Esileht Väikelaps Mida 1a1k laps oskab teha?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Mida 1a1k laps oskab teha?

Postitas:

Oskab kindlalt kõndida, ronida diivani peale, kükitada ja püsti tulla,  juua ise lutipudelist ja nokapudelist, süüa käest toitu (leib vm), käsi kokku plaksutada õigel ajal, tuua mänguasju (mõmmi), sõidutada mänguautot, palli visata, teab, et müts käib pähe, paneb võtit lukuauku. Mida teie lapsed selles vanuses oskavad(-sid)?

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 09:56; 09.07 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lutipudelit pole nii suurel lapsel enam vaja, nagu ka RPAd mitte.

Minu oma õppis selles vanuses toeta seisma. Oskas ise treppidest üles ja alla minna, sõi lusika/kahvliga olenevalt toidust ning jõi tavalisest kruusist, kasutas 30 sõna, sai aru küsimusest “Kus kell/issi/puu/kiisu on?” ning osutas näpuga õigesse kohta. Aitas ennast riidesse panna, ja riideid ära võtta (näiteks tõstis käed üles kui pluusi ära võeti), pani ise kübara pähe, loobus lutist, sai ise voodisse, diivanile ja ka sealt alla. Koristas oma mänguasjad kasti. Ladus viiest klotsist torni, veeretas/viskas mulle palli ja püüdis kinni kui talle tagasi veeretasin. Tõi mulle põradalt musti riideid kui pesu pesema panin. Sai alati aru kui ütlesin näiteks: “Anna emmele papud” või “Seda ei tohi puutuda”. Lehitses kõvade lehtedega raamatuid ja ütles, mida pildil nägi

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 14:52; 09.07 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida su imelaps nüüd siis veel teha oskab?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 09:56; 09.07 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida su imelaps nüüd siis veel teha oskab?

Täiesti tavaline laps on. Kui ei usu, siis loe veidi 1-2aastase lapse arengu kohta

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 14:52; 09.07 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa küsid huvi pärast või on mingi mure arenguga seoses?

Minu poja sellises vanuses küll mingeid nii konkreetseid nagu eelnev kommenteerija ei osanud. Ta kõndis(sellel ka põhirõhk) oma käruga, proovis raamatuid lehitseda, meeldis õues käija ja seal liugu lasta-kiikuda, ütles mõne sõna, mängis autodega ja üleüldse mänguasjadega nii kuis jaksas, kahvli/lusikaga söömist tal küll polnud ehk siis sõi käega (see tuli kuskil 1a8k), meeldis Pikleri kolmnurga otsas ronida, kardinate taha ennast peita, potil istuda, aitas koristada (natuke proovis lapiga puhastada ja harjaga mängis). Sellises vanuses oli hästi suur kaisupall ja tahtis palju kaisutada-raamatuid koos vaadata.
Suurem areng toimus hiljem kuskil 1,5aastaselt kus hakkas äkki palju sõnu ütlema, värve tundma, rohkem konkreetsete mänguasjadega (nt torni ladumine, lego duplo, pulga otsa rõngaste ajamine, plastiliin ja pliiatsid jne) mängima. Pole ise kordagi takka surunud millegiga, aga samuti oma vanusele igati kohane areng.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps saab kohe nii vanaks. Oskab diivanile ronida ja ilusti jalad ees maha tulla juba mitu kuud, seisab ilma toeta, vahest tõuseb ka püsti ilma toeta, aga kõndida ei taha/ei julge, mõned sammud teeb ainult järgmise tugipunkti suunas. Rõngaid paneb pulga otsa ja plaksutab ise selle peale kõige kõvemini. Näitab täheklotse, koputab sõrmega tähe peale ja ütleb “Kaaa”. Osutab erinevate asjade peale ja küsib “see?”. Möödasõitvate autode üle rõõmustab ja ütleb iga kord “Autooo”.  Mõned papist raamatud on katki väänanud lehitsedes. “Emme” öelda ei oska, esimene ja siiani lemmiksõna on “Aitäh”. Vaatasin kord YouTube-ist videosid, et häid ideid saada aastase lapsega mängimiseks ja kui nägin videot 10 kuu vanusest lapsest, kes klotse värvide järgi karpidesse sorteerib, siis olin kohkunud ja mõtlesin, et appi, kas nii väikene peab juba oskama, aga iga laps omas tempos vist, minu oma oskab klotse laiali visata ja kõige rohkem kaks tükki üksteise peale panna. Klõpsuga lapselukkusid oskab veel lahti nihverdada ja ükskõik millist mütsi peast ära võtta, tagasi proovib panna, aga ei tule midagi välja.

Kõige rohkem ootan ehk kõndima hakkamist, aga eks ta hakkab seda tegema, kui valmis on 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida su imelaps nüüd siis veel teha oskab?

Natuke imelik, et ise uurid, mida teiste lapsed oskavad, ja nüüd vihane, et kellelgi oskab rohkem? Lootsid, et küik kukuvad kiitma, kui tubli sinu laps on?

Lutipudeli märkus on kactäitsa kohane. Mismõttes oskab käest süüa? 6-kuune oskab ka toitu käega suhu panna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps Mida 1a1k laps oskab teha?