Esileht Koolilaps Merivälja kool

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Merivälja kool

Postitas:
Kägu

Palun kogemusi selle kooli kohta.

Kas on vahet õpetajatel, kes sel aastal uue esimese klassi võtavad? On üldse võimalik valida, et millise õpetaja alla laps läheb?

Kuidas seal on huviringidega, sportimimsvõimalused (kooli kodulehel ei jäänud silma, et oleks seal mingeid spordiringe)?

Kuidas sealne õppimistase on (tulemused)?

Sisekliima…?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://foorum.perekool.ee/teema/pirita-vs-merivalja-kool/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kõikidele küsimustele seal teemas vastuseid ei leidnud.

Seega ikkagi uuriks, et kuidas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas seal on huviringidega, sportimimsvõimalused (kooli kodulehel ei jäänud silma, et oleks seal mingeid spordiringe)?

https://www.meripohi.edu.ee/et/huvitegevus/huviringid https://www.meripohi.edu.ee/et/huvitegevus/klubid-ja-huvikoolid-spordisaalis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas on vahet õpetajatel, kes sel aastal uue esimese klassi võtavad?

On üldse võimalik valida, et millise õpetaja alla laps läheb?

Kuidas sealne õppimistase on (tulemused)? Sisekliima…?

???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma arvan, et õpetajat valida ei saa, aga väga palju sõltub õpetajatest.

meil sõprade laps lõpetas just Merivälja põhikooli ning on esimest aastat Pirita Majandusgümnaasiumis. küsisin temalt, kuidas meeldib. ütles, et on ülirahul. ja veel, et õpetajad on ikka palju-palju paremad ja üldse kõik meeldib palju rohkem Pirital.

endal kogemus puudub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsel oli Merivälja koolis alguses üks, siis teine klassijuhataja, ja kumbki ei meeldinud.

Esimese õpetamismeetodid olid väga imelikud, ta nagu üldse ei arvestanud eakohasuse printsiibiga, koduga ta samuti koostööd ei teinud, lisaks kõigele muule nõudis, et 1. klassi laps peab iga päev ranitsas kaasas kandma kõikide ainete asju, ehkki tunniplaanis sel päeval neid aineid kirjas üldse polnudki – noh niisama, igaks juhuks. Õpetaja teatas, et tema on loov ega aja näpuga tunniplaanis järge ja kui loodusõpetus on kirjas reedel, siis peab laps ka kolmapäeviti ikkagi loodusõpetuse asjad kaasa tarima, äkki õpetajal tuleb tahtmine teha loodusõpetuse tundi hoopis kolmapäeval. Kuid see “loova suhtumisega” õpetaja ei mõelnud üldse sellele, kui palju kaalus tema nõudmise tõttu 7-aastase jütsi kooliranits! Eriti veel Merivälja koolis, mis on liikuma kutsuva kooli kampaaniaga liitunud ja kus meeletult propageeritakse, et laps peab omal jalal paar kilomeetrit maha kõndima, ligi seitse kilo kaaluv ranits kogu nädala kraamiga seljas. Armas 🙁 Õpetaja ise käis muidugi autoga. Praeguseks on ta töölt lahkunud.

Uus õpetaja oli nooruke tibi, kes esiteks ei osanud oma ainet ja kelle õpetatut pidin korduvalt kodus lapse jaoks üle parandama (kuna olen ise sama eriala spetsialist), et laps ainega seotut päris valesti ei omandaks, lisaks ignoreeris ta klassis üha kasvavat kiusamist täielikult, kuni ta klassist lapsed hakkasid lahkuma.

Koolipsühholoog aga keeldus aktsepteerimast koolikiusamise olemasolu, vaid pongestas nui neljaks otsida vigu reeglina üksnes kodust ja vanematest. Ikka et, kui laps ei tunne ennast koolis hästi, siis järelikult on tal halvad vanemad, muud võimalust ei olegi!

Vaatasin, kuidas seal kord oli täielikult käest ära, ja olin päris suures mures. Seega lahkusime meiegi, enne kui lapsel oleks jäävad psüühilised traumad tekkinud. Nüüd laps uues koolis ja kõik lill.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps käib hetkel Merivälja kooli esimeses klassis.
Ütleks nii, et õpetajast sõltub pea kõik.
Meile juhtus suurepärane õpetaja, mitte ühtegi kriitikanoolt ei ole anda.
Küll aga lonkab seal direktori tegevusetus. Isegi koolibussi ajasid lõpuks välja lapsevanemad. Direktor ainult saatis suuri lubadusi välja.
Spordiringe ikka jagub, seal mitu ujumisklubi, käsipall, korvpall, sulgpall, rulluisutamine.
Meil endil kogemus TOP ujumisklubiga ja väga rahul. Lapse areng selles osas väga suur.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen viimane kägu.

Jäi lisamata, et meie klassi õppetase on üsna kiire. Sôprade lapsed kàivad Pirita kooli esimeses klassis ja seal vôetakse õppematerjali aeglasemalt läbi, selle asemel külastavad rohkem muuseume jms. Merivälja koolis keskendutakse vähemalt meie klassis õppimisele ja lapsed pole kordagi veel koolist väljas klassiga käinud.
Sisekliimast- siiani tundub, et kõik on hästi, lapsed saavad klassis omavahel kenasti läbi, samuti meeldib neile klassijuhataja.
Meie küll alles esimest ôppeaastat seal, aga tundub, et lapsevanemad hoiavad väga kokku. Kui ikka mingi mure, seistakse laste eest.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed olid Merivälja Koolis viielised, aga klassijuhataja ainult kritiseeris, karistas ja noris, sattus tõesti ebameeldiv õpetaja ja kahjuks töötab seal senini. Juhtimisest ei räägigi, sisekliima on halb, koolis on kohutavalt palju kiusamist aga mitte grammigi ei ole asjad paranenud. Rääkimata sellest, et kui õpetaja kiusama hakkab, siis kedagi ei huvita.

Kui mu lapsed teise kooli läksid, siis saime kõik aru, et Merivälja Kooli õhkkond on ebatervislik ja hävitav. Ükskõik kui hästi ei õpi või ei käitu, kui mõnele õpetajale või õpilasele sa ei meeldi, siis saab selles koolis käies trauma pukaks ajaks. Siinkohal võin öelda, et sellisest koolist tuleks lahkuda esimesel võimalusel, Tallinnas on piisavalt häid koole kus lapsed rõõmuga käivad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiusamise teema on Meriväljal väga masendav, nägin vanaema kes oma lapselast hommikuti kooli tõi ja ükskord garderoobis kõva häälega nuttis. Kui küsisime, et kas saame aidata, siis tuli välja, et lapselast kiusati kohutavalt ja ükski jutt klassijuhatajale ei aidanud. Kui vanaema natuke maha rahunes, siis julgustasime teda minema õppealajuhataja juurde, et ta seal räägiks. Ta käis ja rääkis, minu arust ei tehtud mitte midagi, sest laps läks umbes aasta hiljem teise kooli. Ütleme nii, et selliseid olukorrad on nii halvad, et mulle jääb täiesti arusaamatuks miks kool selliseid asju lubab ja miks süsteemselt koolikiusamisega ei tegeleta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps oli Merivälja koolis. Enda arust olin pühendunud ja hooliv lapsevanem, püüdsin kogu jõust olla lapse käekäiguga koolis kursis nii palju kui  võimalik ja olin valmis vajadusel ka tekkivate probleemidega tegelema. Kuid lapsel läks koolis ilusti ja mitte ühtegi märkust vm õpetaja ühendusevõttu, et midagi kuskil halvasti oleks, ei tulnud kordagi.

Lapse minnes 4. klassi tuli mu meilile ootamatult teade, et mu laps olevat määratud eesti keele õpiabisse ja täitku ma vastav blankett nüüd ära.

Teade oli ootamatu aga selle poolest, et siiani oli just eesti keel mu lapsel üks kõige tugevamaid, ta oli klassi üks kõige rohkem lugevaid lapsi ja tunnistusel olid siiani eesti keeles viied. Ning kõigi seniste aastate vältel polnud tulnud ainsatki signaali, et mu lapsel emakeeles ainsatki muret esineks. Ja nüüd äkitselt, nagu välk selgest taevast – marss õpiabisse!

Kui siis hakkasin uurima, millal õpiabi tund toimub, avastasin, et see toimub mitte pärast koolitunde, vaid tundide ajal, mu mäletamist mööda iga neljapäeva hommikul kl 10.00. Sel ajal oli mu lapsel aga vene keele tund, mis on tema jaoks kõige raskem aine. Seega tähendas lapse õpiabis käimisega nõustumine ühtlasi seda, et terve õppeaasta vältel peaks ta puuduma tervelt pooltest vene keele tundidest, sel juhul ähvardab teda kevadel vene keele tunnistusehindeks ilmselt puudulik.

Nii et esiteks määrati eesti keeles viieline laps eesti keele õpiabisse ja teiseks, lapsevanema nõustumisel sellise veidra määramisega tähendanuks see, et lapsel keelatakse ära terve õppeaasta vältel osaleda 50% tema jaoks kõige raskema aine tundides! (Aga kontrolltöid peab ta tolles aines tegema ju ikkagi võrdselt teistega?!) Ehk siis – säherdusest imelikust “abistamisest” saadav kahju ületanuks mäekõrguselt oletatava kasu.

Niisugune last kahjustav läbimõtlematus ja ükskõiksus oli jahmatav. Kirjutasin sellele võõrale koolitöötajale, küsisin selgitust. See ei teadnud mitte midagi. Laiutas vaid käsi ja teatas, et paberi peal olla kirjas, et kevadisel õppenõukogu koosolekul otsustati nii. Kes otsustas ja mis põhjendusega – mitte keegi ei tea!

Kõige rohkem pahandas mind see, et õpetaja polnud mitte ainsatki korda kõikide nende aastate vältel võtnud lapsevanematega ühendust ega maininud, et lapsel eesti keeles mingeidki probleeme esineks, samuti ei suvatsenud ta kodule teatada õppenõukogu “otsusest”. Ehk siis – koolipoolne koostöö koduga oli üks suur null.

Lõpuks hakkas tasapisi välja kooruma seos mu lapse klassijuhataja vahetumisega; vana õpetaja oli kevadel lahkunud. Ja kuna viimasel lapsevanematega koosolekul olin küsinud sellelt õpetajalt tema jaoks ühe ebamugava küsimuse, siis jäi mulje, et ta üritas sel moel mulle kuidagi n-ö tagasi teha. Määras eesti keeles viielise lapse ootamatult eesti keele õpiabisse, et vanematele meelehärmi valmistada, ja ise lahkus kohe koolist.

Ometi peaksid kooli tugiteenused – õpiabi, psühholoog, eripedagoog jts – olema mõeldud laste paremaks abistamiseks ja toetamiseks. Neid ei tohiks muuta väiklase isikliku kättemaksu abivahenditeks!

Sellises olukorras ma oma lapse õpiabi blanketile muidugi  nõusolekut ei andnud. Õnneks seda, koos minu selgitustega, kool siiski aktsepteeris, mitte ei tormanud silmapilkselt teatama, kuhu vaja, et “ema keeldub lubamast oma last abistada” või muud sama jaburat.

Kuna kiusajaks polnud mitte üksnes pedagoog, vaid sellega kippusid tegelema ka mõned õpilased, võtsin oma lapse peagi sealt koolist ära. Nüüd on ta uues koolis, õppeedukuses üks klassi esimesi ja ka suhted õpetajate ja kaasõpilastega on head.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps Merivälja kool