Esileht Ilu ja tervis Menopaus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )

Teema: Menopaus

Postitas:
Kägu

Kas see on paika pidanud, et menopaus on hakanud sellises vanuses, mil enda emalgi hakkas? Arstile pole mul aega hetkel töö kõrvalt minna ja ausalt öeldes ei ole ka tahtmist jälle arsti valjuhäälset naerupahvakat kuulda mu küsimusele, et kas mul (39 aastane) võib juba menopaus hakata. Fakt on see, et mul pole 2 kuud menstruatsiooni olnud ja rase ei ole. Mingit otsest stressi nagu ka ei ole, mis võiks põhjuseks olla.  Öösiti higistan ja päeval esinevad kuumahood. Tegelikult on mitu aastat nii juba olnud vahelduva eduga. Küsisin emalt, et millal temal hakkas ja sain teada, et ka noorelt ehk 43 aastaselt. Mõtlesin, et ootan 1 kuu veel, et äkki ikka hakkavad ja kui mitte, siis lähen muidugi ikkagi arstile. Mida selline nii varajane kaasa toob? Olen kuulnud, et pannakse peale hormoonasendusravi , et muidu hakkaks toimuma kiire vananemine ja mis probleemid siis veel sellega kaasnevad, ega täpselt ei teagi.

Teine küsimus on, et miks siin korralikult kirjutada ei saa? Üsna võimatu on see.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Menopaus vist diagnoositakse kui päevad pole aasta aega käinud. Arstile mine kindlasti. Teeb läbivaatuse ja võtab ka vereproovid. Naerda pole seal midagi ja vaevalt, et professionaalne arst seda teebki. On ka muid põhjuseid kui menopuas või rasedus, miks päevad pole regulaarsed.

Teemat luues pealkirja kirjutamisega on tõesti paras ooper.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka muid põhjuseid kui menopuas või rasedus, miks päevad pole regulaarsed.

Tõsi, aga kui lisada siia öine higistamine ja kuumahood, siis on ikka menopausi moodi küll.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka muid põhjuseid kui menopuas või rasedus, miks päevad pole regulaarsed.

Tõsi, aga kui lisada siia öine higistamine ja kuumahood, siis on ikka menopausi moodi küll.

Praeguse kuumaga higistavad inimesed koguaeg. Ka öösel. kuidas sa eristad higistamise, mis on ainult sulle omane ? Hetkel on kõigil siis menopaus, nii lastel kui meestel ?  Kuskohast kuumaga higistamine menopausiga seotud on ?

+3
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka muid põhjuseid kui menopuas või rasedus, miks päevad pole regulaarsed.

Tõsi, aga kui lisada siia öine higistamine ja kuumahood, siis on ikka menopausi moodi küll.

Praeguse kuumaga higistavad inimesed koguaeg. Ka öösel. kuidas sa eristad higistamise, mis on ainult sulle omane ? Hetkel on kõigil siis menopaus, nii lastel kui meestel ? Kuskohast kuumaga higistamine menopausiga seotud on ?

Kuskohas Eestis nii kuum praegu on?

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka muid põhjuseid kui menopuas või rasedus, miks päevad pole regulaarsed.

Tõsi, aga kui lisada siia öine higistamine ja kuumahood, siis on ikka menopausi moodi küll.

Praeguse kuumaga higistavad inimesed koguaeg. Ka öösel. kuidas sa eristad higistamise, mis on ainult sulle omane ? Hetkel on kõigil siis menopaus, nii lastel kui meestel ? Kuskohast kuumaga higistamine menopausiga seotud on ?

Meestel ja lastel ju pole päevi, mis ära jääda saavad. Praegu ei ole kuumad ilmad. Hetkel on tavaline jahe ja vihmane Eesti suvi.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka muid põhjuseid kui menopuas või rasedus, miks päevad pole regulaarsed.

Tõsi, aga kui lisada siia öine higistamine ja kuumahood, siis on ikka menopausi moodi küll.

Praeguse kuumaga higistavad inimesed koguaeg. Ka öösel. kuidas sa eristad higistamise, mis on ainult sulle omane ? Hetkel on kõigil siis menopaus, nii lastel kui meestel ? Kuskohast kuumaga higistamine menopausiga seotud on ?

Ja öösel on ikka külm juba, et näiteks telkima küll ei lähe enam. Lisaks on mul öösel aken tuulutuse asendis. Hommikul ärkan ikkagi öösärk niiske. Hommikuti lähen jopega tööle, jahe on.

On ka muid põhjuseid kui menopuas või rasedus, miks päevad pole regulaarsed.

Tõsi, aga kui lisada siia öine higistamine ja kuumahood, siis on ikka menopausi moodi küll.

Praeguse kuumaga higistavad inimesed koguaeg. Ka öösel. kuidas sa eristad higistamise, mis on ainult sulle omane ? Hetkel on kõigil siis menopaus, nii lastel kui meestel ? Kuskohast kuumaga higistamine menopausiga seotud on ?

Meestel ja lastel ju pole päevi, mis ära jääda saavad. Praegu ei ole kuumad ilmad. Hetkel on tavaline jahe ja vihmane Eesti suvi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praeguse kuumaga higistavad inimesed koguaeg. Ka öösel. kuidas sa eristad higistamise, mis on ainult sulle omane ? Hetkel on kõigil siis menopaus, nii lastel kui meestel ?  Kuskohast kuumaga higistamine menopausiga seotud on ?

Millise “praeguse kuumaga”?!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuumahood on sul ärevusest, mis sa endale külge mõtled.

0
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on üks tuttav, kel 40-aastaselt menopaus tuli ja teine, kel 43-selt. Esimesel oli kilpnäärme alatalitus ka, sai mingit ravi. Nii et on küll võimalik.

ja kuumahood üleminekueas on midagi hoopis muud kui lihtsalt higistamine, igaüks teab, kel olnud. Tuleb äkki nagu laine, keha suriseb, valab su üle nagu. Õhku pole, keha kuumab, higi lahmab. Ja läheb üle mõne minutiga. Palava suveilmaga on isegi kergem. Ja koroona põdemise ajal polnud ühtki korda, ainus positiivne asi selle vastiku haiguse juures.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine teise arsti juurde. See, kes ei naera patsiendi mure peale.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine teise arsti juurde. See, kes ei naera patsiendi mure peale.

Oh teid solvujaid

0
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mine teise arsti juurde. See, kes ei naera patsiendi mure peale.

Oh teid solvujaid

Sulle meeldib arsti poolt mõnitatud olla?

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine teise arsti juurde. See, kes ei naera patsiendi mure peale.

Oh teid solvujaid

Sulle meeldib arsti poolt mõnitatud olla?

arst on ka inimene, teised paljud ju mõtlevadki endale haiguseid külge, tegelikult pole mitte kui midagi viga. vähemalt ükski analüüs ei näita probleemi. tänapäeval pidigi olema solvujate põlvkond, kes solvuvad juba sellest kui neile naeratada.

+4
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas sa oled covi vaktsiini saanud, see pidi ka osadel mõjutama ja paigast lükkama. Kuumahood on väga hea kirjeldus, ma lugesin, et ühel naisel ei olnud 15a päevi tulnud ning siis ta sai teada, et tal puudus emakas-väärareng või midagi geneetilist, ei mäleta täpselt. Tema ka mainis kuumahoogu ja higistamist.

+1
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas sa oled covi vaktsiini saanud, see pidi ka osadel mõjutama ja paigast lükkama. Kuumahood on väga hea kirjeldus, ma lugesin, et ühel naisel ei olnud 15a päevi tulnud ning siis ta sai teada, et tal puudus emakas-väärareng või midagi geneetilist, ei mäleta täpselt. Tema ka mainis kuumahoogu ja higistamist.

Ei ole seda vaktsiini teinud, aga olen 2 korda läbipõdenud. Viimane oli veebruaris. Esimene kord oli 3 kuud varem. Ei usu, et neil praegu seos on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks on maovalud kestnud nüüdseks umbes 1,5 nädalat, aga mis seos neil olema peaks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib küll olla selles vanuses juba perimenopaus. Arst võiks teha FSH analüüsi, aga diagnoosimiseks on väga olulisel kohal sümptomid nagu kuumahood, öine higistamine, aga ka meeleolu- ja sageli unehäired, mälu halvenemine jms. Loodan, et leiad hea arsti, kes vajadusel! oskab ka hormoonasendusravi määrata. (Peri)menopaus võib elukvaliteeti väga tugevalt mõjutada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka muid põhjuseid kui menopuas või rasedus, miks päevad pole regulaarsed.

Tõsi, aga kui lisada siia öine higistamine ja kuumahood, siis on ikka menopausi moodi küll.

Kaks kuud päevade ärajäämist on siiski ebaapiisav, et diagnoosida menopausi, pigem ikka tsüklihäire vms. Aga diagnoosi paneb arst,

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa oled covi vaktsiini saanud, see pidi ka osadel mõjutama ja paigast lükkama. Kuumahood on väga hea kirjeldus, ma lugesin, et ühel naisel ei olnud 15a päevi tulnud ning siis ta sai teada, et tal puudus emakas-väärareng või midagi geneetilist, ei mäleta täpselt. Tema ka mainis kuumahoogu ja higistamist.

Teemasse täiesti mõttetu mula.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka muid põhjuseid kui menopuas või rasedus, miks päevad pole regulaarsed.

Tõsi, aga kui lisada siia öine higistamine ja kuumahood, siis on ikka menopausi moodi küll.

Ega ikka ole küll! On endokrinoloogilisi haiguseid, millega algavad higistamise ja kuumahood mistahes vanuses. Isiklik kogemus! Juba 20+ vaevlesin nimetatud sümptomite käes. Päevad käisid kuni48-aastaseni, kuni toimus elumuutev operatsioon.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka muid põhjuseid kui menopuas või rasedus, miks päevad pole regulaarsed.

Tõsi, aga kui lisada siia öine higistamine ja kuumahood, siis on ikka menopausi moodi küll.

Ega ikka ole küll! On endokrinoloogilisi haiguseid, millega algavad higistamise ja kuumahood mistahes vanuses. Isiklik kogemus! Juba 20+ vaevlesin nimetatud sümptomite käes. Päevad käisid kuni48-aastaseni, kuni toimus elumuutev operatsioon.

Olen teemaalgataja. Milliseid endokrinoloogilisi haiguseid täpsemalt? Mul on päris ammu diagnoositud krooniline autoimmuunne kilpnäärmepõletik ehk siis TPO on korrast ära, aga ülejäänud kilpnäärme analüüsid on korras ehk siis TSH on normis olnud aastaid ja üsna hiljuti jällegi kontrollitud ja ka ft3 ja ft4 on normis. Tsüklihäired on mul tegelikult juba ka mitu aastat kestnud, aga niikauaks pole ära jäänud kui nüüd 2 kuud juba. Varem on harva juhtunud, et 1 kuu on jäänud vahele ja see on ammu täitsa tavaline, et korrapärane tsükkel ei ole, kõigub päris tugevalt. Ka kord on olnud õudne uputus ja teinekord jällegi õrn määrimine. Tegelikult olen sellest väsinud, et kunagi ei tea, mil hakkab ja mingi pinge on peal iga kuu, et ei hakkaks kohas, kus kohe wc-sse ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka muid põhjuseid kui menopuas või rasedus, miks päevad pole regulaarsed.

Tõsi, aga kui lisada siia öine higistamine ja kuumahood, siis on ikka menopausi moodi küll.

Ega ikka ole küll! On endokrinoloogilisi haiguseid, millega algavad higistamise ja kuumahood mistahes vanuses. Isiklik kogemus! Juba 20+ vaevlesin nimetatud sümptomite käes. Päevad käisid kuni48-aastaseni, kuni toimus elumuutev operatsioon.

Olen teemaalgataja. Milliseid endokrinoloogilisi haiguseid täpsemalt? Mul on päris ammu diagnoositud krooniline autoimmuunne kilpnäärmepõletik ehk siis TPO on korrast ära, aga ülejäänud kilpnäärme analüüsid on korras ehk siis TSH on normis olnud aastaid ja üsna hiljuti jällegi kontrollitud ja ka ft3 ja ft4 on normis. Tsüklihäired on mul tegelikult juba ka mitu aastat kestnud, aga niikauaks pole ära jäänud kui nüüd 2 kuud juba. Varem on harva juhtunud, et 1 kuu on jäänud vahele ja see on ammu täitsa tavaline, et korrapärane tsükkel ei ole, kõigub päris tugevalt. Ka kord on olnud õudne uputus ja teinekord jällegi õrn määrimine. Tegelikult olen sellest väsinud, et kunagi ei tea, mil hakkab ja mingi pinge on peal iga kuu, et ei hakkaks kohas, kus kohe wc-sse ei saa.

Ilmselgelt on sul siiski kilpnäärmest põhjustatud hormonaalne probleem. On vaja günekoloogi ja endokrinoloogi koostööd ravi määramiseks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Milliseid endokrinoloogilisi haiguseid täpsemalt? Mul on päris ammu diagnoositud krooniline autoimmuunne kilpnäärmepõletik ehk siis TPO on korrast ära, aga ülejäänud kilpnäärme analüüsid on korras ehk siis TSH on normis olnud aastaid ja üsna hiljuti jällegi kontrollitud ja ka ft3 ja ft4 on normis. Tsüklihäired on mul tegelikult juba ka mitu aastat kestnud, aga niikauaks pole ära jäänud kui nüüd 2 kuud juba. Varem on harva juhtunud, et 1 kuu on jäänud vahele ja see on ammu täitsa tavaline, et korrapärane tsükkel ei ole, kõigub päris tugevalt. Ka kord on olnud õudne uputus ja teinekord jällegi õrn määrimine. Tegelikult olen sellest väsinud, et kunagi ei tea, mil hakkab ja mingi pinge on peal iga kuu, et ei hakkaks kohas, kus kohe wc-sse ei saa.

Jah, täpselt seda silmas peangi. Kõik sümptomid, mida kirjeldad – higistamine, kuumahood, tsüklihäired võivad olla põhjustatud kilpnäärme hädast.

See, et sul varem ei ole olnud neid sümptomeid, ei ole mingi näitaja, sest ajas kilpnäärmest põhjustatud vaevused muutuvad. Ja, mida lähemale üleminekueale liigud, seda hullemaks ja rohkem sassi võivad need asjad minna. See aga ei tähenda, et sul on juba menopaus alanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sinu vanuses algab menopausieelne aeg. lisaks on sul autoimmuune häire ja kokku teebki kokteili, mida hetkel läbi elad.
hea variant on naistearst-endokrinoloog, selle puudumisel tee visiit lisaks ka endokrinoloogile. günekoloogi juurde lähed ju kindlalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sinu vanuses algab menopausieelne aeg. lisaks on sul autoimmuune häire ja kokku teebki kokteili, mida hetkel läbi elad.

hea variant on naistearst-endokrinoloog, selle puudumisel tee visiit lisaks ka endokrinoloogile. günekoloogi juurde lähed ju kindlalt.

Endokrinoloogi vastuvõttudel käisin siis kui ei jäänud paari aasta jooksul lapseootele. Kui on olemas muid ravimeid kui L-Thyroxin, sest seda ravimit ei ole mul võimalik võtta, sest tekitab kohutavaid igapäevaseid peavalusid. Nii ei saa olla, mul on vaja tööl käia jm igapäeva toimetusi teha. Ma ei saa jääda voodisse pead valutama. Konkreetse endokrinoloogi jutu järgi pole muid alternatiive. Minu naistearst pole maininud kordagi, et mu sagedased tsüklihäired võivad tulla probleemist kilpnäärmega ja muidugi ta välistab ka oma arvamuse põhjal ka seose menopausiga, aga pole ka konkreetset analüüsi teinud. Perearst ja harva ka naistearst on siiski teinud aegajalt kilpnäärme analüüsid. Aga nagu kirjutasin siin, et kui TSH ja ft3, ft4 on normis koguaeg olnud, siis on kilpnäärmega nende silmis korras, pole vajadust endokrinoloogiks, veel vähem ravi ja asi pole sellega seotud. Ilmselt pean tõesti teise naistearsti otsima, praegune on ehk ajast maha jäänud pensionär.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa ootad, et arst teeks nende ealiste iseärasustega?

Perimenopaus ehk menopausivaevused võivad kesta 10 aastat enne kui päris menopaus kätte jõuab.

Teiseks, see on täiesti normaalne, et enne menopausi lähevad tsüklid ebaregulaarseks.

Kolmandaks, menopausi diagnoositakse tagantjärele, kui pole AASTA aega olnud ühtegi mensest, siis saab öelda, et jah, naisel on menopaus käes.

Kõige selle valguses pole 1x aastas naistearstil käimine paha mõte, saad anda proove ja kui arst kahtlustab, et äkki on midagi probleemset, siis saab uurida. Kirjelduse järgi on kõik suht tavaline üleminekuiga. See ema  jutt on selline vananaistejutt ja tõenäoliselt on sel reeglil samapalju erandeid kui tõestusi. Öeldakse ka, et mida varem hakkab tüdrukul menses, seda varem hakkab ka menopaus, aga jälle, see on lihtsalt ütlemine ja sel on erandeid palju. Samuti on leitud seos varase päevade hakkamise ja menopasuivaevuste vahel.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa ootad, et arst teeks nende ealiste iseärasustega?

Perimenopaus ehk menopausivaevused võivad kesta 10 aastat enne kui päris menopaus kätte jõuab.

Teiseks, see on täiesti normaalne, et enne menopausi lähevad tsüklid ebaregulaarseks.

Kolmandaks, menopausi diagnoositakse tagantjärele, kui pole AASTA aega olnud ühtegi mensest, siis saab öelda, et jah, naisel on menopaus käes.

Kõige selle valguses pole 1x aastas naistearstil käimine paha mõte, saad anda proove ja kui arst kahtlustab, et äkki on midagi probleemset, siis saab uurida. Kirjelduse järgi on kõik suht tavaline üleminekuiga. See ema jutt on selline vananaistejutt ja tõenäoliselt on sel reeglil samapalju erandeid kui tõestusi. Öeldakse ka, et mida varem hakkab tüdrukul menses, seda varem hakkab ka menopaus, aga jälle, see on lihtsalt ütlemine ja sel on erandeid palju. Samuti on leitud seos varase päevade hakkamise ja menopasuivaevuste vahel.

See pole mu ema jutt,. Ma lihtsalt küsisin temalt, et millal temal menopaus hakkas. Teiseks algas mul  menses pigem hiljem ,mitte vara.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu naistearst pole maininud kordagi, et mu sagedased tsüklihäired võivad tulla probleemist kilpnäärmega ja muidugi ta välistab ka oma arvamuse põhjal ka seose menopausiga, aga pole ka konkreetset analüüsi teinud. Perearst ja harva ka naistearst on siiski teinud aegajalt kilpnäärme analüüsid. Aga nagu kirjutasin siin, et kui TSH ja ft3, ft4 on normis koguaeg olnud, siis on kilpnäärmega nende silmis korras, pole vajadust endokrinoloogiks, veel vähem ravi ja asi pole sellega seotud. Ilmselt pean tõesti teise naistearsti otsima, praegune on ehk ajast maha jäänud pensionär.

Aga nii on! Tsüklihäired on otseses seoses kilpnäärme hädaga. Minul on koguaeg olnud sama seis, mis sinul. TPO tiitrite näit on nii kõrge, et õiget tulemust ei saagi teada. TSH mahub referentsväärtuse järgi enamvähem õigesse vahemikku. Ehkki just kui normis, siis tegelikult võiks minu haigusega olla see oluliselt madalam. Nii arvas endokrinoloog. Ehk siis mul midagi üle 4, aga tema soovitusel võiks olla 1-2 kandis. FT3 ja FT4 on normis olnud.

Ometigi, kuumahood algasid juba 30-aastaselt. Need on olnud küll periooditi. Vahepeal tulevad, siis lähevad.  Aga menopausi siis veel ei olnud. Tsüklihäireid on kogu elu jooksul olnud. Kuni mu haigus ei olnud diagnoositud, siis olid mul päevad nii nagu jumal juhatas. Tavaliselt iga 2-3 kuu tagant. Kuid juhtus sedagi, et olid ainult paar korda aastas. Kui L-Thyroxini ravi peale sain, siis sain päevad enam vähem regulaarseks.

Praegu olen 52, aga menopaus ei ole veel alanud. Muidu ei teaks, aga lasen günekoloogil aegajalt vastavat analüüsi teha. Ja seni analüüsid menopausi pole kinnitanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on paika pidanud, et menopaus on hakanud sellises vanuses, mil enda emalgi hakkas? Arstile pole mul aega hetkel töö kõrvalt minna ja ausalt öeldes ei ole ka tahtmist jälle arsti valjuhäälset naerupahvakat kuulda mu küsimusele, et kas mul (39 aastane) võib juba menopaus hakata. Fakt on see, et mul pole 2 kuud menstruatsiooni olnud ja rase ei ole

Menopaus võib erandjuhtudel alata ka 20-dates aastates. Asti juurde mine kindlasti. Naerupahvakuid ei kuule, juhul, kui sa ei hakka ise endale diagnoose panema ja neid arstile ette laduma. Kirjelda, mida sa tunned ja märkad enda juures ja vasta küsimustele, aga ära hakka välja pakkuma, mis see sinu arvates olla võib.  Usalda arsti, küll saad abi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )


Esileht Ilu ja tervis Menopaus