Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mida apteegist varute?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Mida apteegist varute?

Postitas:

Milliseid asju teie valmis ostate? Pean silmas just, et mis nimelisi asju.

Näiteks gaasirohi. Kas Espumisan, Colief, Cuplaton või hoopis mõni muu?
D-vitamiin. Apovit, Jekovit, Minisun?
Mida veel? Paracetamoli küünlad eks?
Mida nina jaoks? Kas Humeri ampullid? Milleks seda muidu üldse vaja on, selleks juhuks kui lapsel peaks nohu tekkima? Siis lasen ninna?
Naba puhastamiseks saialilletinktuur?

Milliseid firmasid siis eelistada? Espumisan pidavat paljudele gaase juurde tekitama, seda vist ei osta..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aru saanud, et kõige parem oleks d-vitamiiniks Jekovit, teised võivad gaase põhjustada. Kas keegi teab, kuidas seda hankida, kui ise Soomes ei käi ja pole ka ühegi tuttavat, kes sealt saaks tuua?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 22:38; 02.02 00:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervisepüramiidi d-vitamiin, Rhinomeri ninapump ja paratsetamooli küünlad. Bebhanthen ja Purelan ka. Esialgu aitab, kui jooksvalt midagi juurde vaja, siis saab juurde osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 23:03; 02.02 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

D-vitamiini puhul on oluline vaadata, et see oleks D3 mitte D2 vitamiin (Jekovit paraku D2 vitamiin, aga kui on allergik, siis võib vaid see sobida, see sõltub lapsest).
Alguses proovi ikka tavalist Apoviti vm, need kõik sisuliselt samasugused D3 vitamiinid, enam minuteada ei ole Apovit ka mingi pähkliõli baasil tehtud.

Eelmisele käole, mul kapis seisavad 2 pk Jekoviti, aga realiseerimisaeg on mai 2012, kui oled huvitatud, jäta oma mail siia.

Paracetamol 80 mg küünlad (sest palavik, kui tuleb, siis ikka öösiti)

Humer nina puhastamiseks – tita tõmbab ka piima ninna või kuiva õhuga ruumis magades võib nohisema hakata – siis hea Humerit kasutada

Rhinomer ninapump – kui kohe alguses vaja ei lähe, siis varem või hiljem tuleb nohu ja siis seda on ikka vaja.

Naba puhastamiseks saialilletinktuur

Silmade puhastamiseks vatipadjad (võid kasutada keedetud vett või osta veeampulle apteegist)

Dermilon Paste nn tsinksalv – ikka tekib mingi väike punetav koht või haudumus kuskil mähkmepiirkonnas, kui iga päev ei vannita, vaata üle alati kaelavoldid, kõrvatagused – kui sealt hakkab punetama – pane tsinksalvi peale

Bepanthen kreem – I lapsega tavaliselt läheb vaja, sest nibud lähevad hellaks, katki, II lapsega on rinnad tavaliselt \”harjunud\”, ei pruugi vaja minna – otsusta ise, kas ostad kohe või kui vaja, siis saadad kellegi apteeki.

Gaasirohtu ära osta enne, kui seda tõesti vaja on, mina olen kasutanud ühe lapsega nii Espumisani ja Cuplatoni – vahet neil ei teinud, II lapsega ei kasutanud midagi

Beebi nahk kipub väga ketendama, kui nii, siis võid lisata vannivette Linola vanniõli, seal aga parafiin sees, kui soovid midagi looduslikku, siis mina ostsin Bübcheni beebiõli, et vajadusel peale vanni probleemsetele kohtadele määrida (ei sisalda värv-säilitusaineid, parafiini, parfüümi, eeterlikke õlisid, PEG-emulgaatoreid)

Apteegist või tavapoest:
Rinnapadjad (kui piim tuleb, siis ikka ojadena)
Mulle meeldisid NUK need tavalised paksud mitte imeõhukesed rinnapadjad

Niisked salvrätikud – päevasel ajal kasutan alati puhast vett, see parim, aga, kui ikka öösel iga 1-2 h tagant on vaja mähet vahetada, siis oli kuidagi lihtsam mõnikord niiskete salvakatega teha, et ei ärata last nii üles – vaatasin, et Prismas olid näiteks müügile tulnud (eelmise lapsega neid polnud) firma Neutral 1x salvakad – parabeeni, lõhnainete vabad

Peakapsas:) – kohe koju külmkappi osta, kui haiglast koju tuled – jube hea asi, kui on piimapais – vaata ainult, et nibusid kinni ei kata, need peavad õhku saama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 23:18; 02.02 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]D-vitamiini puhul on oluline vaadata, et see oleks D3 mitte D2 vitamiin (Jekovit paraku D2 vitamiin, aga kui on allergik, siis võib vaid see sobida, see sõltub lapsest).

Palun mõne sõnaga selgitust, miks peab D3 olema? Olen Beebi teemade alt ikka lugenud, et pidevalt kirutakse õlibaasil D-vitamiine (kusjuures ka seda retseptiga saadavat), kõige sobivam pidi olema veebaasil nagu Jekovit. Sellepärast mõtlesin hankida, nüüd ei teagi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 22:38; 02.02 00:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin:
-apoviti d-vitamiini, sobis ka esimesele lapsele
-gaasirohtudest espumisani ja sab simplexi mõlemad, kuna esimese lapsega läks kohe haiglas vaja.
-mõned füsioloogilise lahuse ampullid ostsin ka, et vajadusel silmi ja nina puhastada.
-saialilletinktuuri naba puhastamiseks
-rinnapadjad ja molimedi sidemed peale sünnitust
-rohelisi aluslinasid mähkimiseks
-igaksjuhuks ka ühe aventi luti ja lutipudeli, esimese lapsega läks kohe alguses vaja. hiljem saime siiski ainult rinnapiimaga hakkama, aga alguses kui piim alles tekkis, siis pidin pudelist lisa andma.
-rinnapump on kodus olemas, seda läks ka eelmine kord kohe vaja, kuna tekkis piimapais.
-kodus eelnevalt olemas ka digitermomeeter ja paratcetamoli küünlad, kuigi neid läks õnneks vaja alles peale esimest vaktsiini.
-vatipadjad ja väiksed vatitikud on ka eelnevalt olemas.

Kindlasti saab jooksvalt asju osta, aga mina eelistan, et mul vajalikumad asjad olemas oleks, kuna alati pole võimalik apteeki minna.
Esimesed päevad kodus on nagunii kiired ja vajavad harjumist, siis ei viitsiks mööda poode ja apteeke käia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 08:20; 03.02 14:52; 03.02 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ilmselt ostan vaid ninapumba, saialilletinktuuri naba jaoks, väikesed vatitikud beebile, küünekäärid, aluslinad mähkimiseks.

Kuna endal tulemas kevade-beebi ja plaanin toita rinnaga, siis ei näe vajadust ekstra d-vitamiini andmiseks (ta saab selle minu rinnapiimast ja ka päikesest kätte). D-vitamiini andmine sai alguse sellest, kui beebisid hakati rpa-ga toitma – sest neis segudes see vitamiin puudub. Rp-laps saab aga kõik vajaliku rp-st kätte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 10:25; 02.02 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Kuna endal tulemas kevade-beebi ja plaanin toita rinnaga, siis ei näe vajadust ekstra d-vitamiini andmiseks (ta saab selle minu rinnapiimast ja ka päikesest kätte). [/tsitaat]

Et beebi kohe päikese kätte vähemalt 15 minutiks?? Halb idee.

Tervisepüramiidi d-vit maksab küll pea 13 eurot, aga seda tuleb anda 1 tilk, Apoviti oma 5 tilka. Seega tuleb lõppkokkuvõttes Tervisepüramiidi oma odavam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 23:03; 02.02 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lugesin kuskilt Minisun d-vitamiini kohta, et see ei pidavat lapsele lisagaase tekitama (paljud teised pidid gaase juurde tekitama). On kellelgi kogemusi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, just hiljaaegu sai arutatud seda d-vitamiini teemat lastearstiga – et rp saab selle laps edukalt kätte. Ise võin ju kasvõi vajadusel juurde võtta kalamaksaõli. Kalatoidud on muidu üldse lemmikud ja tihti menüüs – seal d-vitamiini ohtralt. Ja mõned minutid päikest on ka sellisele väikesele beebile juba kasulikud. Ühe osa saab sealt, teise osa minu käest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 10:25; 02.02 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

D-vitamiinist veel

D3 ehk kolekaltsiferool pidavat olema paremini omastatavam kui D2 ehk ergokaltsiferool

http://www.raamatumaailm.ee/sites/default/files/Esimene%20peat%C3%BCkk.pdf

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 23:18; 02.02 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Füsioloogiline lahus ei ole sama, mis Humer!
Humer on merevee baasil ja seega sellega silmi ei puhastatagi, mõeldud see nohu jaoks ja nina puhastamiseks/niisutamiseks.
Füsioloogiline lahus ongi mõeldud silmade puhastamiseks ja vajadusel võib ka nina puhastada.

Niiet tehke omale enne vahe selgeks, kui hakkate siin targutama, et füsiol. lahusega silmi ei puhastata!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 08:20; 03.02 14:52; 03.02 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Üks asi jäi eespool veel silma – ärge silmi ikka füsioloogilise lahusega puhastage, see on soolvesi ju;) Silmi puhastatakse alguses destilleeritud veega, mida saab tõesti apteegist osta – või siis keedetud jahutatud veega. Füsioloogilisest on vist abi nina puhul – samaks otstarbeks sobib helesinine Humer. [tsitaat]

Füsioloogiline lahus ei ole sama, mis Humer!
Humer on merevee baasil ja seega sellega silmi ei puhastatagi, mõeldud see nohu jaoks ja nina puhastamiseks/niisutamiseks.
Füsioloogiline lahus ongi mõeldud silmade puhastamiseks ja vajadusel võib ka nina puhastada.

Niiet tehke omale enne vahe selgeks, kui hakkate siin targutama, et füsiol. lahusega silmi ei puhastata!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 08:20; 03.02 14:52; 03.02 14:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mida apteegist varute?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.