Esileht Tööelu, raha ja seadused. metsaraide kohustus??

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: metsaraide kohustus??

Postitas:
Kägu

Lugu järgmine, elan juba kümmekond aastat maal, mul on selline 10 hektari suurune kinnistu, pärandtalu, nagu nüüd peenemalt öeldakse. Me ei ole talupidajad, peame mõnda lemmiklooma, heinamaad laseme niita ja metsast võtame küttepuid iseenda jaoks, aga muus osas on kõik nii nagu on. Tore on oma metsas seenel käia, oma tiigis ujuda, oma mägedel kelgutada suusatada. Maja on meil kinnistu keskel, mõnusas kauguses naabritest, ei kuule aga kaugelt näeme. Kõlab nagu idüll ?! Seda see oligi aga viimased viis aastat on toonud tohutu tungi maale elama ja mida teeb maale kolinu esimeseks, ikka seda et võtab maha oma metsa, õigemini laseb raha eest võtta neil kes kõige soodsama pakkumise teevad ja esimese naabermetsa maha võtjad tegid väga halba tööd, vedasid minema korraliku palgi ja jätsid kaheks aastaks vedelema praakpuidu. Lõpuks ikka koristati see ka ära aga kahju oli juba tehtud, ümberkaudseid metsi tabas suur üraskite rünne ja nii on nüüd ka kõik teised naabrid oma metsad maha võtnud, et midagi saada. Seenel ja marjul käiakse nüüd minu metsas, sest mujal ju metsi enam pole. Jumal sellega, las siis käivad, aga et ümberringi metsi pole ja minu metsad on tuultele avatud, kukub iga järgmise tormiga ühe uusi puid maha minu metsast, niipalju kui meil aega ja jaksu on, me seda koristame endale küteks aga neid kukub üha enam ja enam. Jah, oleks mõistlik nüüd ka lageraie teha aga ma ei taha. Samas mu metsad näevad juba välja koledad, tänu maha kukkunud kuuskedele. Kedagi palgata maha võtma ei taha ma ka sellepärast, et väljavedajad rikuksid ära mu tee, mu korda tehtud heinamaad. Nii et rahalist kasu ma sellest aktsioonist ei saaks. Tahaksin pigem lasta olla nii nagu on, las siis puud kukuvad, midagi jääb alles ka, aga kardan, et kas keegi saab nõuda, et ma pean tegema raie? Paar naabrit elavad kõrgemal, mäe otsas ja nende ilumeelele võib selline laga moodi asi kole tunduda. Tegemist on uusmaakatega, kes majad alles koroonaajal ostsid ja maale kolisid, tõsi küll ka nemad müüsid kohe kõik oma metsajupid maha. Ma ei ole ise mitte midagi teinud selleks, et olukord nüüd minu metsades nii õudne on, mina ju ümberringi lageraieid ei tee ja üraskikasvandusi ka ei loonud. Ma tahan loota et mingigi osa mu esivanemate rajatud metsast ikkagi selle üle elab. Üraskid kahjustavad kuuski, teised puud kasvavad edasi.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa miinuse panid, äkki põhjendad ka?

Ma elan oma kodus, ei sega kedagi, lasen teistel teha oma kodus mida nemad tahavad, ka ei kobise. Aga nüüd olen olukorras, kus mavteistevtegevusevtõttu olen sunnitud oma metsa maha raiuma. Kas tõesti on seadus, mis seda sunnib tegema. Minu maal on jah nüüd üraskid, aga see ei ole minu süü.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loll linnainimene. Sa ei pruugi oma maal lageraie jaoks võimalust praegu üldse saada, sest ümbritsevad metsakinnistud on juba lageraidega hõlmatud.

Istudki oma üraskimetsa otsas või vedid jupphaaval haige materjali maha ja välja.

+1
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Olen ka metsaomanik. Olen täiesti kindel, et keegi ei saa sind kohustada oma metsa raiuma, kui sa seda ise ei taha. Ja see üraskite teema ongi sellest, et naaberkinnistutel on raie tehtud valel ajal või valesti ja sealt need kahjurid liikuma hakkasidki. Siis kui veel loodusega arvestati raiuti metsa ainult talvel.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loll linnainimene. Sa ei pruugi oma maal lageraie jaoks võimalust praegu üldse saada, sest ümbritsevad metsakinnistud on juba lageraidega hõlmatud.

Istudki oma üraskimetsa otsas või vedid jupphaaval haige materjali maha ja välja.

Ma olen sündinud ja üles kasvanud maal, see et ma 20 aastat Tallinnas töötasin, ei tee mind linnainimesed.

Aga loll oled sa ise, mäletad, lapsed ikka nii ütlesid, kes teisele ütleb see ise on.

Sa oled vist veel see loll, kes tuleb maale ja kohe kõik metsad rahaks teeb.

Ma ei taha lageraiet, ilma põhjuseta ei taha mitte ühtegi puud maha võtta, mul oleks väga hale lasta neid suuri metsamasinaid oma hoolega haritud ja hoitud heinamaadele ja oma metsa suuri rööpaid tegema. Väga hea, kui selliseid seadusi pole, mis mind su nivad üraslikahjustusega metsa maha võtma. Küttepuuks tormimurdu lõikame juba metsas tükkideks ja toome pisikese traktoriga koju, see ei kõhu maapinda. Need lageraide alad on väga väga jubedad. Teenime piisavalt, et mitte hakata oma metsa hävitama ja kodu ümbrust kõnnumaaks muutma

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Guugelda “metsaseadus”, seal on kõik kirjas. Olen ka metsaomanik ja aru saanud, et teatud kohustused ikkagi on, mille alusel keskkonnaamet ettekirjutusi võib teha. Näiteks

§ 25.   Metsa uuendamise kohustus

  (1) Metsaomanik on kohustatud rakendama metsa uuendamise võtteid vähemalt 0,5 hektari suuruse pindalaga hukkunud metsaosades või raiesmikel kahe aasta jooksul hukkumisest või raiest arvates.

Samas on olukordi, kus seda metsa uuendamise kohustust ei rakendata, näiteks kui mets end ise looduslikult uuendab vm olukorrad.

Teine kohustus puudutab metsakaitset ja sedasama üraskitõrjet näiteks. Kui keskkonnaamet leiab, et mingi kahjustav tegur võib sinu tegevusetuse tõttu sinu metsast edasi levida, siis nad võivad teha ekspertiisi ja trahvida (trahv kuni 640 eurot). Reaalses elus ei ole küll kuulnud, et kellelegi sellist trahvi oleks määratud, aga seadus nii sätestab.

§ 40.   Metsakaitse

  (1) [Kehtetu – RT I 2008, 56, 314 – jõust. 01.01.2009]

  (2) Keskkonnaametil on õigus metsakaitseekspertiisi alusel teha metsakahjustuste ärahoidmiseks ja nende leviku tõkestamiseks ettekirjutusi. Lisaks käesoleva seaduse § 25 lõike 9 punktides 1–5 ja 7–9 sätestatule nõutakse ettekirjutuses resolutsioonina kahjustust põhjustava tegevuse lõpetamist või kahjustust põhjustada võivast tegevusest hoidumist, ohuallika kõrvaldamist ja tekkinud kahjustuse tagajärgede likvideerimist. Ettekirjutus tehakse kohustatud subjektile teatavaks käesoleva seaduse § 25 lõikes 8 sätestatud viisil.

Aga surve erametsaomanikele on teistpidi suur. Ma saan keskmiselt korra nädalas üsnagi pealetükkivaid kõnesid, kus suurte metsa ülestöötamise ettevõtete agendid üritavad mind veenda oma metsa maha müüma. A mul ka selline rekreatsiooni- ja küttepuumets. Tüütu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järjekordne libalugu nüüd siis metsateemal juba.

0
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Teine kohustus puudutab metsakaitset ja sedasama üraskitõrjet näiteks. Kui keskkonnaamet leiab, et mingi kahjustav tegur võib sinu tegevusetuse tõttu sinu metsast edasi levida, siis nad võivad teha ekspertiisi ja trahvida (trahv kuni 640 eurot). Reaalses elus ei ole küll kuulnud, et kellelegi sellist trahvi oleks määratud, aga seadus nii sätestab. § 40. Metsakaitse (1) [Kehtetu – RT I 2008, 56, 314 – jõust. 01.01.2009] (2) Keskkonnaametil on õigus metsakaitseekspertiisi alusel teha metsakahjustuste ärahoidmiseks ja nende leviku tõkestamiseks ettekirjutusi. Lisaks käesoleva seaduse § 25 lõike 9 punktides 1–5 ja 7–9 sätestatule nõutakse ettekirjutuses resolutsioonina kahjustust põhjustava tegevuse lõpetamist või kahjustust põhjustada võivast tegevusest hoidumist, ohuallika kõrvaldamist ja tekkinud kahjustuse tagajärgede likvideerimist. Ettekirjutus tehakse kohustatud subjektile teatavaks käesoleva seaduse § 25 lõikes 8 sätestatud viisil.

Ega see tähenda, et puud peaks tingimata maha võtma. Üraskitõrjet saab ka muud moodi teha, näiteks püünistega (feromoonidega ja ilma).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järjekordne libalugu nüüd siis metsateemal juba.

Oled sa kindel et sobid ikka moderaatoriks? Piiratud silmaringiga inimene võiks midagi lihtsamat teha 🙂

Miks ma arvan et sa moderaator oled, väga lihtne, ma kirjutan ju ananüümselt ja kui ma paar nädalat tagasi anonüümselt ühes teises alajaotises teema tegin, hakkas keegi ka seal täpselt samasugususe “intonatsiooniga” väitma, et see on libateema.

Või on siin tekkinud järjekordne hull, kes kõiki teemasid libadeks peab?  Pole väga jõudnud jälgida.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled sa kindel et sobid ikka moderaatoriks? Piiratud silmaringiga inimene võiks midagi lihtsamat teha ???? Miks ma arvan et sa moderaator oled, väga lihtne, ma kirjutan ju ananüümselt ja kui ma paar nädalat tagasi anonüümselt ühes teises alajaotises teema tegin, hakkas keegi ka seal täpselt samasugususe “intonatsiooniga” väitma, et see on libateema. Või on siin tekkinud järjekordne hull, kes kõiki teemasid libadeks peab?  Pole väga jõudnud jälgida.

Ma ei ole moderaator, ega taha selleks saada. Olen metsaspetsialist. Kirjeldatud situatsioon on ebareaalselt ülepaisutatud ja probleem olematu. Aga metsateemad on ühiskonnas muidugi päevakorral ja seetõttu on see väljamõeldud situatsioon ilmselgelt provokatiivsel eesmärgil siia postitatud.

+2
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Oled sa kindel et sobid ikka moderaatoriks? Piiratud silmaringiga inimene võiks midagi lihtsamat teha ???? Miks ma arvan et sa moderaator oled, väga lihtne, ma kirjutan ju ananüümselt ja kui ma paar nädalat tagasi anonüümselt ühes teises alajaotises teema tegin, hakkas keegi ka seal täpselt samasugususe “intonatsiooniga” väitma, et see on libateema. Või on siin tekkinud järjekordne hull, kes kõiki teemasid libadeks peab? Pole väga jõudnud jälgida.

Ma ei ole moderaator, ega taha selleks saada. Olen metsaspetsialist. Kirjeldatud situatsioon on ebareaalselt ülepaisutatud ja probleem olematu. Aga metsateemad on ühiskonnas muidugi päevakorral ja seetõttu on see väljamõeldud situatsioon ilmselgelt provokatiivsel eesmärgil siia postitatud.

Ülepaisutatud?

Kas see on ülepaisutatud kui minu 8 hektarilisest, valdavalt 80 aastasest okaspuu  metsast on tänaseks kümnendik juba kuivanud ja iga järgneva suurema tuulega langeb igast servast üha uusi ja uusi  puid maha? Kas sa oled ka seda tüüpi metsaspetsialist kes siin iga nädal helistavad ja üritavad veenda, et parim mis ma teha saan on oma metsa raieõiguse müümine? Ja et 80 aastane mets ongi raieküps, jah ma tean et on raieküps aga kas siis mõni mets ei võiks alles jääda. Kirjanduse andmeil võib kuusk elada soodsatel tingimustel ka 500 aastaseks, mänd samuti. Miks peaks kõik kohe rahaks vahetama? Ühtede uute naabrite arvates on meie pere süüdi selles, et temal on vaade nüüd rikutud, sest ta näeb aknast kuivanud puid ( mets jääb tema kodunt vähemalt 500 meetri kaugusele) ja et me peame midagi ette võtma. Ta nagu üldse ei adu, et see minu puude kuivamine ja maha langemine on ju otseselt tema tegevuse tulemus.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühtede uute naabrite arvates on meie pere süüdi selles, et temal on vaade nüüd rikutud, sest ta näeb aknast kuivanud puid ( mets jääb tema kodunt vähemalt 500 meetri kaugusele) ja et me peame midagi ette võtma.

See on naljakas!  Soovita neile naabritele kõrge plankaed oma kinnistu serva rajada, et ei peaks su kuivanud puud nägema või las istutavad kiirekasvulise heki kinnistu serva. Muidugi võid paar ehet kuivanud puu külge riputada ja nimetada seda kunstitaieseks ning öelda, et teed neile tohutu teene, et nad võivad tasuta su kunstiteost vaadelda.

Teemaalgataja, ma arvan, et sa mõtled üle. Nagu siin juba öeldud, sa ei pea oma metsa maha võtma. Kui üraskite vastu midagi ette tahad võtta, siis proovi püüniseid. Jalal kuivanud puud on ka tervele reale liikidele oluliseks elupaigaks, samuti tuulega ümberkukkunud või murdunud puud. 8 hektarit on nii vähe, et sealt jõuate ise või mõne palgatud töömehe abil langenud ja kuivanud puud ära koristada, kui peaksite seda soovima.
Kui ümberringi kasvavat metsa enam polegi, siis pole teie metsa üraskitel võimalik ümbruskonda kahju tegema levida. Ega nad naabri õunapuu kallale lähe. Nii et on teie asi, mis te nende puude ja üraskitega teete.

Mina prooviks püüniseid ja varuks surnud puudest küttematerjali (kui soovida, et puuriita laotud või halgudeks tegemist ootavad puud ei levitaks üraskeid, tuleks puit ära koorida) ning midagi maha ei võtaks ega laseks võtta. Naabrile kingiks pisikese puutaime ja paluks seda imetleda või turtsataks ebaviisakalt naerma tema kaebuste peale.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siis üraskite poolt kahjustatud, ümberkukkunud kuuskedega ja kuivanud puudega mets on parem valik, kui lasta teha korralik raie ja istutada uus mets peale? Kahju on juba tehtud, seega saad tegeleda vaid tagajärgede kõrvaldamisega. Ka ainult püünistest ei piisa, kahjustatud puud tuleb nagunii välja vedada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on ülepaisutatud kui minu 8 hektarilisest, valdavalt 80 aastasest okaspuu  metsast on tänaseks kümnendik juba kuivanud ja iga järgneva suurema tuulega langeb igast servast üha uusi ja uusi  puid maha? Ülepaisutatud on see, et sa sellest probleemi teed. Su mets on lihtsalt sellises eas, et hakkabki väljalangevus suurenema. Üsna tõenäoliselt on okaspuude puhul üheks põhjuseks juuremädanikud. Kui igast suunast puid langeb, siis ei saa sa ka naabreid süüdistada, et nad valest suunast raiudes su metsaservad avanud oleks.

Kas sa oled ka seda tüüpi metsaspetsialist kes siin iga nädal helistavad ja üritavad veenda, et parim mis ma teha saan on oma metsa raieõiguse müümine? See on ka ülepaisutatud teema. Neid kõnesid tuleb lihtsalt ignoreerida nagu kõiki muid reklaami ja müügikõnesid ja siis need kõned ka lõpevad.

Ja et 80 aastane mets ongi raieküps, jah ma tean et on raieküps aga kas siis mõni mets ei võiks alles jääda. Võib küll. Keegi ei sunni sind raiuma.

Kirjanduse andmeil võib kuusk elada soodsatel tingimustel ka 500 aastaseks, mänd samuti. Jutud 500 aastaseks elavast kuusest on samaväärne jutt 150 aastaseks elavatest inimestest. Seda esiteks. Teiseks – tingimused kuuse kasvuks ei olegi meie laiuskraadil eriti soodsad ja asi ei ole ainult viimase aja kliimas. Kuusk ongi pindmise juurestiku ja õhukese koorega ja seetõttu väga tundlik nii külmale talvele kui soojale suvele, suurele tuulele ja vahelduvale temperatuurile. Seega – kuuse vaenlased ongi 4 aastaaega ja nedes oludes tulevadki nii juuremädanikud kui ka putukawrüüsted. Ja see on normaalne. Ei pea kohe iga kuiva puud maha võtma.  Miks peaks kõik kohe rahaks vahetama? Kas ma olen rahast rääkinud ? Ühtede uute naabrite arvates on meie pere süüdi selles, et temal on vaade nüüd rikutud, sest ta näeb aknast kuivanud puid ( mets jääb tema kodunt vähemalt 500 meetri kaugusele) ja et me peame midagi ette võtma.  Ja siis, Mulle näiteks ei meeldi absoluutselt see, et naabrid muru niidavad. Kohe täiesti vastuvõetamatu ja rikutud vaade on mulle need paari sentimeetri kõrguseks pügatud surnud kõrbetaolised maalahmakad.  See ei anna mulle õigust nõuda, et naabrid lõpetaksid muru niitmise, veel vähem seda, et muruniitmine üldse lõpetataks.

Ta nagu üldse ei adu, et see minu puude kuivamine ja maha langemine on ju otseselt tema tegevuse tulemus.

. Vaat seda ei ole sul nüüd küll tark väita, sest seda ei tõenda sa mitte kuidagi ära ja see on väga vähe tõenäoline, et see üldse tõele vastaks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina prooviks püüniseid ja varuks surnud puudest küttematerjali (kui soovida, et puuriita laotud või halgudeks tegemist ootavad puud ei levitaks üraskeid, tuleks puit ära koorida) ning midagi maha ei võtaks ega laseks võtta. Naabrile kingiks pisikese puutaime ja paluks seda imetleda või turtsataks ebaviisakalt naerma tema kaebuste peale.

Surnud puudest ei levi üraskid enam mitte kuskile. Nõu anda ei ole mõtet, kui tegelikult ei anna endale aru, milline üraski elutsükkel tegelikult on. Üraski tõrjumisega saab tegeleda siis, kui PUUD EI OLE VEEL KUIVANUD, aga on juba üraski poolt asustatud. Kuivanud puid võite koristada või mitte, see ei aita üraski probleemile mitte kuidagi kaasa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina prooviks püüniseid ja varuks surnud puudest küttematerjali (kui soovida, et puuriita laotud või halgudeks tegemist ootavad puud ei levitaks üraskeid, tuleks puit ära koorida) ning midagi maha ei võtaks ega laseks võtta. Naabrile kingiks pisikese puutaime ja paluks seda imetleda või turtsataks ebaviisakalt naerma tema kaebuste peale.

Surnud puudest ei levi üraskid enam mitte kuskile. Nõu anda ei ole mõtet, kui tegelikult ei anna endale aru, milline üraski elutsükkel tegelikult on. Üraski tõrjumisega saab tegeleda siis, kui PUUD EI OLE VEEL KUIVANUD, aga on juba üraski poolt asustatud. Kuivanud puid võite koristada või mitte, see ei aita üraski probleemile mitte kuidagi kaasa.

Hea, et tähelepanu juhtisid. Mõtlesin kahe asja peale, aga kirjutasin ainult ühest. Mõtlesin, et üraskite poolt hetkel asustatud puid (näiteks äsja tuule poolt maha murtud mittekuivanud puud) võiks küttepuudeks maha võtta ja need peaks ära koorima. Ja siis mõtlesin, et juba ära kuivanud puud võiks ka küttepuudeks teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, ja miks neid mittekuivanud puid just küttepuudeks peab tegema, kui nad tegelikult ju kõlbaksid ju palgiks ja paberipuuks ? Ja ise saad ka aru, mida sa soovitad – midagi maha ei laseks võtta, aga üraskite poolt asustatud puud võiks küttepuudeks maha võtta ? Miks sa arvad, et ürask ainult mahamurtud puid asustab ja jalal püsti seisvaid mitte ? Tegelikult sa annadki teemaalgatajale ju just seda nõu, mida väidetavalt naaberigi nõuab – raiugu maha, sest on kuiv ja kole ja ürask on sees.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjanduse andmeil võib kuusk elada soodsatel tingimustel ka 500 aastaseks,

Inimene võib ka soodsatel tingimustel 130 aastaseks elada. Palju su tutvusringkonnas nii vanu on ?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sellega siis tegelikult on? TA kirjutab, et üraskite ründes on süüdi naabrid.

esimese naabermetsa maha võtjad tegid väga halba tööd, vedasid minema korraliku palgi ja jätsid kaheks aastaks vedelema praakpuidu. Lõpuks ikka koristati see ka ära aga kahju oli juba tehtud, ümberkaudseid metsi tabas suur üraskite rünne ja nii on nüüd ka kõik teised naabrid oma metsad maha võtnud, et midagi saada.

Kas TA  mets kahjustus üraskitega tõesti naabrite süül?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sellega siis tegelikult on? TA kirjutab, et üraskite ründes on süüdi naabrid.

esimese naabermetsa maha võtjad tegid väga halba tööd, vedasid minema korraliku palgi ja jätsid kaheks aastaks vedelema praakpuidu. Lõpuks ikka koristati see ka ära aga kahju oli juba tehtud, ümberkaudseid metsi tabas suur üraskite rünne ja nii on nüüd ka kõik teised naabrid oma metsad maha võtnud, et midagi saada.

Kas TA mets kahjustus üraskitega tõesti naabrite süül?

Ürask tahab ikkagi elavat puud, mitte maha jäetud raiesodi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa miinuse panid, äkki põhjendad ka?

Ma elan oma kodus, ei sega kedagi, lasen teistel teha oma kodus mida nemad tahavad, ka ei kobise. Aga nüüd olen olukorras, kus mavteistevtegevusevtõttu olen sunnitud oma metsa maha raiuma. Kas tõesti on seadus, mis seda sunnib tegema. Minu maal on jah nüüd üraskid, aga see ei ole minu süü.

Ei saa mitte keegi kohustada sind lageraiet tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lase oma metsal rahus looduslik olla. See inimene mingu linna tagasi, kelle arvates metsa peab koristama ja riisuma ja seal ei tohi langenuid puid olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugu järgmine, elan juba kümmekond aastat maal, mul on selline 10 hektari suurune kinnistu, pärandtalu, nagu nüüd peenemalt öeldakse. Me ei ole talupidajad, peame mõnda lemmiklooma, heinamaad laseme niita ja metsast võtame küttepuid iseenda jaoks, aga muus osas on kõik nii nagu on. Tore on oma metsas seenel käia, oma tiigis ujuda, oma mägedel kelgutada suusatada. Maja on meil kinnistu keskel, mõnusas kauguses naabritest, ei kuule aga kaugelt näeme. Kõlab nagu idüll ?! Seda see oligi aga viimased viis aastat on toonud tohutu tungi maale elama ja mida teeb maale kolinu esimeseks, ikka seda et võtab maha oma metsa, õigemini laseb raha eest võtta neil kes kõige soodsama pakkumise teevad ja esimese naabermetsa maha võtjad tegid väga halba tööd, vedasid minema korraliku palgi ja jätsid kaheks aastaks vedelema praakpuidu. Lõpuks ikka koristati see ka ära aga kahju oli juba tehtud, ümberkaudseid metsi tabas suur üraskite rünne ja nii on nüüd ka kõik teised naabrid oma metsad maha võtnud, et midagi saada. Seenel ja marjul käiakse nüüd minu metsas, sest mujal ju metsi enam pole. Jumal sellega, las siis käivad, aga et ümberringi metsi pole ja minu metsad on tuultele avatud, kukub iga järgmise tormiga ühe uusi puid maha minu metsast, niipalju kui meil aega ja jaksu on, me seda koristame endale küteks aga neid kukub üha enam ja enam. Jah, oleks mõistlik nüüd ka lageraie teha aga ma ei taha. Samas mu metsad näevad juba välja koledad, tänu maha kukkunud kuuskedele. Kedagi palgata maha võtma ei taha ma ka sellepärast, et väljavedajad rikuksid ära mu tee, mu korda tehtud heinamaad. Nii et rahalist kasu ma sellest aktsioonist ei saaks. Tahaksin pigem lasta olla nii nagu on, las siis puud kukuvad, midagi jääb alles ka, aga kardan, et kas keegi saab nõuda, et ma pean tegema raie? Paar naabrit elavad kõrgemal, mäe otsas ja nende ilumeelele võib selline laga moodi asi kole tunduda. Tegemist on uusmaakatega, kes majad alles koroonaajal ostsid ja maale kolisid, tõsi küll ka nemad müüsid kohe kõik oma metsajupid maha. Ma ei ole ise mitte midagi teinud selleks, et olukord nüüd minu metsades nii õudne on, mina ju ümberringi lageraieid ei tee ja üraskikasvandusi ka ei loonud. Ma tahan loota et mingigi osa mu esivanemate rajatud metsast ikkagi selle üle elab. Üraskid kahjustavad kuuski, teised puud kasvavad edasi.

sama meil- naabrite metsad on aktiivses majandamises- kel lageraie, kel harvenduraie, meil üraskid ja 100 aastaste puude tormimurrud. Oleme küll pigem suvitusrajoonis, aga metsa muru kasvama panijaid on meil palju. Vaatad, kurvastad ja loodad, et puud jäävad püsti. Kukkunud ja mädanevates puudes on palju elu- igasugu putukaid, mutukaid, linde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sellega siis tegelikult on? TA kirjutab, et üraskite ründes on süüdi naabrid.

esimese naabermetsa maha võtjad tegid väga halba tööd, vedasid minema korraliku palgi ja jätsid kaheks aastaks vedelema praakpuidu. Lõpuks ikka koristati see ka ära aga kahju oli juba tehtud, ümberkaudseid metsi tabas suur üraskite rünne ja nii on nüüd ka kõik teised naabrid oma metsad maha võtnud, et midagi saada.

Kas TA mets kahjustus üraskitega tõesti naabrite süül?

muidugi -kui Sa metsa maha võtad kolivad nad kohe naabri kuusikusse. Kui sa tekitad tuulekoridori hakkavad tormidega puud kukkuma, ka harvendusega raie tagajärjel. Mets on tervik, võta tükk ära ja tevikut enam ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

muidugi -kui Sa metsa maha võtad kolivad nad kohe naabri kuusikusse. Kui sa tekitad tuulekoridori hakkavad tormidega puud kukkuma, ka harvendusega raie tagajärjel. Mets on tervik, võta tükk ära ja tevikut enam ei ole.

Nii, ja kui ma ei võta metsa maha, siis paljunevad nad edasi nii minu maa peal kui kaolivad edasi naabri kuusikusse. Minu esivanemate metsas ei olnud tehtud mitte mingisugust raiet ja ei olnud seal ümbruseski mitte mingisuguseid tuulekoridore, kuna ümberingi oli kaitsealune mets – tuli keeristorm  ja võttis maha nii kaitsealuse metsa kui ka meile kuuluva metsa – kahe hektari peale jäi 2 ilma ladvata puud püsti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

muidugi -kui Sa metsa maha võtad kolivad nad kohe naabri kuusikusse.

Kas on siis võimalik, et üraskid ei nakata naabermetsa, kui kahjustatud puud kasvama jätta? Et siis ei koli edasi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

muidugi -kui Sa metsa maha võtad kolivad nad kohe naabri kuusikusse.

Kas on siis võimalik, et üraskid ei nakata naabermetsa, kui kahjustatud puud kasvama jätta? Et siis ei koli edasi?

Et ürask ei koliks edasi, tuleb üraski noorjärk metsast välja viia. Selleks tuleb ürask feromooniga meelitada konkreetsete veel tooreste, st roheliste okastega puude peale ja need siis ÕIGEL ajal raiuda ja KOOS koore all olevate üraski noorloomadega metsast ära viia. Juba kuivanud okaste ja lahtise koorega puude raiumine ei aita üraski likvideerimisele kuidagi kaasa, sest nendest puudest on ürask ammu välja kolinud ja naabermetsa või sinu enese metsa veel rohelise võraga puid järama asunud. Ehk siis veelkord – kui puud on juba kuivanud, olete hiljaks jäänud. Kardinaalselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pelgalt teemaalgataja kirjelduse peale on keeruline midagi öelda.

Kuusk on pindmise juurekavaga ja seetõttu tormidele väga tundlik ning kui üraskil ka lasta pidurdamatult toimetada, siis paremaks seal midagi ei lähe.

Muidugi võib lasta sellel puidul seal omasoodu kuivada ja mädanada ning jah, eks sinna kunagi ka midagi uut asemele kasvab, aga teemaalgataja oma eluajal seda tõenäoliselt ei näe. Ise selle info peale kaaluks ilmselt raiet ning hoolitseks raiejärgselt uue metsa rajamise eest, et tulevikus oleks lastel ja lastelastelgi see pärandtalu koos oma võludega olemas – see on väärtus, mida jääb ajas järjest vähemaks. Majandamise või mitte majandamise otsuseid võiks ka teha pikemas perspektiivis ja ka tulevikule mõeldes.

Teemaalgatajele soovitan võtta ühendust kohaliku metsaühistuga ja kutsuda konsulent metsa vaatama – annab Sulle sõltumatu hinnangu ning tutvustab erinevaid variante ning sellega kaasnevaid stsenaariume ilma, et survestaks tingimata raiuma. Saad kõik oma küsimused ära küsida ja mõtteid jagada spetsialistiga, sest siinsest foorumist Sa vaevalt palju tarkust juurde saad.
Olenevalt piirkonnast pead ehk osaliselt midagi nõustamise eest maksma (osaliselt tasustab seda ka riik), kuid see on pigem marginaalne kulu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa soovitad nõu küsida metsaühistust, kust ilmselgelt antakse nõu, et kui vanus lubab, siis raiu. Teemaalgataja väidetavalt ei taha ju raiuda. No ärgu siis raiugu, keegi sundida ei saa. Aga olgu siis valmis ka vastu võtma see olukord, mis paratamatult tuleb kui metsa  lagunemise aeg kätte jõuab. Naabrid võivad arvata, mis nad arvavad, nende arvamus, et neile kuivad puud ei meeldi, ei tähenda midagi. Kui naabrite kinnistutel on raie juba tehtud, siis teemaalgataja oma raiumata metsaga ju kellegi teise varale kahju tekitada ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk naabrid tahaksid uued puud peale istutada, aga see üraskeid täis kõdunev mets ei lase?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. metsaraide kohustus??