Esileht Väikelaps mida annate süüa? mina ei oska:(

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: mida annate süüa? mina ei oska:(

Postitas:

mul aastane laps keeldus päevapealt juurviljapüreest lihaga. ei taha üldse, kohe kui tunneb lõhna, lükkab kausi eemale:( olen proovinud erinevaid kombinatsioone: lillkapsas-brokkoli-veis, brokkoli-kartul-veis/siga, kartul-siga, kartul-veis. no ei taha. ma ise kehv sööja ja söögitegija ja nüüd olen täiesti nõutu, ei oska lapsele süüa teha.
mida te annate/andsite oma aastasele? kodutoitu ma ei saa anda, sest et meil seda lihtsalt pole:S elan lapsega üksi ja pm minu toit on alati olnud võileivad. igastahes pole teema minuga seotud, tahaks abi just lapse toidu suhtes. on äkki raamatuid kuskil väikelapse söögi kohti? retsepte? netist leian beebitoite küll, aga nagu ma aru saan mu laps ei taha enam beebikaid. aga putrusid sööb enamvähem. mure on just selle lihaga.

on kellegil mingeid retsepte vms, palun aidake…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 17:05; 29.02 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil täpselt sama lugu. Ei söö enam püreed ja kõik. Küll aga läheb meil kaubaks aedvili ja liha (kana) tükkidena. Näiteks eile sõime frikadellisuppi ja kui andsin ükshaaval tükid, sõi, aga kahvliga katki tehtult ei söönud. Täna sõime siis keedukartulit ja ahjukana niiviisi kahvli otsast tükkidena. Jube tüütu niiviisi sööta ja oodata kuni mälub, aga mis teha :S Üritangi nüüd kodutoite selliseid teha, mida ka aastasele anda ja ootan ka siinkohal nõuandeid. Ise olen veel teinud näiteks risottot (sõi ka päris hästi), kartulit-guljassi, kartul-hakklihakaste, kotlette, täna läks lõhe ahju jne.

Äkki ongi hea võimalus ka Sul endal toitumisharjumusi tervislikumaks muuta? Ära otsigi beebitoitude retspte, vaid võta ette nami-nami või toidutare vms või osta korralik kokaraamat ja proovi sealt \”päris\” toite teha, mis ühtlasi ka lapsesõbralikud. Meil mõjub hästi see, kui ise söön ja siis paralleelselt last ka laua taga toidan- sööb kohe paremini. Ja no loomulikult peab toit sama olema, sellega ära ei peta, et ise ahjukana söön ja talle püreed annan 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga võibolla ongi siis aeg ka sinu toidulauda tervislikumaks muuta? Ühel päeval pead nagunii lapsega koos korralikult sööma hakkama, sest teda ju võileibadest ei toida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mispärast sa seda sööki püreestad nii vanale lapsele??? Nagu ma aru saan, teed sa püreed ise valmis? Anna siis lapsele neidsamu püreetooraineid tükkidena. Pane kaussi ta ette väikesed lihatükid, kartulitükid, brokkoliõisikud, makaronid, riis jne jne. Kui võimalik, siis erinevaid kastmeid ka peale. Juurde midagi värskemat ka, näiteks kurgiviile vms salatit. Tundub ju küll lihtne ja piisavalt kodune. Närimine on lapse arengule ülivajalik, nii et laps on küllalt tark, et aru saada, et püree ei ole talle enam kõige parem variant.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 17:59; 29.02 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mispärast sa seda sööki püreestad nii vanale lapsele??? Nagu ma aru saan, teed sa püreed ise valmis? Anna siis lapsele neidsamu püreetooraineid tükkidena. Pane kaussi ta ette väikesed lihatükid, kartulitükid, brokkoliõisikud, makaronid, riis jne jne. Kui võimalik, siis erinevaid kastmeid ka peale. Juurde midagi värskemat ka, näiteks kurgiviile vms salatit. Tundub ju küll lihtne ja piisavalt kodune. Närimine on lapse arengule ülivajalik, nii et laps on küllalt tark, et aru saada, et püree ei ole talle enam kõige parem variant. [/tsitaat]

olen proovinud, aga streigib ja tekkib okserefleks:S kuigi sööb leiba ja röstsaia krõbistdes ja ka küpsiseid. ei saa aru:( jube ema olen…proovin mida soovitasite.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 17:05; 29.02 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

olen proovinud, aga streigib ja tekkib okserefleks:S kuigi sööb leiba ja röstsaia krõbistdes ja ka küpsiseid. ei saa aru:( jube ema olen…proovin mida soovitasite.[/tsitaat]
Ei kindlasti ei ole jube ema…sa ju muretsed.
Ma arvan, et kui ta leivaga hakkama saab, siis saab pehmekskeedetud/aurutatud brokkoliga ka. Anna talle kütte nii suur tükk, et mahuks rusikasse ja ots ulatuks välja ka. Proovi söömine huvitavamaks muuta. Võib olla aitab uus taldrik vms. Istuge koos sööma, sina söö oma sööki ja las laps sööb ise. Pane ta ette erinevaid asju ja las ta siis sordib ise mis meeldib. Muuseas, toiduga mängimine ja eksperimenteerimine on ainult arendavad tegevused. Okserefleks on täiesti normaalne ja see ei tähenda sugugi, et laps lämbuma hakkaks vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 17:59; 29.02 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mingist vanusest alates lapsed ei taha all in one asju – neile meeldib, kui on eraldi näha, mida nad söövad (meil vahepeal ei tohtinud kartulit ja köögivilju kastmega segi keerata enne kui laps oli köiki asju eraldi maitsnud;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaksin Sul siiski alustada ka enda toitumisharujumstest. Kui Sina sööksid kõrval ka korralikku toitu ühel ajal lapsega, korralikult kaetud laua taga, siis hakkaks äkki ka tema sööma? Nii et võta end kokku, hakka tegema kodutoitu ja seda sama ka lapsele andma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps mida annate süüa? mina ei oska:(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.