Esileht Koolilaps MHG katsed

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: MHG katsed

Postitas:

Saan aru, et laps sai sisse?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.03 12:45; 25.03 15:03; 26.03 12:46; 26.03 12:48; 26.03 13:31; 27.03 11:11; 27.03 14:54; 29.03 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]krlf kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tamme gümnaasiumist palju ei tea, aga meil tekkis küll just katsete päeval veendumus, et MHG on meie lapse jaoks hea valik.
Minu jaoks on MHG plussid sellised (millest osad mõne lapse/pere puhul võivad just olla miinusteks):
1) Inglise keel esimesest klassist
2) Kolme võõrkeele õpe põhikooli jooksul
3) Tugev muusika-osa (rahvatants algklassides tunniplaanis sees, tugevad koorid, jne.), kusjuures see ei tule teiste ainete arvelt, nagu Reiniku muusikaklassis näiteks
4) Andekale ja teadmishimulisele lapsele \”omasuguste\” seltskond, rohkem lootust et õppimine on popp ka teisme-eas
5) Uuendusmeelne ja avatud juhtkond, kes võtavad kooli juhtimist südamega (vähemalt selline mulje jäi direktorist ja õppealajuhatajast katsete päeval)
6) Ilus ja ajaloolise hõnguga koolimaja, mis on siiski väga kaasaegselt sisustatud ja remonditud. Tunnid ei toimu üldjuhul kooli territooriumilt väljas (nagu näiteks Teras, kus kehalise tundi viiakse lapsi bussiga)
7) Asukoht kesklinnas (meil ei ole kodulähedast kooli ja seetõttu on kesklinnas asuv kool logistiliselt mugavam kui piirkonnakool, mis samuti kodust kaugel asub)

Olen aru saanud, et põhikooli osas on ka reaalainete õpetus tugev – ka olümpiaadide tulemused viitavad sellele. Katsete päeval räägiti kooli tutvustades ka sellest, et ühes aines (näiteks toodi füüsika) üliandekale lapsele võidakse koostada ka individuaalprogramm, et see laps maksimaalselt kaugele saaks jõuda.

Õhtupoolne vahetus võib samuti olla nii miinuseks kui plussiks. Meie laps on pigem hommikuse unega ja mulle isegi meeldib, et ta kohe esimeses klassis hommikuti kell pool 7 ärkama ei pea hakkama.
[/tsitaat]
Saan ma õigesti aru, et laps sai sisse?! meie laps sai sisse, aga mõtleme veel, kas minna või mitte. See õhtupoolne vahetus on keeruline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.03 12:45; 25.03 15:03; 26.03 12:46; 26.03 12:48; 26.03 13:31; 27.03 11:11; 27.03 14:54; 29.03 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kuusk444 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei usu, et õpetamise tegelik tase neis koolides väga erinev oleks. Nagu ikka, mõni õpetaja on tugevam, mõni nõrgem. Pigem tulenevad erinevused õpilaste kooslusest ja oludest. Tamme puhul on siingi foorumis probleemiks peetud ülerahvastatust. Pole MHG-gi loomulikult mingi väike kool aga on vaks vahet, kas võetakse vastu kaks või neli (eelmine aasta Tammes lausa viis) esimest klassi. Tammes on põhikooli igas astmes klasse rohkem kui Härmas. Eelselektsioon (Tammes vaid muusikaklassi) ei taga, aga suurendab tõenäosust, et klassi satuvad ühtlasema tasemega ja õppimisest motiveeritud lapsed.

Gümnaasiumide pingeread, kõigi oma probleemidega, ei kajasta muidugi põhikooli taset. Samas pole siiski vähetähtis, et sama katuse all väikestega õpivad tublid suured, ükskõik millisest koolist nad siis gümnaasiumisse on tulnud.

[/tsitaat]
Kas olete arvamusel, et Tamme muusikaklassides võiks ka olla nö natuke helgemad pead koos?:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.03 12:45; 25.03 15:03; 26.03 12:46; 26.03 12:48; 26.03 13:31; 27.03 11:11; 27.03 14:54; 29.03 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina isiklikult olen nüüd täiesti veendunud, et need katsed ei näita midagi. Olen oma lapse lasteaiarühmas viimasel aastal palju abiks käinud ning tean last, kes sai MHG-sse sel aastal sisse ja kohe kindlasti ei ole ta eriti \”helge pea\” :). Välja jäid temast tunduvalt suurepärasemate oskustega lapsed. Tean, et üks nendest plaanib just nimelt Tamme muusikaklassi minna. Seega kindlasti on MHG-s mitmeid andekaid lapsi, kuid enamik lihtsalt tublid ja paljud sama tublid või veel tublimad jäid välja ja lähevad teistesse koolidesse.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kuusk444 kirjutas:[/small]

Kas olete arvamusel, et Tamme muusikaklassides võiks ka olla nö natuke helgemad pead koos?:)[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 17.03 13:45; 19.03 08:36; 20.03 11:50; 22.03 16:40; 25.03 14:59; 26.03 08:52; 26.03 10:22; 26.03 14:16; 26.03 17:36; 26.03 20:27; 27.03 11:46; 28.03 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ma eelpool kirjutasin \”Eelselektsioon ei *taga*, aga *suurendab tõenäosust*, et klassi satuvad ühtlasema tasemega ja õppimisest motiveeritud lapsed.\” Kindlasti ei ole need katsed probleemitud, ja selge see, et juhuslikkusel on oma roll. Samuti võib väita, et pigem näitavad nad midagi vanemate endi kui laste kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tamme kooli muusikakatsetel ei tasu laulda laulu, mis on liiga värske 🙂 Mida tuntum lugu, seda parem.
Mina näiteks tean, mis on saanud varasemalt uksetaha jäänud andekatele saatuslikuks- oskamatus suhelda, argus, küsimustele vastamise asemel on esimene lause- ma ei tea. tegelikult teab aga ei julge öelda.
Jah sisse saavad lapsed kes ei loe soravalt, teevad kirjutamisel vigu aga nad on avatud, julged, positiivsed jne.

Ma ka ei saa aru, mis probleem on õhtuse vahetusega?
1 klassides algab kool 12.50. seega esimese nädala-kaks on üks lapsevanematest puhkusel ja harjutab lapsega kooli minemist. Edasi hakkab laps käima üksi- buss nr 7 ja 20 käivad kooli ette aga enamus lapsi tuleb Pauluse juurest. Laps ärkab hommikul omas tempos (ei pea kl 6 ärkama)- ema -isa võivad ju töölt helistada ja kontrollida, kas laps on ärkvel, söönud jne. kindlasti esimeste kuude kõneminutite maht on suur.

Koolipäev lõppeb 16.30- enamus vanemate tööpäev lõppeb umbes samal ajal, seega saab lapsele järgi minna ja koos koju minna. Ja kui te arvate, et huviringe hommikuti ei ole, siis nende rohkusest saate septembris teada.

Ja kui keegi loobub, siis teete mõne teise inimese väga õnnelikuks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.03 22:30; 21.03 01:03; 22.03 16:02; 26.03 16:35; 27.03 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikupoolsete ringide arv on siiski piiratud. Mu tuttava laps käib hommiku poole Karlova muusikakoolis. Muusikakooli lõpu ja MHG tunni alguse vahel on umbes 15 minutit. Selleks peab isa teda 2 korda nädalas keset päeva käima transportimas, sest muidu lihtsalt ei jõua kooli. Nende ringide algusajad ju muutuvad ka iga aasta ning ei pruugi alati vedada. Koolis toimub jah ka ringe, kuid tihti jääb ringide lõpu ja esimese tunni vahele 45 minutit, kus laps peab lihtsalt koolis passima ja teadagi, mis siis koos korda saadetakse. Kool lõppeb kell 16.30 ja siis kohe koju ja õppima. Hommikupoolse vahetuse eelis on see, et laps saab värske peaga koolis olla, pärast trennis või huviringis lõõgastuda või kodus puhata ning alles siis koolitööde kallale asuda.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tamme kooli muusikakatsetel ei tasu laulda laulu, mis on liiga värske 🙂 Mida tuntum lugu, seda parem.
Mina näiteks tean, mis on saanud varasemalt uksetaha jäänud andekatele saatuslikuks- oskamatus suhelda, argus, küsimustele vastamise asemel on esimene lause- ma ei tea. tegelikult teab aga ei julge öelda.
Jah sisse saavad lapsed kes ei loe soravalt, teevad kirjutamisel vigu aga nad on avatud, julged, positiivsed jne.

Ma ka ei saa aru, mis probleem on õhtuse vahetusega?
1 klassides algab kool 12.50. seega esimese nädala-kaks on üks lapsevanematest puhkusel ja harjutab lapsega kooli minemist. Edasi hakkab laps käima üksi- buss nr 7 ja 20 käivad kooli ette aga enamus lapsi tuleb Pauluse juurest. Laps ärkab hommikul omas tempos (ei pea kl 6 ärkama)- ema -isa võivad ju töölt helistada ja kontrollida, kas laps on ärkvel, söönud jne. kindlasti esimeste kuude kõneminutite maht on suur.

Koolipäev lõppeb 16.30- enamus vanemate tööpäev lõppeb umbes samal ajal, seega saab lapsele järgi minna ja koos koju minna. Ja kui te arvate, et huviringe hommikuti ei ole, siis nende rohkusest saate septembris teada.

Ja kui keegi loobub, siis teete mõne teise inimese väga õnnelikuks :)[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 17.03 13:45; 19.03 08:36; 20.03 11:50; 22.03 16:40; 25.03 14:59; 26.03 08:52; 26.03 10:22; 26.03 14:16; 26.03 17:36; 26.03 20:27; 27.03 11:46; 28.03 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ükski inimene ei saa teadlaseks põhikooli haridusega. Soovitan vaadata MHG või Treffneri gümnaasiumiosasse sissesaanute koole. Tulemus võib olla üllatav. [/tsitaat]
mhg-s on põhikoolis 2 klassi, kummaski 24-26 õpilast, seega 9. klassi lõpetajaid on 48-52. gümnaasiumiklasse on 3, igas 32 õpilast, kokku 96 õpilast. puhas matemaatika näitab, et kui ka kõik 9. kl lõpetavad härmakad läheksid oma kooli, siis on ikka pooled sissesaanud teistest koolidest 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 13:22; 26.03 20:05; 29.03 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh seda enam! 🙂 Siis ei ole ju üldse mõtet oma lapsi teisest linna otsast sinna kooli hakata tirima. Ei ole nii, et kui MHG-sse esimesse klassi ei saa, siis enam kuskile edasi ei pääse. Tartu kui mitte kogu Eesti kõige tugevam kool on Treffner, kuhu võetakse vist lausa 5 paralleeli, nii et ei mängi need 50 MHG põhikooli lõpetajat siin küll mingit erilist rolli.
Ma ei taha öelda, et see kool halb valik olek või midagi sellist. Lihtsalt ei näe põhjust küll selle nimel õhtupoolse vahetuse ja pika kooliteega last koormama hakata.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mhg-s on põhikoolis 2 klassi, kummaski 24-26 õpilast, seega 9. klassi lõpetajaid on 48-52. gümnaasiumiklasse on 3, igas 32 õpilast, kokku 96 õpilast. puhas matemaatika näitab, et kui ka kõik 9. kl lõpetavad härmakad läheksid oma kooli, siis on ikka pooled sissesaanud teistest koolidest :)[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 17.03 13:45; 19.03 08:36; 20.03 11:50; 22.03 16:40; 25.03 14:59; 26.03 08:52; 26.03 10:22; 26.03 14:16; 26.03 17:36; 26.03 20:27; 27.03 11:46; 28.03 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tamme kooli muusikakatsetel ei tasu laulda laulu, mis on liiga värske 🙂 Mida tuntum lugu, seda parem.
Mina näiteks tean, mis on saanud varasemalt uksetaha jäänud andekatele saatuslikuks- oskamatus suhelda, argus, küsimustele vastamise asemel on esimene lause- ma ei tea. tegelikult teab aga ei julge öelda.
Jah sisse saavad lapsed kes ei loe soravalt, teevad kirjutamisel vigu aga nad on avatud, julged, positiivsed jne.

Ma ka ei saa aru, mis probleem on õhtuse vahetusega?
1 klassides algab kool 12.50. seega esimese nädala-kaks on üks lapsevanematest puhkusel ja harjutab lapsega kooli minemist. Edasi hakkab laps käima üksi- buss nr 7 ja 20 käivad kooli ette aga enamus lapsi tuleb Pauluse juurest. Laps ärkab hommikul omas tempos (ei pea kl 6 ärkama)- ema -isa võivad ju töölt helistada ja kontrollida, kas laps on ärkvel, söönud jne. kindlasti esimeste kuude kõneminutite maht on suur.

Koolipäev lõppeb 16.30- enamus vanemate tööpäev lõppeb umbes samal ajal, seega saab lapsele järgi minna ja koos koju minna. Ja kui te arvate, et huviringe hommikuti ei ole, siis nende rohkusest saate septembris teada.

Ja kui keegi loobub, siis teete mõne teise inimese väga õnnelikuks :)[/tsitaat]

Näen ise, et kui just kodune ema pole ja ei soovi olla lapse või laste autojuht(tunnid ei lõppe tavaliselt kunagi koos!), siis vali kool, kus laps saab 9 aastat ise minna/tulla. Nt tavaliselt jõulude ajal on päevas vaja mitu tiiru kooli juurde teha, esinemised koolis, proovid jne tuua/viia, sama ka kevadeti, päris tüütu logistiliselt.
Kodus õppimine algklasside poisil-no üksi enamasti nad ikka ei õpi, vähemalt minu tutvusringkonnas pole ühtegi taolist esimese klassi juntsut, vaja ikka kontrollida, ülevaadata, enamasti istuvad ikka arvutis sel ajal, kui vanemad tööl.
See, et laps õpib MHG pole prioriteet, ainult nende arvates, kes seal õpivad ja reformierakonna maik on juures, nimekirju vaadates.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 10:02; 27.03 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kirjutasin valikust MHG ja TTG vahel. Aitäh kõigile, kes arvamust avaldasid! kaldume ka ikka TTG kasuks otsustama just hommikupoolse vahetuse ja kodulähedase asukoha tõttu. lapsel on ka trenn, millest oleks kahju loobuda…Nagu keegi eespool mainis, keegi saab tänu meile õnnelikuks! loodetavasti ikka laps ka, mitte ainult ema-isa:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.03 12:45; 25.03 15:03; 26.03 12:46; 26.03 12:48; 26.03 13:31; 27.03 11:11; 27.03 14:54; 29.03 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Näen ise, et kui just kodune ema pole ja ei soovi olla lapse või laste autojuht(tunnid ei lõppe tavaliselt kunagi koos!), siis vali kool, kus laps saab 9 aastat ise minna/tulla. Nt tavaliselt jõulude ajal on päevas vaja mitu tiiru kooli juurde teha, esinemised koolis, proovid jne tuua/viia, sama ka kevadeti, päris tüütu logistiliselt.
Kodus õppimine algklasside poisil-no üksi enamasti nad ikka ei õpi, vähemalt minu tutvusringkonnas pole ühtegi taolist esimese klassi juntsut, vaja ikka kontrollida, ülevaadata, enamasti istuvad ikka arvutis sel ajal, kui vanemad tööl.
See, et laps õpib MHG pole prioriteet, ainult nende arvates, kes seal õpivad ja reformierakonna maik on juures, nimekirju vaadates.[/tsitaat]

Üks normaalselt arenenud laps peaks küll suutma ise kooli ja kodu vahet liikuda.
Vaevalt, et keegi oma lapsi 9 aastat sõidutab 🙂
Esimesed nädalad käiakse tavaliselt koos ja siis läheb juba laps ise, kas siis üksi või samas kandis elavate klassikaaslastega.
See laps, kes käib trennis peale kooli, õpib ju alles õhtul, miks siis õhtuse vahetuse laps õhtul ei või õppida? Loomulikult vaadatakse esimeses klassis laste tööd üle.
Kui arvutile paroolid peale, ei istu laps arvutis (kui see probleemiks on).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooli ja kodu vahel saab laps tõesti ise liigutud ning peale kooli või enne kooli ka kaugemal asuvates huviringides. Lihtsalt enne kooli algavast mujal asuvast huviringist ei pruugi laps tundi lihtsalt jõuda ja teda tuleb sõidutada.
Ja eks ole ka vahe kui laps tuleb koolist kell 16.30 ning peab tunnikese pärast uuesti õppima hakkama või lõppeb tal kool kell 12 päeval, puhkab vahepeal või käib trennis/huviringis ja alles siis hakkab õhtul õppima. Ma usun, et vahe õppimiskvaliteedis on küll.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Üks normaalselt arenenud laps peaks küll suutma ise kooli ja kodu vahet liikuda.
Vaevalt, et keegi oma lapsi 9 aastat sõidutab 🙂
Esimesed nädalad käiakse tavaliselt koos ja siis läheb juba laps ise, kas siis üksi või samas kandis elavate klassikaaslastega.
See laps, kes käib trennis peale kooli, õpib ju alles õhtul, miks siis õhtuse vahetuse laps õhtul ei või õppida? Loomulikult vaadatakse esimeses klassis laste tööd üle.
Kui arvutile paroolid peale, ei istu laps arvutis (kui see probleemiks on).[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 17.03 13:45; 19.03 08:36; 20.03 11:50; 22.03 16:40; 25.03 14:59; 26.03 08:52; 26.03 10:22; 26.03 14:16; 26.03 17:36; 26.03 20:27; 27.03 11:46; 28.03 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui sajab lund ja lörtsi talvel, kella 17 ajal juba pime, siis minu süda ei lase küll lapsel nt MHG juurest jala Annelinna lõppu tulla või bussidega sõita. Lisaks ju trenni asjad, suur koolikott. Ilmselt paljudel emmedel lapsed veel koolis ei käi ja pole suurt ettekujutust, mis selline elumuutus kaasa toob.

Arvutitel võivad lukud peal olla, lapsega võib kokkulepe olla, et arvutisse ei lähe, aga no…ma ei tea 10-aastast juba suht keeruline piirata, arvestades seda , et enamus peredes Ipadid, nutitelefonid.

Rohkem ma sõna ei võta-õnneks mu lapsed käivad mõlemad TTG muusikaklassides ja olen väääääägaaa rahul:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 10:02; 27.03 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh viimasele vastajale! täpselt minu mõte ja otsustasimegi ikka Tamme kasuks;)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.03 12:45; 25.03 15:03; 26.03 12:46; 26.03 12:48; 26.03 13:31; 27.03 11:11; 27.03 14:54; 29.03 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaadates autode rivi kooli juures , siis ikka koleda ilmaga tullakse oma lapsukestele kooli vastu või vanemad kopereeruvad 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.03 22:30; 21.03 01:03; 22.03 16:02; 26.03 16:35; 27.03 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie käisime Miina Härma Gümnaasiumi katsetel ja laps võeti vastu ka. 175 last oli kirjas katsetele, lugesin veebilehelt ühel hetkel. Eesti keeles on ta tugev (ise loeb, uurib), matemaatikat niipalju kui lasteaias on õpetatud ja vahel vanaemaga mängitud. Inglise keelt ka pole õppinud, paarkümmend sõna kokku max ehk teab multikatest jne. Inglise keeles oli pidanud mingeid nimesid kordama ja meelde jätma. Et siis pigem nagu häälduse ja meeldejätmise teema minu meelest. Vestlusel küsiti, kas kooli tahad minna, miks? Minu laps – et õppida. Mida erilist? Lihtsalt õppida. Siis küsiti, milline sõna ei sobi 5 sekka. See oli – jonnima. Siis näidati mingit pilti ja paluti seletada, kes seal on ja mis toimub. Minu laps, et poiss ja tüdruk ja ilusasti mängivad. Siis küsiti, et mis sa teeksid, kui sul oleks mingi mure. Minu laps, et ei tea, küsiksin teiste käest. Nemad, et aga kui sellest pole abi, mis sa siis ikkagi teeksid? Mina juba mõtlen, et mis vastust nad ootavad, et kas peaks politseisse pöörduma – sellist vastust või? Minu laps siis lõpuks ütles, et võib-olla mõtleksin ise midagi välja. Siis veel küsiti, mis on raamatukogu. Ja siis minu käest, et miks just siia kooli tahate ja kuidas saaksite ise oma last arendada. Ma polnud nendeks küsimusteks valmis ja oma meelest ajasin suht tobedat juttu.

Siis pakuti kommi, minu laps vaatas hoolega, siis valis ühe ega ütelnud aitähki. Mulle ka pakuti, võtsin ja ütlesin siis ise rõhuga aitäh. Laps mulle ütles välja kiirustades (ei tea kas õpetaja seda kuulis), et emme, tead, miks ma selle valisin – sest ma pole seda varem söönud.

Mina mõtlesin hoopis selle üle, et lapsed olid jagatud nendeks katse-tundideks erinevatesse klassidesse, igas klassis 1 õpetaja. Ja vestlused toimusid samades klassides sama õpetaja+veel 1 õpetaja juuresolekul samaaegselt. Ehk siis polnud kedagi, kes oleks näinud kõiki lapsi (ja saaks öelda, et see oli parim, meeldis enim, kõige asjalikum jne). Nendele konkreetsetele õpetajatele langes see valimise vastutus. Ma arvan, et seetõttu oli subjektiivset poolt suht vähe (v.a. kui samas klassis 2 last võrdse summaga) ja oligi nii, et tundide töölehtede punktid+vestluse punktid=sissesaamise pingerida.

Üheks selle kooli plussiks mõtlesin enda jaoks, et seal pole neid õppimishuvita tagapingi-poisse, kes 9. klassi lõpuni tundi segavad. Loodetavasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 12:05; 29.03 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui viimast vastajat loen, siis tuleb silme ette üks ühele minu lapse katsepäev 2 aastat tagasi. Küsimused olid täpipealt samad. Ka minu laps käitus enam-vähem niimoodi, vastused sarnased, aga sisse ei saanud. 🙂

Mulle näib, et vestlus ei ole väga oluline valimiskriteerium neil, pigem siis testid, mille järgi lapsed pingeritta pannakse ja vestlusel vaadatakse pigem näod üle igaks juhuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 12:59; 28.03 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tuttav lasteaiaõpetaja ütles selle aasta sissesaanute kohta, et ta ei saa aru, mille järgi neid lapsi valitakse. Tema rühmast said sisse 1 või 2 poissi, kes sisuliselt veerivad ja ei kirjuta ning kellel ka käitumisega probleeme ja üleüldse vähene huvipuudus õppimise osas.Välja jäid pigem lapsed, kes on rühma tublimad ja nad ei ole mingid vaiksed või arad lapsed, kes katsetel midagi öelda ei julge. Nii et võib ka MHG-sse sattuda neid \”tagapingi poisse\”. Võimalik, et tublimatele sai saatuslikuks see, et neil polnud mingeid õdesid-vendi ees õppimas koolis või vanemad seal käinud ja teistel olid. Seda ma ei tea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 17.03 13:45; 19.03 08:36; 20.03 11:50; 22.03 16:40; 25.03 14:59; 26.03 08:52; 26.03 10:22; 26.03 14:16; 26.03 17:36; 26.03 20:27; 27.03 11:46; 28.03 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meie käisime Miina Härma Gümnaasiumi katsetel ja laps võeti vastu ka. 175 last oli kirjas katsetele, lugesin veebilehelt ühel hetkel. Eesti keeles on ta tugev (ise loeb, uurib), matemaatikat niipalju kui lasteaias on õpetatud ja vahel vanaemaga mängitud. Inglise keelt ka pole õppinud, paarkümmend sõna kokku max ehk teab multikatest jne. Inglise keeles oli pidanud mingeid nimesid kordama ja meelde jätma. Et siis pigem nagu häälduse ja meeldejätmise teema minu meelest. Vestlusel küsiti, kas kooli tahad minna, miks? Minu laps – et õppida. Mida erilist? Lihtsalt õppida. Siis küsiti, milline sõna ei sobi 5 sekka. See oli – jonnima. Siis näidati mingit pilti ja paluti seletada, kes seal on ja mis toimub. Minu laps, et poiss ja tüdruk ja ilusasti mängivad. Siis küsiti, et mis sa teeksid, kui sul oleks mingi mure. Minu laps, et ei tea, küsiksin teiste käest. Nemad, et aga kui sellest pole abi, mis sa siis ikkagi teeksid? Mina juba mõtlen, et mis vastust nad ootavad, et kas peaks politseisse pöörduma – sellist vastust või? Minu laps siis lõpuks ütles, et võib-olla mõtleksin ise midagi välja. Siis veel küsiti, mis on raamatukogu. Ja siis minu käest, et miks just siia kooli tahate ja kuidas saaksite ise oma last arendada. Ma polnud nendeks küsimusteks valmis ja oma meelest ajasin suht tobedat juttu.

Siis pakuti kommi, minu laps vaatas hoolega, siis valis ühe ega ütelnud aitähki. Mulle ka pakuti, võtsin ja ütlesin siis ise rõhuga aitäh. Laps mulle ütles välja kiirustades (ei tea kas õpetaja seda kuulis), et emme, tead, miks ma selle valisin – sest ma pole seda varem söönud.

Mina mõtlesin hoopis selle üle, et lapsed olid jagatud nendeks katse-tundideks erinevatesse klassidesse, igas klassis 1 õpetaja. Ja vestlused toimusid samades klassides sama õpetaja+veel 1 õpetaja juuresolekul samaaegselt. Ehk siis polnud kedagi, kes oleks näinud kõiki lapsi (ja saaks öelda, et see oli parim, meeldis enim, kõige asjalikum jne). Nendele konkreetsetele õpetajatele langes see valimise vastutus. Ma arvan, et seetõttu oli subjektiivset poolt suht vähe (v.a. kui samas klassis 2 last võrdse summaga) ja oligi nii, et tundide töölehtede punktid+vestluse punktid=sissesaamise pingerida.

Üheks selle kooli plussiks mõtlesin enda jaoks, et seal pole neid õppimishuvita tagapingi-poisse, kes 9. klassi lõpuni tundi segavad. Loodetavasti.[/tsitaat]

Kas teie laps läheb siis MHG-sse? meil saab kahjuks takistuseks see õhtupoolne vahetus ja lapse soov käia vennaga samas koolis. endal muidugi kahju loobuda…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.03 12:45; 25.03 15:03; 26.03 12:46; 26.03 12:48; 26.03 13:31; 27.03 11:11; 27.03 14:54; 29.03 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas teie laps läheb siis MHG-sse? meil saab kahjuks takistuseks see õhtupoolne vahetus ja lapse soov käia vennaga samas koolis. endal muidugi kahju loobuda…[/tsitaat]

mida paganat te sinna mhg-sse üldse katsetama läksite kui laps ise tahab teise kooli minna? nalja pärast? igavusest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mida paganat te sinna mhg-sse üldse katsetama läksite kui laps ise tahab teise kooli minna? nalja pärast? igavusest? [/tsitaat]
et laps saaks hiljem aastaid vanematele ette heita, et näe, olin tark laps, sain linna parimasse kooli sisse, aga teie kujundasite mu tuleviku 6aastase mõistuse taseme ja soovi järgi ning panite tammesse 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 13:22; 26.03 20:05; 29.03 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie laps läheb siis MHG-sse? meil saab kahjuks takistuseks see õhtupoolne vahetus ja lapse soov käia vennaga samas koolis. endal muidugi kahju loobuda…

vastan:
plaanime jah sinna kooli panna lapse, olen ise väiksemaga kodus ja seega õhtupoolne vahetus pole miinuseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 12:05; 29.03 20:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )


Esileht Koolilaps MHG katsed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.