Esileht Ilu ja tervis Menopaus.

Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )

Teema: Menopaus.

Postitas:

Olen 46 ja tsükkel kõigub . Kui enne oli 28 päeva, siis nüüd võib olla ka 22-24 päeva; seekord oli vahe suisa 18 päeva (:.Paanika! No ei tea, kas võib selle normaalseks pidada? Jama on, et enam ei saa üldse millelegi kindel olla, ka suveks raske reisiaega planeerida (:. Teadjamad, mis oleks lahendus? Kui pikalt see kõik võib kesta? Naistearsti külastasin pool aastat tagasi, siis olid proovid ok. Kas sammud uuesti arstile?

Ma 45 ja on ka tsükkel kõikuma hakanud. Viimane oli pea 40 päeva. internetiavaruste järgi pidi see olema tavaline, enne kui lõplikult ära jäävad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lugu siis selline. Umbes 42-selt hakkasid mind vaikselt vaevama erinevad tervisehädad, mille põhjustajaks oli tagantjärele tarkusega suuresti hormonaalse tasakaalu kõikumine. Loetelu vaevustest oli järgnev: ärevushäired, liigeste valulikkus/jäikus, väsimus, uimasus, külma-ja kuumahood, naha kuivus/tundlikkus/sügelemine, unehäired-ärkasin hommikul nagu oleks peksa saanud, käte suremine, lihaspinged, meeleoluhäired, tupe kuivus, 0 huvi seksi vastu jms.
Jooksin mööda erinevaid arste, kes midagi ei tuvastanud ja tervikpilti kokku ei pannud. Kuna tsükkel pole mul kunagi väga korrapärane olnud, siis mõningast kõikumist ei pidanud ma ka ise oluliseks. Kuna sümptomid tekkisid vähehaaval umbes 1,5 aasta jooksul, siis hakkasin lõpuks ise vastu tahtmist kahtlustama üleminekuiga. Kui oma perearstile sellest rääkisin, siis proua aint muigas, et mida ma ajan, et vara veel…
Ja siis ei tulnud päevi 2 kuud, ootasin günekoloogile aega veel 2 kuud ning selguski, et minu munasarjad ei küpseta enam midagi. Pandi peale HAR, 3 kuud võtsin ja tundsin end inimesena, siis tekkis pidev peavalu, jätsin pooleli ja võtsin mõned kuud looduslikke preparaate, mis paraku märkimusväärset tulemust ei andnud. Hetkel olen 45 ja katsetan uut HAR raviskeemi, tundub lootustandev 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 14:08; 10.04 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui päevad ära jäävad, siis kas esimestel kuudel, kui peaks olema päevad, on mingit ime-imepisikest määrimist vms sellist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui päevad ära jäävad, siis kas esimestel kuudel, kui peaks olema päevad, on mingit ime-imepisikest määrimist vms sellist?

mul pole olnud. see ärajäämine on üldse järk-järgult. mul oli vahepeal pool aastat vahet, siis jälle käisid päevad mitu kuud korrapäraselt, siis jälle mitu kuud vahet jne. praegu on seis selline, et viimati olid augustis. kui aasta aega pole olnud, siis loetakse ametlikult menopaus alanuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul paarikuused vahed praegu olnud, ei määri.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.04 14:08; 03.04 14:42; 09.04 13:47; 10.04 09:21; 11.04 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Kui vanad te olete. Mina 50 ja viimasel aastal on kõikumisi. 28 päeva, siis vahe 38 päeva. Jama on jah, et enam ei saa millegagi arvestada, sh suviseid reise ja spaa aegu on ka jama planeerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.04 23:54; 09.04 16:14; 10.04 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lugu siis selline. Umbes 42-selt hakkasid mind vaikselt vaevama erinevad tervisehädad, mille põhjustajaks oli tagantjärele tarkusega suuresti hormonaalse tasakaalu kõikumine. Loetelu vaevustest oli järgnev: ärevushäired, liigeste valulikkus/jäikus, väsimus, uimasus, külma-ja kuumahood, naha kuivus/tundlikkus/sügelemine, unehäired-ärkasin hommikul nagu oleks peksa saanud, käte suremine, lihaspinged, meeleoluhäired, tupe kuivus, 0 huvi seksi vastu jms.
Jooksin mööda erinevaid arste, kes midagi ei tuvastanud ja tervikpilti kokku ei pannud. Kuna tsükkel pole mul kunagi väga korrapärane olnud, siis mõningast kõikumist ei pidanud ma ka ise oluliseks. Kuna sümptomid tekkisid vähehaaval umbes 1,5 aasta jooksul, siis hakkasin lõpuks ise vastu tahtmist kahtlustama üleminekuiga. Kui oma perearstile sellest rääkisin, siis proua aint muigas, et mida ma ajan, et vara veel…
Ja siis ei tulnud päevi 2 kuud, ootasin günekoloogile aega veel 2 kuud ning selguski, et minu munasarjad ei küpseta enam midagi. Pandi peale HAR, 3 kuud võtsin ja tundsin end inimesena, siis tekkis pidev peavalu, jätsin pooleli ja võtsin mõned kuud looduslikke preparaate, mis paraku märkimusväärset tulemust ei andnud. Hetkel olen 45 ja katsetan uut HAR raviskeemi, tundub lootustandev ????

Loen ja imestan.Millal ma siin enda elu kirjeldamas käisin:) Vanus ja absull kõik sama. Ainuke asi et mul HAR alles kotis. Kardan alustada. Milline sul ajas pea valutama ja millist plaanid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 18:16; 10.04 10:37; 16.04 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen tundnud öiseid kuumahoogusid ca 4-5 kuu vältel. Siis need kadusid.
Päevasid ei ole mul Mirena tõttu juba 15 aastat.
Ei oskagi muid märke tähele panna.
Olen 48.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lugu siis selline. Umbes 42-selt hakkasid mind vaikselt vaevama erinevad tervisehädad, mille põhjustajaks oli tagantjärele tarkusega suuresti hormonaalse tasakaalu kõikumine. Loetelu vaevustest oli järgnev: ärevushäired, liigeste valulikkus/jäikus, väsimus, uimasus, külma-ja kuumahood, naha kuivus/tundlikkus/sügelemine, unehäired-ärkasin hommikul nagu oleks peksa saanud, käte suremine, lihaspinged, meeleoluhäired, tupe kuivus, 0 huvi seksi vastu jms.
Jooksin mööda erinevaid arste, kes midagi ei tuvastanud ja tervikpilti kokku ei pannud. Kuna tsükkel pole mul kunagi väga korrapärane olnud, siis mõningast kõikumist ei pidanud ma ka ise oluliseks. Kuna sümptomid tekkisid vähehaaval umbes 1,5 aasta jooksul, siis hakkasin lõpuks ise vastu tahtmist kahtlustama üleminekuiga. Kui oma perearstile sellest rääkisin, siis proua aint muigas, et mida ma ajan, et vara veel…
Ja siis ei tulnud päevi 2 kuud, ootasin günekoloogile aega veel 2 kuud ning selguski, et minu munasarjad ei küpseta enam midagi. Pandi peale HAR, 3 kuud võtsin ja tundsin end inimesena, siis tekkis pidev peavalu, jätsin pooleli ja võtsin mõned kuud looduslikke preparaate, mis paraku märkimusväärset tulemust ei andnud. Hetkel olen 45 ja katsetan uut HAR raviskeemi, tundub lootustandev ????

Mul on laias laastus sama olukord, ainult selle vahega, et päevad käivad mul Šveitsi kella täpsusega 28 päeva takka (mul on Nuvaring ning olen 45).
See ilmselt ei pannudki mind ega arste kahtlustama et menopaus hakkab märku andma – minul siis tunnusteks eelkõige liigeste jäikus ja valud, “surevad” käed ja jalad, kuiv nahk, tselluliit, mäluhäired ja keskendumisraskused, lisaks mingil määral ka tujutus. Kuna mul on ka aneemia, siis ajasin oma probleemid selle süüks.

Tegelikult paneb mind mõtlema 2 asjaolu:
1. Nii minu perearst, erialaarst kui ka naistearst on kõik ligi 50-aastased naised, nad oleksid ju pidanud oskama pilti kokku panna?? Kas siis eraldi või üheskoos, millesks meil digilugu üldse on?

2. Eestis pööratakse menopausile ja sellega kaasnevatele sümptomitele liiga vähe tähelepanu ja ilmselt sajad, kui mitte tuhanded naised, kannatavad omaette ja ei saa aru mis nendega toimub.
Lugesin just ühest Briti terviseajakirjast kuidas sealses ühiskonnas tuntud naised kirjeldavad oma selle perioodi läbielamisi, milleks olid nii depressioon, mäluhäired jne jne. Kuna Eestis on see teema ühelt poolt veel tabu ja 40+ naised ei ole siin tegijad, siis meil menopausist ka eriti ei räägita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Kui vanad te olete. Mina 50 ja viimasel aastal on kõikumisi. 28 päeva, siis vahe 38 päeva. Jama on jah, et enam ei saa millegagi arvestada, sh suviseid reise ja spaa aegu on ka jama planeerida.

sama vana ja kõikumised samad, kasutan tampooni ja minu elu see ei sega. Pigem häirivad kuumahood, magamata ööd ja higistamised, mis on nüüd ca 3 kuud olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.04 14:08; 03.04 14:42; 09.04 13:47; 10.04 09:21; 11.04 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käole 09.04.2018 18:16

Trisequens pani pea valutama, praegune skeem on Lenzetto pihusti nahale (östradiool) ja Gepretix kapslid (progesteroon).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 14:08; 10.04 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käole 09.04.2018 18:16

Trisequens pani pea valutama, praegune skeem on Lenzetto pihusti nahale (östradiool) ja Gepretix kapslid (progesteroon).

Oi. Selge. Mul just see peavalu variant ootel. Eks siis näha ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 18:16; 10.04 10:37; 16.04 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma 44 ja vaid kahel korral viimase aasta jooksul on olnud tsüklis muutusi. Kahjuks just neid ebameeldivamaid, ehk siis ootamatult alanud päevi 16-20 päeva järel. Mingi eelmine suvi oli ka öist higistamist natuke, kui see kadus iseenesest. Küll aga teeb muret mulle päevane liighigistamine- iga väiksema liigutuse peale või vahest lausa niisama arvuti taga istudes võib riietest vett välja väänata. Ülekaal on ka paarkümmend kilo, kuid see on olnud kogu elu ,higistamise teema on olnud viimased paar aastat.
Ise juba ootan tohutult seda aega, mil seda igakuist nõmedat nädalat enam poleks. Tampoone kasutada ma ei saa erinevatel tervislikel põhjustel, viimasel aastal on aga sellised uputused, et kasutan lausa mähkmetüüpi pakse sidemeid vahest ja see tähendab siis, et kuna need paistavad ju riiete alt välja, on paar päeva kindlasti ainult kodus vedelemist, ka siis ,kui selleks üldse aega poleks .
Arst leidis et see “uputus” on normaalne, minu eripära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 16:29; 10.04 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst leidis et see “uputus” on normaalne, minu eripära.

Kas sul müoome ei ole? Mul uputas ka ja just sel põhjusel.

Ei leidnud ta müoome.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 16:29; 10.04 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Kui vanad te olete. Mina 50 ja viimasel aastal on kõikumisi. 28 päeva, siis vahe 38 päeva. Jama on jah, et enam ei saa millegagi arvestada, sh suviseid reise ja spaa aegu on ka jama planeerida.

sama vana ja kõikumised samad, kasutan tampooni ja minu elu see ei sega. Pigem häirivad kuumahood, magamata ööd ja higistamised, mis on nüüd ca 3 kuud olnud.

Kas Sa kasutad tampooni ka spaas? Ma olen suure hädaga nii meres ujunud, aga alati tundnud ennast suht ebaturvaliselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.04 23:54; 09.04 16:14; 10.04 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Kui vanad te olete. Mina 50 ja viimasel aastal on kõikumisi. 28 päeva, siis vahe 38 päeva. Jama on jah, et enam ei saa millegagi arvestada, sh suviseid reise ja spaa aegu on ka jama planeerida.

sama vana ja kõikumised samad, kasutan tampooni ja minu elu see ei sega. Pigem häirivad kuumahood, magamata ööd ja higistamised, mis on nüüd ca 3 kuud olnud.

Kas Sa kasutad tampooni ka spaas? Ma olen suure hädaga nii meres ujunud, aga alati tundnud ennast suht ebaturvaliselt.

kuna minu päevad on ca 6 päeva, siis ilma tampoonita ma elu ette ei kujuta, olen ujumise hull. Esimestel päevadel suured ja siis tavalised, ei ole lekkinud õnneks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.04 14:08; 03.04 14:42; 09.04 13:47; 10.04 09:21; 11.04 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen 53 ja kohe varsti saab täis aasta viimastest päevadest, nii et siis olen ametlikult menopausis. pean vist õnne tänama, et ei ole kuumahooge ega erilist närvilisust vmt. ainuke häda on hiiliv kaalutõus, mis ei tundu alluvat enam mingile dieedile. kõige raskem aeg oli paar aastat varem, kui päevad muutusid suht ebaregulaarseks, vahel oli vahe 20 päeva ja siis jäi üldse vahele. peale vahelejäämist oli alati selline uputus, et takistas normaalset elu. siis olid ka öised higistamised ja unehäired ja kõik asjad ajasid nutma jne praegu tundub meeleolu palju stabiilsem olema ja magada saan ka rahulikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ainuke häda on hiiliv kaalutõus, mis ei tundu alluvat enam mingile dieedile.

Kaalutõus on selles eas normaalne, kaal tõuseb kusagil 5-7 kg ja neil, kellel tõuseb, on parem tervis tegelikult. Need rasvad toimivad nagu toimib östrogeen organismis.

HAR ei ole kasulik, sest organism just püüab ise sellest hormoonist lahti saada, see on normaalne ja seda tuleb aktsepteerida. Vahelesegamine lööb kõik sassi ja tekitab hilisemaid kannatusi.
On veel palju probleeme, mis üleminekueaga kaasnevad ja millest polegi siin räägitud: osteoporoos näiteks, uriinipidamatus, suured kurnavad verejooksud… võivad tulla, kuid ei pea.
Liikumine aitab alati, aga rahulik ja mõistlik, mitte jõusaal, ballett ega ashtanga jooga selles eas. Ka ravimid viivad organismist kaltsiumi välja, lisaks kohv, alkohol jmt. Toitumine ja puhkamine on ses eas ülioluline. Ega’s asjata nõuka ajal naised juba 55-aastaselt penisonile ei saanud. See on aeg, kus tuleb väheke tagasi tõmmata oma rahmeldamist.

Homoöpaatia aitab ka. KlimatoHeel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ikka väga noor teiega võrreldes. Kuumahood käisid umbes 2 aastat tagasi hästi tihti, rääkisin günekoloogile, aga kuna päevad käisid ilusti, siis ta ei näinud probleemi. Nüüd on nii, et oktoobris olid päevad, siis ei olnud ikka väga pikalt ja nüüd märtsi lõpus olid või, noh, oli määrimine viie päeva jooksul. Kui tsükli järgi võtta, siis peaks uuesti hakkama aprilli viimasel nädalal, aga ma ei ole üldse kindel.
Mul on muidugi ka väga kanged ravimid peal, mis ilmselt omakorda mõjutavad kõiki asju. Kuumahood tekkisid esimest korda kui olin 30. 32-aastaselt vahetasin riided minimaalselt 3 korda päevas, sest pidevalt oli palav ja higi lahmas, rääkisin siis seda oma günekoloogile. Uuesti kutsus tagasi sellel aastal, sest kõik analüüsi, mis tegi, olid korras. Nüüd saan uuesti minna juunis, olen alles 34, natuke vara veel, aga kuna enam kuumahoogusid peaaegu pole, siis ilmselt minuga suurt muud ei võtagi ette. SH on välistatud, sest pole juba aastat 7-8 ühtegi partnerit olnud ja kõik analüüsid selles osas alati 5+ olnud.
Kui nüüd lähtuda statistikast, siis keskmiselt on naine fertiilne 40 aastat oma elust. Kui mul nüüd hormoonanalüüsist peaks selguma, et hakkabki menopaus saabuma, siis saan selle arvu sujuvalt poolitada. Ei oska midagi muud öelda kui seda, et tunded on sama muutlikud kui puberteedieas ja rasedana. Eriti just on impulsiivsus ja ärrituvus hästi tugevalt probleeme tekitamas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ikka väga noor teiega võrreldes. Kuumahood käisid umbes 2 aastat tagasi hästi tihti, rääkisin günekoloogile, aga kuna päevad käisid ilusti, siis ta ei näinud probleemi. Nüüd on nii, et oktoobris olid päevad, siis ei olnud ikka väga pikalt ja nüüd märtsi lõpus olid või, noh, oli määrimine viie päeva jooksul. Kui tsükli järgi võtta, siis peaks uuesti hakkama aprilli viimasel nädalal, aga ma ei ole üldse kindel.
Mul on muidugi ka väga kanged ravimid peal, mis ilmselt omakorda mõjutavad kõiki asju. Kuumahood tekkisid esimest korda kui olin 30. 32-aastaselt vahetasin riided minimaalselt 3 korda päevas, sest pidevalt oli palav ja higi lahmas, rääkisin siis seda oma günekoloogile. Uuesti kutsus tagasi sellel aastal, sest kõik analüüsi, mis tegi, olid korras. Nüüd saan uuesti minna juunis, olen alles 34, natuke vara veel, aga kuna enam kuumahoogusid peaaegu pole, siis ilmselt minuga suurt muud ei võtagi ette. SH on välistatud, sest pole juba aastat 7-8 ühtegi partnerit olnud ja kõik analüüsid selles osas alati 5+ olnud.
Kui nüüd lähtuda statistikast, siis keskmiselt on naine fertiilne 40 aastat oma elust. Kui mul nüüd hormoonanalüüsist peaks selguma, et hakkabki menopaus saabuma, siis saan selle arvu sujuvalt poolitada. Ei oska midagi muud öelda kui seda, et tunded on sama muutlikud kui puberteedieas ja rasedana. Eriti just on impulsiivsus ja ärrituvus hästi tugevalt probleeme tekitamas.

ju sinul ikka ajutised hormonaalsed häired

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 18:16; 10.04 10:37; 16.04 21:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )


Esileht Ilu ja tervis Menopaus.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.