Esileht Kodunurk metsmaasika teema

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: metsmaasika teema

Postitas:

Tere. Mul selline küsimus, kas on keegi kodus või rõdul metsmaasikat kasvatanud? nimelt mõtlesin see aasta proovida ise kasvatada lapse jaoks. märtsis panin seemned mulda, hiljem siis istutasin potti 7 taime. nüüd potis suured põõsad :), igal taimel 20 lehte, aga õisi ikka veel ei tule, ainult uued lehed jälle tulemas. ja mind huvitabki, millal need õied hakkavad tulema? hetkel metsmaasikas aknalaual, pärast kolib rõdule, kui ilmad soojemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu (kevadel seemnest külvatud) metsmaasikad andsid esimesed viljad oktoobris- novembris. Õitsesid septembris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need on kuumaasikad. Osa peab metsmaasika teisendiks aga enamasti iseseisvaks liigiks.
Kasvatasin ka seemnest. Algul olid rõdukastis, siis viisime suvilasse peenrasse ja juba üle 5a kannavad marju, külmadeni.

Istuta õue ära, praegu juba võib.
Kindlasti pane kasti kõdusõnnikut või kui ainult mulda paned siis väeta. Kasta tuleb ka korralikult, eriti kastis(peenras mitte nii palju).
Õitsevad alates juunist ja siis kannavad külmadeni(olen veel novembris vilju saanud!)

/Kuumaasikas (F.vesca var. semperflorens) on metsmaasika taasviljuv ehk remonteeruv teisend (vorm), mõningate autorite järgi kuulub kuumaasikas omaette liiki (F.semperflorens). Puhma kõrgus ulatub 30 cm (metsmaasikast kõrgem), õisi on õisikus rohkem kui metsmaasikal ja viljad on suuremad ning võivad kujult olla ka piklikkoonusjad, värvuselt punased või punakaskollased. Saagiaeg kestab juuni lõpust kuni hiliskülmadeni. Kasvatatakse kultuuris peaaegu kogu Euroopas, aretatud on hulk sorte, nii punaste kui kollaste viljadega. Temast on aretatud ka võsunditeta sorte.
Sorte tuleb paljundada ikka vaid tütartaimedega või puhma jagamise teel. Seemnete, s.t pähklikestega paljundamisel kanduvad edasi liigiomadused./

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Need on kuumaasikad. Osa peab metsmaasika teisendiks aga enamasti iseseisvaks liigiks.
Kasvatasin ka seemnest. Algul olid rõdukastis, siis viisime suvilasse peenrasse ja juba üle 5a kannavad marju, külmadeni.

Istuta õue ära, praegu juba võib.
Kindlasti pane kasti kõdusõnnikut või kui ainult mulda paned siis väeta. Kasta tuleb ka korralikult, eriti kastis(peenras mitte nii palju).
Õitsevad alates juunist ja siis kannavad külmadeni(olen veel novembris vilju saanud!)

/Kuumaasikas (F.vesca var. semperflorens) on metsmaasika taasviljuv ehk remonteeruv teisend (vorm), mõningate autorite järgi kuulub kuumaasikas omaette liiki (F.semperflorens). Puhma kõrgus ulatub 30 cm (metsmaasikast kõrgem), õisi on õisikus rohkem kui metsmaasikal ja viljad on suuremad ning võivad kujult olla ka piklikkoonusjad, värvuselt punased või punakaskollased. Saagiaeg kestab juuni lõpust kuni hiliskülmadeni. Kasvatatakse kultuuris peaaegu kogu Euroopas, aretatud on hulk sorte, nii punaste kui kollaste viljadega. Temast on aretatud ka võsunditeta sorte.
Sorte tuleb paljundada ikka vaid tütartaimedega või puhma jagamise teel. Seemnete, s.t pähklikestega paljundamisel kanduvad edasi liigiomadused./

huvitav, pakendi peal oli kirjas, et metsmaasikas ja marjadest pilt(nagu tavalised metsmaasika marjad). mul tavaline maasikas ka kasvab, aga see juba õitseb ja tunduvalt suuremad ja tumedamad lehed, metsmaasikal helerohelised ja väiksed kohevad põõsad. (teemaalgataja)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osa seemnefirmasid ei tee vahet, et kuumaasikas(metsmaasika teisend mis viljub kogu suve) on eraldi asi.

Metsmaasikas looduses õitseb kevade lõpus ära, teeb u 2-3n marju alates jaanipäevast ja siis on kõik.
Kuumaasikas õitseb ja viljub lakkamatult u juunist novembrini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitäh vastuste eest 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seemnest minul ei läinud jäi ainult lehti kasvatama. Nüüd teist aastat tõin ema aiast kuumaasika taime ja panin potti, vähemalt eelmine aasta kandis väga hästi. Lapsel ja endalgi hea süüa kuni sügiseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen, ma tegelikult tõin maalt taimed ja istutasin rõdukasti, kandsid kenasti marju suvi läbi. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk metsmaasika teema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.