Esileht Imetamine Metsik nälg

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Metsik nälg

Postitas:

Imetan 2 kuu vanust last ja viimasel paaril nädalal on tekkinud meeletu nälg. Peale sünnitust läks kaal iseenesest normi, st midagi radikaalset tegema ei pidanud. Alguses polnud isu üldse ja sõin 2x päevas kui meelde tuli.
Nüüd on aga kuidagi imelik näljatunne ja seda kogu aeg. Söön korralikult, portsud suuremaks pole läinud, kahe toidukorra vahel näksimist väldin va mõni puuvili või köögivili. Ka ei söö liiga vara, et õhtusöögi ja hommikusöögi vahele jääb pikk aeg. Samas piima on nii palju, et pean välja pumpama, laps sööb ka korralikult ja kaaluiive on paigas. Kas keegi on samas olukorras olnud? Kuidas sellest lahti saada. Kui oma näljatundele järele anda, siis varsti olen 100kg

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 10:45; 05.04 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imetamine pidi päevas 500 kcal lisaks emalt võtma – loogiline, et läheb rohkem energiat imetaval emal. Kas isutab millegi konkreetse järele, äkki on selle aine puudus?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole märganud, et mingid konkreetsed isud oleks. Näiteks õhtusöök kell 19.00 ja kuskil 21.30 paiku tunnen, et tahaks süüa. Eile oli õhtusöögiks grillitud lõhe, salat kus-kus’iga. Sõin veel muna-avokaadoga täistera leiva kõrvale. Joogiks kraanivesi. Lapsed tahtsid magustoiduks smuutit ja jõin ise ka pool klaasi.
Näljatunde korral joon vett ja lihtsalt ootan hommikut, et saaks süüa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 10:45; 05.04 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terve ja normaalkaalus inimese puhul näitab näljatunne enamasti ikka seda, et keha kulutab rohkem energiat kui ta toidust saab. Imetamisperioodil võib see energiakulu ikka väga suur olla. Ma ei ütle, et sa pähkleid ja halvaad pead pugima, aga portsjonite suurendamine või lisatoidukord oleks täiesti asjakohane. Kuula oma keha.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on juba pool aastat täielik hundiisu. Peas on ka pidevalt mõte magusat-magusat-magusat vaheldumisi mõttega vett-vett-vett! Eile küpsetasin ekstra küpsiseid, sest ma ju üritasin hullult kaval olla ja ei ostnud halvaad. Halvaa maitseb ka praegu nagu jumalate toit (muidu suhtun temasse ükskõikselt).
Irooniline on see, et mu kaal langeb ja ma lähenen juba oma ideaalkaalule. (Olin enne  viimast rasedust normaalkaalu ülemisel piiril ja rasedusega tuli 15kg juurde).

Esimese raseduse järel mul polnud mingeid isusid, kaal langes aeglaselt ja jäi püsima normaalkaalu keskel. Nii et sama organism võib käituda täiesti erinevalt. Asi ilmselt k selles, et pärast esimese lapse sündi olin ma pikalt stressis ja kurvameelne. Mul oli uue olukorraga väga raske harjuda. Kuigi see polnud üllatuslaps ja mul on toetav abikaasa-perekond-sõbrad. Teisega on palju lihtsam ja ma naudin seda situatsiooni palju rohkem.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa oled näljane, siis anna näljatundele järgi. Kohati võib tunduda, et sööks nagu kogu aeg ja liiga palju, aga see nälg aina süveneb kui ikkagi mingitest põhjendamatutest piirangutest kinni pidada (miks ei võiks väike snäkk olla kahe toidukorra vahel vm). Vali lihtsalt tervislikud toidud selleks 🙂

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See näljatunne on normaalne. Tulebki süüa. Halvaa oli minu lemmik ka. Mul kohe peale lapse toitmist oli tuntavalt kõht tühi. See ei jää nii, kui laps lisatoitu hakkab saama, siis kaob ka vaikselt sinul vajadus rohkem süüa.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina hakkasin imetamisega 5x päevas sööma, sest kuidas piim muidu rinda saab. Nälgida ei tohi! Magusat ei taha, pigem soolast- muna, putru, liha-kartul. Söön küll tihti, aga kaal langeb ning läheb ka see mis ei tulnud rasedusega.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei söö enda arvates nii väga vähe, aga sellegi poolest kipub ebatavaliselt suur magusaisu olevat ja selle taga on kõige tõenäolisemalt, et ma ikkagi söön liiga vähe.

Laias laastus kehtib ju jätkuvalt valem [sissesöödud kalorid – ära kulutatud kalorid] ja ka kaalu langetamise puhul on kuskil piir, millest vähem ei peaks sööma (Fitlap soovitab kuni 500 kcal baasainevahetusest vähem). Seda, kui suur on arvestuslikult sinu baasainevahetus, saad arvutada näites siin. See on Tervisearengu Instituudi kalkulaator ning on olemas ka nupp imetamise arvestmiseks.

Kui baasainevahetus teada on, siis otsi ja arvesta välja, kui palju sinu kasutusel olev menüü sulle ligikaudselt kaloreid pakub (kalkulaatoreid on ilmselt mitmeid, aga saab seal samas toitumisprogrammis ka andmed sisse panna ja arvestust pidada) ning seejärel on juba lihtne võrrelda ning analüüsida, et kas ja kui mõistlik ikka senine menüü on. Seda nii selles osas, kui sööd liiga vähe või liiga palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tekib näljatunnet vähem, kui pigem (loomsete) rasvadega asju söön. Süsivesikud on kerest läinud nagu niuhti ja kõhtu nad ei täida – ja siis ongi koguaeg näljatunne. Liha, muna, kala, keefir, puljong – need hoiavad nagu taset stabiilsemana… Kui nüüd puuvilja, krõbuskeid, küspsiseid või midagi sellist süsivesikurikast võtta, hakkab veresuhkur ameerikamägesid tegema – ma ei tea, kudias teistel on, aga minul tundub see seoses olevat just selle sama näljatundega. Üks küpsis ja terve päev pees 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda isu tuleb lihtsalt kontrollida. Imetamine ehk kulutab 500 kalorit, aga kui 2000 -3000 sisse süüa, siis ladestub see rasvaks. Mõni naine võib siin küll nõu anda- söö, palju jaksad- aga tagajärgedega pead pärast sina tegelema. Kui kaalu juurde tuleb, peab piirama. Või siis paksuks minema, oma valik.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda isu tuleb lihtsalt kontrollida. Imetamine ehk kulutab 500 kalorit, aga kui 2000 -3000 sisse süüa, siis ladestub see rasvaks. Mõni naine võib siin küll nõu anda- söö, palju jaksad- aga tagajärgedega pead pärast sina tegelema. Kui kaalu juurde tuleb, peab piirama. Või siis paksuks minema, oma valik.

Aga õige söömine ongi 5x päevas. Ma ei öelnud, et söö nagu elevant, lihtsalt nälgida ka ei saa. Piim ei tule rinda toidu vaatamisest. Ja kui kardab paksuks minna, siis kes keelab trenni teha? Ma käin iga päev vankriga ca 10km ning sõidan ratast.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust tuleks ikka oma keha jälgida. Imetan teist last ja mul on alati väga suur nälg imetamise ajal, et suudan vahest mitu tahvlit sokolaadi päevas ära süüa lisaks normaalsele söögile ja kaal lihtsalt kolinal läheb alla. Kui aga on näha, et liigne söömine kaalutõusu tekitama hakkab siis tuleb rohkem oma söömist jälgida.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imetan 4-kuust last, samamoodi viimased kuud meeletu nälg. Ei ole ennast kuidagi piiranud, magusat läheb meeletult. Eile sõin pärast korralikku õhtusööki 3 tükki kooki, sellest hoolimata kaal langeb mühinal, praeguseks olen jälle alakaalu piiril.
Enda kogemusele toetudes julgen väita, et mõne tervisliku snäki lisamine ei tee su figuurile tõenäoliselt midagi halba, laps ju kasvab ja vajab järjest rohkem energiat.

Tõsi, mina olen juba loomu poolest kleenuke ja ilmselt oleks mõistlik koogisöömine sellegipoolest tervislikuma kraamiga asendada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega jah puhtalt kiire koogi/shoksi süsivesikuga ennast ikka ei täida, muid häid toitaineid ka vaja 😀

Toite, kus on vitamiinid, soolad, fütonutriendid, kiudained su bakteritele jne…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen patoloogiline kaloritelugeja ning imetamise perioodil olen söönud kuni 1500 kalorit rohkem.

Imetamine kulutab ikka rohkem kui 500 kalorit. Järgnevate kuude jooksul joob laps päevas kuni liitri rinnapiima ja saab sellest kuni 700 kalorit. Lisaks ka piima tootmine on emale energiakulu. Ning on sul väike laps kellega võibolla teed pikki käruringe.

Kuni laps saab põhitoiduna piima, lisa endale üks PÄRIS toidukord mis sisaldab ka kindlasti mingit valguallikat. Ja söö see tahvel šokolaadi kui peale lisatoidukorda ikkagi soovid.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Imetamine Metsik nälg