Esileht Ilu ja tervis menopausieelne aeg

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: menopausieelne aeg

Postitas:

Soovitage palun midagi toimivat, mis aitab natukenegi, kui on tohutu väsimus, kummaline surin peas. Tüdimus.Halb uni Öine higistamine on täiesti talutav muu kõrval.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 13:13; 15.10 10:06;
To report this post you need to login first.

sama – hommikuti luud-lihased valusad nagu 100-aastasel (peale hommikvõimlemist läheb paremaks, ja päeva jooksul liikudes ka), mingid imelikud terviseprobleemid tekkinud, lõhnataju muutunud. Väsimust ka rohkem tunda.
Võtaks midagi küll mis aitaks. Hormoone ei tahaks veel (pole ka kunagi pille võtnud, vaskspiraal palju aastaid. Lasin viimase välja võtta).

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 14:54; 15.10 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vanuses te olete? Ma olen 46 ja kõige rohkem olen hädas tujutusega, mõnikord ka ärevuse ja paanikaga.

Minul aitab liikumine värskes õhus ja sport.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 00:45; 06.08 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitage palun midagi toimivat, mis aitab natukenegi, kui on tohutu väsimus, kummaline surin peas. Tüdimus.Halb uni Öine higistamine on täiesti talutav muu kõrval.

Terasemad arstid soovitavad sellisel juhul uut armusuhet.
Sul pole häda midagi. Liigu ja ära loo iseendale kolle.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 01:01; 06.08 20:23;
To report this post you need to login first.

Mis vanuses te olete? Ma olen 46 ja kõige rohkem olen hädas tujutusega, mõnikord ka ärevuse ja paanikaga.

Minul aitab liikumine värskes õhus ja sport.

49. Päevad veel käivad (kuidagimoodi). Tujutsemist polegi, ärevushäire on (aga mitte menopausist tingitud, vaid tööst millest paar aastat tagasi loobusin). Jalutamine, loodus, värske õhk aitavad küll, ja teadmine et nii palju asju on, millega võin rahul olla.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 14:54; 15.10 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vanust 46. Nüüd tagantjärele saan seostada menopause eelse ajaga. Paar aastat tagasi tekkisid kummalised peavalud (igapäevaselt järjestikku 3 kuud). Tehti kõik uuringud, midagi ei leitud. Suvel meeletu depressioon. Ärevus on ka juba aeg ajalt kummitanud paari viimase aasta jooksul.Tohutu väsimus. Ja tõesti, viimasel ajal on liigesed ja kael eriti valus. Öösel keerad voodis ja nagu puuhobune. Pearinglused.Öised higistamised on ka tavaline . Tsüklihäired juba 1,5 aastat juba.(kord 15, kord 60 päeva vahe). Kas keegi võtab mingeid tablette apteegist? Kas need aitavad? Hetkel küll tunne, et kas nüüd ongi kõik ja saabunud vanadus ja sellega koos üks häda ajab teist taga. Ei mäleta enam ammu, mis on normaalne oleks, et kuskil midagi ei jamaks.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 13:13; 15.10 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka 46. Kevadel tarbisin Vitakur Plus vitamiine, kuidagi üllatavalt hästi turgutasid, ka kuumahood kadusid ära. Augustist jälle kuumahood, võtsin NoSweat tablette, tundus, et aitasid. Mulle kirjutas günekoloog septembris tsüklihäirete tõttu progesterooni, kuna väidetavalt üks munasari veel peaks töötama. Mul ka oli 70-päevane tsüklivahe, peale esimest progesterooni kuuri hakkasid nüüd uuesti päevad ja veel millise kõhuvaluga :(. Eks ma teen selle pooleaastase kuuri läbi ja loodetavasti rohkem pole vaja. Liigesevalud on küll, seostan neid rohkem istuva tööga, aga kaelavalud on tekkinud viimasel ajal. Lisaks veel kaaluprobleem – selline tunne, et enam ei tohi ühtegi liigset grammi süüa, muidu see pannakse kohe varudesse…
Aga muidu on täitsa tore aeg – lapsed suured, üks teismeline veel kodus, aga üsnagi iseseisev, enda ja mehe jaoks jääb aina rohkem aega ning õnneks ei ole ka lapselapsi veel kuskilt tulemas. Just sobilik periood iseenda ja oma huvidega tegelemiseks, küll hiljem jõuab vanavanem olla :).

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 10:38; 17.10 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul need ainukesed mis kuumahood ja jubeda higistamise ära võtsid, tujud on kõikuvad, olen tarbinud nüüd pool aastat. Otsustasin vahe sisse teha, vaatan kas kuumahood ja higistamine tulevad tagasi https://www.apotheka.ee/prefemin-tbl-20mg-n90-pmm0071084ee

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 12:56; 22.11 08:48; 29.01 08:41; 30.01 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka 46, aga midagi sellist veel pole. Tõsi, ma võtan juba aastaid rasedusest hoidumiseks minipille, äkki tänu sellele.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 16:27; 17.10 08:42; 09.08 01:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanus 45 ja kolmas kuu pole päevi. Juba kuskil aasta tagasi hakkasid olema ebaregulaarsete vahedega, vahel kaks korda kuus, vahel poolteist kuud vahet. Oli vastik see kogu aeg sidemete kaasas kandmine. Algselt arvasin, et tsüklit mõjutas steriliseerimine paar aastat tagasi (põhjused tervislikud ja vabatahtlik protseduur). Ega mul ausalt selle vastu midagi poleks ka, kui neid vastikuid päevi enam ei tulekski, aga seda vist on palju loota veel 😀
Väsimus ja kondivalu, kõigest tüdimus ja uneprobleemid on viimase aastaga järjest süvenenud. Alguses ajasin selle oma kroonilise depressiooni ja ärevushäirete kaela, aga psühhiaater küsis ka mu tsükli kohta ning teatas siis, et need on ealised muutused. Soovitas umbes 20-30 eurot maksvaid rohtusid ja toidulisandeid, aga puudega inimese sissetulekud neid ei luba osta. Nii ma lohutangi end siis sellega, et veel mõnikümmend aastat tagasi elasid kõik naised selle aja ilma igasuguste rohtudeta üle, ju siis on see võimalik ka tänapäeval.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul küll mingeid steriliseerimise kõrvalmõjusid pole. Olin 43 kui opi lasin teha. Muutus vaid see, et mõnikord on kõhuvalud. Kas vahetult enne päevi või tsükli keskel.Tsükkel on ka vel regulaarne.
Muid märke veel pole menopausist. Olen 49.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 21:45; 09.08 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav kyll, et osadel nii palju symtomeid ja osad ei tunne mitte midagi. Monedel kehad siis nii hasti kohanevad nende hormonaalsete muutustega, et mitte mingeid ebameeldivaid aistinguid ei tunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav kyll, et osadel nii palju symtomeid ja osad ei tunne mitte midagi. Monedel kehad siis nii hasti kohanevad nende hormonaalsete muutustega, et mitte mingeid ebameeldivaid aistinguid ei tunne.

No mõni raseduse ajal ka öögib endal sisikonna peaaegu välja, teisel ei läigi süda mitte kunagi, mõnel on nahk kogu teismeea ilus puhas, teisel tulevad 10aastaselt vistrikud ja on kuni menopausini.

Olen värskelt 50. Vastik oli periood, kui päevad olid kohutavalt verised ja pikad. Nagu iga kuu oleks sünnitanud. Metsik veritsemine vähenes, kui tsükkel jäi lühikeseks. Siis oli jälle pea kogu aeg menstruatsioon. Nädal aega olid päevad, vahel jäi järele ja siis paar päeva hiljem oli jälle punane platsis, siis kaks nädalat rahu ja hakkas aga jälle peale. Nüüd on tsükkel metsa, korduvalt on vahe kaks kuud olnud, siis jälle lühike. Öösiti higistan küll, aga kahtlustan, et äkki on asi liiga paksus tekis ka. Vanasti olin külmavares, nüüd juba aastaid ei osta ühtegi pika varrukaga pluusi, sest ma nagunii ei kanna neid – palav on. Kui tõesti jahe, siis saab kampsuni peale panna. Ma ikka vaatan, et inimesed istuvad laua taga paksu kampsuniga ja jope ka peal ja pole häda midagi, aga mul on T-särgiga palav. Klassikalisi kuumi hooge, kus äkki lööb näo punaseks ja higi hakkab voolama, pole olnud. Juba aastaid läheb silmanägemine kehvemaks. Tervis muidu ka logiseb. Aga seda rääksid naised juba minu noorpõlves, et kui klimakteerium läbi saab, siis hakkab parem.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.10 05:08; 18.10 10:35; 13.11 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka 46, aga midagi sellist veel pole. Tõsi, ma võtan juba aastaid rasedusest hoidumiseks minipille, äkki tänu sellele.

46 aastaselt ei peakski veel selliseid sümptomeid olema. Natuke vara. Aga üks asi on füüsilised vaevused- nende vältimiseks peaks sporti tegema, mõõdukalt toituma, kaalu kontrollima. Ei ole normaalne, et 40ndate keskel inimene on kange nagu puuhobune ja ei suuda pead pöörata või kummarduda. Teie vanused jooksevad maratone, annavad joogatrenne ja surfavad, mitte ei vaevle voodis. Mis te 40 aaasta pärast teete?
Hoopis hullem on selles vanuses endale mulla pealetõmbamine- tüdimus, käegalöömine, hädaldamine. Kui on depressioon, siis tuleb arsti poole pöörduda. Kui ei ole, siis kas elu on tõesti nii igav ja kõik juba möödas? Sama küsimus- milline teie vaim on 40 a pärast, kui juba praegu on kõigest tüdimus?

+10
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma 52 ja pole seni üldse mingeid hädasid olnud. Tegelikul ärevushäire korraks oli, aga sedagi kergel kujul ja allus kohe ravile. Päevade kohta ei tea, hormoonspiraal ja neid pole seega nagunii.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav kyll, et osadel nii palju symtomeid ja osad ei tunne mitte midagi. Monedel kehad siis nii hasti kohanevad nende hormonaalsete muutustega, et mitte mingeid ebameeldivaid aistinguid ei tunne.

Minul ei olnud ka raseduse ajal süda paha, äkki see on seotud kuidagi? Esimese rasedusega veel natuke väga alguses oli, aga teise rasedusega 8 aastat tagasi konkreetselt polnud kordagi süda paha. Isegi ämmakas tundis muret natuke, tegi igasuguseid teste, aga kõik oli korras. Äkki siis ongi selline organism.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 16:27; 17.10 08:42; 09.08 01:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

46-aastaselt on menopausi-eelsed sümptomid täiesti normaalsed, kuna üleminekuperiood kestab tihti mitmeid aastaid. Loogiline, et nende vaevustega ongi alguses raskem harjuda, nagu kõige uuega. See ei tähenda, et naine ei toituks normaalselt, ei käiks trennis ja ei hoolitseks enda eest. Ma olen põhimõtteliselt terve elu trennis käinud ja armastanud palju looduses liikuda, kaal täiesti normipiires (ca 59kg), aga viimase aasta jooksul on märgatavalt vähenenud toiduportsjonite sobilik kogus, et kaalus püsida. Seega tuleb ümber harjuda ja niigi harva tarbitavatele kookidele aina tihedamini kahjuks “tänan, ei” ütelda.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 10:38; 17.10 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka 46, aga midagi sellist veel pole. Tõsi, ma võtan juba aastaid rasedusest hoidumiseks minipille, äkki tänu sellele.

Ei pruugi 46selt veel midagi häda olla, aga ma kahtlustan, et kuna pillide tõttu tsükleid pole, siis ei ole ka hormoonide kõikumist.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.10 05:08; 18.10 10:35; 13.11 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaikne suguhormoonide vähenemine algab juba 30-ndatest aastatest st muutused menopausiks juba toimuvad, see on loomulik.
Igal juhul tuleb oma toitumist vaadata, ajurveeda pole pöörduda.
kes inglise keeles loeb, siis siin on hea raamat.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen värskelt 50, ja mind aitas kuumahoogude vastu Rotklee-pluss tabletid, võtsin ära 2 karbitäit, ja kuumahoogusid enam pole, ka öösel mitte. Ptüi, ptüi, ptüi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 20:34; 29.01 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vanust 46. Nüüd tagantjärele saan seostada menopause eelse ajaga. Paar aastat tagasi tekkisid kummalised peavalud (igapäevaselt järjestikku 3 kuud). Tehti kõik uuringud, midagi ei leitud. Suvel meeletu depressioon. Ärevus on ka juba aeg ajalt kummitanud paari viimase aasta jooksul.Tohutu väsimus. Ja tõesti, viimasel ajal on liigesed ja kael eriti valus. Öösel keerad voodis ja nagu puuhobune. Pearinglused.Öised higistamised on ka tavaline . Tsüklihäired juba 1,5 aastat juba.(kord 15, kord 60 päeva vahe). Kas keegi võtab mingeid tablette apteegist? Kas need aitavad? Hetkel küll tunne, et kas nüüd ongi kõik ja saabunud vanadus ja sellega koos üks häda ajab teist taga. Ei mäleta enam ammu, mis on normaalne oleks, et kuskil midagi ei jamaks.

Pärast menopausi läheb tervis paremaks, räägivad paljud naised

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.10 05:08; 18.10 10:35; 13.11 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast menopausi läheb tervis paremaks, räägivad paljud naised

Tõsi. Mul olid ka esimesed nähud 46-47, meil see pärilik vist, põlvest põlve enne 50 ühel pool. Aga kui mõned kuumahood kõrvale jätta, siis midagi muud nagu polnudki. Ja ka need ei olnud sellised, et sekundiga näost tulipunane ja higine, nagu mõnel juhtub – lihtsalt palav hakkas, jaki-kampsuni pidin otsekohe seljast võtma või õue minema. Kasutasin apteegi käsimüügiasju ainult, apteeker soovitas, hullemaks ei läinud. Ja siis sai mööda. Väga rõõmus ja rahulik olla :). Mõtlesin alguses ise küll, et hakkan põdema: nii, ongi vanadus käes … – aga ei olnud ka selliseid mõtteid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen siis ikka täitsa õnnega koos. Olen 49 ja mingeid sümptomeid ei ole. Tsükkel ka täpselt 28 päeva nagu kellavärk.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul need ainukesed mis kuumahood ja jubeda higistamise ära võtsid, tujud on kõikuvad, olen tarbinud nüüd pool aastat. Otsustasin vahe sisse teha, vaatan kas kuumahood ja higistamine tulevad tagasi https://www.apotheka.ee/prefemin-tbl-20mg-n90-pmm0071084ee

kas kokkusattumus või ongi nii, et kui teed vahe sisse, enam ei mõju. Hakkasin peale pausi 5 päeval uuesti võtma, kuu võtnud ja tulemus null. Jälle uued kuumahood, istun öösel üleval, lisaks jälle higistamine. Nagu ära jätsin, hakkasin uuesti kuumama, peab vist uue tableti otsingule asuma. No ei ole elu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 12:56; 22.11 08:48; 29.01 08:41; 30.01 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas teil läheb, minul kuumahood tagasi. Hetkel kasutan seda https://www.apotheka.ee/femarelle-recharge-kapslid-n56-pmm0137688ee
Kaks nädalat võtnud, positiivset tulemust pole, on kellegil veel soovitusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 12:56; 22.11 08:48; 29.01 08:41; 30.01 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

51, ei ole veel midagi täheldanud ja päevad käivad päevapealt. Viimasel ajal on olnud unetust, aga hetkel pingelisem aeg nii pere- kui tööelus ning olen selle pannud stressi arvele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen 53 ja paar aastat tagasi muutus tsükkel ebaregulaarseks ehk siis päevade vahe pikenes kolme-nelja kuuni, samamoodi on siiani.
pool aastat tagasi olin paar kuud öise higistamisega hädas, mingeid ravimeid ei võtnud, läks ise üle, seega ei teagi, kas oli menopausiga seotud või mitte.
mingeid muid vaevusi pole täheldanud.
tegelen usinalt kaalu kaotamisega, septembrist siiani olen kaotanud juba 20 kilo. 10 veel, siis on kõik 🙂

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 20:54; 30.01 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegelen usinalt kaalu kaotamisega, septembrist siiani olen kaotanud juba 20 kilo. 10 veel, siis on kõik

Kuidas ometi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 20:34; 29.01 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 52. Päevad ebaregulaarsed kusagil 2019.a aprillist. Öist higistamist on ka, aga mitte väga tihti ja see väga ei häiri. Häirib hoopis selline ebamäärane pingetunne kõhus 2 nädalat enne oodatavaid päevi. st kogu aeg on tunne, nagu päevad hakkaksid, aga ei hakka. Ja selline õhupllitunne on ka :(.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka u aasta poolteist oli tsükkel ebaregulaarne. Mõnikord päevade vahe lühike, kui pikk siis oli ootamine raske, kõht punnis, valutas, rinnad valutasid jne. Nüüd detsembri lõpus päevi ei tulnud ja pole tulnudki. Kaks nädalat ehk olid kuumahood ja kõik. Panin naistearstile aja kinni, et kas nüüd nii ongi või on mingi muu häda. Olen 47, ühtpidi hea, et nii vara jäid päevad ära, aga teisalt paneb see mõtlema, et kas ma siis vananen rutem kui teised…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Ilu ja tervis menopausieelne aeg