Esileht Ilu ja tervis Mentstruatsioonianum

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 92 )

Teema: Mentstruatsioonianum

Postitas:

Tere! On siin keegi kasutanud mentstruatsioonianumat päevade ajal? Muljetage, kas on mugav? Tahaks küll loodust säästa ja vähem tarbida, aga see anum tundub natuke kahtlane. Samas vb toimib hästi, soovikski kogemusi kuulda/lugeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan juba umbes viisteist aastat ja ei kujuta absoluutselt ettegi, et sidemete või tampoonide peale tagasi peaks minema.

Teiste muljetamine muidugi on selline asi, et see ei anna midagi, ikka ise pead järgi proovima. Üks soovitus aga küll – anumaid on erinevaid ja iga mudel igaühele ei sobi. Katsetades saab teada, milline kõige paremini sobib. Samuti on siin kindlasti teatav õppeperiood olemas, st läheb natuke aega, enne kui asja käppa saab ning kõige mugavamad paigaldamise ja eemaldamise tehnikad selguvad.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest on niipalju juttu olnud foorumites, blogides, youtubes, et korrata ei viitsi.

Minu jaoks parim asi, ei ole vist neli-viis aastat vähemalt enam tampoone-sidemeid kasutanud. Samas mu päevad pole vererohked st, et piisab kui tühjendan hommikul enne tööd kodus ja seejärel õhtul koju jõudes. St ei ole probleemi kusagil käia, et peaks otsima käsidušiga wc kabiine või võimalusi seda vahepeal tühjendada ja pesta (kuigi saab puhastada ka wc paberiga kui on spetsiaalseid niiskeid salvrätte, mida selles olukorras kasutada).

Ujumas käies samuti 5+, eriti igasugused väljasõidud/reisid, kus tampooniga on siiski olnud oht, et hakkab lekkima. Samuti on vaja tampoon suviti rannas peale ujumist vahetada – on korra juhtunud, et hakkas lekkima ja peale seda pelgasin. Ujulas on ka poogen, miskti ei leki ja mingit nöörikest jalgevahel ei ole.

Anumatel on natukene erinev kuju ja jäikus, seega esimene, mis proovid ei pruugi sobida. Samuti on neid, kelle jaoks veri ja enda katsumine on nö “väkk” ja eelistavadki kasutada nt aplikaatoriga tampoone jne. Siis anum selles suhtes vähemalt eeldab endaga “hea sõber” olemist eriti alguses, kuna selle jaoks, et korralikult paigaldada ja alguses veenduda, et paigas on (avaneks ilusasti) on siiski vaja korralikult näppe kasutada. [Mõne jaoks see on probleem, minu jaoks mitte, sp mainin].

Ma ise kasutan puhtalt mugavuse kohalt, mitte eelkõige keskkonna- või rahasäästlikuse punktist, need pigem sellised lisahüved.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.01 09:55; 09.01 12:08; 10.01 14:08; 10.01 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On jah väga palju juttu olnud. Kohe-kohe on teemas paar inimest, kes öögivad ja oksendavad ning teevad seda vahendit maha, kirjeldades pikalt ja laialt, kui võimatu on seda vahendit kasutada, lisaks sellele, et see on lihtsalt rõve.

Tegelikult, minu arvates on väga mugav ja ka kokkuhoidlik vahend. Eriti just väga vererohkete päevade puhul. Mu meelest mahutab palju  rohkem kui tampoon. See tähendab, hoiab kauem puhtana. Ja seda ei ole kohustuslik nii tihti välja võtta (tühjendada, puhastada) kui näiteks tampooni.

Palju kriitikat saab selle vahendi puhul kasutamismugavus. See tähendab, et arvatakse, et kodust väljaspool on raske sellega toimetada. Tegelikult, see ei vasta tõele.

 

 

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 09.01 10:36; 09.01 10:46; 09.01 11:51; 09.01 22:25; 10.01 09:36; 11.01 22:54; 13.01 19:32; 21.01 14:15; 21.01 19:42; 24.01 14:48; 27.01 17:08; 27.01 20:21; 30.01 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

piisab kui tühjendan hommikul enne tööd kodus ja seejärel õhtul koju jõudes. St ei ole probleemi kusagil käia, et peaks otsima käsidušiga wc kabiine või võimalusi seda vahepeal tühjendada ja pesta

Täpselt nii ongi!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 09.01 10:36; 09.01 10:46; 09.01 11:51; 09.01 22:25; 10.01 09:36; 11.01 22:54; 13.01 19:32; 21.01 14:15; 21.01 19:42; 24.01 14:48; 27.01 17:08; 27.01 20:21; 30.01 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan ka aastaid, aga “uputaval ajal” pean mitu korda päevas tühjendama ja tihtipeale eelistan tampooni. Nendel aegadel ma öösiti ei saa kasutada, suur tampoon kaitseb paremini + ööside.

Muidu kiidan väga, ökosõbralikkusest ei tea midagi, aga mugavam on.

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 11:00; 09.01 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan ka aastaid, aga “uputaval ajal” pean mitu korda päevas tühjendama ja tihtipeale eelistan tampooni. Nendel aegadel ma öösiti ei saa kasutada, suur tampoon kaitseb paremini + ööside.

Muidu kiidan väga, ökosõbralikkusest ei tea midagi, aga mugavam on.

Üldiselt on nii, et anum mahutab umbes kolm korda rohkem verd kui tampoon. Sõltub muidugi, mis suuruses anumat ja tampooni võrrelda, aga cupi mahutavus on igal juhul suurem.

Rohke vereerituse puhul on ilmselt kasulikum kasutada varianti menstruaalanum+ööside.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 09.01 10:36; 09.01 10:46; 09.01 11:51; 09.01 22:25; 10.01 09:36; 11.01 22:54; 13.01 19:32; 21.01 14:15; 21.01 19:42; 24.01 14:48; 27.01 17:08; 27.01 20:21; 30.01 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei kasuta tampoone seetõttu, et 2-3 tunniga tekib selline ebamugav pakitsus või puhitustunne alakõhtu, vahel isegi valu. Millegipärast kujutan ette, et sama tekiks selle nõuga, seetõttu polegi proovinud.

Sidemed on nõmedad ja lekivad, kuid muu üldine enesetunne on vähemalt korras. Avastasin alles nüüd, et on olemas ka lekkekindlad aluspüksid, seega praegu on elu lill.

Aga looduse säästmine ettekäändeks tuua…. noojah. Piltlikult – kasutad menstruatsiooninõud, aga sõidad edasi Land Cruiseriga?

+4
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 12:05; 09.01 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaks ka parema meelega mitmel põhjusel menstruaalanumat, aga tundub valus see paigaldamine. Juba tampoonigagi on probleeme, sest see on ju kuiv. Ei kujutaks end ette näppudega surkimas ja surumas mingit kummijullat sisse, mis tõenäoliselt hästi ei libise. Või kuidas tegelikkuses on?

On hetki, kus on kuiv (pigem ehk välja võttes), aga tampoon on alati kuivem. Panen alati kraanimärjana (anum väljast märg loputamisest, seest jälgin, et vett põhja ei jää) ja voltimine nii käpas, et ei ole probleeme ega valus olnud. Pole algusest peale seda probleemi olnud. Oma kehaga kuidagi nii sõber, et käib loomulikult, ma isegi hetkel mõtlen, et pole kindel, kuidas see liigutus mul käib st ma ei suru teda kuivana sisse, vaid kuidagi automaatselt voldin sõrmede vahel ja hoian kuidagi pöidla ja keskmise sõrme vahel anumat, nimetissõrme ja pöidlaga samal ajal nö avan nö tupesuudme ja paigutan sisse, mitte ei suru ega lükka, tampooniga on pigem see, et lükatakse.

Mina anumat sees ei tunne, praegugi sees. Samas tampooniga on küll olnud, et kõndides tunnen, et on sees, kuiv, ebamugav, libiseb vmt.

Seal tekibki see vahe, et mõni inimene ei kujuta end jah näpuga seal surkimas, minu jaoks pole oma näppe sinna panna erilisem kui nt säärt sügada. Miks peaks see oma kehaga probleem olema?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.01 09:55; 09.01 12:08; 10.01 14:08; 10.01 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti üks parimaid otsuseid, mis ma elus olen teinud. Ikka kõvasti raha hoiab kokku ning väga mugav on ka. Arvan samuti, et kõigile ei sobi, aga kindlasti mitte neile, kes oma keha kardavad. Kui õige asend kätte saada (mul endal kulus vist ikka alguses mitu päeva, et selgeks saada see õige asend) siis ei tunnegi, et midagi üldse sees on.

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 13:08; 09.01 13:17; 28.01 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga looduse säästmine ettekäändeks tuua…. noojah. Piltlikult – kasutad menstruatsiooninõud, aga sõidad edasi Land Cruiseriga?

No minul kulus tampoonidele kindlasti iga kuu 5-7 eurot, sest neid pidi varuma erinevas suuruses erineva vereeritusega päevade jaoks. Ca 80 euri aastas. Oma anuma eest maksin ma 16 eurot ning see on mul olnud kasutuses juba 3 aastat. Miks ei või alustada pisikestest asjadest, et oma ökoloogilist jalajälge vähendada? Ja kust tuleb üldse selline kohatu võrdlus – mul nt polegi autot, aga saan ikka hakkama.

The time it takes for a tampon or pad to degrade in a landfill is centuries longer than the lifespan of the individual who used it – particularly when it’s wrapped in plastic.

In addition to that, the process of manufacturing these products – turning wood into soft, cotton-like fibres – is both resource- and chemical-intensive.

https://www.theguardian.com/sustainable-business/2015/apr/27/disposable-tampons-arent-sustainable-but-do-women-want-to-talk-about-it

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 13:08; 09.01 13:17; 28.01 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei söandanud enne kirjutada oma teistpidisest probleemist. Kuidas nüüd  viisakalt öelda –  kui anum on asetatud sisemusse, siis keha reageerib ja mul on kogu aeg seal all märg/limane. See on natukene ebameeldiv pühkida, puhastada, kuivatada. Sestap kasutan vahepeal tampoone, nondega sellist reaktsiooni ei teki.

Soovitan siiski kõigil osta menstruaalanum. Ei pea kasutama iga päev, aga võite avastada, et see on väga hea otsus. Isegi kui praegu on tundeks väkk ja öakkk.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 11:00; 09.01 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaks ka parema meelega mitmel põhjusel menstruaalanumat, aga tundub valus see paigaldamine. Juba tampoonigagi on probleeme, sest see on ju kuiv. Ei kujutaks end ette näppudega surkimas ja surumas mingit kummijullat sisse, mis tõenäoliselt hästi ei libise. Või kuidas tegelikkuses on?

Vastupidi on. Menstruaalanum ei ima endale midagi sisse, sellepärast on ta tavaline  silikoonist sile asi. Tampoon imab, seega on kuiv. Menstruaalanuma puhul pole oluline, kui suur vereeritus on või kas üldse on – mul on vahel tunne olnud, et vist hakkavad päevad, panen anuma igaks juhuks sisse, kui selgub, et ei midagi, siis on seal lihtsalt natuke voolust sees, aga tampooni kuivalt välja tõmmata on tõesti paras vägistamise tunne, tupp ju kuivaks imetud.

Mina ei kasuta tampoone seetõttu, et 2-3 tunniga tekib selline ebamugav pakitsus või puhitustunne alakõhtu, vahel isegi valu. Millegipärast kujutan ette, et sama tekiks selle nõuga, seetõttu polegi proovinud.

Ei tea jah, millepärast sa seda ette kujutad. Tampoonide puhul on ju teada, et kui pikemalt sees hoida, tekib toksilise šoki oht, menstruaalanumaga seda ei ole, sest veri ei ole mitte poorses esemes vastu sinu tupeseina käärimas, vaid anumas ja ei puutu kehaga üldse kokku.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.01 19:48; 09.01 21:58; 10.01 02:11; 11.01 02:17; 11.01 11:26; 12.01 11:39; 27.01 11:54; 27.01 13:55; 28.01 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kokku voltimisel on see varuant parem kus üks äär hästi sisse surutakse, siis avaneb sees palju paremini

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea jah, millepärast sa seda ette kujutad. Tampoonide puhul on ju teada, et kui pikemalt sees hoida, tekib toksilise šoki oht, menstruaalanumaga seda ei ole, sest veri ei ole mitte poorses esemes vastu sinu tupeseina käärimas, vaid anumas ja ei puutu kehaga üldse kokku.

2 tunniga ei teki mingit toksilse šoki sündroomi. Olen varem aastaid tampoone probleemideta kasutanud, nüüd viimastel aastatel ei ole enam mugav. Seega arvangi, et ebamugavust tekitab lihtsalt millegi tupes olemine. Jah, olen proovinud erinevaid tampoone ja mul pole mingid “väkk-öäkk”-i oma keha puudutamise suhtes.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 12:05; 09.01 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan ka juba pikemat aega ja olen väga rahul. Mul kulus mõned kuud, et paigaldamine käppa saada, mul ei tahtnud anum alguses sees avaneda ja jäi voldituks, ei tea, kuidas see võimalik on. Kasutan Organicupi. Kõige suurem eelis on see, et öösel saab magada ja ei pea minema tampooni vahetama, varem hakkas muidu öösel lekkima. Ma olen oma kehaga rohkem sõbraks ka saanud. Menstruatsioonis ei ole midagi rõvedat, haisvat ja klimbilist. Kahju, et varem ei taibanud kasutama hakata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea jah, millepärast sa seda ette kujutad. Tampoonide puhul on ju teada, et kui pikemalt sees hoida, tekib toksilise šoki oht, menstruaalanumaga seda ei ole, sest veri ei ole mitte poorses esemes vastu sinu tupeseina käärimas, vaid anumas ja ei puutu kehaga üldse kokku.

2 tunniga ei teki mingit toksilse šoki sündroomi. Olen varem aastaid tampoone probleemideta kasutanud, nüüd viimastel aastatel ei ole enam mugav. Seega arvangi, et ebamugavust tekitab lihtsalt millegi tupes olemine. Jah, olen proovinud erinevaid tampoone ja mul pole mingid “väkk-öäkk”-i oma keha puudutamise suhtes.

Ise oled aastatega muutunud, tampoonide koostis võib olla muutunud. Pean piinlikkusega tunnistama, et mulle praegu meenus, et mul on anum pea 24 tundi sees olnud, üldse ei tunne saadanat, kui just üle ajama ei hakka.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.01 19:48; 09.01 21:58; 10.01 02:11; 11.01 02:17; 11.01 11:26; 12.01 11:39; 27.01 11:54; 27.01 13:55; 28.01 17:09;
To report this post you need to login first.

Minul on alateadlik hirm, et see verega täiedetud anum võib kuidagi paigast nihkuda ja kogu veri lahmab välja. Mõni siin kirjutab, et käib mooncup’iga rannas ja ujulas – vaat siin hakkabki mu kujutlusvõime eriti hästi tööle, kuidas anumatäis verd teiste silme all välja voolab. Tampooniga isegi lekkimise puhul ei tule kogu nii suur kogus korraga välja.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.

Sellest on niipalju juttu olnud foorumites, blogides, youtubes, et korrata ei viitsi.

Minu jaoks parim asi, ei ole vist neli-viis aastat vähemalt enam tampoone-sidemeid kasutanud. Samas mu päevad pole vererohked st, et piisab kui tühjendan hommikul enne tööd kodus ja seejärel õhtul koju jõudes. St ei ole probleemi kusagil käia, et peaks otsima käsidušiga wc kabiine või võimalusi seda vahepeal tühjendada ja pesta (kuigi saab puhastada ka wc paberiga kui on spetsiaalseid niiskeid salvrätte, mida selles olukorras kasutada).

Ujumas käies samuti 5+, eriti igasugused väljasõidud/reisid, kus tampooniga on siiski olnud oht, et hakkab lekkima. Samuti on vaja tampoon suviti rannas peale ujumist vahetada – on korra juhtunud, et hakkas lekkima ja peale seda pelgasin. Ujulas on ka poogen, miskti ei leki ja mingit nöörikest jalgevahel ei ole.

Anumatel on natukene erinev kuju ja jäikus, seega esimene, mis proovid ei pruugi sobida. Samuti on neid, kelle jaoks veri ja enda katsumine on nö “väkk” ja eelistavadki kasutada nt aplikaatoriga tampoone jne. Siis anum selles suhtes vähemalt eeldab endaga “hea sõber” olemist eriti alguses, kuna selle jaoks, et korralikult paigaldada ja alguses veenduda, et paigas on (avaneks ilusasti) on siiski vaja korralikult näppe kasutada. [Mõne jaoks see on probleem, minu jaoks mitte, sp mainin].

Ma ise kasutan puhtalt mugavuse kohalt, mitte eelkõige keskkonna- või rahasäästlikuse punktist, need pigem sellised lisahüved.

Ja siis kordad siiski 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on alateadlik hirm, et see verega täiedetud anum võib kuidagi paigast nihkuda ja kogu veri lahmab välja. Mõni siin kirjutab, et käib mooncup’iga rannas ja ujulas – vaat siin hakkabki mu kujutlusvõime eriti hästi tööle, kuidas anumatäis verd teiste silme all välja voolab. Tampooniga isegi lekkimise puhul ei tule kogu nii suur kogus korraga välja.

Et siis anum läheb sees ümber ja veri jookseb kõik korraga välja?

Njaa!

Vabandan, kui oled 16-aastane. Aga, kui oled täiskasvanud naine…. siis on küll kummaline selline avaldus.

+5
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 09.01 10:36; 09.01 10:46; 09.01 11:51; 09.01 22:25; 10.01 09:36; 11.01 22:54; 13.01 19:32; 21.01 14:15; 21.01 19:42; 24.01 14:48; 27.01 17:08; 27.01 20:21; 30.01 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin kasutama pärast esimese lapse sündi. Enne oli ka olemas, aga oli keeruline paigaldada. Nüüd kasutan juba 5 aastat. Plussid: saab sees hoida üle 8h, kuiva tampooni välja võtmine on jube valus, ei pea nuputama mis suurus tampooni on täna vaja sest sama anum sobib kogu tsükli ajal, ei teki ebameeldiva lõhnaga prügi koju vannitoa prügikasti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaks ka parema meelega mitmel põhjusel menstruaalanumat, aga tundub valus see paigaldamine. Juba tampoonigagi on probleeme, sest see on ju kuiv. Ei kujutaks end ette näppudega surkimas ja surumas mingit kummijullat sisse, mis tõenäoliselt hästi ei libise. Või kuidas tegelikkuses on?

Mina ei saanud tampoone kasutada, sest on suhteliselt verevaesed päevad ja nii valus oli paigaldada ja eemaldada. Anumaga pole seda muret absoluutselt. Mul läks ka paar kasutuskorda, enne kui asja käppa sain. Soovitan googeldada või youtubest vaadata nt erinevaid voltimistehnikaid, mulle anumaga kaasas olnud õpetuses välja toodud voltimisviis näiteks ei sobinud. Olen nüüdseks kasutanud äkki u 4 aastat ja vabatahtlikult enam kunagi sidemeid või tampoone ei kasutaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ujulas on ka poogen, miskti ei leki ja mingit nöörikest jalgevahel ei ole.

Tampooniga ei ole ka miskeid nööre. Elementaarne, et nöör on peidetud.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.01 01:07; 10.01 21:42; 11.01 11:51; 11.01 12:46; 11.01 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on alateadlik hirm, et see verega täiedetud anum võib kuidagi paigast nihkuda ja kogu veri lahmab välja. Mõni siin kirjutab, et käib mooncup’iga rannas ja ujulas – vaat siin hakkabki mu kujutlusvõime eriti hästi tööle, kuidas anumatäis verd teiste silme all välja voolab. Tampooniga isegi lekkimise puhul ei tule kogu nii suur kogus korraga välja.

Et siis anum läheb sees ümber ja veri jookseb kõik korraga välja?

Njaa!

Vabandan, kui oled 16-aastane. Aga, kui oled täiskasvanud naine…. siis on küll kummaline selline avaldus.

Päris ümber ei lähe, aga kui pole hästi paigaldatud, siis võib viltu minna küll, või suure võimlemisega paigast nihkuda. Või ka kakamise käigus, kui kaks käiku on lähestikku (kuidas kellelgi), võib anuma kogemata paigast punnitada.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.01 19:48; 09.01 21:58; 10.01 02:11; 11.01 02:17; 11.01 11:26; 12.01 11:39; 27.01 11:54; 27.01 13:55; 28.01 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris ümber ei lähe, aga kui pole hästi paigaldatud, siis võib viltu minna küll, või suure võimlemisega paigast nihkuda. Või ka kakamise käigus, kui kaks käiku on lähestikku (kuidas kellelgi), võib anuma kogemata paigast punnitada.

Võimalik, et need cupi on erinevad. Selline, mis mul on, sellega ei saa parima tahtmise juures midagi viltu või ümber minna. See on nii tihedalt kinnitunud tupe seintele. Väljatõmbamisel on isegi kerget vaakumit tunda.

Tugeva pingutamisega või kakamise ajal võis ainult väljapoole vajuda.

Mul mooncup hakkab lekkima siis, kui saab täis. Aga selline asi, et läheb viltu või ümber, küll võimalik ei ole. Ja usun, et kui ongi mingid cupid, mis lähevad viltu, siis hakkab ka pigem lekkima, mitte ei jookse kogu selle sisu korraga välja, nagu keegi arvas.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 09.01 10:36; 09.01 10:46; 09.01 11:51; 09.01 22:25; 10.01 09:36; 11.01 22:54; 13.01 19:32; 21.01 14:15; 21.01 19:42; 24.01 14:48; 27.01 17:08; 27.01 20:21; 30.01 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on alateadlik hirm, et see verega täiedetud anum võib kuidagi paigast nihkuda ja kogu veri lahmab välja. Mõni siin kirjutab, et käib mooncup’iga rannas ja ujulas – vaat siin hakkabki mu kujutlusvõime eriti hästi tööle, kuidas anumatäis verd teiste silme all välja voolab. Tampooniga isegi lekkimise puhul ei tule kogu nii suur kogus korraga välja.

Oleneb kui vererohked päevad on, mul, sünnitamata naisel on nö väiksem anum ja enamasti on pärast 8h 1/3 sees. Seega kui enne spasse minekut tühjendada, isegi umbes 3h seal olla (ujulates on enamasti käsiduši/kraanikausiga wc boksid ka olemas) siis umbes 3h tekib mul ehk umbes teelusikatäie suurune verekogus. Alguses põdesin ka ise hullult ja kontrollisin ikka tihedalt ja tühjendasin.

Kui ikka voolus on nii suur, et ütleme 3h peaks anum täis/pooltäis olema, et peaks olema oht, et paigast liigub/lekkima hakkab siis see tähendaks, et 3h jooksul kuluks ehk umbes üks suur maxi tampoon tunnis – sellise veritsuse kahtlen, et keegi ka tampoonia julgeks ujuma minna, kuna ka verd täis tampoon võib paigast nihkuda ja lekkida.

 

Aga cupi lekkimine on jah pigem see, et vb tunned, et hakkab allapoole vajuma. Mingit varianti, et sisu täies ulatuses välja tuleb on olematu, pigem ongi see nagu tampooniga lekkimisel, et vaikselt määrib. Ainus variant on see kui saab täis ja hakkab siis ääre ja tupeseina vahelt lekkima. Variant, et kogu sisu kuidagi välja tuleks on võimatu. (Okei, kunagi lugesin, et pea alaspidi ei tasu seista, sellisel juhul oli variant vist, et lõi vaakumi lahti). Endal pole kunagi juhtunud, et vaakumist lahti tuleks. Kunagi on õrnalt määrinud (st vetsus käies paberil oli punast) oli vaid siis kui ei kontrollinud alguses, et kas ilusasti anum avanes.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.01 09:55; 09.01 12:08; 10.01 14:08; 10.01 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris ümber ei lähe, aga kui pole hästi paigaldatud, siis võib viltu minna küll, või suure võimlemisega paigast nihkuda. Või ka kakamise käigus, kui kaks käiku on lähestikku (kuidas kellelgi), võib anuma kogemata paigast punnitada.

Kui on oht,et läheb viltu on variant vaid, et kasutatakse, kas liiga väikest anumat (nt sünnitanud naine) või anuma enda kuju ei sobi anatoomiaga.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.01 09:55; 09.01 12:08; 10.01 14:08; 10.01 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On siin keegi kasutanud mentstruatsioonianumat päevade ajal? Muljetage, kas on mugav?

Mina kasutan küll alles 3 kuud, aga kiidan. On mugav ja kirun, et varem pelgasin. Kui endale lõpuks selle ostsin, siis tütar palus ka endale ühe prooviks soetada. Tema ehk hakkab ikka nooremas eas kasutama, kui mina (mina olen 40, tütar 15). Ta veel pole kasutanud, aga vähemalt on see tal olemas, kui peaks piisavalt uudishimu tekkima.

Ise pelgasin anumat varem soetada, sest kartsin, et se jääb tunda kandmisel, ei ole usaldusväärne ja et sellega on keeruline kodust väljaspool toimetada.

Esimene mens läks mul anuma kasutamise katsetamisele ja iga päev oli side kaitseks all. Lekkis ja määris. Ei osanud ma seda kuidagi õigesse kohta sättida ja kui pidama jäi, siis oli see pigem kobamisi juhuslik. Ka ei kasutanud ma esimesel korral anumat mensu viimastel päevadel, sest see küünitamine ja sättimine ei kaalunud minu jaoks muud mugavust veel üles. Ööseks paigaldada ei julgenud, ei teagi, miks.

Teine kord õnnestus juba paremini paigaldamine, tühjendamise planeerimine ja anuma puhastamine tühjendamise järel. Ka ei kandnud ma enam sidet tagavaraks kaasas, vooderdasin lihtsalt aeg-ajalt tualettpaberiga, sest vahel määris ikka (oskamatu paigaldamise tõttu). Jälle viimastel päevadel ei kasutanud, sest väiksema lõpu määrimise kannatasin sidemetega ka ära. Öösel ei kasutanud.

Viimasel, 3. korral juba sain täitsa vilunult hakkama. Kõik paigaldamise nipid olid selged ja vahendid käepärast. Kasutasin esimese vere nägemisest kuni päris viimase lõpuni ainult anumat, sh öösel, ja meeldivamat menstruatsiooniperioodi ei ole minu elus enne olnud! Anuma täituvusest sain aru kuidagi vaistlikult, ma ei oska seletada, kuidas. Aga üle ääre ajas ainult 3. päeva hommikul ja ma sain juba virgudes ja pikali olles aru, et nüüd tuleb teha kiiremad liigutused tualetti, et pärast vähem kasimist oleks. See oli ka vereerituse tipphetk ja edaspidi ilmselt planeerin õhtuse paigalduse veel hilisemaks, et järgmine tühjendus oleks vähem kui 8 tunni pärast.

Seega, mina soovitan anumat, aga tasub siiski varuda ka aega sellega harjumiseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saanud tampoone kasutada, sest on suhteliselt verevaesed päevad ja nii valus oli paigaldada ja eemaldada. Anumaga pole seda muret absoluutselt.

Halloo-minitampoonid on selle jaoks. Ise kasutan ka neid.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.01 01:07; 10.01 21:42; 11.01 11:51; 11.01 12:46; 11.01 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen mingi aeg proovinud, aga mul hakkas see julla, millest see anum välja tõmmatakse, ebamugavalt hõõrduma või tupes tunda andma-eriti sportides. Ei teagi, kas vale sort või minu eripära. Muidu ei lekkinud ja täitsa tore leiutis. Kuna väga  vererohkeid päevi ei esine, kasutan tampoone edasi. Ei viitsinud rohkem jamada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 92 )


Esileht Ilu ja tervis Mentstruatsioonianum