Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida arvate narkootikumidest?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Mida arvate narkootikumidest?

Postitas:
Kägu

Kas olete ise tarvitanud?Sõbrad tarvitavad? Joogi sisse pandud? Siiani tarvitate? Mida tarvitate? jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Mida arvate narkootikumidest?

Jah. Ei. Ei. Ei. –

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah. Vb(mõni kindlasti). Jah. Ei.-

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvan, et kõik, kes teadlikult narkootikume kasutavad, on täielikud idioodid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

olen proovinud, aga pikemalt ei julge

Please wait...
Postitas:
Varjatud

Pole kunagi proovinud ja relvaähvardusel ka ei prooviks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole, kui keegi just pakuks ja teaks, et usaldatavast allikast tulnud siis mingi rohulaadse olluse suitsetaks prooviks ära kyll vöibolla. synteesitud narkootilisi aineid ei usalda kasutamaks. mis sellest söögisoodast vöi tuhksuhkrust ikka ninna tömmata. synteesitud ainetes on toimeainete kontsentratsioon kontrollimata ja esmakordne ning asjaga mitte kursis inimene vöib kergelt yledoosi saada

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tarvitan küll ja seda teete te enamus siin.

Paljud ravimid sisaldavad narkootilisi ühendeid, tekitades sõltuvust ja klassifitseerudes seeläbi narkootiliste ainete alla – näiteks rahustid(XANAX), uinutid jne.

Alkohol on legaalne narkootikum, vaadake palju sureb alkoholi tarvitamise tagajärjel. Kas siis otseselt või kaudselt kellegi roolijoodiku rataste all.

Tubakas on samuti narkootikum, kahjustab tugevalt tervist ja tekitab sõltuvust.

Ka kofeiin on narkootiline aine oma mõjude poolest(süda peksleb kiiremini, sõltuvust tekitav – me nimetame seda viisakalt vajaduseks), aga legaalne süütu kohv pole kellegi meelest narkootikum ega kahjulik meile.

Arvan, et kõike võib tarvitada mõõdukalt mõistuse piires – sh kanepit, seeni jms. looduslikke aineid. Tuletan meelde, et narkootikumid on tarkadele inimestele!

Legaalsus ei võrdu ohutusega.. jätke see palun meelde 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
elke2010

ei ole proovinud ja ei kavatse seda ka mitte kunagi teha. kord seltskonnas sattusin küll kokku inimestega, kes rahatähe rulli keerasid ja mingit sodi sisse hingasid, pakuti mulle ka, aga ma lubasin käe ära murda sellel, kes seda jama mulle pakub. pärast muidugi olid nemad nagu duracelli jänesed, sama ajuvabad ka oma sahmimises ja ma vaatasin ja sain oma otsuses veelgi kindlamaks- seda sodi ma ei puutu. sama muidugi ka kõigi teiste narkootikumide suhtes.
kohvi joon, suitsetan (tavalisi) sigarette, aga alkohol või narko…täna ei

Please wait...
Postitas:
roinas

Päris naljakas on see, et suur enamus inimesi on loobunud oma peaga mõtlemast.
Tubakas on NARKOOTIKUM. Seejuures tunduvalt enam sõltuvusttekitav kui näiteks india kanep ja ka tervisele kahjulikum.
Juhuslikult on ta lihtsalt legaalne narkootikum, nagu kokaiin oli legaalne kuni 50.-ndate aastateni enamikus maailmas ja on paljudes kohtades tänaseni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tarvitan küll ja seda teete te enamus siin.

Paljud ravimid sisaldavad narkootilisi ühendeid, tekitades sõltuvust ja klassifitseerudes seeläbi narkootiliste ainete alla – näiteks rahustid(XANAX), uinutid jne.

Alkohol on legaalne narkootikum, vaadake palju sureb alkoholi tarvitamise tagajärjel. Kas siis otseselt või kaudselt kellegi roolijoodiku rataste all.

Tubakas on samuti narkootikum, kahjustab tugevalt tervist ja tekitab sõltuvust.

Ka kofeiin on narkootiline aine oma mõjude poolest(süda peksleb kiiremini, sõltuvust tekitav – me nimetame seda viisakalt vajaduseks), aga legaalne süütu kohv pole kellegi meelest narkootikum ega kahjulik meile.

Arvan, et kõike võib tarvitada mõõdukalt mõistuse piires – sh kanepit, seeni jms. looduslikke aineid. Tuletan meelde, et narkootikumid on tarkadele inimestele!

Legaalsus ei võrdu ohutusega.. jätke see palun meelde 🙂
[/tsitaat]

Paha lugeda seda mula. Esiteks see targutav kõnemaneer: \”Jätke see palun meelde\” ja \”Tuletan meelde…\”.
Alkohol ja tubakas ei ole klassifitseeritud kui narkootikumid, vaid nad on uimastid (tekitavad joobesarnase seisundi). Igapäevast kohvijoomist ei saa samuti seostada narkootikumide tarvitamisega, kuna selleks, et kofeiinist saada mingi laks kätte, on seda vaja tarvitada märksa tugevamas kontsentratsioonis ja annustes.
Teatud ravimid, jah, on KNS- i mõjutavad ja neid võib pidada narkootilisteks, näiteks sinu nimetatud Xanax.
Kindlasti ei nõustu ma aga väitega, et narkootikumid on tarkadele iniemstele. No dsiisas kraist, sellise väite peale annab ikka tulla!

Please wait...
Postitas:
roinas

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Paha lugeda seda mula. Esiteks see targutav kõnemaneer: \”Jätke see palun meelde\” ja \”Tuletan meelde…\”.
Alkohol ja tubakas ei ole klassifitseeritud kui narkootikumid, vaid nad on uimastid (tekitavad joobesarnase seisundi). Igapäevast kohvijoomist ei saa samuti seostada narkootikumide tarvitamisega, kuna selleks, et kofeiinist saada mingi laks kätte, on seda vaja tarvitada märksa tugevamas kontsentratsioonis ja annustes.
Teatud ravimid, jah, on KNS- i mõjutavad ja neid võib pidada narkootilisteks, näiteks sinu nimetatud Xanax.
Kindlasti ei nõustu ma aga väitega, et narkootikumid on tarkadele iniemstele. No dsiisas kraist, sellise väite peale annab ikka tulla![/tsitaat]uimasti ja narkootikum on sünonüümid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, jah, jah ja jah!!!
Loen perekooli, IGA PÄEV. Salaja, mees ei tea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Narkootikum ehk uimasti ehk mõnuaine on kesknärvisüsteemi mõjutav aine, mille peamine erisus teistest kesknärvisüsteemi toimivatest ainetest on see, et ta tekitab sõltuvust. Mõju omapärade järgi liigitatakse uimasteid depressantideks, stimulantideks ja hallutsinogeenideks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jah väikese tabla ja triibu ikka olen oma elu jooksul teinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]roinas kirjutas:[/small]
uimasti ja narkootikum on sünonüümid. [/tsitaat]

Eesti kelles on nad jah millegipärast sünonüümideks saanud. Tegelikult siiski see pole päris puhas tõde. Narkootikum võib olla ka erguti (ntx amfetamiin) või hallutsinogeen.
Siiski, tubakat ja alkoholi ei peeta narkootikumideks. Punkt.

Please wait...
Postitas:
roinas

[tsitaat] [small]roinas kirjutas:[/small]

Eesti kelles on nad jah millegipärast sünonüümideks saanud. Tegelikult siiski see pole päris puhas tõde. Narkootikum võib olla ka erguti (ntx amfetamiin) või hallutsinogeen.
Siiski, tubakat ja alkoholi ei peeta narkootikumideks. Punkt.[/tsitaat]Kas sa ise arvad nii või suudad oma sõnu ka teiste allikatega kuidagi tõestada?

Wiki arvab näiteks nii:

\”Alkohol on tugeva toimega sõltuvust tekitav narkootiline aine, mis on enamikes riikides legaalne.\”
http://et.wikipedia.org/wiki/Alkohol

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kas olete ise tarvitanud?Sõbrad tarvitavad? Joogi sisse pandud? Siiani tarvitate? Mida tarvitate? jne.[/tsitaat]
Jah, jah, ei, ei, praegu mitte midagi. Ka mitte alkoholi ja tubakat.

Ok, suhkrut ja kohvi ja teed tarbin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]roinas kirjutas:[/small]
Kas sa ise arvad nii või suudad oma sõnu ka teiste allikatega kuidagi tõestada?

Wiki arvab näiteks nii:

\”Alkohol on tugeva toimega sõltuvust tekitav narkootiline aine, mis on enamikes riikides legaalne.\”
http://et.wikipedia.org/wiki/Alkohol

[/tsitaat]

Kle Wikisse võib igaüks kirjutada mida iganes ta ka usub või arvab.
http://www.druglibrary.org/gh/what_is_a_narcotic.htm

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti ei nõustu ma aga väitega, et narkootikumid on tarkadele iniemstele. No dsiisas kraist, sellise väite peale annab ikka tulla![/tsitaat]

Väljavõte wikist : \”Narkootikum ehk uimasti ehk mõnuaine on kesknärvisüsteemi mõjutav aine, mille peamine erisus teistest kesknärvisüsteemi toimivatest ainetest on see, et ta tekitab sõltuvust. Mõju omapärade järgi liigitatakse uimasteid depressantideks, stimulantideks ja hallutsinogeenideks.\”
Seega on alkohol, tubakas ning kofeiin samuti narkootikumid. See, et nad legaalsed on ja narkootikumi asemel sõna uimastit kasutatakse, ei tee neid veel ohutuks.
Kohvi tarvitamisega minul isiklikult hakkab süda jubedalt puperdama, tekib iiveldustunne – seetõttu kohvi juua ei saa. Sellist reaktsiooni võib väga vabalt nimetada \”laksuks\”. Sama efekt energiajookidega muide. Minu organism ei talu neid mürke – stimulante, kofeiini.

Muidugi on kõiksugused legaalsed ja illegaalsed droogid vaid tarkadele inimestele, sest lollidest saavad sõltlased ja nemad ei suuda oma tarbimist piirata.

Mõelge oma peaga, uurige/lugege teeakohaseid teaduslikke materjale, saate targemaks. Soovitan eelkõige raamatuid, internetist leiab palju valeinformatsiooni. Ma loen, sest mind huvitab ja ma ei soovi olla see, kes teadvustab endale ainult seda, mida ette massi poolt ette söödetakse. Soovin lihtsalt, et inimesed oskaksid näha kaugemale, kui narko.ee propagandaleht või delfi \”kvaliteetartiklid\”.

Alustuseks:

Jaanus Harro \”Uimastite ajastu\” on emakeeles kättesaadav ja täiesti adekvaatne teaduslik teos, kus saab lugeda ka kohvi mõjude kohta lähemalt.

Inglise keelsed \”Tihkal\” ja \”Pihkal\” Shulgin-ite poolt on väga mahukas ja põhjalik materjal narkootikumide kohta.

NB! Ei poolda ühtegi sünteetilist narkootikumi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti ei nõustu ma aga väitega, et narkootikumid on tarkadele iniemstele. No dsiisas kraist, sellise väite peale annab ikka tulla![/tsitaat]

Noh, kas just tarkadele aga tugevatele kindlasti. Sest nõrk satub sõltuvusse, tugev mitte. Üledoosi saajad on lihtsalt lollid 🙂 See minu arvamus. Kellegile peale seda ei suru.
Vastuseks küsimusele, et olen proovinud ja kasutanud ja kui oleks võtta ära ei ütleks. 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väljavõte wikist : \”Narkootikum ehk uimasti ehk mõnuaine on kesknärvisüsteemi mõjutav aine, mille peamine erisus teistest kesknärvisüsteemi toimivatest ainetest on see, et ta tekitab sõltuvust. Mõju omapärade järgi liigitatakse uimasteid depressantideks, stimulantideks ja hallutsinogeenideks.\”
Seega on alkohol, tubakas ning kofeiin samuti narkootikumid. See, et nad legaalsed on ja narkootikumi asemel sõna uimastit kasutatakse, ei tee neid veel ohutuks.
Kohvi tarvitamisega minul isiklikult hakkab süda jubedalt puperdama, tekib iiveldustunne – seetõttu kohvi juua ei saa. Sellist reaktsiooni võib väga vabalt nimetada \”laksuks\”. Sama efekt energiajookidega muide. Minu organism ei talu neid mürke – stimulante, kofeiini.

Muidugi on kõiksugused legaalsed ja illegaalsed droogid vaid tarkadele inimestele, sest lollidest saavad sõltlased ja nemad ei suuda oma tarbimist piirata.

Mõelge oma peaga, uurige/lugege teeakohaseid teaduslikke materjale, saate targemaks. Soovitan eelkõige raamatuid, internetist leiab palju valeinformatsiooni. Ma loen, sest mind huvitab ja ma ei soovi olla see, kes teadvustab endale ainult seda, mida ette massi poolt ette söödetakse. Soovin lihtsalt, et inimesed oskaksid näha kaugemale, kui narko.ee propagandaleht või delfi \”kvaliteetartiklid\”.

Alustuseks:

Jaanus Harro \”Uimastite ajastu\” on emakeeles kättesaadav ja täiesti adekvaatne teaduslik teos, kus saab lugeda ka kohvi mõjude kohta lähemalt.

Inglise keelsed \”Tihkal\” ja \”Pihkal\” Shulgin-ite poolt on väga mahukas ja põhjalik materjal narkootikumide kohta.

NB! Ei poolda ühtegi sünteetilist narkootikumi.

[/tsitaat]

Ikka sa targutad! \”Mõelge oma peaga…\”
Esiteks, loe mu eelmist postitust Wiki teemal. Teiseks, inimesest ei saa mingi aine sõltlast, kuna ta on loll, nagu sa väidad. Vaid temast sõltlane, kuna teatud ained lihtsalt annavad väga kiiresti ja väga tugeva sõltuvuse. Heroiinist jääb inimene sõltlaseks põmst peale ühekordset kasutamist. Seega ma ei nõustu sinuga, et loll on see, kes sõltuvusse jääb (kuna see ei ole inimese tahtest olenev), vaid loll on see, kes sellist asja üldse proovima hakkab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, Wikit võib tõepoolest ise täiendada. Paljudel faktidel pole viidetki juures. Üldhariduslikult võib teda lugeda, aga 100% tõe pähe ei tasu võtta.

Kui me ülikoolis mingit kirjalikku tööd peame tegema ja kasutame allikaks mõnda Wiki artiklit, naeravad õppejõud meid välja ja pakuvad, et sama hästi oleks võinud ju miksikest kasutada..

Muidu teemasse – jah, olen korra kanepit proovinud. Kahetsen seda, sest muidu saaks öelda, et pole kunagi narkootikume kasutanud.
Põgus nooruse boyfriend on (endine?) narkomaan. Päris mitu sõpra on alustanud kanepist ning lõpetanud väga kangete ja halbade asjadega. Õde on olnud pool aastat \”kommidest\” sõltuvuses. Õnneks sai välja.

Viimati kuulsin ühel sünnipäeval kuidas praegune (noor) lasteaiakasvataja on kunagi diiler olnud, rääkis ka oma speedi-tegemise kogemustest. Üritasin oma suud kinni hoida, no tõesti üritasin. Aga sellist oma lapsele kasvatajaks ei taha.Selle peale öeldi mulle, et see inimene on tõesti väga hea & tore kasvataja. Sorry, see fakt muutus peale juttu minu jaoks ebaoluliseks.

Narkomaane kohe üldse ei salli.
Ei ole neist enam kahju ka. Haledad on.

Osad väidavad, et ega nad sõltuvuses ei ole, mõnikord peol teevad, et lõbusam oleks. No ma ütlen, et need inimesed, kes ei suuda oma elu ilma narkootikumideta rõõmsamaks teha, on..minu jaoks haledad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Noh, kas just tarkadele aga tugevatele kindlasti. Sest nõrk satub sõltuvusse, tugev mitte. Üledoosi saajad on lihtsalt lollid 🙂 See minu arvamus. Kellegile peale seda ei suru.
Vastuseks küsimusele, et olen proovinud ja kasutanud ja kui oleks võtta ära ei ütleks. :D[/tsitaat]

Aamen, narkar on kõnelenud. Eks oma narko- sabaalust tuleb ikka igasugu sloganitega kergitada, a la \”narko on tugevatele\” või \”narko on tarkadele\”. Tugev ja tark seda sodi ei hakka proovimagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka sa targutad! \”Mõelge oma peaga…\”
Esiteks, loe mu eelmist postitust Wiki teemal. Teiseks, inimesest ei saa mingi aine sõltlast, kuna ta on loll, nagu sa väidad. Vaid temast sõltlane, kuna teatud ained lihtsalt annavad väga kiiresti ja väga tugeva sõltuvuse. Heroiinist jääb inimene sõltlaseks põmst peale ühekordset kasutamist. Seega ma ei nõustu sinuga, et loll on see, kes sõltuvusse jääb (kuna see ei ole inimese tahtest olenev), vaid loll on see, kes sellist asja üldse proovima hakkab.[/tsitaat]

See pole mingi targutamine, kui ma soovitan inimestel mõelda! Tänapäeval pole oma peaga mõtlemine enam nii moes kahjuks.

Narkootikumid ongi tarkadele inimestele, sest ainult loll inimene proovib heroiini. Tark inimene isegi ei mõtleks selle peale. Saad nüüd aru, mida ma öelda tahan, et narkootikumid on tarkadele inimestele(loe: inimestele, kes on teemaga kursis), kes suudavad iseseisvalt olukorda analüüsida ja järeldusi teha vastavalt ainele. Soovid edasi demagoogitseda?

Wiki selgituse panin kiirkorras.
Lisaks, kui ei kõlvanud: http://www.bbc.co.uk/health/treatments/healthy_living/nutrition/healthy_alcohol.shtml
\”Alcohol is a drug that has the immediate effect of altering mood. Drinking it makes people feel relaxed, happy and even euphoric, but in fact alcohol is a depressant. It switches off the part of the brain that controls judgement, leading to loss of inhibitions. Drinking even small amounts of alcohol can affect physical coordination.\”
Veel linke, mis peaksid aitama mõistma alkoholi olemust:
http://www.niaaa.nih.gov/Publications/AlcoholResearch/Pages/default.aspx
http://www.medicalnewstoday.com/articles/157163.php

Loe need kolm raamatut läbi, mis ma soovitasin(lollimaks ei jää, ausõna). Siis suudad olukorda adekvaatselt hinnata. Hetkel tundub, et räägid teemast, millest süvitsi midagi ei tea.

Please wait...
Postitas:
nevermind

Aamen, narkar on kõnelenud. Eks oma narko- sabaalust tuleb ikka igasugu sloganitega kergitada, a la \”narko on tugevatele\” või \”narko on tarkadele\”. Tugev ja tark seda sodi ei hakka proovimagi.[/tsitaat]

Aamen, tugev ja tark on kõnelenud. 😀

Please wait...
Postitas:
Jarka

Tubakas ja alkohol liigituvad ka sinna narkootiliste ainete hulka, sest tekitavad sõltuvust. Olen neid proovinud, päris palju kordi.

Mul käis lapse koolis loengut pidamas naine, kes on Eestis sellel teemal oma ala proff ja tema liigitas küll alkoholi ja tubaka narkootiliste ainete hulka. Nad on lihtsalt legaalsed, see tekitabki segadust, eksole.

Please wait...
Postitas:
Jarka

Tean paljusid, kes tarvitavad perioodiliselt mittelegaalseid narkootikume. Eks ta üks raha raiskamine on, ja tervise ka muidugi. Kõige ohutum on sellest kupatusest kanep, kui seda teha harva. Igatahes ohutum kui tubakas, aga selle vastu olen ikkagi, et see ei tohiks olla legaalne. Aitab meile alkoholist ja tubakast küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See pole mingi targutamine, kui ma soovitan inimestel mõelda! Tänapäeval pole oma peaga mõtlemine enam nii moes kahjuks.

Narkootikumid ongi tarkadele inimestele, sest ainult loll inimene proovib heroiini. Tark inimene isegi ei mõtleks selle peale. Saad nüüd aru, mida ma öelda tahan, et narkootikumid on tarkadele inimestele(loe: inimestele, kes on teemaga kursis), kes suudavad iseseisvalt olukorda analüüsida ja järeldusi teha vastavalt ainele. Soovid edasi demagoogitseda?

Wiki selgituse panin kiirkorras.
Lisaks, kui ei kõlvanud: http://www.bbc.co.uk/health/treatments/healthy_living/nutrition/healthy_alcohol.shtml
\”Alcohol is a drug that has the immediate effect of altering mood. Drinking it makes people feel relaxed, happy and even euphoric, but in fact alcohol is a depressant. It switches off the part of the brain that controls judgement, leading to loss of inhibitions. Drinking even small amounts of alcohol can affect physical coordination.\”
Veel linke, mis peaksid aitama mõistma alkoholi olemust:
http://www.niaaa.nih.gov/Publications/AlcoholResearch/Pages/default.aspx
http://www.medicalnewstoday.com/articles/157163.php

Loe need kolm raamatut läbi, mis ma soovitasin(lollimaks ei jää, ausõna). Siis suudad olukorda adekvaatselt hinnata. Hetkel tundub, et räägid teemast, millest süvitsi midagi ei tea. [/tsitaat]

Ja sina ajad lihtsalt täiesti rumalat juttu. Ma ei viitsi sinuga vaielda.

Please wait...
Postitas:
elke2010

Vastuseks küsimusele, et olen proovinud ja kasutanud ja kui oleks võtta ära ei ütleks. :D[/tsitaat]
sa käoke ei saa ise arugi, et oled juba sõltuvuses. kui oleks võtta, siis ära ei ütleks:D see kõlab juba umbes samamoodi, et kui alkohoolik läheb poodi ja teab, et seal on viina ja et hetkel raha natuke on ka…lähen võtan pudeli või kaks.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida arvate narkootikumidest?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.