Esileht Kodunurk meresool Tartus – ei leia kuskilt

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: meresool Tartus – ei leia kuskilt

Postitas:
Kägu

Soolast saan veel aru, aga milleks osta kokku soodat ja äädikat?

Soodast ei oska arvata midagi, ilmselt ostetakse kõike, millel on pea piiramatu kasutusaeg. Sool ja äädikas on head konservandid (ja samuti piiramatu kasutusaeg). Ehk inimesed on mures oma külmutatud toodete säilivuse pärast, kui elekter peaks kaduma. Kellel ikka sügavkülm liha, kala, seeni jm purkipandavat täis, ju ta varub igaks juhuks.
Minul on ka soodapakk kapis juba aastaid, toodetud venemaal. Äädikat on ka paar liitrit, seda ei teagi, kust see tegelikult tulnud on, pudelil on ainult Eesti turustaja nimi. Kui venest, valgevenest või Ukrainast, siis on selge, et ühed tooted korjati ära ja Ukraina omadega on suured tarneraskused.
Eks inimesed ikka varuvad asju, mille hind ähvardab mitmekordistuda (kuigi jääb ilmselt ikka üsna odavaks). Aga vahel loeb iga euro.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soolast saan veel aru, aga milleks osta kokku soodat ja äädikat? Mul on 5 aastat juba sama pakk soodat ja sedagi on üle poole alles. Äädikaga küürin aeg-ajalt wc-potti (väga tõhus vahend), aga pole ka mingi hädatarvilik asi.

Soodat kulub mul umbes 3-4 pakki aastas. Kasutan puhastusvahendina. Näiteks teetassidele jäänud parkaine saab soodaga väga lihtsalt maha. Kui puder või piim  potipõhja kinni jääb, panen poti külma vett täis, sinna sisse soodat ning pliidiservale (mul puupliit, mis niikuinii kuum) vaikselt podisema. Kui meelde tuleb, tõstan ära, valan tühjaks ja on ainult üle loputamise vaev. Jne. Kokku ei ostnud, lisaks poolikule pakile on üks tagavaraks.

Äädikat kasutan marineerimisel põhiliselt suvel – teen üsna sageli äädikamarineedis šašlõkki suve jooksul pluss siis augustis septembris hoidistele. Äädikat on ka mingi poolik pudel ja teine tagavaraks, massiliselt  kokku ei osta.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kasutan äädikat puhastusvahendina. Meil vesi nii kare, et paar korda nädalas tuleb veekann ja koerte veekausid äädikaga puhtaks teha. Ma tean, et spets katlakivieemaldajad on ka olemas, aga toidunõusid eelistan võimaluse korral puhastada toiduga. Minu kiiks lihtsalt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kasutan ka soodat palju. Puhastusvahendina ja küpsetamisel.

Täitsa üllatus oli, et see ka otsas. Abikaasa siis ütles, et see ju Valgevene toode. Nii et mitte otsas vaid müügilt ära korjatud.

Puhastusvahendina saab midagi muud kasutada, aga küpsetamisel ei anna soodat millegagi asendada. On teatud küpsetised, kus peab olema justnimelt sooda ja küpsetuspulber ei toimi seal üldse.

Meira väikestes topsides küpsetus-soodat pidi veel leidma siin-seal. Aga kauaks sedagi.

P.S. Räägivad, et AdBlue pidi ka ära kaduma üsna varsti. Kuna seda saadakse väetisetehaste toodangu kõrvalproduktist ja suurem osa väetisetehaseid on Venemaal, siis on varsti sellega ka ots käes. Soomes juba ostavad kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://greenest.ee/et/toode/peen-portugali-allikaveesool-1-kg

Seal palju soolasid ja valikut

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://greenest.ee/et/toode/peen-portugali-allikaveesool-1-kg

Seal palju soolasid ja valikut

Odavam on ka muidu, kui ikka meresoola tahad https://greenest.ee/et/toode/meresool-peene-jahvatusega-1-kg

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muudkui aga ostke.

https://www.ipharma.ee/cardioza-sudamesool-100g

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ühe ketipoe kaubavastuvõtja, nii et saan omale kõrvale panna.. liigub nii jämedat kivisoola, jodeeritud kui jodeerimata-, peenikest kui jämedat meresoola, aga mitte tavalist peensoola. Kõike tuleb parasjagu, aga kuna ühiskonnas on tekkinud kauba kättesaadavuse osas mingi arusaamatu trots, siis saavad soolad tavaliselt keskpäevaks juba otsa. Ja iga päev soola ei saabu. Nii te neid tühje riiuleid ainult näetegi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soodat ja äädikat tasuks vaadata Ektoni hulgikaubanduse kauplusest Tartus. Äädikat toodavad nad ise ja sooda on see tavaline oranži kirjaga valge karp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ühe ketipoe kaubavastuvõtja, nii et saan omale kõrvale panna.. liigub nii jämedat kivisoola, jodeeritud kui jodeerimata-, peenikest kui jämedat meresoola, aga mitte tavalist peensoola. Kõike tuleb parasjagu, aga kuna ühiskonnas on tekkinud kauba kättesaadavuse osas mingi arusaamatu trots, siis saavad soolad tavaliselt keskpäevaks juba otsa. Ja iga päev soola ei saabu. Nii te neid tühje riiuleid ainult näetegi.

Prismas oli eile mitut sorti peensoola. Nii tavalist kui jodeeritud soola.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Prismas oli eile mitut sorti peensoola. Nii tavalist kui jodeeritud soola.

See on küll kasulik info – nagu meil oleks ainult üks Prisma 🙂 E-Prsismast polnud praegu võimalik ühtki tavalist soola tellida.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Prismas oli eile mitut sorti peensoola. Nii tavalist kui jodeeritud soola.

See on küll kasulik info – nagu meil oleks ainult üks Prisma ???? E-Prsismast polnud praegu võimalik ühtki tavalist soola tellida.

Ilmselt Soomes, ma ostsin ka Helsingis Prismast soola ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kasutan äädikat puhastusvahendina. Meil vesi nii kare, et paar korda nädalas tuleb veekann ja koerte veekausid äädikaga puhtaks teha. Ma tean, et spets katlakivieemaldajad on ka olemas, aga toidunõusid eelistan võimaluse korral puhastada toiduga. Minu kiiks lihtsalt.

Minu jaoks äädikas ei ole kuigivõrd toit, st see etanoolist kääritatud tavaline äädikhape. Puuviljaäädikaga tehtud toidud on oluliselt maitsvamad. Puhastamiseks eelistan sidrunhapet – tööstuslikult toodetult ei ole see ju ka väga “toit”, aga erinevalt äädikast on praktiliselt lõhnatu. Olen siiani ostnud suure pakiga Maximast ja ausalt öeldes ei teagi, mis päritolu toode see on, originaalpakendit ei ole praegu alles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puhastamiseks eelistan sidrunhapet

Kuidas? Mind ka äädika lõhn häirib, seetõttu oleks lõhnatu alternatiiv väga tervitatav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ikka päris piinlik, et inimesed soola, soodat, tatart ja õli kokku ostavad. Eriti arukat muljet neist küll ei jää.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soolast saan veel aru, aga milleks osta kokku soodat ja äädikat? Mul on 5 aastat juba sama pakk soodat ja sedagi on üle poole alles. Äädikaga küürin aeg-ajalt wc-potti (väga tõhus vahend), aga pole ka mingi hädatarvilik asi.

Ma ostan soola ja suhkrut ka kord 5a jooksul. Jahu ja muid kuivaineid läheb ka vähe

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puhastamiseks eelistan sidrunhapet

Kuidas? Mind ka äädika lõhn häirib, seetõttu oleks lõhnatu alternatiiv väga tervitatav.

Kraanikausi jmt pindade puhastamisel puistan lihtsalt sidrunhapet laiali, niristan vett peale ja lasen pisut seista, siis nühin lapiga üle. Kui on vaja happelist vedelikku, siis saab sidrunhappe enne vees lahustada. Kui kanguse timmimine oluline on, siis kindlasti kuskilt leiab retsepti.

Olen vanaaegsetest tekstiilidest püüdnud ka plekke välja võtta sooda ja sidrunhappega: puistan plekile soodat ja sidrunhapet ja tilgutan vett peale, nii et see seal mullitama hakkab. Tõsi, kõiki plekke päris välja küll saanud ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Grossis on peensoola lademetes, oli vist 42 senti kilo.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soodale on ka nüüd alternatiivne allikas leitud, või ma ei tea, äkki oli seda kuskil juba varem saada: Kaubamajas oli 900-grammise purgiga Poolas toodetud ja Soomes pakitud sooda. Võibolla natuke kallima kilohinnaga kui see Vene oma, aga mitte oluliselt. Ja tõesti: küpsetiste hinda see teelusikatäis küll nähtavalt ei tõsta ja kui just iga päev midagi põhja ei kõrveta, ei kulu ka puhastamisele rohkem kui nii klaasitäis aastas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )


Esileht Kodunurk meresool Tartus – ei leia kuskilt