Projekti tulemused näitasid, et mesilaste vastsete toiduks olevas mees ja õietolmus võib leiduda mitmete pestitsiidide toimeainete jääke samaaegselt või ka ühekaupa sõltuvalt korjetaimede töötlemisest. Mee seest tuvastati analüüsiga pigem kasvuaegselt kasutatavate umbrohutõrjevahendite toimeainete jääke klopüraliidi ja glüfosaati, mida taim peale pritsimist veel paljude päevade jooksul enne närbumist nektarisse eritab. Need toimeained sisalduvad meil väga levinud herbitsiidides Lontrel (klopüraliid) ja Roundup (glüfosaat). Suirast leiti aga mitmete insekti- ja fungitsiidide toimeainete jääke. Mõningate toimeainete jääke leidsime isegi mesilashaudmest, mis näitab pestitsiidide toimeainete püsivust ja liikuvust läbi organismide
0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 17:08; 06.09 18:26;
Mesi pole eriti tervislik ka ilma taimekaitsevahenditeta – suhkur ju.
+2
-2
Please wait...
Postitas:
rosinakypsis
06.09.2019 22:41
Kas oskad nimetada mõne toiduaine, kus tänapäeval poleks (potensiaalselt) kahjulikke lisaaineid või mürke sees? Isegi rinnapiim on tänapäeva emadel “lisadega”.
Mesi pole õnneks kartul, riis, õunad, tomatid vms, mida hulgi sisse vohmid. Mis see teelusikatäis või paar siis sulle teeb? Ma pigem muretseks mesilaste pärast: kui nemad kaovad, pole varsti enam meid ka. Roundupi võid osta tavalisest poest ka ja keegi ei kontrolligi, kas oskad seda üldse kasutada. Vot see on masendav.