Esileht Väikelaps Meriino ( ajendas kirjutama eelmine teema).

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Meriino ( ajendas kirjutama eelmine teema).

Postitas:

Tere! Palun selgitage…

Miks neid meriinosid vaja on? Kui lapssl on korralik kombekas vôi komplekt, siis ei hakka ju külm? Minu lapsel Molo, pop vms. kombekad olnud ja alla tavaline tsärk ja retuusid, pole kunagi külm hakanud.. vôi need, kes kasutavad, mis firma kombesid kasutate, et neid ka veel vaja on? Ma lihtsalt niisama uurin, kuna paljud neid meriinosid siiski ostavad! Kunagi oli meil meriino voodriga müts ja lapsele kohe üldse ei meeldinud ( sügeles) pop oma oli vist. Kui on -25 olen lihtsalt kombe alla ôhema dressika pannud ja väga ok on olnud 🙂

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see ongi maitse asi. Ma olen aru saanud, et meriinot hinnatakse sellepärast, et see vist ei aja nii kiiresti higistama? St kui juhtub, et on siiski paar kraadi ennustatust soojem, siis villane teoorias peaks nagu hoidma ühtlast temperatuuri, et ei higista jne. samas olen ka aru saanud, et parimad omadused tulevad esile siis, kui vill on otse vastu nahka, mitte aga lisakihina trikotaaži või puuvilla peal.

Kindlasti on lapsi, kelle nt ongi kehvem vereringe , nt varbad koguaeg külmad. Siis meriinosoki eelis tavalise villase soki ees on see, et ta ei ole nii paks, st ei ole vaja nr suuremaid saapaid.

Ma ise kombe all ei ole kasutanud, aga kui ta tõesti nii hea soojapidavusega on, siis äkki on eelis ka selles, et saba pikemalt paksu talvekombe kandmist edasi lükata? Kui lapsel on nii füüsiliselt katsudes õhemad riided, siis on tal ju tegelikult mugavam kui mingi väga paksu vatiga.

Eks seal taga ole kõva bränding ja tänapäeva mingi lastevanemate kiik, et ainult ja ainult mingi kindel asi on hea ja kõik muu on päh. Natuke ka usk, et kui ma ostan midagi kallist, siis olen andnud endast kõik parima – no näiteks, et on päriselt vanemaid, kes arvavad, et 120eurine lapsekombe on kuidagi parem kui 60eurone kombe, hoolimata sellest, et tegelikult on tootja sama ja ammu on teada, et erinevad firmad toodavadki kallist brändi ja odavat brändi, mille omaduse on täpselt samad, aga sihtgrupp teine – kallima brändi mõte on lihtsalt, et “lollidelt tulebki raha ära võtta” (kusjuures seda tehakse isegi nii lihtsa asjaga nagu piim!)

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega tegelikult ei olegi vaja. Ma väikelastele ostsin kunagi posu ja need peavad veel vastu, kuigi lapsed on juba 4 nr suuremad, villapluus venib kah 🙂 üks lemmik on pistilised meriino alussärgid ja lüh.varrukatega alussärk, kleidi alla, kui puuvillasärgist kobedamat on vaja. Aga hädavajalikuks seda ei pea, ilma selleta saab ülihästi hakkama, eks see on, millega keegi harjunud on. Ega ta nüüd paha valik ka pole, see materjal on kerge ja samas soe, laseb õhku läbi jne, kõik villa head omadused. Peenvillasokid on head asjad. Firmad on erinevad, mõned on jah karedamad, osad on head ja pehmed, ei aja sügelema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole lastele lasteaeda meriino riideid selga andnud. Kombed on olnud sellised, et tõmbavad toariietele peale ja lähevad. Keegi ei viitsi seal lasteaias toariideid meriinode vastu ja pärast tagasi vahetada.
Kui ikka jõle külm (-20) või midagi, siis panevad mingi fliisi või midagi lisaks alla.

Meriinosid kasutan lastel ja endal ka, kui läheme kelgutama või viibime pikemalt õues. Näiteks kelgumäel seni kuni laps ise kelku üles veab, on lapsel soe ja mõnus. Pärast koduteel, kui mina kelku vean, hakkab kiirelt külm, kui nahk ja puuvillapluus higiseks rahmeldatud. Mina tunnen küll, et on selge vahe, kas jope all on meriinopesu või tavaline puuvillane särk.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meriinod on head kuni laps veel ise väga hoogsalt õues ei liigu. Teada värk ju, et paigal kössitades hakkab külmem kui liigutades. Minu laps on kõhn külmavares ja oli hea talle küll talvel panna neid, muidu oli kogu aeg häda, et soojas hoida. Aga nüüd on ta 4 ja pigem on häda, et higiseks ei läheks.

Ainus, millele mina pihta ei saa, on see temperatuuri hoidmine. Pole seda märganud ei lapse ega enda peal. Kui on liiga soe, siis villasega higistab. Ja paljas üks kiht õhukest meriinot kombeka all on minu meelest külmem kui nt alussärk ja paks puuvillane pusa.

Nüüd mu laps enam villast naha vastas ei kannata, hakkab end igalt poolt lõputult kratsima. Tundub, et meriino jäi rohkem beebiaega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka selsamal põhjusel, et rahmeldades hakkab laps higistama, istub kuskile puhkama, jahtub maha ja hakkab külm. Puuvillane või sünteetika läheb higistades märjaks ja külmaks, meriino on ka märjana soe. Mina hakkasin meriinosse uskuma, kui mu laps lasteaias kaebas, et näol ja põskedel on koguaeg külm. Proovisime mitmeid mütse ja Bredeni meriino mütssalliga oli momentaalselt soojas, ei higistanud, ei sügelenud, oligi mõnus pehme materjal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka selsamal põhjusel, et rahmeldades hakkab laps higistama, istub kuskile puhkama, jahtub maha ja hakkab külm. Puuvillane või sünteetika läheb higistades märjaks ja külmaks, meriino on ka märjana soe. Mina hakkasin meriinosse uskuma, kui mu laps lasteaias kaebas, et näol ja põskedel on koguaeg külm. Proovisime mitmeid mütse ja Bredeni meriino mütssalliga oli momentaalselt soojas, ei higistanud, ei sügelenud, oligi mõnus pehme materjal.

Sama.

Lisaks on minu laps pigem kuumavereline ning pigem tuleb selga panna õhem kombe. Selle all on villakihtudega hea mängida. Ei pea olema kõik meriino, aga vill on väga hea – annab sooja ka märjana ja reguleeribtemperatuuri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kasutan sellel lapsel kellel selg kergesti märjaks läheb.

imikul oli ka merino body kui meil jahe tuba oli.

mees teeb õues füüsilist tööd merino alussärgiga, siis ei tee seljale liiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peamine vahe ongi minu meelest selles, et vill on ka märjana soe. Kui laps jookseb ringi ning higistab ja nüüd jääb kohapeale rahulikumat mängu mängima, siis puuvillane pluus muutub kiiresti külmaks ja märjaks. Vill on ka märjana soe ning meeldivam kui märg puuvill. Seda kirjutan inimesena, kes on lapsepõlvest saati tegelenud õuespordialadega sh suusatamisega ning sünteetiline või villane soe pesu on kohe kindlasti 100% meeldivam kui puuvillane, kui õues veidikenegi higistada.
Vanasti kui sõitsin veel bussiga, siis ei saanud üldse talvel kanda puuvillaseid sokke, ainult villaseid, sest bussis oli soe ja jalad hakkasid veidi higistama ning uuesti õue minnes hakkasid puuvillase sokiga jalad külmetama, villasega seevastu hoopis teine tera.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oleks talvel ikka väga külm, kui ainult T-särk jope all oleks. Ka lapsel oleks külm. -25 kraadiga paneksime soojapesu, fliisi või kampsuni kombe alla – kui üldse vaja õues olla. Aga sellist külma just tihti ei tule, eks.

Kui vaatan oma lapse rühma, siis ehk vaid mõni üksik harva ei pane kampsunit alla.  Ehk ma usun, et oled isegi märganud, et su laps käib keskmisest eestlasest õhemalt riides. See on ju tore. Aga ilmselt oskad ka ise järeldada, et valdav enamus on külmakartlikumad ja seal on meriino heaks abiliseks.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib- olla sobib see siis lastele, kes higistavad rohkem. Minu omadel seda märjaks jooksmise ja külmetamise muret pole. Samuti panevad kombeka  pika varrukaga toariiete peale. Mul on külma ilma jaoks olnud 280 g kombekad.

Mulle endale meriino muidu meeldib. Lastel on ka mõned asjad olnud, aga kuna nad atoopikud, siis meriino hästi ei sobi. Pole viitsinud erinevate tootjate pehmust taga ajada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ühel lapsel olid selle pärast, et ta külmetas ka kõige soojema kombinesooniga. Teisel lapsel selle pärast, et ta ei armasta kombinesoone ja ega k/s pükse ka tegelikult mitte – meeldib, kui jalad saavad võimalikult vabalt liikuda. Teine laps tegelikult isegi magab ühes villakomplektis – kuigi on tundliku nahaga, siis miskipärast meeldib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on endal meriino sokid. Ütlen niipalju et ma talvel teisi sokke ei taha, kuigi sahtlis umbes 50 paari teisi sokke olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on lastel kodus õueskäiguks soe pesu all. Aga üldiselt on ju suva kas all on meriino, mõni teine vill, millel on samuti niiskust kehast eemale imav toime, või mikrokiud. Lasteaias on nad nii lühidalt õues (u tund), et siis ei ole neil küll vaja mingit superhüper kihti alla. Käivad ka nii, et soojema ilmaga kombe toariiete peale, külmema ilmaga fliis alla. Riietan neid moel, et liikudes higistama ei ajaks. Paigal minu lapsed seal õues niikuinii ei püsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 13:03; 13.01 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oleks talvel ikka väga külm, kui ainult T-särk jope all oleks.

No jopel ja jopel ning kombel ja kombel on ikka suur vahe. Minul on näiteks ühel lapsel nii soojad õuepüksid ja jope, et tal on alati õues palav. Olen juba tüdinud sellest, vahetasin nüüd jope kevad- sügis jope vastu, sest paksu rinnaosaga püksid hoiavad keha niikuinii soojas. Endal on mul ka selline jope üks, mida ma pole juba 10 aastat kasutanud, sest nii külmasid ilmasid pole enam olnud, et seda jopet kanda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 13:03; 13.01 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on tervel perel meriinod kasutusel on pluusid, püksid, pusad, sokid, mütsid, pikk aluspesu, vestid, kleidid. On õhemaid ja paksemaid. Külmal ajal väga muud ei tahagi. Harjumuse asi. Muidugi saab ka ilma, lihtsalt meriinodega on väga palju mõnusam.

Samas loeb väga palju, millise meriinoga on tegemist. Mõned lähevad ruttu putsuliseks ja ajavad sügelema. Teised jällegi on pehmed ja mõnusad ja ei putsuta. Devold ja Ulvang on meie peres põhiliselt kasutusel. Ja ka suvel. Õhuke meriino t-särk on tunduvalt mõnusam puuvilla särgist. Reguleerib termperatuuri paremini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No jopel ja jopel ning kombel ja kombel on ikka suur vahe. Minul on näiteks ühel lapsel nii soojad õuepüksid ja jope, et tal on alati õues palav. Olen juba tüdinud sellest

Jah, sest nagu sa kirjeldasid, topid sa sinna alla veel villase pesu ja fliisi.
Millest sa tüdinud oled, ilmas või? Lapsele võiks panna selga ilmale vastava riietuse, mitte -5 kraadiga kombekat, mis mõeldud -30 külmakraadile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps Meriino ( ajendas kirjutama eelmine teema).