Esileht Koolilaps mida arvate?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: mida arvate?

Postitas:

Laps 8a, taskuraha me talle ei anna kätte vaid paneme kõrvale. Kodus tal olemas kõik, millestki puudus(kommid jne)ei ole, saab mõõdukalt. Minu mees aga ei ole eriti seda meelt, et ta viiks taarat ja et ta saaks selle raha eest endale ise midagi osta. Mina aga mõtlen, et miks mitte, isegi lapsena sai koguaeg kodust taara viidud ja ostetud endale nänni. Kas teie arvates on see imelik, et 8a viib taarat, teenides ise nii omale natukenegi raha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 15:04; 10.03 15:14; 10.03 15:53; 10.03 15:57; 10.03 17:12; 10.03 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole ju taskuraha, mida te kätte ei anna? Kõrvale pange, palju soovite, taskuraha on lapse oma raha, mille kulutamisest ta teile ei pea aru andma.
Taara viimine ja selle eest saadud raha endale jätmine on sobiv küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 15:08; 10.03 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

8a ei tee rahaga midagi,kui saab vanemaks, hakkab saama sealt teatud summa kuid pangaarvele läheb tal raha iseseisvaks eluks. Ta ei peagi aru andma ja seda keegi teada ei tahagi mis nänni ta selle eest ostab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 15:04; 10.03 15:14; 10.03 15:53; 10.03 15:57; 10.03 17:12; 10.03 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]8a ei tee rahaga midagi,kui saab vanemaks, hakkab saama sealt teatud summa kuid pangaarvele läheb tal raha iseseisvaks eluks. Ta ei peagi aru andma ja seda keegi teada ei tahagi mis nänni ta selle eest ostab.[/tsitaat]

Oot, aga kui vana siis teeb? Mina nt. läksin kuueselt kooli ja sellest ajast saati sain ka taskuraha. Mul selliseid sugulasi polnud, kes tähtpäevadeks viieka oleksid kinkinud nagu mõnedel sõbrannadel, seega mingit kõrvalepanekut ei toimunud. See iseseisva elu värk võib muidugi tore olla, aga samas ei tea, mis meil siin veel 10-12 a. jooksul jõuab toimuda. Lapse taskuraha arvelt mina küll iseseisva elu jaoks kõrvale ei paneks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 15:48; 10.03 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei öelnud,et ma panen lapse taskuraha iseseisvaks eluks kõrvale vaid panen taskuraha kõrvale ja kui saab 10a siis hakkan sealt andma. Iseseisvaks eluks on tal eraldi raha mille saab kätte kui 18 on. Kas nüüd said aru?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 15:04; 10.03 15:14; 10.03 15:53; 10.03 15:57; 10.03 17:12; 10.03 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hakkasin taskuraha saama, kui koolis hakkasin käima. Ostsin selle eest kommi ja jäätist ja vildikaid ja kingitusi sünnipäevaks perele ja sõpradele, vahel mõne ajakirja või raamatu. No ei teinud midagi mõistlikku, eks ju, aga see õpetas mind rahaga ümber käima, iseseisvust, raha koguma ja noh, mu meelest täitsa vajalik kogemus. Kui vanemad ütleks, et paneme su taskuraha kõrvale, siis ma küll ei tunneks, et see on kuidagi minu raha. Pealegi, 8aastase jaoks tundub iseseisev elu ju veel sajandite kaugusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin ka andma kui ta esimesse klassi läks kuid mu laps on sellise iseloomuga-jagajale jäävad näpud, lõpetasin kuna ma leidsin, et koguaeg teistele lastele nänni andmine pole ka õige! Jh, kade ei tohi olla aga sel ajal olin ma üksikema ja teenisin sandikopikaid. Ostsin koju komme,et ka tema saaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 15:04; 10.03 15:14; 10.03 15:53; 10.03 15:57; 10.03 17:12; 10.03 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siis koolilastel polegi taskuaraha? Mina mõtlesin, et juba esmeses klassis antakse, et laps saaks endale midagi osta pluss veel rahaga ümberkäimise õpetus sinna juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd ma sain aru. Sa paned kõrvale raha, mida hakkad andma lapsele taskurahaks, kui laps saab 10a vanaks? Huvi pärast, kui palju ta siis iga kuu saama hakkab? Kas laps teab sellest teie kogumisest? See nagu postiljon Pet¨kin, tõin kirja, aga kätte ei anna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 15:08; 10.03 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kas teie arvates on see imelik, et 8a viib taarat, teenides ise nii omale natukenegi raha?[/tsitaat]miks see peaks imelik olema??? iseasi, kas laps on nõus minema. minu 9a ei ole näiteks üldse nõus ise poes käima, ei julge, kardab nügivaid joodikuid järjekorras ja kurje kiirustavaid kassapidajaid … seega pole tal oma taskurahaga midagi teha – lõpetasingi selle andmise ajutiselt. ütlesin, et siis kui tahad jälle poes käima hakata, hakkan jälle taskuraha andma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tahab käia heameelega aga me ei ela ka Eestis. Kuna meil eriti purke ega pudeleid ei kogune siis saab teha ta seda suht harva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 15:04; 10.03 15:14; 10.03 15:53; 10.03 15:57; 10.03 17:12; 10.03 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on 10-aastaselt pisut hilja rahaga ümberkäimist hakata õpetama.
Ja kas see laps ise tahab taarat viia või on see sinu idee? Kui tahab ise, siis on ta ilmselt küps ka taskuraha saamiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 17:51; 10.03 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel võiks olla oma raha, et ta õpiks sellega majandama.
Taara viimine võib isale äkki alandav tunduda?Mina ei tahaks, et minu lapsed üksi taarapunkti läheks, sest seal tilpneb seltskond ei ole meeldiv , haisust rääkimata.

Töökaaslane ka oma lastele taskuraha ei anna, peavad ise teenima. Tulemuseks siis ostsi keskkooli poiss emale esimese kingituse ja pakkis vihikust rebitud paberisse. Ja emal ei olnud häbi seda rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taarat ei ole meie sundinud viima, seda on ta küll ise tahtnud. Selleks,et midagi saada, peab ka natuke vaeva nägema!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 15:04; 10.03 15:14; 10.03 15:53; 10.03 15:57; 10.03 17:12; 10.03 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on väga-väga rikkad tuttavad, kelle poeg teenis ka lisaraha taara viimisega. mitte mingit võltshäbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui tegu on põhiliselt õlle-, siidri- ja longerotaaraga, siis on see sobimatu küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 17:51; 10.03 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tahtsin just lisada, et nüüdsel ajal pole ju praktiliselt mitte alkohoolset taarat.
meil nt. ei osteta värvilisi gaasijooke mitte kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme ka üsna jõukad, aga minu lapsed viivad taarat heameelega: nii 7-aastane kui 11-aastane. See on raha, mille nad saavad meie poolt antavale taskurahale lisaks. Taara viimine on nagu osa töökasvatusest, kus lapsed näevad, et selleks, et raha saada, peab ka midagi tegema. Igapäevaselt nad meilt taskuraha ei tahagi, ainult siis, kui nad väidavad, et neil seda vaja läheb, samuti saavad alati raha kaasa ekskursioonidele minnes. Vahel küsivad ka kooli minnes, kui on teada, et päev kujuneb pikemaks ja siis tuleb koolipuhvetist vahepeal nälja kustutamiseks mõni pirukas osta.
Mõnikord, kui ma lapsed poodi saadan puudu olevaid toiduaineid ostma, siis võivad ka ülejääva raha endale jätta, nagu tasuna poes käimise eest. Lastel on muidugi ka kontod, kuhu raha läheb igakuiselt otsekorraldusega. Kallimate, aga meie arvates ebavajalike, laste poolt nuiatavate ostude, nagu nt mõni uuem elektroonikavidin või mänguasi, ostmiseks on reegel, et see summa arvatakse maha laste kontolt – nii mõnigi mõttetu ost on jäänud seetõttu tegemata, kuna lapsed ei ole nõus oma kontolt raha kulutama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 19:47; 10.03 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui tegu on põhiliselt õlle-, siidri- ja longerotaaraga, siis on see sobimatu küll.[/tsitaat]
Miks sobimatu? Ega ta ise neid pole tühjaks joonud. Ja tänapäeval võtab taarat vastu taaraautomaat – seda asjandust küll ei huvita, kes täpselt sinna purke sisse topib. Meil käivad ka lapsed ammuilma taarat viimas kui lisaraha tahavad. Poiss on praegu 12, aga oma 3 a. on ta seda teinud küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 15:48; 10.03 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui tegu on põhiliselt õlle-, siidri- ja longerotaaraga, siis on see sobimatu küll.[/tsitaat]

Miks sobimatu – lapsed laovad õllepurgid koos mineraalvee-, kaljapudelite ja mahlakontsentraatide pudelitega koos automaati – mina ei näe seal küll midagi sobimatut. Kui ma juba laste nina all õlut joon, siis miks peaksin ma tühjade pudelite pärast piinlikkust tundma. Meie peres on täiskarskalsed ainult lapsed, nad teavad, et lastele on igasugune alkohol keelatud ja mingit kiusatust neil ei teki. Tühja alkoholipudeli varjamine oleks silmakirjalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 19:47; 10.03 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 4a ja 6a vanadel noorematel lastelgi on oma rahakotid, kus natuke raha sees ja millega nad mõnikord käivad poes \”ostmas\”. 6a juba suudab arvutada, palju tal raha on ja mida ta selle eest osta saab.
Samuti meeldib neile taarat viia, kuid mitte raha saamiseks, vaid koristamise ja taaskasutamise motiividel. Õllepudeleid meil enamasti taara hulgas ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps mida arvate?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.