Esileht Imetamine Metsik nälg

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Metsik nälg

Postitas:
Kägu

Imetan 2 kuu vanust last ja viimasel paaril nädalal on tekkinud meeletu nälg. Peale sünnitust läks kaal iseenesest normi, st midagi radikaalset tegema ei pidanud. Alguses polnud isu üldse ja sõin 2x päevas kui meelde tuli.
Nüüd on aga kuidagi imelik näljatunne ja seda kogu aeg. Söön korralikult, portsud suuremaks pole läinud, kahe toidukorra vahel näksimist väldin va mõni puuvili või köögivili. Ka ei söö liiga vara, et õhtusöögi ja hommikusöögi vahele jääb pikk aeg. Samas piima on nii palju, et pean välja pumpama, laps sööb ka korralikult ja kaaluiive on paigas. Kas keegi on samas olukorras olnud? Kuidas sellest lahti saada. Kui oma näljatundele järele anda, siis varsti olen 100kg

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Imetamine pidi päevas 500 kcal lisaks emalt võtma – loogiline, et läheb rohkem energiat imetaval emal. Kas isutab millegi konkreetse järele, äkki on selle aine puudus?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole märganud, et mingid konkreetsed isud oleks. Näiteks õhtusöök kell 19.00 ja kuskil 21.30 paiku tunnen, et tahaks süüa. Eile oli õhtusöögiks grillitud lõhe, salat kus-kus’iga. Sõin veel muna-avokaadoga täistera leiva kõrvale. Joogiks kraanivesi. Lapsed tahtsid magustoiduks smuutit ja jõin ise ka pool klaasi.
Näljatunde korral joon vett ja lihtsalt ootan hommikut, et saaks süüa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Terve ja normaalkaalus inimese puhul näitab näljatunne enamasti ikka seda, et keha kulutab rohkem energiat kui ta toidust saab. Imetamisperioodil võib see energiakulu ikka väga suur olla. Ma ei ütle, et sa pähkleid ja halvaad pead pugima, aga portsjonite suurendamine või lisatoidukord oleks täiesti asjakohane. Kuula oma keha.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on juba pool aastat täielik hundiisu. Peas on ka pidevalt mõte magusat-magusat-magusat vaheldumisi mõttega vett-vett-vett! Eile küpsetasin ekstra küpsiseid, sest ma ju üritasin hullult kaval olla ja ei ostnud halvaad. Halvaa maitseb ka praegu nagu jumalate toit (muidu suhtun temasse ükskõikselt).
Irooniline on see, et mu kaal langeb ja ma lähenen juba oma ideaalkaalule. (Olin enne  viimast rasedust normaalkaalu ülemisel piiril ja rasedusega tuli 15kg juurde).

Esimese raseduse järel mul polnud mingeid isusid, kaal langes aeglaselt ja jäi püsima normaalkaalu keskel. Nii et sama organism võib käituda täiesti erinevalt. Asi ilmselt k selles, et pärast esimese lapse sündi olin ma pikalt stressis ja kurvameelne. Mul oli uue olukorraga väga raske harjuda. Kuigi see polnud üllatuslaps ja mul on toetav abikaasa-perekond-sõbrad. Teisega on palju lihtsam ja ma naudin seda situatsiooni palju rohkem.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa oled näljane, siis anna näljatundele järgi. Kohati võib tunduda, et sööks nagu kogu aeg ja liiga palju, aga see nälg aina süveneb kui ikkagi mingitest põhjendamatutest piirangutest kinni pidada (miks ei võiks väike snäkk olla kahe toidukorra vahel vm). Vali lihtsalt tervislikud toidud selleks 🙂

+1
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Imetamine Metsik nälg