Esileht Ilu ja tervis Menopaus

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Menopaus

Postitas:
Kägu

Mure siis selline,olen 2 aastat juba menopausil ja äkki hakkas väike veritsus. Kestnud 6 päeva juba, 2 viimast päeva väga väike. Peale tualetis käimist kuivatan ja kergelt punane. Muid valusid ega midagi ei ole.Loodan et ehk läheb ise üle . Kas kellegil veel sarnast kogemust? Esmaspäeval püüan saada nr naistearstile. Ootan väga teie toetust, ehk ei pea väga muretsema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vana oled?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 55

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandan, et siia teema alla postitan oma mure. Olen 49 aastane ja viimased kuud on menstruatsioon olnud teisiti kui tavaliselt. No näiteks mõnikord veninud natu pikemaks ja siis olnud jälle väga vähe. Nüüd aga viimasest menstruatsioonist möödas 2 nädalat ja nüüd justkui hakkaksid uuesti päevad. Olen kuulnud, et menopausiga pigem venivad vahed pikemaks mitte ei hakka tihemini käima. Või kuidas ma peaks üldse aru saama, et nüüd on see aeg käes?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandan, et siia teema alla postitan oma mure. Olen 49 aastane ja viimased kuud on menstruatsioon olnud teisiti kui tavaliselt. No näiteks mõnikord veninud natu pikemaks ja siis olnud jälle väga vähe. Nüüd aga viimasest menstruatsioonist möödas 2 nädalat ja nüüd justkui hakkaksid uuesti päevad. Olen kuulnud, et menopausiga pigem venivad vahed pikemaks mitte ei hakka tihemini käima. Või kuidas ma peaks üldse aru saama, et nüüd on see aeg käes?

Paljudel muutuvad päevad enne menopausi ebaregulaarseks, vererohkeks või siis verevaeseks, sellised muutused on täiesti loomulikud. Mis täpsemalt toimub, kas ovulatsioon veel käib, kas hormoonid on korras vms saab öelda naistearst.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandan, et siia teema alla postitan oma mure. Olen 49 aastane ja viimased kuud on menstruatsioon olnud teisiti kui tavaliselt. No näiteks mõnikord veninud natu pikemaks ja siis olnud jälle väga vähe. Nüüd aga viimasest menstruatsioonist möödas 2 nädalat ja nüüd justkui hakkaksid uuesti päevad. Olen kuulnud, et menopausiga pigem venivad vahed pikemaks mitte ei hakka tihemini käima. Või kuidas ma peaks üldse aru saama, et nüüd on see aeg käes?

mulle just günekoloog ütles, et algul hakkavad tihemini käima, siis alles venivad vahed pikaks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandan, et siia teema alla postitan oma mure. Olen 49 aastane ja viimased kuud on menstruatsioon olnud teisiti kui tavaliselt. No näiteks mõnikord veninud natu pikemaks ja siis olnud jälle väga vähe. Nüüd aga viimasest menstruatsioonist möödas 2 nädalat ja nüüd justkui hakkaksid uuesti päevad. Olen kuulnud, et menopausiga pigem venivad vahed pikemaks mitte ei hakka tihemini käima. Või kuidas ma peaks üldse aru saama, et nüüd on see aeg käes?

Kui tsükkel muutub ebaregulaarseks, vererohkemaks või -vaesemaks, lühemaks, pikemaks, siis ongi see aeg käes.
See üks kord 2 nädalat vahe on täiesti normaalne nähtus. Seda võib veel ette tulla.
Järgmine kord võib olla tavaline vahe, aga võib olla ka paar kuud ja võib olla jälle 2 nädalat ning edasi tavaliselt.
See on väga individuaalne, mitte et tingimata pikemaks venivad.
Muretseda ja arsti juurde tuleb tingimata siis, kui päevad muutuvad väga vererohkeks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muretseda ja arsti juurde tuleb tingimata siis, kui päevad muutuvad väga vererohkeks.

Miks sinu arust siis kohe hirmsasti muretsema peab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muretseda ja arsti juurde tuleb tingimata siis, kui päevad muutuvad väga vererohkeks.

Mulle arst just ütles, et ebaregulaarne tsükkel ja tunduvalt suurenenud verejooks on paaril viimasel aastal loomulik ja muretseda pole vaja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 53 ja mul ka viimane aasta ebaregulaarne tsükkel. On nii pikemat vahet olnud kui lühemat vahet. Mis väga hea, et veritsus on tunduvalt vähemaks jäänud. Viimased paar korda olen saanud pesukaitsmetega hakkama, sidemeid-tampoone pole vaja läinud. Mitu kuud polegi enam veritsust olnud, arvan, et terve praeguse aasta. Ei tea, kas nüüd ongi kõik? Kuumahood on ka olnud u pool aastat.

Tahtsin ka teemat ära kasutada ja küsida, kas võtate mingeid toidulisandeid vms, ja mis oleks head? Apteekri soovitusel ostsin paar kuud tagasi ühte soome toidulisandit, aga see ei muutnud küll midagi. Ega midagi muud polegi viga, kui need kuumahood.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mure siis selline,olen 2 aastat juba menopausil ja äkki hakkas väike veritsus. Kestnud 6 päeva juba, 2 viimast päeva väga väike. Peale tualetis käimist kuivatan ja kergelt punane. Muid valusid ega midagi ei ole.Loodan et ehk läheb ise üle . Kas kellegil veel sarnast kogemust? Esmaspäeval püüan saada nr naistearstile. Ootan väga teie toetust, ehk ei pea väga muretsema.

Arstile. Üldiselt kui menopausis naisel on veritsus, siis saadetakse puhastusele ja puhastusel saadud materjal histoloogiasse, kas ehk midagi pahaloomulist pole. Mul polnud. Ju siis oli mingi hormonaalne kõikumine, seda ikka tuleb ette.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandan, et siia teema alla postitan oma mure. Olen 49 aastane ja viimased kuud on menstruatsioon olnud teisiti kui tavaliselt. No näiteks mõnikord veninud natu pikemaks ja siis olnud jälle väga vähe. Nüüd aga viimasest menstruatsioonist möödas 2 nädalat ja nüüd justkui hakkaksid uuesti päevad. Olen kuulnud, et menopausiga pigem venivad vahed pikemaks mitte ei hakka tihemini käima. Või kuidas ma peaks üldse aru saama, et nüüd on see aeg käes?

Eks igaühel ole isemoodi, aga paljudel ongi algul üsna permanentne menstruatsioon, kusjuures võib ka väga vererohke olla. Kuna günekoloogile on kuudepikkused järjekorrad, siis ma paneks aja. Vahel tehakse puhastus. Ma ei saanudki aru, kas sellepärast, et emakas puhtaks teha, või sellepärast, et võimalikku pahaloomulisust otsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks igaühel ole isemoodi, aga paljudel ongi algul üsna permanentne menstruatsioon, kusjuures võib ka väga vererohke olla. Kuna günekoloogile on kuudepikkused järjekorrad, siis ma paneks aja. Vahel tehakse puhastus. Ma ei saanudki aru, kas sellepärast, et emakas puhtaks teha, või sellepärast, et võimalikku pahaloomulisust otsida.

Nii üht kui teist. Samas, ega sellel puhastamisel mingit pointi ei ole. Järgmisel kuul on kõik jälle kõik samamoodi. Ja lihtsalt seda emaka limaskesta kraapida ei ole teistpidi hea. Seda enam, et emakavähk on pigem väga harv leid sellises vanuses naiste seas.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh! Mina olen 51 ja veritsen siin ebaregulaarselt aasta algusest saati. Täielik segadus on siin allkorrusel. Nüüdseks on võetud kõik proovid mis võtta andis ja kõik täiesti korras. Mul käisid päevad väga täpselt, praegu ei saa üldse aru mis toimub. 6 päeva olin puhas, siis hakkas jälle määrima. Mingi aeg tuleb nö päevade aeg, siis on vererohke ja puhas veri. Ma olen nendest sidemetest ja pesukaitsmetest nii väsinud. Kuna see ollus on lehkav???? siis pese ja vaheta mitu korda päevas ????…
Nüüd lähen eraldi ultraheli uuringule ja peale seda tehakse ehk siis hüsteroskoopia.
Alguses oli suur hirm, aga nüüd olen harjunud ja kuna kõik proovid on korras, siis enam ei karda nii väga.
Tuleb see hormoonide möll üle elada lihtsalt.
Jõudu ja kannatust kõigile saatusekaaslastele! ????????????????

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh! Mina olen 51 ja veritsen siin ebaregulaarselt aasta algusest saati. Täielik segadus on siin allkorrusel. Nüüdseks on võetud kõik proovid mis võtta andis ja kõik täiesti korras. Mul käisid päevad väga täpselt, praegu ei saa üldse aru mis toimub. 6 päeva olin puhas, siis hakkas jälle määrima. Mingi aeg tuleb nö päevade aeg, siis on vererohke ja puhas veri. Ma olen nendest sidemetest ja pesukaitsmetest nii väsinud. Kuna see ollus on lehkav???? siis pese ja vaheta mitu korda päevas ????…

Nüüd lähen eraldi ultraheli uuringule ja peale seda tehakse ehk siis hüsteroskoopia.

Alguses oli suur hirm, aga nüüd olen harjunud ja kuna kõik proovid on korras, siis enam ei karda nii väga.

Tuleb see hormoonide möll üle elada lihtsalt.

Jõudu ja kannatust kõigile saatusekaaslastele! ????????????????

51 ja kirjutad nagu titt, tekst smailisid täis!

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötasin pea 15 aastat naiskollektiivis, olles ca 10 aastat enamikest noorem.

Kui naised hakkasid saama 50+, siis tegelikult nende suurte ootamatute veritsustega läks lahti korralik möll. Meil on isegi kiirabi paaril korral kontorist naisi ära viinud.

Mul endal oli juba siis mirena ja sellega seoses päevasid ei ole üldse, isegi mitte määrimise tasemel. Nüüd olen 53 ja eelmisel aastal oli parasjagu jälle spiraalivahetuse aeg. Arst ütles, et enam pole vaja, sest rasedaks ma ei jää. Aga kui küsisin menstruatsioonide ja nende üleminekuea veritsuste kohta, siis arst möönis, et jah, selles mõttes turvaline valik.

Seega – olgu see siis siia kirja pandud, juhuks kui keegi on tulevikus otsustamas.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna sa viimati käisid naistearstil proove andmas? Võiks minna igaks juhuks, veritsus pole päris tavaline, eriti kui menopaus on kestnud 2a. Pap test ja uh.

 

Seda enam, et emakavähk on pigem väga harv leid sellises vanuses naiste seas.

Aga see on ju valeinfo, just enamus emaka(keha)vähke avastatakse menopausis naistel- https://kasvaja.net/gunekoloogilised-vahid/ Munasarjavähk samamoodi. Mitte et nüüd hirmutada vähkidega, aga kontrolli võiksid minna küll, kui pole kaua tehtud pap testi (“no mis ma sinna naistearstile lähen, mul lapsed suured ja päevigi enam pole” jne, nii need vanemad naised kontrollimata jäävad). Vaata, äkki on ka sõeluuringuid sel aastal sinu sünniaastaga naistele vms.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh! Mina olen 51 ja veritsen siin ebaregulaarselt aasta algusest saati. Täielik segadus on siin allkorrusel. Nüüdseks on võetud kõik proovid mis võtta andis ja kõik täiesti korras. Mul käisid päevad väga täpselt, praegu ei saa üldse aru mis toimub. 6 päeva olin puhas, siis hakkas jälle määrima. Mingi aeg tuleb nö päevade aeg, siis on vererohke ja puhas veri. Ma olen nendest sidemetest ja pesukaitsmetest nii väsinud. Kuna see ollus on lehkav???? siis pese ja vaheta mitu korda päevas ????…

Nüüd lähen eraldi ultraheli uuringule ja peale seda tehakse ehk siis hüsteroskoopia.

Alguses oli suur hirm, aga nüüd olen harjunud ja kuna kõik proovid on korras, siis enam ei karda nii väga.

Tuleb see hormoonide möll üle elada lihtsalt.

Jõudu ja kannatust kõigile saatusekaaslastele! ????????????????

51 ja kirjutad nagu titt, tekst smailisid täis!

Oo, ehk inimene on lihtsalt elav ja tundub ka positiivne..
Teie lugupeetud naine, tundute aga kibestunud tädi, mis on minu isikliku arvamuse kohaselt hullem kui rõõmus ja positiivne “titt”. ????????????????????????????

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandan, et siia teema alla postitan oma mure. Olen 49 aastane ja viimased kuud on menstruatsioon olnud teisiti kui tavaliselt. No näiteks mõnikord veninud natu pikemaks ja siis olnud jälle väga vähe. Nüüd aga viimasest menstruatsioonist möödas 2 nädalat ja nüüd justkui hakkaksid uuesti päevad. Olen kuulnud, et menopausiga pigem venivad vahed pikemaks mitte ei hakka tihemini käima. Või kuidas ma peaks üldse aru saama, et nüüd on see aeg käes?

mulle just günekoloog ütles, et algul hakkavad tihemini käima, siis alles venivad vahed pikaks.

Täpselt nii on. Mingi aasta  aega mul päevad olnud 21-24 päeva tagant endise 28 päeva tagant ja nüüd pole juba 35 päeva ei kippu ega kõppu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda enam, et emakavähk on pigem väga harv leid sellises vanuses naiste seas.

Aga see on ju valeinfo, just enamus emaka(keha)vähke avastatakse menopausis naistel- https://kasvaja.net/gunekoloogilised-vahid/ Munasarjavähk samamoodi. Mitte et nüüd hirmutada vähkidega, aga kontrolli võiksid minna küll, kui pole kaua tehtud pap testi (“no mis ma sinna naistearstile lähen, mul lapsed suured ja päevigi enam pole” jne, nii need vanemad naised kontrollimata jäävad). Vaata, äkki on ka sõeluuringuid sel aastal sinu sünniaastaga naistele vms.

Kuidas see siis valeinfo on? Sinu pandud lingil on ju selgelt kirjas, et 70%-l emaka vähiga patsientidest areneb haigus menopausi järgselt. Siin käib jutt aga menopausi eelsest ajast. Ja pap-test ei puutu mitte kuidagi emakavähi diagnoosimisse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muretseda ja arsti juurde tuleb tingimata siis, kui päevad muutuvad väga vererohkeks.

Miks sinu arust siis kohe hirmsasti muretsema peab?

väga vereohked päevad võivad viidata müoomile või millelegi hullemale.
ma pidasin silmas ikka VÄGA vererohkeid päevi, mitte et verd tuleb rohkem, kui tavaliselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Ilu ja tervis Menopaus