Esileht Väikelaps Meriinovill

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Meriinovill

Postitas:

Need, kes kasutavad, kas meriinovillast soepesu, sokid jne. on oma hinda väärt ja on tôrsti nii head? Vôi on see puhas turundus ja moevärk? Ja kes on rahul, siis milline soepesu ja sokid tuleks valida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutame, absoluutselt väärt hinda ja ongi tõesti nii head. Ise esmarasedana olin ka kahtlev selle meriinoteema osas, aga enam tagasi ei vaata. Suvel siidivill hindamatu beebile, aitab temperatuuri reguleerida, meil beebi autos nt muus riietuses ainult karjus palavusest. Pidi olema kas paljalt või siis meriinos/siidivillas. Me kasutame meriinot praegu küll ainult kuskile välja minekul- autosõidud, vankrisõidud, kandekotis olek. Toas ringi roomamiseks mitte, sest meriino ikkagi õrn ja võib kuluda. Lisaks mu beebil oli sünnist saadik nii hull piima tagasiheide, siiani oksendab piima koos nüüd tahke toidu tükkidega välja. Pole mõtet meriinot toas kanda, saaks kohe okseseks. Toariietena meil 100% puuvill, kõik muu jääb nii vastik beebi õrna naha vastu minu meelest. Algul jällegi alles esmarasedana ostsin kokku igasugu fliisi ja polüestrit, jube. Aa ja villariided ikkagi pesu suhtes ka väga tundlikud, mina pesen vaid käsitsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väärt kraam, kasutan isegi meriinovillast sooja pesu kui vaja külmal ajal pikemalt õues olla (nt talvel metsas jalutades ja mäesuusatamisel)

Aga nii kui lapsed rääkimise selgeks said, nii nad meriinovillast pesu vastu ka protestima hakkasid. Meriino ei peaks seljas sügelema, aga lapsed ütlevad, et sügeleb. Olen ostnud erinevaid, kui villakiht on vastu nahka, siis selga saab seda lapsele panna täpselt ühe korra, teist korda pole enam nõus. Häda pärast sobivad need meriinovillaga pesud, millel otse vastu nahka on sünteetilisest materjalist aluskude, hetkel lastel kasutuses Ulvang ja Stormberg.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väärt kraam, kasutan isegi meriinovillast sooja pesu kui vaja külmal ajal pikemalt õues olla (nt talvel metsas jalutades ja mäesuusatamisel)

Aga nii kui lapsed rääkimise selgeks said, nii nad meriinovillast pesu vastu ka protestima hakkasid. Meriino ei peaks seljas sügelema, aga lapsed ütlevad, et sügeleb. Olen ostnud erinevaid, kui villakiht on vastu nahka, siis selga saab seda lapsele panna täpselt ühe korra, teist korda pole enam nõus. Häda pärast sobivad need meriinovillaga pesud, millel otse vastu nahka on sünteetilisest materjalist aluskude, hetkel lastel kasutuses Ulvang ja Stormberg.

Täpselt! Ostsin kunagi joha villafliisist (pidi olema uhutud pehme vill) torusallid ja laps sellega olla ei suutnud, metsik sügelus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka varem ei uskunud, aga tõesti meriino on hea! Enda lapsel kõige rohkem sattunud Joha meriinoriideid, eriti meeldivad need, kus seespool naha vastas on bambus (see on eriliselt pehme) ja väliskiht meriino (nt magamiskombe selline – ja tõesti ta on rohkem soojas kui tavalise puuvillase magamiskombega, tekiga magada ei oska). Sterntaleri õhukesi meriinosokke soovitan lapsele talveks saapa sisse (sama õhukesed nagu tavalised puuvillased, aga hoiavad jalad rohkem soojas).

Endale ostsin nüüd just ka esimesed meriinoriided – Helly Hanseni retuusid ja pikkade varrukatega pluusi ja mõnus soe on nüüd tõesti õues käia lapsega jalutamas 🙂 Suva meriinosokid on ka head ja mõistliku hinnaga 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sobivad lastele, kes kannatavad kihiti riietamist. Meil kisasid lapsed nagu ratta peal, kui sedasi riietada üritasin. Nii et kõik need meriino jmt asjad jäid seisma. Oli õues talvel lihtsalt tavaline talvekombe või komplekt, need on jube soojad isegi, talveriiete alla enamasti mingit kihiti riietamist vaja polegi. Soojema ilmaga lihtsalt T-särk ja retuusid talveriiete all, külmema ilmaga mõni pika varrukaga puuvillane pluus ja retuusid. Nüüd on suuremad ja sellist kihiti toppimist siiani ei salli, tahavad, et oleks üks ja konkreetne ese, mis siseriietele peale panna. Mulle endale meeldib ka nii rohkem, et on pigem,  hea ja soe talvejope, kui et on mitu asja ülestikku, takistab liikumist ja on ebamugav, nii et pärast mõningaid katsetusi kihiti riietumise ja meriinovillase alusriietusega loobusin ise.

Viimane meriionovillane asi, mis ostsin, oli rõngassall, aga see oli hästi õhuke, nii et sobis sügisel, nüüd on külm sellega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma arvan nagu viimane vastaja – on hea, aga see kihiti toppimine on tüütu ja ei tasu ennast vähemalt meie viimaste aastate ilmaga küll ära. Korralik talvekombe toariietele peale ja laps on riides ja rõõmus. Ja kui juhtub tulema päris õige talv, siis piisab ka tavalisest aluskombest, nii et toariietele üks aluskombe otsa ja siis õuekombe sinna otsa, müts-sall (need ühes tükis, tuukrikad) pähe ja minek. Nojah, saapad ja kindad ka, eks ole.

Lapsed jah üldiselt ei taha päris naha vastas tunda midagi karedamat. Kui mu laps imik oli, siis tal olid ka meriinoga särk ja püksid, väga mõnusad, aga ma panin need talle alati body peale, mitte päris paljale kehale.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 10:13; 10.12 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sokkide osas oli meil lihtne, ostsin lõngapoest meriinovillase lõnga ja vanaema kudus sokid valmis.

Sokikudumine lapsele ei ole väga ajamahukas tegevus ja tegelikult pole ka kõige keerulisem asi. Ma oskan ise ka sokki kududa, aga kui keegi teine seda vabatahtlikult teha soovib, siis las teeb! 🙂 Aga sallid ma olen küll kõik ise kudunud, neid jälle vanaema ei viitsi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soojad on küll aga: maksavad palju ja selle hinna eest peab neid hoidma nagu “s*tta pilpa peal” st. pesta tohib vaid villapesu vahendi ja programmiga ja pesukotis (kui sul pole tervet masinatäit meriinot/villa, siis ootabki kevadeni oma korda); suveks peab koide eest pakendama vaakumkotti; lapsed nende riietega ringi roomata ei tohi, sest kuluvad jube kiirelt; lähevad pärast paari kasutuskorda topiliseks; vahel tulevad ka niisama augud sisse, halb kvaliteet vm…

Ehk siis, kui raha on, siis miks mitte, aga kui tahta mitmele lapsele kandmiseks, siis ilmselt nendest väga miskit edasi pärandada pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soojad on küll aga: maksavad palju ja selle hinna eest peab neid hoidma nagu “s*tta pilpa peal” st. pesta tohib vaid villapesu vahendi ja programmiga ja pesukotis (kui sul pole tervet masinatäit meriinot/villa, siis ootabki kevadeni oma korda); suveks peab koide eest pakendama vaakumkotti; lapsed nende riietega ringi roomata ei tohi, sest kuluvad jube kiirelt; lähevad pärast paari kasutuskorda topiliseks; vahel tulevad ka niisama augud sisse, halb kvaliteet vm… Ehk siis, kui raha on, siis miks mitte, aga kui tahta mitmele lapsele kandmiseks, siis ilmselt nendest väga miskit edasi pärandada pole.

Kui mu lapsed väiksemad olid, ostsin neile POP-i sooja meriinovillase pesu, dressipükste ja dressika moodi asjad, mida üleriietele alla panna. Need nii imeõrnad küll ei olnud, topiliseks ka ei läinud. Pärast müüsin maha, täiesti korralikud olid. Koisid mul ka ei ole. Seega nii hull asi ikka ei ole, kui sellest jutust välja tuleb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Villane riie ei ole ometi moeasi, vaid juba ammusest ajast teada, et vill hoiab hästi sooja. Miks muidu tehakse mantleid, käpikuid ja sokke naturaalsest villast. Villase riide käsitsi pesemine ei ole ka keerukas, ei pea ootama kevadeni, et masinat täis saada.
Samuti ei ole see kuidagi seotud kihilise riietumisega. Nimelt selle sooja talvekombeka alla võibki ju panna lihtsalt ühe kihi villaseid riideid ja muud pole vaja. Pole vaja sadat kihti. Kui laps juba lasteaias käib, siis võib ka pika varrukaga pluusi alla panna meriinovillase alussärgi külmema ilmaga või toariiete peale villast aluskombe, mis on palju mõnusam ja venivam kui mingi sünteetiline fliis.
Olen terve täiskasvanuelu kandnud talvel õhukesi meriinosokke, seega ei nimetaks ka seda moeasjaks. Villane sokk on lihtsalt kordi soojem kui puuvillane. Neid saab muide ka päris odavalt Maximast, Magaziinist või Prismast. Meriinokomplektide hinnad on ka erinevad, ei pea ostma ülehinnatud Bredenit ja isegi järelturult võib leida täiesti korralikke ning hea kvaliteediga asju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui juhtub tulema päris õige talv, siis piisab ka tavalisest aluskombest, nii et toariietele üks aluskombe otsa ja siis õuekombe sinna otsa, müts-sall (need ühes tükis, tuukrikad) pähe ja minek.

See aluskombe võibki ju meriinovillane olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui juhtub tulema päris õige talv, siis piisab ka tavalisest aluskombest, nii et toariietele üks aluskombe otsa ja siis õuekombe sinna otsa, müts-sall (need ühes tükis, tuukrikad) pähe ja minek.

See aluskombe võibki ju meriinovillane olla.

Võib muidugi, aga mina olen siiani tavalise villakombega hakkama saanud, ei pea just meriino olema. Lenne omasid kasutasin lapsel, väga head olid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 10:13; 10.12 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hinnaga on ka nii nagu eespool öeldi: on igasuguseid.

Talv ei tule ootamatult.

Ise olen mõistlikuma hinna tõttu jälginud järelturgu kevadel ja ostnud nii nt väga korralikke joha asju. Samuti jälgin joha Eesti poe sale nurka aasta läbi. Tänavu leidsin babyshop.com lehelt musta reede pakkumisena erakordselt heade hindadega asju (Pepco hinnad ülikvaliteetsele kaubale).

Heade pakkumiste korral pole kahju ka mitu suurust osta. Suvel eelistan ka pusa asemel kotti toppida pigem õhema pluusi.

Lapsed veel ei ole protestinud. Pigem on meriino aluspesu eelistatud tavalisele. See on aga kokkuvõttes nii kallis lõbu, et otseselt ei soovita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Väikelaps Meriinovill