Esileht Kodunurk Mida annate oma suurtele õuekoeradele igapäevaselt süüa ja kui palju

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Mida annate oma suurtele õuekoeradele igapäevaselt süüa ja kui palju

Postitas:

aitäh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koerakrõbuskeid.
1-2 korda päevas.
Kogused on toidupakendil kirjas, aga tuleb ise korrigeerida ja vaadata sobivaim kogus (et koer ei jätaks toitu järgi, aga ka ei nõuaks toitu juurde).
Loomaarst ütles meile, et tegelikult on koera tervise seisukohalt parim, kui anda 1 kord päevas nii, et saab korralikult kõhu täis ja juurde võib anda õhtuks mingit \”snäkki\”, koeramaiust.
Saadaval olgu koertele alati puhas vesi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleneb ju ka ketis istub teil või vabalt jookseb..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kvaliteetset koeratoitu ikka. Kogused on paki peal kirjas.

Tegelikult ei ole soovitav suurele koerale ainult üks kord päevas süüa anda, sest nii on maokeeru oht suurem. Pigem ikka kaheks korraks toit ära jaotada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti koeratoitu, Josera hetkel, 1 x päevas ja 2 peotäit.

Õhtul saab mõne snäki.
Jookseb vabalt. 1a kuldne retriiver.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 12:18; 31.05 10:42; 31.05 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kas ma teen valesti, kui annan oma koerala sama toitu, mida isegi sööme? Lapased jätavad nii palju toitu järgi.
Koer on mul suur, no u isase retriiveri mõõtu ja suhteliselt paks/ülekaaluline. Elame oma majas, majal aed ümber, koer aias lahti, aga põhiliselt tegeleb magamisega. Jalutamas ei käi peale seda, kui ma lapsed sain, u 3 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Samuti koeratoitu, Josera hetkel, 1 x päevas ja 2 peotäit.

Õhtul saab mõne snäki.
Jookseb vabalt. 1a kuldne retriiver.[/tsitaat]

Kas tõesti nii vähesest piisab ja saab koer kõhu täis? Meie oma saab kolm korda päevas kaustäie krõbinaid (ca 500g korraga) sööb iga kord kausi tühjaks ja lunib juurdegi. Oleme katsetanud igasugu erinevaid marke, aga vahet pole.. Või on meil mingi eriline õgard? Tegu segaverelise suurema koeraga (nn hundikoer) Kui üks kord päevas ainult toidaksime ja õhtul kerge snäkk, siis sööks ta meid endid varsti ära suure näljaga. Niigi küsib (niutsub ja ulub) õhtuti kausi juures ja tassib seda hambus minu ette kui söögiaeg tavalisest hiljemaks kipub jääma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]aga kas ma teen valesti, kui annan oma koerala sama toitu, mida isegi sööme? Lapased jätavad nii palju toitu järgi.
Koer on mul suur, no u isase retriiveri mõõtu ja suhteliselt paks/ülekaaluline. Elame oma majas, majal aed ümber, koer aias lahti, aga põhiliselt tegeleb magamisega. Jalutamas ei käi peale seda, kui ma lapsed sain, u 3 aastat.[/tsitaat]
Oleneb, mida te ise sööte? Vürtsikaid toite ei tohiks koerale anda.
Aga miks sa enam koeraga jalutamas ei käi? Võta see aeg kasvõi paaril päeval nädalas. See oleks sulle endale ka vaheldus, jäta lapsed mehega koju ja mine jaluta tunnike koeraga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tatraputru ja tanguputru puljongiga, keedetud rupskeid, krõbinaid, makarone, koerakonservi.
Tegelt pidevalt keedan midagi koera jaoks ka. Koer sööb korra päevas suure kausitäie. Toidujääke üldiselt ei söö. Vahel saab mingit midagi head ka lisaks.
Ülekaaluline ei ole, jookseb õues ringi ja käime jalutamas ka temaga metsas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]aga kas ma teen valesti, kui annan oma koerala sama toitu, mida isegi sööme?. Jalutamas ei käi peale seda, kui ma lapsed sain, u 3 aastat.[/tsitaat]

väga paljud inimeste toidud ei ole koertele tervislikud ja osad on lausa ohtlikud. ning muidugi peaks vaese loomaga jalutamas käima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 08:43; 31.05 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie oleme elu aeg ühte moodi koeri toitnud. Mingit mõõtmist ega kaalumist ei toimu, lihtsalt kogu aeg valame koeral kausi krõbuskeid kuhjaga täis ja ise siis näksib sealt nii palju, kui tahab. Vahel on kauss 2-3 päeva täis, vahel sööb rutem tühjaks. Oleneb sellest, kui palju muud põnevat ülejääkidena talle jääb. Teravaid toite, konte-luid täis ja muidu sobimatut toitu koerale ei anna, aga sellised supid, pudrud, jogurtid, hommikuhelbed piimaga, mis lastel üle jäävad – need panen talle kõik välja ja neid ootab ta just kõige rohkem. Krõbinaid sööb siis, kui paremat pole ja kõht tühi. Koer elab lahtiselt väljas, kuna naabreid meil ega sõiduteid ei ole. Liikumisruum on hiiglaslik, aga ta ei viitsi eriti liikuda vabatahtlikult lesib ainult terrassil, peame ise ikka aktiivsed olema ja teda metsa jalutama kaasa kutsuma, siis liigub ka:-) Oleme alati bernhardiine ainult pidanud ja teiste tõugude kohta ei oska öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu-

süüa kõike, valimatult ja igal ajal igast asendist on ka kuldse retriiveri tõu eripära
ja meilgi söödaks ilmselt kuhjaga kausitäis korraga ja 3-4 x päevas kui me annaks
aga
nagu nii kennel kui loomaarst kinnitavad siis üle 1a koerale piisab 1 (max2) toidukorrast päevas
ja
toit on ees 15-20 minutit, seejärel läheb kauss ära ega ilmu enne uut toidukorda.

Jah, alla 9k sõi ta meil ka 3 x päevasja 10-12 k 2x täisportsu.

Kuna sellel tõul on sageli probleeme ülekaaluga (sh meie koera isal hetkel ja ka ühel vennal tekkis üle 5 kg ülekaalu mis viis lausa kõndimisstreigini st \”ei võtnud jalgu alla\”)
siis
väldime kohe teadlikult ületoitmist.
Ometi on meil üliliikuv koerapreili, kes jumaldab jooksumänge ja jalgratta kõrval jooksmist ja ujumist,( vend aga flegmaatiline \”vaatleja\”)
sellise menüüga tõu ideaalkaalus.

Norimist ei tea, meil pole ta iial käest ega söögilaua juurest midagi saanud.
Ainult söögiajal ja oma kausist.

Sinu segavereline on kui vana?
Millises kaalus ja kuidas on välimus?
Ülekaalu pole? Liigub palju?

Sel juhul mina annaks siiski 2x päevas ja kui on kvaliteetkrõbin siis piisab 2 x kuhjaga peotäiest, 500g korraga on hullumeelsus kui mõelda kuidas need kõhus paisuvad ja KINDLASTI VAHEPEAL KAUSS PEITU!
Veel:

vahel aitab, kui 1 x anda segatoitu, mitte krõbinaid ?

Meil on kutsikapõlves hästi kõhtu täitnud variandid:
*kaerahelbepuder, sisse pisut õli, juurde hakkliha
*kaerahelbepuder, -;;-, juurde 1/4 purki konservi
*peenestatud sepik + hakkliha

Kaerahelbepudru asemel söövad koerad hästi ka peentangu või kruupi.
Hakkliha tegime tihti ise lihajääkidest, mis pere toidulaualt üle jäid (praetükki ette valmistades lõikad ära ju ääred, kiled, ulukilihal ka verised kohad jms)või ostsime (maal) suurema tüki(pool lammast, veerand siga) ja siis osa tükke hakklihaks, portsud sügavkülma.

Loomaarsti kinnitusel on 1 x päevas puder st süsivesikud+kiudained lihaga ok, kui 1-2 x saab krõbinaid
aga
puder seedub vähem st \”jääke\”=kakat on kõvasti enam, kvaliteetkrõbin seedub hästi ja kasutatakse paremini ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 12:18; 31.05 10:42; 31.05 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu-

kui koer on paks st ülekaaluline ja väheliikuv siis nö kodutoit st pere toidujäägid kindlasti kõige parem tema tervisele ei ole.

Loomulikult sõltub ka, mis need on.

Laste hommikupuder on ju ok, tilk suppi ka.
Maitsestamata jogurt samuti.
Kartul on loomaarsti sõnul koerale täiesti vale toit ja vürtsid, magus jms lausa ohtlik. Makaronid, mannapuder, pannkoogid jms on tühjad kalorid st lausa ohtlik ja rasva ajav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 12:18; 31.05 10:42; 31.05 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]aga kas ma teen valesti, kui annan oma koerala sama toitu, mida isegi sööme? Lapased jätavad nii palju toitu järgi.
Koer on mul suur, no u isase retriiveri mõõtu ja suhteliselt paks/ülekaaluline. Elame oma majas, majal aed ümber, koer aias lahti, aga põhiliselt tegeleb magamisega. Jalutamas ei käi peale seda, kui ma lapsed sain, u 3 aastat.[/tsitaat]

miks sa endale koera võtsid??? ei teadnud, et koerad elavad 10+ aastat?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 15:50; 31.05 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kägu-

süüa kõike, valimatult ja igal ajal igast asendist on ka kuldse retriiveri tõu eripära
ja meilgi söödaks ilmselt kuhjaga kausitäis korraga ja 3-4 x päevas kui me annaks
aga
nagu nii kennel kui loomaarst kinnitavad siis üle 1a koerale piisab 1 (max2) toidukorrast päevas
ja
toit on ees 15-20 minutit, seejärel läheb kauss ära ega ilmu enne uut toidukorda.

Jah, alla 9k sõi ta meil ka 3 x päevasja 10-12 k 2x täisportsu.

Kuna sellel tõul on sageli probleeme ülekaaluga (sh meie koera isal hetkel ja ka ühel vennal tekkis üle 5 kg ülekaalu mis viis lausa kõndimisstreigini st \”ei võtnud jalgu alla\”)
siis
väldime kohe teadlikult ületoitmist.
Ometi on meil üliliikuv koerapreili, kes jumaldab jooksumänge ja jalgratta kõrval jooksmist ja ujumist,( vend aga flegmaatiline \”vaatleja\”)
sellise menüüga tõu ideaalkaalus.

Norimist ei tea, meil pole ta iial käest ega söögilaua juurest midagi saanud.
Ainult söögiajal ja oma kausist.

Sinu segavereline on kui vana?
Millises kaalus ja kuidas on välimus?
Ülekaalu pole? Liigub palju?

Sel juhul mina annaks siiski 2x päevas ja kui on kvaliteetkrõbin siis piisab 2 x kuhjaga peotäiest, 500g korraga on hullumeelsus kui mõelda kuidas need kõhus paisuvad ja KINDLASTI VAHEPEAL KAUSS PEITU!
Veel:

vahel aitab, kui 1 x anda segatoitu, mitte krõbinaid ?

Meil on kutsikapõlves hästi kõhtu täitnud variandid:
*kaerahelbepuder, sisse pisut õli, juurde hakkliha
*kaerahelbepuder, -;;-, juurde 1/4 purki konservi
*peenestatud sepik + hakkliha

Kaerahelbepudru asemel söövad koerad hästi ka peentangu või kruupi.
Hakkliha tegime tihti ise lihajääkidest, mis pere toidulaualt üle jäid (praetükki ette valmistades lõikad ära ju ääred, kiled, ulukilihal ka verised kohad jms)või ostsime (maal) suurema tüki(pool lammast, veerand siga) ja siis osa tükke hakklihaks, portsud sügavkülma.

Loomaarsti kinnitusel on 1 x päevas puder st süsivesikud+kiudained lihaga ok, kui 1-2 x saab krõbinaid
aga
puder seedub vähem st \”jääke\”=kakat on kõvasti enam, kvaliteetkrõbin seedub hästi ja kasutatakse paremini ära.[/tsitaat]

sul on küll kõik nagu pudru ja kapsad, või on sul täiesti ebapädev veterinaar!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 15:50; 31.05 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki siis kommenteeriks, mitte ei ütleks vaid, et \”pudru ja kapsad\”?

Mind küll huvitaks, mul ka suur õuekoer?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka suur õuekoer, kellele väga meeldib toas olla. 🙂
Toidan nii krõbinate kui kodutoiduga. Saab kaks korda päevas süüa.
Tavaliselt hommikul neljaviljahelbepuder või või õli ja liha või kalaga.
Õhtul kodusöök enne maitsestamist või krõbinaid 500g.
Pole alakaaluline ega ülekaaluline ja liigub hästi palju.
Ta lihtsalt ei söö enamik krõbinaid, oleme jäänud Friskise juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

koerad ei ole küll puhtalt karnivoorid, hundidki söövad puu- ja juurvilja vahepalaks, aga kindlasti ei peaks nende toit suuremas osas teraviljast koosnemagi. Ehk mitte \”puder, pisut õli, veerand konservi\” vaid liha, pisut putru (või parem, köögivilja).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 08:43; 31.05 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

koertele mõeldud krõbinaid , hetkel \”aventura\”, vahetult enne oli \”natyka \” väga suure liha sisaldusega. koera kaal 45kg ja saab 450-500g krõbinaid päevas, jagatuna 2ks toidukorraks.

saab ka lisaks aegajalt toorest liha ja kuivatatud sea rupskeid jm. saadusi.
on ainult oma toiduajad ja esimesena söön tema toitu alati mina või see, kes toidu paneb, koer on hierarhias alati viimasel kohal peres ja koera \”maailmas\” sööb peremees alati toitu enne (teen seda muidugi näitlikult koera jaoks, päriselt ei söö),

laua juurest ei saa iial midagi (ei kannata ilastavat kerjavat koera laua al/juures. ja võõrastel ei luba koerale midagi anda, tal on oma toit, oma kauss.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Kodunurk Mida annate oma suurtele õuekoeradele igapäevaselt süüa ja kui palju

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.