Esileht Ilu ja tervis menopausieelne aeg

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: menopausieelne aeg

Postitas:

Ma 44 praegu. Kuumahood algasid rohkem kui aasta tagasi (nüüdseks on õnneks üle läinud). Need higistamised nii öösel kui ka päevasel ajal olid jubedad. Hommikul olid juuksed isegi märjad. Magamisega olid ka suured probleemid. Tavaline oli, et und ei tulnud ja kui lõpuks magama jäin ärkasin 3-4 ajal. Ööuned olidki 3-4 tunnised.
Praegu enam higista ja uni on ka väga hea. Tööpäevadl 22 ajal vajub juba silm kinni ja puhkepäevadel magaksin 9 – 10 ni kui lapsed üles ei ärataks.
Peavalud on tekkinud ja kaela on pidevalt valus liigutada.
Viimased 2x on ka päevad ära jäänud. Esimesel korral kui päevad ära jäid olid rinnad jube valusad ja arvasin juba, et imeläbi rasedaks jäänud. Kasutan hormoonrõngast, ei julge ära ka jätta enne kui naistearstil ära käidud ja vajalikud analüüsid antud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 10:50; 30.01 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma 44 praegu. Kuumahood algasid rohkem kui aasta tagasi (nüüdseks on õnneks üle läinud). Need higistamised nii öösel kui ka päevasel ajal olid jubedad. Hommikul olid juuksed isegi märjad. Magamisega olid ka suured probleemid. Tavaline oli, et und ei tulnud ja kui lõpuks magama jäin ärkasin 3-4 ajal. Ööuned olidki 3-4 tunnised.

Praegu enam higista ja uni on ka väga hea. Tööpäevadl 22 ajal vajub juba silm kinni ja puhkepäevadel magaksin 9 – 10 ni kui lapsed üles ei ärataks.

Peavalud on tekkinud ja kaela on pidevalt valus liigutada.

Viimased 2x on ka päevad ära jäänud. Esimesel korral kui päevad ära jäid olid rinnad jube valusad ja arvasin juba, et imeläbi rasedaks jäänud. Kasutan hormoonrõngast, ei julge ära ka jätta enne kui naistearstil ära käidud ja vajalikud analüüsid antud.

läksid lihtsalt ise üle?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 12:56; 22.11 08:48; 29.01 08:41; 30.01 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegelen usinalt kaalu kaotamisega, septembrist siiani olen kaotanud juba 20 kilo. 10 veel, siis on kõik

Kuidas ometi?

Jälgin väga, mida suhu panen.
Põhiliselt toitun köögiviljadest, kalast, munadest ja kanast. Söön kolm korda päevas ja ei mingit näksimist vahepeal. Tegelikult on see üllatavalt lihtne 🙂

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 20:54; 30.01 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma 44 praegu. Kuumahood algasid rohkem kui aasta tagasi (nüüdseks on õnneks üle läinud). Need higistamised nii öösel kui ka päevasel ajal olid jubedad. Hommikul olid juuksed isegi märjad. Magamisega olid ka suured probleemid. Tavaline oli, et und ei tulnud ja kui lõpuks magama jäin ärkasin 3-4 ajal. Ööuned olidki 3-4 tunnised.

Praegu enam higista ja uni on ka väga hea. Tööpäevadl 22 ajal vajub juba silm kinni ja puhkepäevadel magaksin 9 – 10 ni kui lapsed üles ei ärataks.

Peavalud on tekkinud ja kaela on pidevalt valus liigutada.

Viimased 2x on ka päevad ära jäänud. Esimesel korral kui päevad ära jäid olid rinnad jube valusad ja arvasin juba, et imeläbi rasedaks jäänud. Kasutan hormoonrõngast, ei julge ära ka jätta enne kui naistearstil ära käidud ja vajalikud analüüsid antud.

läksid lihtsalt ise üle?

Jah, läksid ise üle. Mingeid spets ravimeid ega vitamiine ei võtnud. Tegelikult sel ajal arvasin, et mingi muu terviseprobleem. Lasin perearstil põhjaliku verenalüüsi teha, mis oli normis. Nüüd hiljem saan aru, et vist oli ikka menopausiga seotud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 10:50; 30.01 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil läheb?

Ma olen 48, nüüd suvel on tsükkel läinud nädala võrra pikemaks. Kuumahooge pole tajunud.

Kõige rohkem olen hädas ärevusega, põhiliselt terviseärevus. Otseselt miski ei vaeva, kaal normis, aga tohutu mure tervise pärast on tekkinud. Mõistusega saan aru, et vananemine on loomulik, aga emotsionaalselt on hirm, ahastus ja nutt kerge tulema. Hirm on just sellepärast, et tervis läheb käest ja peale menopausi on elu läbi. Vaatan vanu inimesi ja mõtlen, kuidas nad nii hästi hakkama saavad.

Iga uus asi tekitab probleemi, kardan, et ei saa hakkama. Ju see ealine iseärasus on.

Mõtlen, kelle käest nõu küsida. Günekoloogil käisin kevadel, kõik oli korras. Aga tahaks just nõu, mida teha, et terve olla. Kas piisab, kui liigun, hoian kaalu normis ja söön tervislikult?

 

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 00:45; 06.08 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen siis ikka täitsa õnnega koos. Olen 49 ja mingeid sümptomeid ei ole. Tsükkel ka täpselt 28 päeva nagu kellavärk.

Ma sama vana ja päevad nagu kellavärk, pole ka kuumahooge veel olnud. Ootan juba ausalt öelda, et päevi enam poleks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootan juba ausalt öelda, et päevi enam poleks.

Ootad, et tervis viletsamaks hakkaks minema, südamehaiguste risk kümnekordistuks, luud hõrenema hakkaks, välimus kiiremini vananema? Huh.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 01:01; 06.08 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole mitte kunagi olnud mitte ühtegi vaevust seoses päevade ja rasedustega. Ainus millega häda on olnud, on näonahk. Kas sellist tüüpi organismil ei tule ehk ka menopausivaevusi? Loota ju võib:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka 46, aga midagi sellist veel pole. Tõsi, ma võtan juba aastaid rasedusest hoidumiseks minipille, äkki tänu sellele.

Tänaseks olen 48 ja sama seis. Tänu minipillidele pole juba ca 6 aastat päevi olnud. Muidu kõik ok.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 16:27; 17.10 08:42; 09.08 01:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nüüd 51 ja päevad on regulaarsed. Mitte midagi erilist pole ka tervisega juhtunud.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 21:45; 09.08 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul süda kloppis vahelduva eduga vanuses ca 45-50

Aga see võis olla ka lihtsalt tööpingest ja lollist ülemusest

Muid sümptomeid pole, mul on 15+ aastat juba Mirena ja täpselt nii kaua pole päevasid ka olnud. Vahetamise kuupäev läheneb ja panen ilmselt ikka veel ühe Mirena järgmiseks 5-ks aastaks, sest arst ei osanud ütelda, kas mul peaks veel päevad tulema või mitte. Seega pigem panen Mirena.

Olen 52

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )


Esileht Ilu ja tervis menopausieelne aeg