Esileht Ilu ja tervis Meniere`i tõbi

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Meniere`i tõbi

Postitas:

On siin kellelgi veel see? Kas sellega saab töövõimetuspensioni? Üldiselt on olemine päris vilets. Need pearinglushood ja tasakaaluhäired on ikka tihedad ja normaalne elu on korralikult pärsitud. Ravi sel ka ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.03 17:36; 26.03 11:03; 26.03 12:23; 26.03 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka. Millal sa diagnoosi said? Nii kui diagnoos käes, tuleb sellega minna pensioniametisse, seal täidad pika küsimustiku ära ja jääd ootama. Paari nädala pärast tuleb otsus, üsna kindlasti positiivne, et oled töövõimetuspensionär. Konkreetset summat ei oska öelda, sest mul on üks diagnoos veel ja saan rohkem. Ma tegelt ei mäletagi, kas see on puue või töövõimetus ametlikult, mul on mõlemad. Kahjuks jah ravimatu ja hood on täiesti ette prognoosimatud. Millest sul see haigus algas?

Alles sain selle diagnoosi. Kuskil 2 nädalat tagasi. Helistasin ja uurisin ja täitsin eesti.ee-s ära blanketi, kuhu märkisin ka arstid, kes minuga tegelevad. Kui nüüd tuleb negatiivne vastus, siis ma ei teagi, et mis edasi teha.
Tõesti ei tea, et millest see algas. Tean aga seda, et lapsena oli mul mitu korda keskkõrvapõletik ja äkki ei ravitud korralikult välja ja nüüd on tüsistused käes. Seda arvan ma ise, aga ei osanud nina-kurgu-kõrva arst ka öelda, et millest. Ütles vaid, et konkreetset ravi pole, aga pean 2 korda päevas nina loputama ja mingit spetsiaalset ninarohtu panema. Öeldi ka, et kohe tulemust pole, et see protsess on pikaajaline enne, kui mõjuma hakkab. Ma arvan, et see ei mõjugi.
Perearstile läksin selliste kaebustega, et juba mõnda aega on maapind jalge all nagu kõikuv. Kui kõnnin, siis vahest astun sammu kõrvale. Pole tihti tasakaalu ja pearingluseid on pidevalt ja iiveldusi. Perearst kontrollis mu motoorikat ja see ei olnud päris korras ja saatis neuroloogile, kes omakorda saatis mind nina-kurgu-kõrva arstile , kes vaatas mu kõrvu ja midagi rääkis, et miskit on seal sisse vajunud ja sealt selle diagnoosi ka sain. Rääkis pikalt, et kuidas rõhumuutused mõjutavad mind ja kõrvades käib pauk, kui miski klapp avaneb. Nüüd ka tunnen, et kõrvad praksuvad vahest ja eriti, kui kummardan ja siis uuesti püsti tõusen. Kiired ,järskud liigutused teevad vaid hullemaks. Vahepeal on see pearinglus ikka päris kohutav ja tekitab segadustunnet. Praegu vist ongi see hullem aeg. Eile oli mul täiesti võimatu olla, lausa nutma ajas lõpuks. Pea on paks otsas ka koguaeg. Ehk olen kõrvadele veidi külma saanud, et praegu asi nii hull on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.03 17:36; 26.03 11:03; 26.03 12:23; 26.03 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil kõrvakuulmine on korras? Minul on kuulmispuue lapsest saadik, haiguse tagajärjel. Paar aastat tagasi hakkas kuulmine veelgi halvenema. Siis vahepeal jälle läks paremaks. Arstid kehitasid õlgu, et äkki on Meniere? Küsisid: tahate, paneme diagnoosiks Meniere? Ma läksin koju, googeldasin ja sain aru, et Meniere mul küll pole. Tasakaaluhäiretest pole juttugi. See lugu jättis mulle Eesti arstidest väga kummalise mulje. Küsivad, et kas tahate seda diagnoosi? Ah seda ei taha, no milline teile siis sobiks?
Kasutan nüüd kuuldeaparaati. Miks mul kuulmine järk-järgult vähenema hakkas, seda ei tea ma siiani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole kuulmisele tähelepanu pööranudki varem, aga kui nüüd mõelda, siis ega ei kuule küll enam nii hästi. Pidevalt küsin üle ja pidevalt küsin, et ah. Mul on töö ka selline, et olen pikalt müra sees ja arvasin, et sellest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.03 17:36; 26.03 11:03; 26.03 12:23; 26.03 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kägu 00:24
Mul tehti enne lõplikku diagnoosi ka kõrvauuringud ja selgus, et tugev kuulmislangus on ühes kõrvas, ise polnud ma varem sellest arugi saanud. Kõrv oli aga tihti lukus ja undas. Selle asja nimi on vist tinnitus. Keskkõrva ega muid kõrvapõletikke pole eales olnud. Kui tahad, jäta oma kontakt, võime suhelda. Kuid ega seal ravi ole tõesti, olen mitu pakki betaserci ära söönud, abi mitte muhvigi. Praegu on mul kotis koguaeg kaasas Vertigoheel, mis on pearingluse vastu (teoreetiliselt, aga abi seegi :) ) ja Cerucal, mis peaks oksendamist tagasi hoidma. Mul on nii, et nii kui pearinglus tuleb, hakkan hiljemalt tunni järel ka oksendama. Kuskil külas olles saab seda tablettidega natuke edasi lükata. Vastik haigus. Mu perearst nägi kui ahastuses ma olen ja soovitas mulle nõelravi, aga seal üks seanss 50€ ja neid ikka tuleb teha. Olen mõelnud ka kirurgilise sekkumise peale, võimatu on nii elada, kui iga nädal on 1 hoog ja päev raisus.

BlackCandle@hot.ee

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.03 17:36; 26.03 11:03; 26.03 12:23; 26.03 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult sel on ka ju tabletiravi. Mul oli pearinglus väga äge, valdavalt pikali olles. Vahel pidin poes ka kärust kõvasti kinni hoidma, äkki lõi õõtsuma kõik. Sain rohtu nimega Betoserc, tegin 2 n kuuri ja asi korras. Aastaid pole enam selliseid hooge olnud. Ka isal ja tädil on sama olnud, see ongi ka päriliku fooniga haigus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul abiks Betaserc ja Cerucal.
Kohvi jätsin maha, samuti soovitati loobuda šokolaadist ja soolast. Alguses oli päris raske vähese soolaga toitu süüa, aga hiljem oli võimatu restoranis süüa, sest kõik tundus liiga soolane. Lisaks massaaz ja palju värskes õhus liikumist.

Tundub, et see on mind aidanud. Hoogusid on vähem ja need on kergemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Meniere`i tõbi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.