Esileht Väikelaps Meriinovill on mürgine?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Meriinovill on mürgine?

Postitas:

……

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sattusid mingi veidriku otsa.

internet on aga igasugust saasta täis.

Kõige tõenäolisem on siiski see, et sulle üritati müüa mingit kallimat eset. Meriinolamba vill on täpselt sama mürgine kui ükskõik missugune muust materjalist toodetud kangas või kampsun, asi pole mingis sellises sordis nagu “meriino”. Meriiolammas on täpselt samasugune lammas nagu lammas muiste. Kõik sõltub muidugi lambakasvatajast ja ülejäänud tootmisprotsessist.

Kui sul on hirm suur, mine külasta talu, kus kasvatatakse meriinolambaid: http://www.maavillane.ee/?29

Mina üldiselt pesen kõik riided enne esimest selgapanemist läbi, välja arvatud suuremad üleriided. Pesu, sokid, sukkpüksid, pluusid, kampsunid, püksid jne, kõik pesen läbi, et tootmisest jäänud kemikaale vähendada. See siiski ei tähenda seda, et ma arvaksin, et kui ma selle eseme pesemata selga panen, et siis kohe saaksin niisuguse laksu mürki, et see mulle eluohtlik oleks. Ma olen üsna lõhnatundlik ja mulle ei meeldi reeglina see, kuidas uued asjad lõhnavad. Eks sinna pannakse lisandeid, mis ei lase riietesse ronida putukatel näiteks.

Aga meriino iseenesest ei saa olla hullem kui näiteks tavaline vill või puuvill või linane – kõik sõltub sellest, kes ja kus toodab.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meriinovill ei ole üldse naturaalne, sinna on pandud nii palju lisaaineid, et villast pole kasu.

Just – osta parem polüestrist ja nailonist ja krimpleenist lasteriideid, peaasi et lisaaineid ei oleks pandud!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No üsna tõenäoliselt on meriinoriietega sama asi, mis kõigi teiste riietega ja ka nt toiduainetega. On olemas nö tavalised riided ja on ökotootjate riided. Nii nagu on ökopuuvill nt, on õnnelike kanade munad, on karjamaal söövate lehmade liha jne jne. Tekstiilitööstuses kasutatakse palju mürgiseid kemikaale, tihti on nii, et puuvill võib ju öko olla, aga see on tootmise käigus ikkagi kemikaale täis topitud. Mulle öeldi juba haiglas, et beebide riided tuleb vähemalt 60 kraadiga läbi pesta enne kasutamist, muidu on õrnale nahale kahjulik.
Villaseid riideid muidugi ei saa 60 kraadiga pesta. Aga vähemalt nendel meriinoriietel, mis mina ostnud olen, on kõigil olnud siltidel sertifikaadid, et kasutatakse ökovilla ja töödeldakse ilma ohtlike kemikaalideta. Olen käsitsi ikkagi läbi pesnud.
Mis oludes elavad lambad, seda muidugi on raskem teada saada. Aga ma ei kujuta hästi ette, kuidas meriino on just mürgisem kui nt tavaline vill. Minu meelest kogu meie planeedi külmemas osas elav inimmass sõltub villast ja villastest riietest. Ei õnnestu midagi loobuda sellest.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda peab enne sokipaari ostmist kindlasti uurima, ega mõni alaealine pole lambal karjapoisiks olnud ja mis üleüldse seal aasal kasvas.
Saapaid julged jalga panna? Parkimine on villapesemisest-värvimisest ehk hullem töötlus.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Odav hiina puuvill pole ka enam puuvill tegelikult! Aga kas seda sulle keegi on rääkinud? Rõõmustad, et kasutad lapsel puuvilla ja naturaalseid kangaid, mitte sünteetikat, eks? Tegelikult on see puuvill nii mürke jms täis, et sünteetika oleks shk paremgi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule on jäänud mulje, et tüüpiline perekoolikas tahab kõike nii odavalt saada, aga odavusel on ka oma hind.
Mina näiteks siin maanurgakeses tellin riided lastele ja endale, mitte uisapäisa, vaid lehtedelt, mis pakuvad kindlat kvaliteeti nii toodetele kui ka tootmisele.
Nt “bluesign” sertifikaat, olete kuulnud? Samuti on “muelsing-free merino wool” minu soojale pesule kirjutatud. Ei ole soodsad tooted, aga vähemalt ei ole mürgised ja lambaid ka ei piinata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oli juba nõukaajal teada – siis toodi ka villa Austraaliast. Vanaema töötas villavabrikus ja üsna paljud töölised haigestusid nt astmasse. Isegi siin kohapeal töödeldi kemikaalidega. Kusjuures kodumaist villa peeti paremaks (kuigi see oli kare ja torkiv – aga vähem töödeldud).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem muidugi selles, et see eespool jagatud link on Peta link ja siis usaldusväärsus toote sisalduse osas nende puhul on 0, kuna tegemist on ju loomakaitseorganisatsiooniga ja nende eesmärk on, et villa totomine lõppeks. Mitte, et ma Petat halvustan, aga alati ei räägi loomakaitsjad ka tõtt. No umbes nagu vaktsineerimisvastased, kes on midagi uskumahakandu ja lihtsalt panevad silmad kinni selle ees, et kõiki nende viidatud uuringud on ebausaldusväärsed.

Alati tuleb esmalt hinnata allikat ennast. Peta pole selles mõttes kunagi usaldusväärne, kui see räägib mingi loomse toote “kahjulikkusest”, sest neil on ju omad eesmärgid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Meriinovill on mürgine?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.