- väga kogenud spetsialist ja südamerahu tagasi. Mõnusta kevadet ja aia rajamist ja.Lapsed kasvavad ja ei kao sa kuhugile. Aga meeleolu parandamiseks hetked lähedastega ja vajadusel ka natuke arstirohtu(võib osasid ka imetamise ajal) Väsinud ja hirmul emme ei ole tervislik ei sulle ega lastele. Jõudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, ehkki teised on seda juba soovitanud – küsi teist arvamust ka. Kui vaja – kolmandat (kui kaks arsti räägivad ühte juttu… jne – ehk oled kuulnud sellist ütelust).
Nii et Vahlberg või Niine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimati 7-raseduskuul Kletti juures käies oli see tume täpike silma sisenurgas ca paari mm raadiusega. Nüüd on märksa suurem, justkui lopergusemaks läinud,laiutab juba ülespoole ja sissepoole, ei ole sümmeetriline enam. Sellepärast nii muretsengi, et suurenemine on ju ohu märk. Ühtlaselt tume-tume pruun on vähemalt, vähemalt ise ei tähelda värvimuutusi. Aga viimasel ajal ma justkui tunneks seda seal silmanurgas, õige pisut nagu häiriks. Jah, võimalik, et see on ülemõtlemisest. Praegu nagunii selline aeg elus, kus lastega magamata ööd ja silmad niiehknii punased ja tundlikud.
Dr. Klettile saaks tasuta aja alles 15.august! Tema juurde tasulisse aga mai lõpul.
Dr. Niinele saaks alles juuli keskel. Hämmastav, millised järjekorrad! Vahlbergile saaks juuni keskel.
Sügisel sain Kletti vastuvõtule nii, et käisin valvesilmaarstile näitamas ja nemad siis suunasid. Sai vist nädalase ootamisega. Perearsti saatekirjaga dr. Klettile ei saanudki. Ma mõtlen, et ei tea, kas ma seekord võiksin ehk ka itkh valvearsti kaudu püüda Kletti juurde saada? Või oleks see liiga isekas, pealetükkiv? Ma ei kujuta ju asja endale ette ometi. Tahaks asjas selgust saada, sest hirm on nii suur…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.05 10:20; 13.05 07:34; 14.05 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Viimati 7-raseduskuul Kletti juures käies oli see tume täpike silma sisenurgas ca paari mm raadiusega. Nüüd on märksa suurem, justkui lopergusemaks läinud,laiutab juba ülespoole ja sissepoole, ei ole sümmeetriline enam. Sellepärast nii muretsengi, et suurenemine on ju ohu märk. Ühtlaselt tume-tume pruun on vähemalt, vähemalt ise ei tähelda värvimuutusi. Aga viimasel ajal ma justkui tunneks seda seal silmanurgas, õige pisut nagu häiriks. Jah, võimalik, et see on ülemõtlemisest. Praegu nagunii selline aeg elus, kus lastega magamata ööd ja silmad niiehknii punased ja tundlikud.
Dr. Klettile saaks tasuta aja alles 15.august! Tema juurde tasulisse aga mai lõpul.
Dr. Niinele saaks alles juuli keskel. Hämmastav, millised järjekorrad! Vahlbergile saaks juuni keskel.
Sügisel sain Kletti vastuvõtule nii, et käisin valvesilmaarstile näitamas ja nemad siis suunasid. Sai vist nädalase ootamisega. Perearsti saatekirjaga dr. Klettile ei saanudki. Ma mõtlen, et ei tea, kas ma seekord võiksin ehk ka itkh valvearsti kaudu püüda Kletti juurde saada? Või oleks see liiga isekas, pealetükkiv? Ma ei kujuta ju asja endale ette ometi. Tahaks asjas selgust saada, sest hirm on nii suur…[/tsitaat]

Võta Niine kliinikusse esimene võimalik aeg kellegi teise juurde- diagnoosi saad ikka paika(küsimus on just diagnostikavahendites, millega nad märke vaatavad). Kui ongi midagi kahtlast, mis ausaltöeldes ei ole tõenäoline, siis nad vaatavad niikuinii kõik üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.05 15:14; 13.05 14:13; 14.05 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et oleksin juba erakorralises silmaarsti ukse taga.Usu, südamerahu maksab ka midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 08:08; 14.05 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvad, et hakkad surema, aga tasulisse vastuvõttu ei lähe? Niine kliinikus saad ju paari päevaga aja. Maksma pead küll, aga hingerahu on ehk seda väärt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 08:42; 14.05 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasub kindlasti minna ennast teisele arstile näitama (siin juba nimetatud dr. Niin või dr. Vahlberg näiteks). KUI tõesti peaks tegu melanoomiga olema, siis esmalt tegutseb ta keskmiselt ca 2-5 aastat nahal ja alles siis hakkab edasi tungima, seega tuleks tegutseda kiiresti, aga hetkel ehk veel midagi hullu lahti pole. Kui üks arst on juba melanoomi kahtlustanud, siis kindlasti ei tasu lihtsalt parimat lootma jääda, algstaadiumis melanoom on eemaldatav ja siis on ikka väga suur tõenäosus elada tervena kõrge eani.
Väide, et kui üks arst on midagi kahtlustanud, aga pole kuidagi toiminud, siis on kõik ok, ei pruugi kahjuks paika pidada. Ka minu melanoomi kohta ütles üks arst, et on jah imelik, aga ei midagi hullu, seega alati tasub teist arvamust küsida.
Peamine on nüüd kohe ennast liigutada!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu ja tervis Melanoom silmas? Ei raatsi veel minna…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.