Esileht Ilu ja tervis Mentstruatsioonianum

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 92 )

Teema: Mentstruatsioonianum

Minul on Lunette, olen kasutanud seda 5 aastat. Vahepeal sain kaks last, ostsin number suurema, aga see osutus mulle liiga suureks, kasutan endiselt seda algset.

Kui paigast läheb või asendit muudab ja pole tihedalt kinni nagu keegi mainis, siis on küsimus liiga väikses suuruses ja peaks suurema peale minema.

keegi küsis siin ka spiraali ja menstruaalanuma kohta – küsige oma naistearstilt, et ta niidid täitsa ära lõikaks (need siiski saab hiljem kàtte), sest kui kasutate menstruaalanumat ja niidid pikemapoolsed, võite märkamatult spiraali eemaldada ja ootamatult rasedaks jääda ise teadmata, et spiraal on ära tulnud (see on üsna pisike ja alati ei pruugi märgatagi)

muidu soovitan anumat väga, kes ennast katsuda ei pelga. Mugav, keskkonnasõbralik ja ka olmeliselr meeldivam, kui ei pea kodus tampoone v veriseid sidemeid täis prügikaste tühjendama…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen neid proovinud mitmeid ja no ei ole leidnud lekkekindlat anumat. Väljaspool kodu ebamugav kasutada ka, ei lähe ju avalikus WC-s anum näpus seda kraani alla pesema. Kasutan tampoone edasi.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 13:17; 24.01 13:32; 27.01 06:25; 27.01 07:43; 27.01 07:46; 27.01 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tampooni kasutades saavad ju ka sõrmed millegagi kokku. Kui nöör ei ole just verine, siis on ta sul seal püksis olnud selle koha vastas, kust me pissime.

Nöörist kinni võttes saab paberi sõrmedele kaitseks peale panna, märksa puhtam on see tegevus. Anumaga on pläkerdamist ikka küllaga. Pärast vaata, et nende veriste sõrmedega riideid, potti, kraanisegistit vms ära ei määri.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 13:17; 24.01 13:32; 27.01 06:25; 27.01 07:43; 27.01 07:46; 27.01 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nöörist kinni võttes saab paberi sõrmedele kaitseks peale panna, märksa puhtam on see tegevus. Anumaga on pläkerdamist ikka küllaga. Pärast vaata, et nende veriste sõrmedega riideid, potti, kraanisegistit vms ära ei määri.

No see kõlab tõesti nagu saamatuse tippklass. Kohe KÕIK KOHAD saavad veriseks ja kuidas nüüd ikka minna, asjandus näpu vahel, seda kraani juurde pesema?

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 09.01 10:36; 09.01 10:46; 09.01 11:51; 09.01 22:25; 10.01 09:36; 11.01 22:54; 13.01 19:32; 21.01 14:15; 21.01 19:42; 24.01 14:48; 27.01 17:08; 27.01 20:21; 30.01 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Cupi ostsin päris ammu ja esialgu jäi seisma. Mõned korrad proovisin ja no mitte kuidagi ei saanud käppa seda paigaldamist, lekkis jms.

Aasta hiljem tekkis olukord, kus kodus tampoonid otsas ja ostma ka ei saanud minna. Pusisin siis cupiga, kuidagi õnnestus õigesti paigalda.

Nüüd ei ole juba üle viie aasta midagi muud kasutanud, nii mugav lihtsalt. Minul on ainuke probleem vereerituse viimasel päeval, siis nihkub cup kuidagi eriti sügavale ja tõmbab eriti vaakumisse, vahel on raske kätte saada.

 

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan ka aastaid, aga “uputaval ajal” pean mitu korda päevas tühjendama ja tihtipeale eelistan tampooni. Nendel aegadel ma öösiti ei saa kasutada, suur tampoon kaitseb paremini + ööside.

Muidu kiidan väga, ökosõbralikkusest ei tea midagi, aga mugavam on.

Üldiselt on nii, et anum mahutab umbes kolm korda rohkem verd kui tampoon. Sõltub muidugi, mis suuruses anumat ja tampooni võrrelda, aga cupi mahutavus on igal juhul suurem.

Rohke vereerituse puhul on ilmselt kasulikum kasutada varianti menstruaalanum+ööside.

See on ikka väga individuaalne, kellele ei sobi/meeldi üldse, kes kiidab taevani. Mul on olnud müoomi tõttu väga-väga vererohked päevad. Ostsin endale ka selle anuma, suurema variandi. Kasutan seda oma kõige vererohkematel öödel, aga ka siis olen sunnitud seda öösel vähemalt 1 korra tühjendama. See on ikka päris räige protseduur ja ei kujuta ette, et peaksin seda tegema kuskil avalikus WC-s, kus puudub käsidušš.  Lamades on see päris tõhus. Püsti olles muutub kahjuks anum täis saades nii raskeks, et lihased ei ole võimelised seda enam lõpuks paigal hoidma ja vajub alla ja hakkab määrima. Päeval kasutan kõige suuremat tampooni ja sidet ning käin iga tunni järel WC-s seda vahetamas (töö juures mul käsidušši kahjuks pole, et saaksin hakkama anumaga).

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsin alternatiivi mitte tampoonile, vaid pesukaitsele. Seda on ikka ka öösel vaja kasutada, kui määrib.

Siis ehk need spets püksid sobiksid?

Ma viimased paar aastat olengi nii elanud cup+need päevade püksid. Püksid töötavad täpselt nagu sidemed, on isegi et suurema imava pinnaga, ja “tunda” on neid niipalju, et nagu oleks 2 kihti aluspükse selle “polsterdatud” osa kohal, ehk siis üldse mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see kõlab tõesti nagu saamatuse tippklass. Kohe KÕIK KOHAD saavad veriseks ja kuidas nüüd ikka minna, asjandus näpu vahel, seda kraani juurde pesema?

Inimeste puhtusevajadus on erinev. Olen harjunud tõesti WC-s toimingute lõppedes kahte kätt kasutama, sest fakt, et ûks on peale cupi eemaldamist verine. Sellega ei soovi midagi katsuda ja verd täis anumat käes hoides on see ka äärmiselt keeruline. Ma ei väitnud ju, et kõik kohad saavad veriseks, vaid loetlesin, mis võivad saada.

Ja sa jalutadki avalikus WC-s verd täis anum näpus seda rahulikult pesema? Samamoodi, nagu ma ei lehvita oma verise tampooni või sitase paberiga teiste inimeste nina all, ei soovi ka sellise asjandusega ringi jalutada. Aga saan aru, inimesed on erinevad.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 13:17; 24.01 13:32; 27.01 06:25; 27.01 07:43; 27.01 07:46; 27.01 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa jalutadki avalikus WC-s verd täis anum näpus seda rahulikult pesema?

Siin oli juttu, et eraldi veepudel on kotis selle jaoks kaasas.
See küll ei tundu eriti mugav.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 11.01 09:25; 11.01 12:33; 11.01 20:39; 12.01 07:29; 21.01 11:45; 21.01 16:11; 27.01 07:34; 30.01 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimeste puhtusevajadus on erinev. Olen harjunud tõesti WC-s toimingute lõppedes kahte kätt kasutama, sest fakt, et ûks on peale cupi eemaldamist verine. Sellega ei soovi midagi katsuda ja verd täis anumat käes hoides on see ka äärmiselt keeruline. Ma ei väitnud ju, et kõik kohad saavad veriseks, vaid loetlesin, mis võivad saada. Ja sa jalutadki avalikus WC-s verd täis anum näpus seda rahulikult pesema? Samamoodi, nagu ma ei lehvita oma verise tampooni või sitase paberiga teiste inimeste nina all, ei soovi ka sellise asjandusega ringi jalutada. Aga saan aru, inimesed on erinevad.

Mis puhtusevajadus on erinev? Cupiga saab edukalt toimetada ka nii, et sa ei pläkerda kõike enda ümbert täis. Kui näpuotsad natukene veriseks saavad, siis ei ole see mingi katastroof? Üldiselt on tänapäeval ka avalikes käimlates vetsupaber olemas ning seda võib täitsa kasutada.

Cupi puhul on see asi, et normaalse vereerituse puhul piisab, kui hommikul paned sisse ja õhtul koju jõudes võtad välja. Seega, ei saa aru eriti sellest avalikus vetsus jändamise jutust. Seda ei ole vaja iga paari tunni tagant välja kiskuda, vaid see peab ilusti täistööpäeva vastu.  Ja kui ongi teada, et sel päeval on vaja tihemini cupi tühjendada, aga päevaplaan on selline, kus sellist vetsu, kus kraanikauss on kabiinis sees, kasutada ei saa, võib ju sel päeval mingit teist vahendit kasutada. Ei ole ju nii, et kui oled hakanud cupi kasutama, siis enam tampooni ja sidemeid ei tohi kasutada.

Minu kogemus näitab siiski seda, et cupi saab edukalt kasutada ka avalikus vetsus, kus kraanikausid on väljaspool kabiini. Lihtsalt natukene rohkem sättimist, aga seevastu on tulemus mugavam ja parem. Saamatukesele väike kirjeldus, kuidas toimetada: Eemaldad vetsus cupi, kallad selle tühjaks. Katsud sisu potti sihtida… Pühid näpuotsad vetsupaberiga puhtaks. Pühid cupi vetsupaberiga puhtaks. Tore, kui juhtub kaasas olema veepudel, loputad veega cupi üle. Sisestad cupi uuesti. Pühid näpud vetsupaberiga puhtaks. Avad vetsupaberiga ukse. Ja suundud käsi pesema. Ja nii lihtne ongi! Mitte keegi ei näe sind verise cupiga mööda vetsu jooksmas.

Aga mis siin ikka nii pikalt selgitada. Saan aru, et sinu peas on ainuvõimalik lahendus minna verise cupiga kraani juurde. Nii, et kõik vetsus viibijad sellest vaatepildist osa saavad.

 

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 07:39; 29.01 07:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis puhtusevajadus on erinev? Cupiga saab edukalt toimetada ka nii, et sa ei pläkerda kõike enda ümbert täis. Kui näpuotsad natukene veriseks saavad, siis ei ole see mingi katastroof?

Just sellest ma räägin: puhtusevajadus on erinev. Sinu jaoks pole katastroof veriste sõrmedega pläkerdamine, minu jaoks on see vastumeelne.

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 13:17; 24.01 13:32; 27.01 06:25; 27.01 07:43; 27.01 07:46; 27.01 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ju nii, et kui oled hakanud cupi kasutama, siis enam tampooni ja sidemeid ei tohi kasutada.

Jah, ei ole nii. Ja kuna tampoon tuleb kokkuvõttes mugavam, siis ei näegi sel pläkerdamisel mõtet.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 13:17; 24.01 13:32; 27.01 06:25; 27.01 07:43; 27.01 07:46; 27.01 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eemaldad vetsus cupi, kallad selle tühjaks. Katsud sisu potti sihtida… Pühid näpuotsad vetsupaberiga puhtaks. Pühid cupi vetsupaberiga puhtaks. Tore, kui juhtub kaasas olema veepudel, loputad veega cupi üle. Sisestad cupi uuesti. Pühid näpud vetsupaberiga puhtaks. Avad vetsupaberiga ukse. Ja suundud käsi pesema.

Tampooniga vōrreldes tundub ikka tõesti ülimalt mugav see protseduuride jada ????.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 13:17; 24.01 13:32; 27.01 06:25; 27.01 07:43; 27.01 07:46; 27.01 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eemaldad vetsus cupi, kallad selle tühjaks. Katsud sisu potti sihtida… Pühid näpuotsad vetsupaberiga puhtaks. Pühid cupi vetsupaberiga puhtaks. Tore, kui juhtub kaasas olema veepudel, loputad veega cupi üle. Sisestad cupi uuesti. Pühid näpud vetsupaberiga puhtaks. Avad vetsupaberiga ukse. Ja suundud käsi pesema.

Tampooniga vōrreldes tundub ikka tõesti ülimalt mugav see protseduuride jada ????.

ainus asi, et tampooni pead iga mõne tunni tagant vahetama. Mooncupi paned hommikul sisse ja võtad õhtul välja (juhul, kui pole väga vererohked päevad). Kui on vererohked, siis mooncupiga on ikka vähem vetsu vahet jõlkumist, sest see mahutab rohkem kui tampoon.

Sinu puhul jääb muidugi selgusetuks, kas keegi sunnib sind seda vahendit kasutama või, mis põhjusel sa siin nii kõvasti vahutad ja üritad vahendiga rahul olijaid ümber veenda?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eemaldad vetsus cupi, kallad selle tühjaks.

No tore, kui sul eemaldamine nii kergelt käib. Mina pean kükitama, tükk aega sees kaevamaa, et see kätte saada. Jah, ma surun allapoole. Ei, sellest pole alati abi. Minu cupil pole allosas saba, pean cupi oma sõrmede vahele saama ja välja tõmbama. Tavaliselt on see 5-minutiline operatsioon.

Tore, kui sul kõik nii superlihtne on, kuid kõik naised ega cupid ei ole ühtemoodi ehitatud.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 13:13; 13.01 18:16; 27.01 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eemaldad vetsus cupi, kallad selle tühjaks. Katsud sisu potti sihtida… Pühid näpuotsad vetsupaberiga puhtaks. Pühid cupi vetsupaberiga puhtaks. Tore, kui juhtub kaasas olema veepudel, loputad veega cupi üle. Sisestad cupi uuesti. Pühid näpud vetsupaberiga puhtaks. Avad vetsupaberiga ukse. Ja suundud käsi pesema.

Tampooniga vōrreldes tundub ikka tõesti ülimalt mugav see protseduuride jada ????.

Tampooniga oleks protseduuride jada selline:

Eemaldad vetsus tampooni. Keerad tampooni vetsupaberisse. Tore, kui juhtub vetsus olema prügikast, viskad tampooni ära. Pühid näpud vetsupaberiga puhtaks. Võtad pakendist välja uue tampooni, kui juhtub olema prügikast, viskad pakendi ära. Sisestad uue tampooni. Pühid näpud vetsupaberiga puhtaks. Avad vetsupaberiga ukse. Kui prügikasti ei juhtunud olema, suundud verist tampooni ja pakendit peos hoides prügikastini. Ja siis suundud käsi pesema.

Peamine vahe on selles, et anumaga pead sa seda tegema max kaks korda ühe kuu jooksul – suuremate vereeritustega päevadel, mil sa tampoone vahetaksid kolm kuni viis korda ühe päeva jooksul. Ülejäänud päevadel piisab hommikusest-õhtusest vahetusest omaenda kodus, kui sa nagunii (vähemalt) tagumikku peseksid. Ehk et kaks korda anumaga avalikus vetsus vs ütleme viisteist korda tampooniga.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.01 19:48; 09.01 21:58; 10.01 02:11; 11.01 02:17; 11.01 11:26; 12.01 11:39; 27.01 11:54; 27.01 13:55; 28.01 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkab jälle pihta sama hala mis alati, kuidas see on kohutav võimlemine, väänlemine, ukerdamine, vaevamine, küünarnukkideni verine jne. Ja enamasti on need inimesed, kes pole seda anumat kordagi sisse pannudki.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 08:47; 19.01 21:57; 27.01 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eemaldad vetsus tampooni. Keerad tampooni vetsupaberisse. Tore, kui juhtub vetsus olema prügikast, viskad tampooni ära. Pühid näpud vetsupaberiga puhtaks. Võtad pakendist välja uue tampooni, kui juhtub olema prügikast, viskad pakendi ära. Sisestad uue tampooni. Pühid näpud vetsupaberiga puhtaks. Avad vetsupaberiga ukse. Kui prügikasti ei juhtunud olema, suundud verist tampooni ja pakendit peos hoides prügikastini. Ja siis suundud käsi pesema.

Anumakasutajana unustasin mainida, et muidugi tuleb kõigepealt hoolitseda selle eest, et sul uus tampoon esiteks tööl ja teiseks vetsus kaasas oleks.

Veepudeli asemel eelistan küll niisket vetsupaberit.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.01 19:48; 09.01 21:58; 10.01 02:11; 11.01 02:17; 11.01 11:26; 12.01 11:39; 27.01 11:54; 27.01 13:55; 28.01 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sa jalutadki avalikus WC-s verd täis anum näpus seda rahulikult pesema? Samamoodi, nagu ma ei lehvita oma verise tampooni või sitase paberiga teiste inimeste nina all, ei soovi ka sellise asjandusega ringi jalutada. Aga saan aru, inimesed on erinevad.

Just, sest verd ei tohi otse potti kallata, vaid pead verd täis anumaga minema kraani juurde. Ja kraani juurde pead tingimata rahulikult jalutama. Koperdada ei tohi!

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 09.01 10:36; 09.01 10:46; 09.01 11:51; 09.01 22:25; 10.01 09:36; 11.01 22:54; 13.01 19:32; 21.01 14:15; 21.01 19:42; 24.01 14:48; 27.01 17:08; 27.01 20:21; 30.01 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Fakt on see, et see cup sobib pigem pille võtvatele naistele, kellel on suht väikse eritusega päevad ja nemad on ka need, kes silmi pööritavad ega usu, kuidas keegi ütleb, et ei sobi. Kellel tõsiselt uputab, ei soovita selle cupiga kodust välja minna. Saab ruttu täis ja eemaldamisel on näpud rohkem kui natuke koos. Meenutab rohkem nagu oleks kellegi paljaste kätega ära tapnud.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 18:40; 27.01 18:30; 30.01 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sa jalutadki avalikus WC-s verd täis anum näpus seda rahulikult pesema? Samamoodi, nagu ma ei lehvita oma verise tampooni või sitase paberiga teiste inimeste nina all, ei soovi ka sellise asjandusega ringi jalutada. Aga saan aru, inimesed on erinevad.

Just, sest verd ei tohi otse potti kallata, vaid pead verd täis anumaga minema kraani juurde. Ja kraani juurde pead tingimata rahulikult jalutama.

Palun selgita, miks ei tohi? Ma olen 10 a valanud.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 19:09; 27.01 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sa jalutadki avalikus WC-s verd täis anum näpus seda rahulikult pesema? Samamoodi, nagu ma ei lehvita oma verise tampooni või sitase paberiga teiste inimeste nina all, ei soovi ka sellise asjandusega ringi jalutada. Aga saan aru, inimesed on erinevad.

Just, sest verd ei tohi otse potti kallata, vaid pead verd täis anumaga minema kraani juurde. Ja kraani juurde pead tingimata rahulikult jalutama.

Palun selgita, miks ei tohi? Ma olen 10 a valanud.

???

Lugesid ikka mu kommentaari lõpuni ja said lause sisust aru?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 09.01 10:36; 09.01 10:46; 09.01 11:51; 09.01 22:25; 10.01 09:36; 11.01 22:54; 13.01 19:32; 21.01 14:15; 21.01 19:42; 24.01 14:48; 27.01 17:08; 27.01 20:21; 30.01 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just järjekordselt möllan selle vidinaga siin. Ausalt, on mugav, midagi ei tunne, kui ilusti sees istub, ei kuivata nagu tampoon ja selles mõttes igati tänuväärne asi.

AGA ühinen nendega, kelle jaoks eemaldamine pole niisama lihtne. Ma ka pean ikka veidi vaeva nägema, no ei mahu mul terve käsi sisse, et saaks kenasti anumast kinni haarata, selle vaakumist lahti vajutada ja kallutamata välja võtta tühjendamiseks. Mina teen seda asjatoimetust vanni kohal, ja no kui selle lõpuks kätte saan, siis ei saa ma kuidagi seda niiviisi hoitud, et kuskile verd ei pritsiks, ikka terve vanni põhi on seda täis. Seega jah, mina ei kujuta ka ette kuskil avalikus kohas ilma käsidušita seda asja ajamas. Ja isegi kui kopsiku kenasti kätte saab, tühjakskallamise ja puhastamisega hakkama saab, siis enne uuesti paialdamist peab ju ennast ka alt puhtaks saama, pole ju kasu kopsikust, kui muidu on kõik verine. Ikkagi suht vastik protseduur.

Ja üks häda on veel – kui kopsik paigas, siis ma ei saa kunagi kindel olla, et ikka õigeti paigaldasin, et ei leki midagi. Vahel õnnestub ideaalselt, aga tihti tuleb ikka kuskilt veidikene läbi. Ja enda arvates on kõik õigesti paigutatud, ära võttes on tunda, kui vaakum lahti tuleb. Või siis on viga selles, et kui see anum sisse lükata, siis tupeseinad võivad ikkagi olla verised. Seega tuleb vähemalt pesukaitsmeid ikka kasutada. Aga siis jõuame tagasi sinna, et jälle kulutan nende vahendite peale raha ja need tekitavad prügi…

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 11:22; 13.01 12:35; 28.01 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja üks häda on veel – kui kopsik paigas, siis ma ei saa kunagi kindel olla, et ikka õigeti paigaldasin, et ei leki midagi. Vahel õnnestub ideaalselt, aga tihti tuleb ikka kuskilt veidikene läbi. Ja enda arvates on kõik õigesti paigutatud, ära võttes on tunda, kui vaakum lahti tuleb. Või siis on viga selles, et kui see anum sisse lükata, siis tupeseinad võivad ikkagi olla verised. Seega tuleb vähemalt pesukaitsmeid ikka kasutada. Aga siis jõuame tagasi sinna, et jälle kulutan nende vahendite peale raha ja need tekitavad prügi…

Ma igaks juhuks mainin, et on olemas korduvkasutatavad pesukaitsmed. Olen neid kasutanud just päevade ajal, igapäevaselt mitte. Julgen igatahes soovitada. Ja nende hoiustamiseks on head wetbagid (pisikesed; neid saab osta nt riidest mähkmeid müüvatest (e-)poodidest).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fakt on see, et see cup sobib pigem pille võtvatele naistele, kellel on suht väikse eritusega päevad ja nemad on ka need, kes silmi pööritavad ega usu, kuidas keegi ütleb, et ei sobi. Kellel tõsiselt uputab, ei soovita selle cupiga kodust välja minna. Saab ruttu täis ja eemaldamisel on näpud rohkem kui natuke koos. Meenutab rohkem nagu oleks kellegi paljaste kätega ära tapnud.

Ei, nüüd sa küll pingutad üle. Mina pole kunagi pille tarvitanud. Mul esimesed kaks päeva ikka uputab, ent anum mahutab kindlasti rohkem kui üks tampoon. Nendel päevadel, kui vereeritus suurem, tühjendangi vast kaks-kolm korda päevas. Anumate mahutavus ka erinev. Jah, näpud saavad natukene veriseks – kohe kindlasti ei meenuta see nagu kedagi oleks tapetud -, aga seda saavad nad mul ka tampooniga, ning wc-paber päästab päeva.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 13:08; 09.01 13:17; 28.01 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen seda asjatoimetust vanni kohal, ja no kui selle lõpuks kätte saan, siis ei saa ma kuidagi seda niiviisi hoitud, et kuskile verd ei pritsiks, ikka terve vanni põhi on seda täis.

Vanni kohal ongi jama, parem tee seda wc-poti kohal.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.01 19:48; 09.01 21:58; 10.01 02:11; 11.01 02:17; 11.01 11:26; 12.01 11:39; 27.01 11:54; 27.01 13:55; 28.01 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

AGA ühinen nendega, kelle jaoks eemaldamine pole niisama lihtne. Ma ka pean ikka veidi vaeva nägema, no ei mahu mul terve käsi sisse, et saaks kenasti anumast kinni haarata, selle vaakumist lahti vajutada ja kallutamata välja võtta tühjendamiseks.

Soeta endale selline cup, millele on otsas see lulla. Tean, et kõikidel cupidel seda pole ja ilmselt on sul just selline (kirjeldusest jääb mulje).

Ja üks häda on veel – kui kopsik paigas, siis ma ei saa kunagi kindel olla, et ikka õigeti paigaldasin, et ei leki midagi. Vahel õnnestub ideaalselt, aga tihti tuleb ikka kuskilt veidikene läbi. Ja enda arvates on kõik õigesti paigutatud, ära võttes on tunda, kui vaakum lahti tuleb. Või siis on viga selles, et kui see anum sisse lükata, siis tupeseinad võivad ikkagi olla verised. Seega tuleb vähemalt pesukaitsmeid ikka kasutada.

Mina näiteks kasutasin koguaeg cupiga sidemeid ka. Mul olid müoomi tõttu ülivererohked päevad ja cup lihtsalt hoidis selle suurema “lahvanduse” ära. Normaalsel juhul siiski sidet lisaks ei peaks olema, aga pesukaitse võiks ikka igaks juhuks olla.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 07:39; 29.01 07:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulun ka nende hulka, kes kasutavad ja kiidavad. Ülimugav asi, minu silmis ka palju hügieenilisem kui tampoon, sest pole seda nöörikest, mis välja ripub ja paratamatult veriseks/pissiseks saab. Tampoonid mul ka alati lekkisid, topsik vahel lekib, vahel mitte (oleneb, kui õigesti ta paika olen saanud), aga mitte iial sel määral kui tampoon. V.a juhul, kui ta täis on saanud ja üle ääre hakkab ajama. Ja tampooni on mul valus paigaldada ning vähema vereeritusega päevadel ka eemaldada – justnimelt on tunne, et see on sisemuses kõik kuivaks tõmmanud. Kahte tampooni järjest pole ma kunagi saanud kasutada, alati pidin vahepeal sideme panema, sest liiga kuiv oli. Viimasel verejooksupäeval ujuma minek oli varem sisuliselt välistatud – pesukaitsega ju ei lähe, aga ka kõige minima tampooni sissetoppimine ja väljatõmbamine oli paras vägistamine. Topsikuga seda probleemi pole, teen ka ta alati enne märjaks. Väljasaamiseks lükkan seda tupelihastega nii kaua, kuni sabast kahe sõrmega kinni saan, siis tirin ettevaatlikult niikaua sabapidi, kuni saan topsikust endast kinni ja vaakumi välja vajutada. Minu meelest on just topsikuga väiksem oht, et kõik kohad verd täis saavad, sest tampoon on ju nagu tropp ees ja iial ei või teada, kui palju verd sinna tropi taha kinni on jäänud ja välja paiskub.
Tühjendan kaks-kolm korda ööpäeva jooksul, kolm korda on siis suurema verejooksuga päevadel ja töö juures on tualetis kraanikauss täiesti olemas. Kasutan lisakaitseks siiski ka (korduvkasutatavaid) sidemeid, igaks juhuks. Need spets püksikud oleks kindlasti paremad, aga olen oma lahendusega hetkel rahul. Minu meelest on loodussäästlikkus oluline ja ma ei saa aru mõtteviisist, et “kui juba niikuinii Land Cruiseriga sõidan, siis võin sama hästi kilekoti metsa alla visata, nagunii juba reostan loodust ju”. Looduse säästmine algabki väikestest sammudest.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 16:49; 29.01 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen mingi aeg proovinud, aga mul hakkas see julla, millest see anum välja tõmmatakse, ebamugavalt hõõrduma või tupes tunda andma-eriti sportides.

Mul on seda juhtunud siis, kui pole anumat piisavalt sügavale lükanud või kui ta viltu on jäänud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 16:49; 29.01 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Fakt on see, et see cup sobib pigem pille võtvatele naistele, kellel on suht väikse eritusega päevad ja nemad on ka need, kes silmi pööritavad ega usu, kuidas keegi ütleb, et ei sobi. Kellel tõsiselt uputab, ei soovita selle cupiga kodust välja minna. Saab ruttu täis ja eemaldamisel on näpud rohkem kui natuke koos. Meenutab rohkem nagu oleks kellegi paljaste kätega ära tapnud.

Ei, nüüd sa küll pingutad üle. Mina pole kunagi pille tarvitanud. Mul esimesed kaks päeva ikka uputab, ent anum mahutab kindlasti rohkem kui üks tampoon. Nendel päevadel, kui vereeritus suurem, tühjendangi vast kaks-kolm korda päevas. Anumate mahutavus ka erinev. Jah, näpud saavad natukene veriseks – kohe kindlasti ei meenuta see nagu kedagi oleks tapetud -, aga seda saavad nad mul ka tampooniga, ning wc-paber päästab päeva.

Kuidas ma üle pingutan? Olen kasutanud ja tean. Liiga ruttu saab täis ja eemaldamine ebameeldiv, käed koos. Kellel on ikka tõsised päevad, neile ei sobi ka tavalised hügieenisidemed, vaid ostavad pakse tenasid ja ööseks mähkmeid. Anum on pigem pille võtvate või sünnitanud naiste vidin.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 18:40; 27.01 18:30; 30.01 15:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 92 )


Esileht Ilu ja tervis Mentstruatsioonianum