Esileht Beebi ja mitmikud mida arst ütles mu hea isuga poja kohta

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: mida arst ütles mu hea isuga poja kohta

Postitas:

käisime mõõtmas-kaalumas, 3 k 2 ndl poiss siis 7,8kg ja 64 cm. sünnikaal 3,4. Arst ja kõik teised vangutasid pead, liiga suur. Kui veel ütlesin, et annan rinda iga 2 tunni tagant ja mõnikord isegi sagedamini, kuidas laps soovib, siis kohe üldse ei oldud rahul. Suure hüüumärgiga kirjutasid raamatusse, et rinda anda ainult 3-4 tunni tagant! Ja öösel peaks ta ka pikemalt magama, mitte ainult 2-3 tundi.
Siis ütles veel arst sellise toreda asja ka: Kui praegu lohutada last ainult rinnaga, siis kasvades, kui laps on õnnetu, läheb ta alati külmkapi ust avama….
Olin päris stressis tol päeval, aga nüüd võtan juba huumoriga.
(niipalju, et see ei olnud Eestis)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 20:36; 22.02 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis siis siia kirjutad kui eestis ei olnud,. loogis siin külmund nälgind paljad kaltsudes joodikute perest pärit lapsed,. liiga alakaalus,. teil seal rikaste, uhkete,mõõduka veini loksutajate lapsed jällegi toredalt suhkrut täis,.. paks laps ilus laps ainult mitte tütarlaps… nii et:DDD

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel täpselt samad mõõdud,nii sündides kui 3-kuusena ja meie arst ainult naeris kui iga kuu juurde võttis ja kiitis, et tublid oleme(ka ainult rp)Rp laste paksus imku eas ei pidanud edasist kaalu kuidagi mõjutama.Laps sõi siis kui tahtis ja ka peamiselt 2h tagant.Ma loodan, et sa selle arsti juttu kuidagi tõsiselt ei võta…tõest naerukoht:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus riigis sa arsti juures käisid?

Mina elan USA-s ja kuigi suuruse kohta ei ole ükski arst mul kunagi mingeid märkusi teinud (teine laps oli hirmsuur esimene pool aastat), siis imetamise ja magamise suhtes olid samad sõnad. Kui laps suuremate vahedega sööb, siis ta sööb korraga rohkem ja sinul endal on ka lihtsam. Ja 3 kuune võiks öösel tõesti pikemalt magada kui 2 tundi.

Samas aga sina tunned end ja oma last kõige paremini ja kui sa valmis oled iga natukese aja tagant söötma ja öösel tihti ärkama, siis miks mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ela ka Eestis ja seda külmkapi kildu olen minagi kuskilt kuulnud. No mina sain lapsena ikka vaid kella järgi süüa, aga külmkapi juures käin siiski hea meelega 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene laps sündis 2847. Kosuma hakkas väga kiiresti. 3k kaalu kahjuks ei mäleta praegu, aga 4k oli 8600 ja 6k juba 10600. Kosus ainult rinnapiima peal ja nägi välja tõeline rull.
Nüüd seitsmeaastane, tugevama kehaehitusega, kuid absoluutselt mitte paks laps (oleme isegi hädas, et laste püksid tehakse väga laiad). Külmkapi vahet ka ei jookse kogu aeg. Eelistab asjalikke toitusid, pizza-burger-maiustused pole nii olulised. Ausõna – laps on õnnelikum suitsuvorsti üle rohkem kui ¨okolaadi. Igasugu köögiviljatoidud lähevad väga hästi.
Teine laps sündis 2300, võttis ka esimese elukuuga pea 2kg juurde, edasi aeglasemalt kui esimene, kuigi söökla oli sama. Tema aga tahab siiani (5a) iga hetk süüa. Ta vist ainult sööks. Hirmus tulesäde, kel kulub energiat palju. Tema jälle armastab magusat. Õnneks lähevad köögiviljad ka hästi, kuid magusat peab olema igas päevas. Kehaehituselt kiitsakam kui vanem. Päris pikk – 5a 116cm.
Seega – toitumine beebieas, toitumine hiljem ja kehakaal ei ole meil üldse seotud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nuujah, meil laps täpselt 3-kuuselt 8,1 kg ja ka 64 cm pikk, sõime vahel 2-3 tunni tagant, vahel oligi vist päev otsa rinnal, no vahed olid ainult ühe tunni ringis:)?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kuu enne sündinud poja sünnikaal oli 2696g ja 3 kuuselt oli tema kaaluks 7460g. No ausalt öelda natuke öeldi, et kosub vägevalt aga ega miskit hullu küll polnud:)))) Nüüd kolme nädala pärast saab aastaseks ja hetkel on ta 80 cm ja 11500g.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin huvi pärast järgi, minu piiga kaalus 3,1-kuuselt 7.4 ja oli 64 cm pikk. Piltide pealt ka vaatan praegu, kui armas paksuke ta oli. Nüüd kaheselt on nagu kriips, kuigi süüa meeldib ikka. Lihtsalt liikumist ja rahmeldamist on palju:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen oma lugu ka siin korduvalt kirjutanud.
Laps sünnikaaluga 3838g, 5-kuuselt üle 10kg.
Määrati dieet, et rp välja lüpsta ja veega segada 😀
Tulemus see, et vahetasime arsti. Sõi ikka edasi nii nagu vaja. Ka öösiti.
Praegu 1a4k kaalub veidi üle 11kg 🙂
Kui liikuma sai jäi kaal pm seisma.
Rinda sai 1a1k.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nii ongi – RP lastel on ühtmoodi hea ja normaalne nii suur kui ka normi piires väike kaaluiive. Rinnapiimaga ei saa üle toita. Nad suudavad oma toidukoguseid ise kontrollida, sest rinnapiim läheb imemise lõpupoole väga rammusaks ja selle saamiseks peab vaeva nägema ning seda nad enam palju süüa ei taha, lõpetavad söögiaja õigel ajal.

RPAga aga on lausa imelihtne üle toita ja ka täiskasvanult on oht suhkruhaigusele ja ülekaalulisusele palju suurem. RPA tuleb pudelist kergelt välja ja on ühtlase rammususega. RPA sööb üks normaalne laps ca 20% rohkem kui rinnapiima ja kui ta veel pudelit ka lohutuseks kasutab, siis on olukord hoopis hull. Imik võtab RPA pudelit enamasti ka täis kõhuga, kui pakkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan teiepoolsete kommentaaride eest! Ei ole ta siis midagi nii erakordselt raske. Isu on hea ja ma ie taha teda kräunutada, et süüa ei anna. Öödega saan ka seetõttu hakkama, et magame koos. Olen siiski püüdnud mitte iga vääksu peale rinda anda, mõnikord ajab lutt asja ära.
Mul on oma teooria ka – suur kaal tuleb geenidest, kuna meil Eestis talvel külm, siis lapsed koguvad ruttu polstri peale, et mitte külmetada 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 20:36; 22.02 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mnjha,. minu mehe õel on laps hetkel 3 kuune ja see laps kaalub juba 11 kg. mis siis sellest arvata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-kuune 11kg? rinnapiimalaps?
See kõlab tõesti veidi ulmeliselt juba. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kolm last RPA peal kasvanud, 16 ja 11 a. on kõhnad lapsed:)))))))))))) Viimane poiss nüüd saab varsti aasta ja kaalub 11300g. ja on 80cm pikk….piima on jaksanud süüa alati väiksemad kogused kui purgil tema vanuse kohta märgitud-hetkel siis 180 ml. korraga………mis ülesöömisest sina küll räägid siin kägu….ja kui minu lapsel on kõht sellest 180 ml. täis siis ei suru talle kuidagi seda pudelit uuesti suhu:)))))))))))))))))))))))))))))))))))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]aabee kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on kolm last RPA peal kasvanud, 16 ja 11 a. on kõhnad lapsed:)))))))))))) Viimane poiss nüüd saab varsti aasta ja kaalub 11300g. ja on 80cm pikk….piima on jaksanud süüa alati väiksemad kogused kui purgil tema vanuse kohta märgitud-hetkel siis 180 ml. korraga………mis ülesöömisest sina küll räägid siin kägu….ja kui minu lapsel on kõht sellest 180 ml. täis siis ei suru talle kuidagi seda pudelit uuesti suhu:)))))))))))))))))))))))))))))))))))[/tsitaat]

Sul klaviatuur kleepub või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Beebi ja mitmikud mida arst ütles mu hea isuga poja kohta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.