Esileht Väikelaps Meriino kihid

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Meriino kihid

Postitas:
Kägu

Sirvisin küll siinseid teemasid, aga tahaksin teie värskeimaid kogemusi.

Kas I kihiks sobiks paremini  villasiidi bodi lühikeste või pikkade varrukatega? Või võib sama hästi olla ka puuvillast? Jäi silma ikkagi villasiidist seetõttu, et tundus kõige nahasõbralikum. Või panna I kihiks hoopis meriino siidist kombe?

Mis panna II kihiks? Villa kombe? Hetkel otsin nt õhukese polüesterkombe alla, aga päris miinuskraadidega oleks paksem Lenne polüesterkombe.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul lasteaiaealised. Esimese kihina kasutan sügisel meriino pikavarukaga pluusi ja pükse, peal lenne õhukese voodriga komplekt. Vajadusel lisan meriino alussärgi alla. Talvel lisan meriino peale puuvillase pusa või siis meriino särk pluss meriino kampsun ja oeal Lenne talvekomplekt. Villa ja siidi segudega on mu lastel külm olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul lasteaiaealised. Esimese kihina kasutan sügisel meriino pikavarukaga pluusi ja pükse, peal lenne õhukese voodriga komplekt. Vajadusel lisan meriino alussärgi alla. Talvel lisan meriino peale puuvillase pusa või siis meriino särk pluss meriino kampsun ja oeal Lenne talvekomplekt. Villa ja siidi segudega on mu lastel külm olnud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule tundus meriino esimese kihina naha vastas ikkagi kare, villa ja siidi segu seevastu on väga mõnus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene, kes ei suuda last ise riietada, ei peaks saama lapsi. Kuidas sa suuremate probleemidega kavatsed hakkama saada?

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene, kes ei suuda last ise riietada, ei peaks saama lapsi. Kuidas sa suuremate probleemidega kavatsed hakkama saada?

Mis sul hakkas? Selleks foorum ju ongi, et nõu küsida. Ka erinevate materjalide kogemuste osas, kuna ise oma keha peal neid riideid ju katsetada ei saa. Just väga vastutustundlikud vanemad, kes nõu küsivad.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimeseks kihiks pane see, millega on lapsel hea toas olla. Kui on kodune laps, siis muidugi võid kõik riided enne õueminemist vahetada, aga lasteaias ei vaheta keegi esimest kihti ära, kui see märjaks ei saa. Isegi kui sa palud.

Ja ausalt, natuke on tõesti ülemõtlemine. Mingi villa-siidi jne riided vastu nahka on otseselt vajalik ehk siis, kui on väga suur higistaja laps ja puuvill ei sobi. Muidu aga, tavaline puuvillane pluus on täitsa okei – ei ole ju enne viimast 10 aastat, kui suur meriinohullus on tekkinud – kõik inimesed valesti riides käinud 😀

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma panen oma lasteaialapsele praeguse suht sooja ilmaga puuvillased riided alla, meriino teise kihi ja softshelli. Kui läheb külmemaks, siis meriino esimeseks kihiks, kui veel külmem siis peale juba sooja voodriga kombe. Meil see siidi body ka pigem jäi külmaks, meriino väga mõnus vastu nahka (või vähemasti minu laps kunagi ei olnud vastu).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole mitte kunagi lastel ühtegi meriinokihti olnud. Kuidas te viitsite mässata? Puuvillane pluus, vajadusel soojem pusa/kampsun peale ja ilmale vastav kombekas.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole mitte kunagi lastel ühtegi meriinokihti olnud. Kuidas te viitsite mässata? Puuvillane pluus, vajadusel soojem pusa/kampsun peale ja ilmale vastav kombekas.

Mul ka nii, et aluskiht on olnud tavalised toariided, sest kes viitsib neid toariideid alati seljast ära kiskuda. Toariiete peale teiseks dressipluus või kampsun (mis minu poolest võiks ka meriinovillane olla), siis k/s või talvekombinesoon ja ongi kõik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma esimese hooga mõtlesin, et see on pilapostitus, kus ülepaisutatuna teema üle lõõbitakse. Aga ei, tõsine mure.

Minu kolmel lapsel ei ole ühtegi meriino, siidi-meriino, kasmiir-meriino ja jumal-teab-mis-meriino riiet olnud ja ei tunne, et oleks millestki ilma jäänud. Toariided kampsun/fliis või fliiskombe, õueriided.

 

Seega, ükskõik, mida sa oma valikutest otsustad, see on ok.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on higistav laps ja seega kannab meriinot. Meriinopesu ja paksem kampsun ja korras.

Lasteaias vajadusel vahetab. Eespool mainitud põhjusel ma ei saa ka osta nii sooja kombet, et 20 miinuskraadiga ka toariiete peale panna. Seega peab kihtide ja vahetamisega hakkama saama. Või paneb meriinokihi toariietele peale lihtsalt.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on neli last ja ei ole kunagi neid meriinosse ega villa-siidi segusse riietanud 😀

Montessorit ka ei jälgi ning söövad tavalist toitu. Vaktsineeritud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma eeldaks, et lasteaialaste puhul enam body teemaks ei ole. Seega on tegu lapsega, kellel võibki kõik kihid ära vahetada enne ja pärast õueskäiku. Mina ütleks, et kui tahta nendest villa-siidi ja meriino riietest täit kasu saada, siis olgu kõik kihid niiskust hülgavad ja puuvillaseid lisakihte väldiks.

Minu lapsed kandsid meriinot alumise kihina seni, kuni õppisid ütlema, et see seljas sügeleb. Edaspidi olen valinud sellise sooja pesu, millel on topeltkude ja alumine on sünteetiline ja pealmine meriino, siis ei sügele nii väga.

Lasteaias pole mu lapsed kunagi meriinoga käinud, ikka kombe lihtsalt toariietele peale. Vajadusel fliis lisakihina. Aga pikemalt külmal ajal matkates või päev otsa suusamäel olles on meriinopesu igati omal kohal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on peres kõikidel erinevaid meriinosid. Need on mõnusad ja head asjad. Kui midagi nii head on saadaval, siis ikka kasutaks. Oma lapsel on meriino aluspesu. Praegusel ajal olenevalt ilmast paneb pikkade käistega puuvillase pluusi peale ka lukuga õhema meriino pusa. Ja siis on didriksoni voodriga vihmakomplekt peal. Laps on kuiv ja soe. Talveks on paksem meriino kampsun.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma esimese hooga mõtlesin, et see on pilapostitus, kus ülepaisutatuna teema üle lõõbitakse. Aga ei, tõsine mure.

Minu kolmel lapsel ei ole ühtegi meriino, siidi-meriino, kasmiir-meriino ja jumal-teab-mis-meriino riiet olnud ja ei tunne, et oleks millestki ilma jäänud. Toariided kampsun/fliis või fliiskombe, õueriided.

Seega, ükskõik, mida sa oma valikutest otsustad, see on ok.

Sama siin.

Kolm last elus ja terved ja hilisteismelisteks kasvatatud.

TA, sa täiega mõtled üle. Naeruväärselt üle. Laps ei vaja mingit siidimeriinot, appi küll. Kui tahad, osta. Pane, mida soovid.

Lapsed jäävad ellu ja naudivad lapsepõlve ka selleta. Kvaliteetne üleriietus on kõik, mis oluline.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on higistav laps ja seega kannab meriinot. Meriinopesu ja paksem kampsun ja korras.

Lasteaias vajadusel vahetab. Eespool mainitud põhjusel ma ei saa ka osta nii sooja kombet, et 20 miinuskraadiga ka toariiete peale panna. Seega peab kihtide ja vahetamisega hakkama saama. Või paneb meriinokihi toariietele peale lihtsalt.

Tegemist ei ole higistava lapsega, vaid last üleriietava vanemaga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on higistav laps ja seega kannab meriinot. Meriinopesu ja paksem kampsun ja korras.

Lasteaias vajadusel vahetab. Eespool mainitud põhjusel ma ei saa ka osta nii sooja kombet, et 20 miinuskraadiga ka toariiete peale panna. Seega peab kihtide ja vahetamisega hakkama saama. Või paneb meriinokihi toariietele peale lihtsalt.

Tegemist ei ole higistava lapsega, vaid last üleriietava vanemaga.

Ei ole alati nii. Fliis ajab rohkem higistama kui villane.

Siin räägitakse, et toariietele peale paks kombe ja kõik. Nojah, 80% päevadest meie talvel mu laps lihtsalt ujuks selle paksu kombe sees. Ostangi õhema kombe ja panen vajadusel vajadusel kihte alla.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps Meriino kihid