Esileht Ilu ja tervis Menopausi algus

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Menopausi algus

Postitas:

Olen 50a ja siiamaani käisid päevad nagu kellavärk ja nüüd nagu plaksti augustis jäid vahele, ei mingit määrimist ega midagi. Mul oli arusaama et esialgu on lihtsalt ebaregulaarsed, määrimised, ülisuured voolused, jumal teab mida.
Ma ei oska seisukohta võtta, kas nii peabki olema. On see nüüd siis see menopaus?
On siin järsku kellel ka nii olnud? Tänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

esialgu ongi tsükkel ebaregulaarne. vaevalt sul nüüd ühtegi perioodi enam ei tule.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

49 ja umbes 4 kuud jäi vahele, siis jälle olid päevad.
Tüütu – nüüd kui päevi pole, kipuvad seen ja vaginoos palju sagedamini külge.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Menopaus on siis, kui aasta aega pole enam päevi olnud. Ma ei usu, et see nüüd nii jääbki sul, et rohkem ei tule. Eks tuleb ikka, lihtsalt jätab vahele. Mul on kaks korda olnud juba niimoodi. Aga mul käis see värk muidugi klassikalisemalt ikka, rohke verega päevad ja siis tüütult sagedased päevad (isegi 21 päeva tsükkel), kusjuures verd ja määrimist oli pikalt. Siis hakkas tsükkel jälle pikemaks minema ja kaks korda on päevad vahele jäänud, aga muidugi mitte täpselt kahe tsükli jagu, mingi 60+ päeva. Nüüd on kolmas kord, st augustis päevi polnud. Mul on eluaeg akneprobleem olnud, aga viimased aastad olen nagu pubekas punniline olnud. Praegu vaatan peeglisse ja üle hulga aja on nahk punnivaba. Nii et ma ka mõtlen, et kas nüüd enam ei tulegi. Ka 50ne olen.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul hakkas 49 aasta lõpp jamama, 2 kuud vahet, 4 kuud ja siis jälle korralikult. 50-lt 3- 4 kuulised vahed ja nüüd 51 sama trall, 3 nädalat tagasi olid päevad, nüüd määrib pruunikat, enne seda 3 kuud polnud. Jama jama otsa, ole valvel koguaeg ja abivahendid olgu kotis 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen 50. ma arvasin, eelmine suvi, et nüüd algab menopaus. kuumahood tekkisid. päevad jäid vahele, aga jätkusid. kuumahood kadusid.
siis tekkisid talvel jälle kuumahood ja päevad jäid vahele. praegu jälle jätkuvad. kuumahooge pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hakkasid vahele jätmised 52 aasta vanuselt. Lihtsalt üks kuu ei olnud, järgmisel ka ei olnud. Siis olid, aga siis ka nagu määrimine, ei mingit lahmamist nagu tavaliselt. Siis kolm kuud jälle ei olnud. Aasta pärast oli kõik kadunud. Kuumahooge pole ka olnud nagu mõnel, et higi voolab ojadena. Lihtsalt tunnen, et soe hakkab. Nüüd juba varsti 4 aastat ilma päevadeta ja elu nagu lill 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on viimase nelja kuu jooksul kaks korda päevad olnud, lühemad ka kui tavaliselt, kuumahood on olnud aastaid episoodidena, aga seni pole tsükkel ebaregulaarne olnud. Järsku ei ole midagi hakanud, viimased 3 aastat on erinevad kaebused olnud, aeg-ajalt kaovad ja vähenevad, siis jälle platsis. Vanus 41.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul jäid suvel tihti päevad vahele juba siis kui muid märke ei olnud. olen lugenud, et see pidi meie kliimavöötmes levinud olema.
nüüd olen 50 ja mitu aastat on täiesti segamini tsükkel. vahepeal käivad ilusti mitu kuud ja siis on pool aastat vaikus. nüüd on pikem vahe juba ja vb enam ei tulegi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on viimase nelja kuu jooksul kaks korda päevad olnud, lühemad ka kui tavaliselt, kuumahood on olnud aastaid episoodidena, aga seni pole tsükkel ebaregulaarne olnud. Järsku ei ole midagi hakanud, viimased 3 aastat on erinevad kaebused olnud, aeg-ajalt kaovad ja vähenevad, siis jälle platsis. Vanus 41.

Kas siis nii noorelt võib ka juba miskit pihta hakata? Mul neli viimast kuud päevad väga ebaregulaarsed olnud. Sellist jama pole varem olnud. Üks kuu 26 päeva, teine kuu 36 päeva, kolmas kuu 23 päeva tsükkel. Enam ei tea üldse, mis hetkel miskit peale hakkab. Viimane kord olin veel kodust eemal ka ja ei märganud isegi sidet kaasa võtta, kui järsku keset linna tundsin, et miskit imelikku. Muidu mul oli ikka enam vähem 30 päeva tsükkel. Päevad kuidagi vererohkemad ka, aga mitte oluliselt. Tujukas olen alati nädal enne päevi ja päevade ajal olnud.
Saan varsti 40.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on viimase nelja kuu jooksul kaks korda päevad olnud, lühemad ka kui tavaliselt, kuumahood on olnud aastaid episoodidena, aga seni pole tsükkel ebaregulaarne olnud. Järsku ei ole midagi hakanud, viimased 3 aastat on erinevad kaebused olnud, aeg-ajalt kaovad ja vähenevad, siis jälle platsis. Vanus 41.

Kas siis nii noorelt võib ka juba miskit pihta hakata? Mul neli viimast kuud päevad väga ebaregulaarsed olnud. Sellist jama pole varem olnud. Üks kuu 26 päeva, teine kuu 36 päeva, kolmas kuu 23 päeva tsükkel. Enam ei tea üldse, mis hetkel miskit peale hakkab. Viimane kord olin veel kodust eemal ka ja ei märganud isegi sidet kaasa võtta, kui järsku keset linna tundsin, et miskit imelikku. Muidu mul oli ikka enam vähem 30 päeva tsükkel. Päevad kuidagi vererohkemad ka, aga mitte oluliselt. Tujukas olen alati nädal enne päevi ja päevade ajal olnud.

Saan varsti 40.

menopaus võib igas vanuses alata. kui kahtled lase arstil vereproov teha

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul päevad kadusid juba 47aastaselt koos emaka opiga, aga kuumahood on tekkinud alles nüüd, 6 aastat hiljem, sel suvel. Seni mitte midagi ei tundnud. Minu emal kadusid päevad 52aastaselt. Eestis keskmiselt algab n-ö tõsine, tunnustega ja päevade kaoga menopaus 51,4aastaselt, enne on ka muidugi jukerdamisi ja hiljem ka kogu protsess võib kesta ikka pikki aastaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nüüd kui päevi pole, kipuvad seen ja vaginoos palju sagedamini külge.

Mina (46a) kasutan ca 5. aastat minipille ja mul pole nendega kunagi päevi olnud. Aga pole ka seent ega vaginoosi. Nii et see on ilmselt individuaalne.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin 51, kui tsükkel muutus ebaregulaarsemaks, päevad käisid üle kuu umbes. Nüüd olen 52 ja päevad on umbes 3-4 kuu tagant, mõnikord päevakese määrib vahepeal.
Midagi muud mul tunda ei ole, ei ole kuumahooge ega mingeid tervisemuresid nagu tupekuivus või suur voolus või midagi muud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Menopausi algus