Esileht Väikelaps Mida anda 1a1k süüa, et juurde võtaks

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Mida anda 1a1k süüa, et juurde võtaks

Postitas:

Laps on 1a1k ja kaalub juba mitu kuud nii 9,5kg. Juurde ei võta, tükitoitu ei söö, kodutoitu ei söö, ainult purgist. Viimasel kuul hakkas ka kõndima ja nüüd marutab päev läbi ringi ja kulutab kõvasti energiat.
Toon näite menüüst:
9:00 150-200g Holle 3viljapuder piima, või ja puuviljapüreega
11:00 100g banaan+mustikas+maitsestamata jogurt JA
rp
13:30 130-150g lihaga püree, sh liha u 30g
16:00 rp
17:30 60-100g köögiviljapüreed
19:30 100-130g magusat puuviljapüreed
Mis on selles menüüs valesti? Kas midagi peaks andma rohkem/vähem?
Suhkrut ja maiustusi ei anna, joogiks joob vett. Nö soolastele püreedele lisan võid.
Olen tõesti hädas, sest kardan, et kuna ta juurde ei võta, siis äkki ta on näljas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 21:51; 04.03 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just kõndima hakanud laps ei võtagi juurde. Mõnikord võib kaal isegi langeda. Kaalu püsimine on normaalne ega tähenda, et laps jääb nälga.
Su laps ei ole enam imik, ta oskab öelda (käitumisega näidata), kui kõht tühi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ca aastane laps peaks olema samal toidul mis teie. Vaevalt et te ise päris seda toitu sööte, mis siin üleval kirjas.
Palju lapse hambaid on?
Alustuseks hakkaks tegelema sellega, et hakkad tasapisi pakkuma tükilist toitu. Eeldatavasti tal ikkagi on juba hambaid suus ja sellisel juhul peaksid püreed ikkagi minevikku jääma. Supp on näiteks hea toit, mida saab teha nii, et söönuks saaks ka pere ja laps. Algul võid ju teie tükid talle lusikaga tiba väiksemaks murda. Samuti ahjus tehtud hautised.
Näputoite ei paista menüüs üldse olevat…puuvilju ja marju anna ikkagi tükkidena mitte püreena.
See jutt, et laps sööb vaid ja ainult purgitoite…no ma ei tea. Tee ikka ise korralikud toidud ja maitsesta maitseainete ja võiga ja küll ta sööma hakkab. Võib olla tõesti kõiki asju ei söö, aga siis selgita välja mis talle maitseb. Kas annad talle toitu otse purgist või kausist?
Lased tal ise ka lusikaga süüa või toidad ainult ise?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 22:21; 05.03 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa arvad, et ta juurde peaks võtma? Kõndides kulutabki energiat ja teisel aastal pole enam sellist regulaarset kaalutõusu kui esimesel. Minu laps kaalus aastasena sinu omast u 1kg vähem ja mina küll ei muretsenud, samuti arst mitte. Menüü on teil ju täitsa ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tal on hambaid 8 + 3 veel praegu tulemas, selles pole asi. Ta lihtsalt hakkab öökima ja köhima tükilise peale ja ei taha kohe üldse. Ta nagu ei oskaks närida ja harjutamine ei tundu aitavat, proovime pidevalt. Näputoidust olen andnud kamapalle ja mustikaid, neid sööb hea meelega. Toitu annan kausist, aga annan tõesti ise. Olen proovinud anda talle lusikat, aga ta mängib lusikaga niisama ja kaussi see ei jõuagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 21:51; 04.03 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

anna õhtul ka putru, see on kaloririkkam kui paljas puuvili ja sinna saab võisilma sisse panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole vaja teda nuumata. Igal lapsel on oma kasvurütm ja küll ta hakkab juurde võtma omal õigel ajal. Kui praegu nuumad, võid hiljem liigse kaaluga hädas olla.

Mul täiesti erineva kasvutempoga lapsed kuid kõigil on mingil ajal kaalutõusus seisak olnud. Viimasel lausa 1,5-aastane: 5-kuuselt saavutas kaalu 9 kilo ja alles 2-aastaselt hakkas sealt edasi tiksuma. Praeguseks (4-aastane) on suhteliselt trullakas tips võrreldes teistega. Nuumanud ei ole (ja jumal tänatud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks vastupidi, kuidas laps alla võtaks 🙂 Sööb enne und RPA, muul ajal tavatoitu, nagu pere. Hommikuks puder, siis puuvili, peale magamist jogurt, soe õhtusöök + salat, siis puuvili ja siis magama. Liigub palju ja muidu ka aktiivne…. Kuid aina sööks!!! Kaalub 13 kg juba….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma küsiks vastupidi, kuidas laps alla võtaks 🙂 Sööb enne und RPA, muul ajal tavatoitu, nagu pere. Hommikuks puder, siis puuvili, peale magamist jogurt, soe õhtusöök + salat, siis puuvili ja siis magama. Liigub palju ja muidu ka aktiivne…. Kuid aina sööks!!! Kaalub 13 kg juba…. [/tsitaat]
kohatu kommentaar :S

teemaalgatajale, selles vanuses toimub tavatoidule üleminek, tasapisi. Esialgu purustad kahvliga tükid väiksemaks, puuviljad, juurviljaviilud vahepalaks, leib. Kuskil selles vanuses seisabki vahepeal kaal, sest laps hakkab rohkem liikuma ja ei taha püsida söögilaua taga ja tekib protest peretoidu vastu. See läheb mööda ja mõnede laste toiduportsud ongi ikka alla 100g. Putru teen ise kohvikoorega ja või on lisaks enamustes toitudes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan ka, et pole mingit põhjust mõelda midagi juurde. Mul on kodus 1,3 aastane ja kaalub 9,2 kg juba paar kuud. Lihtsalt askeladab nii palju ringi.

Kui laps on rõõmus ja aktiivne ning toitumine muidu korras pole ühtegi põhjust arvata, et teda lisaks nuumama peaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie perearst soovitas päevasele supile tilk oliivi õli lisada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Laps on 1a1k ja kaalub juba mitu kuud nii 9,5kg. Juurde ei võta, tükitoitu ei söö, kodutoitu ei söö, ainult purgist. Viimasel kuul hakkas ka kõndima ja nüüd marutab päev läbi ringi ja kulutab kõvasti energiat.
Toon näite menüüst:
9:00 150-200g Holle 3viljapuder piima, või ja puuviljapüreega
11:00 100g banaan+mustikas+maitsestamata jogurt JA
rp
13:30 130-150g lihaga püree, sh liha u 30g
16:00 rp
17:30 60-100g köögiviljapüreed
19:30 100-130g magusat puuviljapüreed
Mis on selles menüüs valesti? Kas midagi peaks andma rohkem/vähem?
Suhkrut ja maiustusi ei anna, joogiks joob vett. Nö soolastele püreedele lisan võid.
Olen tõesti hädas, sest kardan, et kuna ta juurde ei võta, siis äkki ta on näljas.[/tsitaat]

Su laps sööb meeletult palju võrreldes minu lapsega, kes 1,4 aastane ja kaalub 9,7 kilo. Söökm mu laps nii, oleksin üliõnnelik. Ainult jah, proovi tükitoitu ka anda. Kas ta siis üldse ei näri midagi? Kamapalle, õunajuppi ikka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna maapiima talle söögi kõrvale. Meil poisil lastel, eriti poisil punaed ja rõõmus ja tõsine maapoiss nüüd 😀 Meil pole muidugi kaaluga probleeme olnud, aga sellest ajast, kui maapiima hakkasime jooma, olen isegi 3 kg juurde võtnud. Väga hea asi kaalu tõstmiseks. ja kaltsium on hea asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna maapiima talle söögi kõrvale, kui tahad kaalu nii väga tõsta. Meil lastel, eriti poisil, põsed punaed ja rõõmus ja tõsine maapoiss nüüd 😀 Meil hästi tublid sööjad mõlemad (puder hommikul, õhtul, lõuna ajal praad plus 2 vahepala päeva jooksul – kohupiim toormoosiga, puuvili vms)ja pikka kasvu, aga sellest hoolimata olid mõlemad aastaselt 10,8 kg , nii et sinu laps küll eriti vähe ei kaalu, peaks mainima, täitsa normaalne laps ju 🙂 Maapiima hakkasime jooma ca 4 k tagasi ja olen isegi 3 kg juurde võtnud. Väga hea asi kaalu tõstmiseks. ja kaltsium on hea asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Umbes sama nagu meil, ainult mina teen ise talle pudrud, purgi omi ei osta. Tükid toidus ajavad öökima ja vahel ka oksendama, nii et eelmisegi toidukorra kraam tuleb tagasi. Närida annan talle kurki, porgandit jmt, närib jah, aga sülitab tükid välja. Hambaid on palju.
Rammusamaks teen söögi toiduõliga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meie perearst soovitas päevasele supile tilk oliivi õli lisada.[/tsitaat]

Milleks see hea pidi olema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 22:21; 05.03 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ta lihtsalt hakkab öökima ja köhima tükilise peale ja ei taha kohe üldse. Ta nagu ei oskaks närida ja harjutamine ei tundu aitavat, proovime pidevalt. Näputoidust olen andnud kamapalle ja mustikaid, neid sööb hea meelega.[/tsitaat]Kas harjutate tükilisema püree ja pudruga? Laps hakkab püreed neelama ja öögib, kui tükki neelama hakkab. Sel juhul aitab, kui ei anna püreed, milles on tükid, vaid tükke eraldi, ilma vedelikuta. Proovige näputoiduna keedetud juurvilja tükke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps Mida anda 1a1k süüa, et juurde võtaks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.