Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: metmorfiin

Postitas:

Kas kellegi veel tugevalt iiveldab selle rohuga,või läheb üle,kui pikemalt võtta,mul alles paar päeva võetud,ja no nii kehva on olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.05 18:47; 31.05 19:35; 31.05 21:55; 01.06 10:46; 07.06 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 1 tbl päevas ei iiveldanud. Läksin siis kohe 1tbl 3x päevas graafikule yle ja siis iiveldas kyll umbes isegi nädalakese vms. Mul aitas piparmündi näts + külm vesi. Jahutas kuidagi olemist (alustasin novembris). Mul on 500mg tabletid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitäh vastuse eest,mul ka jah 3 päevas,siis vähemalt lootust:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.05 18:47; 31.05 19:35; 31.05 21:55; 01.06 10:46; 07.06 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Metformiin.

Kui väga hullusti iiveldab kohe 3 tabl, siis võid jätta alguses 2tbl, hommiku ja õhtusöögi ajaks ja siis u nädala pärast kolmanda lisada. Arst oleks võinud soovitda alustada tasapisi, et keha harjuks. Hullem peaks üle minema ca nädalaga.

Iiveldama ja kõhtu lahti ajab ka siis, kui metformiini süüa suure koguse süsivesikutega- pasta jms. Tabletti võtta kas kohe pärast sööki või koos söögiga, iiveldama ajab enne sööki või tühja kõhuga võetult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 20:26; 01.06 20:17; 05.06 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtsin 2 või 3 nädalat 1x tbl päevas ja siis ütles arst, et kui ok olla, siis nüüd hakka 2x tbl päevas võtma. Alguses oli megarõve olla, iiveldas ja süda paha, mitte millegi isu ei olnud. Haige tunne oli. Nüüd harjunud ja isud ka kõik tagasi. Olen tarbinud ühe paki kokku, teine pakk läks just käsile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 21:34; 31.05 21:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aaa.. arst ütles, et vahet pole millal tarbid. Et kui halb hakkab ja segab tööd päeval vms, siis ütles et võid õhtul kaks korraga ka võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 21:34; 31.05 21:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu vastuste eest:)Siis vähemalt tean,et varsti parem,iga väikse oleku peale ei hakka kirjutama,aga see juba nagu rasedus oli,üles töötab peaaegu:))

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.05 18:47; 31.05 19:35; 31.05 21:55; 01.06 10:46; 07.06 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aaa.. arst ütles, et vahet pole millal tarbid. Et kui halb hakkab ja segab tööd päeval vms, siis ütles et võid õhtul kaks korraga ka võtta.

Tegelikult see pole tõsi. Metformiini poolväärtusaeg on suhteliselt lühike, stabiilse toime saavutamiseks tuleb võtta kõige enam 12- tunniste vahedega ehk kaks korda ööpäevas, ükskõik kui väike doos on.

Aga väga väikesest doosist alustades ülestiitrimine kõrvaltoimete vähendamiseks (sh tõesti päris ravi esimesel nädalal 1 kord päevas 500 mg võttes) on üldjuhul väga hea.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks üldse seda rohtu peab võtma,kui rasestumisega probleem,mida ta siis konkreetselt teeb,kuidas aitab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.05 18:47; 31.05 19:35; 31.05 21:55; 01.06 10:46; 07.06 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Metformiini kasutatakse pcosi raviks ja kui naisel on iseeneslike ov tekkimise ja tsükliga probleeme. Eriti hästi sobib ülekaalulistele hormoonihädadega naistele, aga ka nn saledatele pcosikatele. see on selline “mittesihipärane kasutamine”, metformiin on muidu diabeediravim, aga pcos on insuliiniresistentsusega tihedalt seotud ja pcosikatel võib hilisemas elus areneda II tüübi diabeet. Ma ei ole kindel, kas infolehte on praeguseks kaasajastatud, varem polnud seal viljakusest piuksugi.

Ja “sõbramehe poolest” soovitus- tee mis sa teed, aga ära seda tabletti koos alkoholiga võta. Kui nt on isu minna baari, siis ära õhtust tabletti võta, see teeb koos alkoholiga halva enesetunde ja hommikuks tuumapohmaka isegi 1 kokteili peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 20:26; 01.06 20:17; 05.06 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul esimesel päeval iiveldas, siis kadus ära. Aga edaspidi on jälle tunda andnud siis kui väga pika aja jätan söögikordade vahele. Hetkel võtan 2 tbl päevas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 20:41; 07.06 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

a “sõbramehe poolest” soovitus- tee mis sa teed, aga ära seda tabletti koos alkoholiga võta. Kui nt on isu minna baari, siis ära õhtust tabletti võta, see teeb koos alkoholiga halva enesetunde ja hommikuks tuumapohmaka isegi 1 kokteili peale.

Metfromiinil ei ole sellist koostoimet alkoholiga.

Metronidazol on üks antibiootikum, mis tõesti sellist koostoimet tekitab ja see on ka ravimi infolehes kirjas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 22:34; 05.06 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Halb enesetunne on isiklik kogemus ja metformiini/Metforal/ infolehel on alkoholi kohta hoiatus: Metforal koos alkoholiga
Vältige liigset alkoholi Metforal’i võtmise ajal, kuna see võib suurendada laktatsidoosi riski
(vt lõik „Hoiatused ja ettevaatusabinõud“), eriti kui teil on probleeme maksaga või kui te olete
alatoitunud. See kehtib ka ravimite kohta, mis sisaldavad alkoholi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 20:26; 01.06 20:17; 05.06 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Halb enesetunne on isiklik kogemus ja metformiini/Metforal/ infolehel on alkoholi kohta hoiatus: Metforal koos alkoholiga

Vältige liigset alkoholi Metforal’i võtmise ajal, kuna see võib suurendada laktatsidoosi riski

(vt lõik „Hoiatused ja ettevaatusabinõud“), eriti kui teil on probleeme maksaga või kui te olete

alatoitunud. See kehtib ka ravimite kohta, mis sisaldavad alkoholi.

Laktatsidoos on natuke teine asi kui pohmakas. Jah, see on rõve tunne (olen selle isiklikult vist saavutanud liiga suure (minu jaoks, päevast maksimaalset annust ei ületanud) koguse metformiini tarvitamisega), aga tegelikkuses esineb seda haruharva ja see on hoopis midagi muud kui pohmakas (ka selle olen saavutanud, aga liiga suure koguse alkoholi tarvitamisega :D)

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 22:34; 05.06 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas selle rohu võtmisel söögiisu taastub ka,kui mõnda aega võetud,mul aboluutne null söögiisu,päev otsa ei taha midagi,lihtsalt sunnin toitu sisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.05 18:47; 31.05 19:35; 31.05 21:55; 01.06 10:46; 07.06 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul esimesel päeval iiveldas, siis kadus ära. Aga edaspidi on jälle tunda andnud siis kui väga pika aja jätan söögikordade vahele. Hetkel võtan 2 tbl päevas.

Minu postitust ei tasu väga tõsiselt enam võtta, kuna sain positiivse testi. ???? Raske öelda, kas iiveldus oli metformini tekitatud või hcg kõrvalnähud, aga sagedane söömine aitab. Pole palju vaja, kasvõi mõned tükid puuvilja ja parem olla

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 20:41; 07.06 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

20 aastat diabeedistaazi on nii pikk aeg, et tavaliselt hakkavad ilmnema tüsistused ( ka neerudes)  Kui on tekkinud juba neerupuudulikus siis tuleks oma endokrinoloogiga nõu pidada ravi korrigeerimise osas. MMitte Metformiin ei tekita neeruprobleeme vaid ikka suhkruhaigus. Neerupuudulikuse puhul on lihtsalt vajalik ravi üle vaadata. Metformiin ilma retseptita – https://euhealth24.com/et/drug/glucophage

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )