Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida arvate narkootikumidest?

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Mida arvate narkootikumidest?

Postitas:
Kägu

RE: Mida arvate narkootikumidest?

Noh selle jutu järgi, mis siin üks Kägu 11:31 rääkis siis olen proovinud küll. Kohvi joon igapäevaselt 😛 Kunagi tõmbasin ka suitsu, tarvitasin alkoholi jne. Ühel peol proovisin ka kanepit (ei meeldinud, soki maitsega oli ja mingit mõju ei avaldanud). Kui uuesti pakutakse, siis arvan, et keeldun sellest. Olen olnud seltskonnas kus tarvitati korgijooki. Õnneks mulle joogi sisse ei sokutatud midagi. Üks sugulane on narkomaan sõna tõsises mõttes ja üks tuttav kasvatab oma tarbeks kanepit. Vot nii!

Please wait...
Postitas:
rlv

[tsitaat]Mul käis lapse koolis loengut pidamas naine, kes on Eestis sellel teemal oma ala proff ja tema liigitas küll alkoholi ja tubaka narkootiliste ainete hulka. Nad on lihtsalt legaalsed, see tekitabki segadust, eksole.[/tsitaat]Jah, ja paraku tähendab tavakeeles sõna \”narkootikum\” just illegaalset uimastit.

Sellises rahvafoorumis nagu Perekool on minu meelest mõistlik eeldada, et kõikvõimalikke sõnu mõeldakse kõige rahvapärasemas tähenduses. Kui tekib kahtlus, siis saab ju teema algatajalt alati üle küsida, mida ta täpsemalt silmas pidas.

Kui ei ole eraldi rõhutatud legaalseid uimasteid, siis enamus inimesi mõistab teemaalgatuses toodud sõna \”narkootikum\” all ikka kanepit, heroiini, amfetamiini jmt aineid. See on antud juhul filoloogiline ja sotsioloogiline, mitte terminoloogiline vaidlus.

Ma ise selles mõttes narkootikume tarbinud ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Arvan, et kõike võib tarvitada mõõdukalt mõistuse piires – sh kanepit, seeni jms. looduslikke aineid. [/tsitaat]

Kärbseseen on samuti looduslik, see ei tähenda, et ta ohutu oleks.

Please wait...
Postitas:
roinas

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kärbseseen on samuti looduslik, see ei tähenda, et ta ohutu oleks.[/tsitaat]Rasv ja suhkur on ka suures koguses tervisele üli kahjulik ja sellega liialdades on surnud ja sureb igal aastal sadu kordi rohkem inimesi.
Loll pea on persele nuhtluseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kärbseseen on samuti looduslik, see ei tähenda, et ta ohutu oleks.[/tsitaat]

Kärbseseeni süüakse ka muide, psühhedeelsete rännakute eesmärgil.. kärbseseeni on erinevaid – kõike ei sööda. Eriti harrastavad kärbseseente söömist ¨hamaanid. Minu isikliku arvamuse kohaselt on tegu suhteliselt mõttetu psühhedeelikumiga, sest iiveldust on sageli rohkem, kui psühhedeelsust ennast.

Looduslikult kasutatavad ained on enamuses siiski ohutumad, kui sünteetilised droogid, näiteks kanep. Ohtlikud looduslikud taimed on näiteks Ingli Trompet. Hispaania kärbes on tuntuim ja võimsaim seksiisu tõstja, kuid üledoseerides surmavalt mürgine. Väga võimsad looduslikud psühhedeelikumid on veel näiteks Peyote kaktus ja minu arvates üks väga \”raske\” tee on Ayahuasca, mida soovitan proovida ainult kogemustega või väga teadlikel inimestel.
Looduslike ainetega on selline lugu, et mürk ajab iiveldama.. muskaatpähklite pugijad peaksid seda teadma, sest tegu on kättesaadavaima psühhedeelikumiga, kuid nad sageli ei tea, et tegu on samal ajal üsnagi mürgise pähkliga(suures koguses).

Seenele minnes pead teadma, mis on söögiseen ja mis mitte. Sama kehtib ka erinevate looduslike ainetega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Mutsamamma

[tsitaat]Tarvitan küll ja seda teete te enamus siin.

Paljud ravimid sisaldavad narkootilisi ühendeid, tekitades sõltuvust ja klassifitseerudes seeläbi narkootiliste ainete alla – näiteks rahustid(XANAX), uinutid jne.

Alkohol on legaalne narkootikum, vaadake palju sureb alkoholi tarvitamise tagajärjel. Kas siis otseselt või kaudselt kellegi roolijoodiku rataste all.

Tubakas on samuti narkootikum, kahjustab tugevalt tervist ja tekitab sõltuvust.

Ka kofeiin on narkootiline aine oma mõjude poolest(süda peksleb kiiremini, sõltuvust tekitav – me nimetame seda viisakalt vajaduseks), aga legaalne süütu kohv pole kellegi meelest narkootikum ega kahjulik meile.

Arvan, et kõike võib tarvitada mõõdukalt mõistuse piires – sh kanepit, seeni jms. looduslikke aineid. Tuletan meelde, et narkootikumid on tarkadele inimestele!

Legaalsus ei võrdu ohutusega.. jätke see palun meelde 🙂
[/tsitaat]
olen absoluutselt nõus selle kommentaariga, narkootikum kui mõnuaine.
riigis, mille rahvastukust suurel osal on raske alkoholisõltuvus koos kõigi sellest tulenevate tagajärgedega, on silmakirjalik rääkida nt kanepi ja kärbseseene kahjulikkusest.

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

[tsitaat]

Muidu teemasse – jah, olen korra kanepit proovinud. Kahetsen seda, sest muidu saaks öelda, et pole kunagi narkootikume kasutanud.
Põgus nooruse boyfriend on (endine?) narkomaan. Päris mitu sõpra on alustanud kanepist ning lõpetanud väga kangete ja halbade asjadega. Õde on olnud pool aastat \”kommidest\” sõltuvuses. Õnneks sai välja.

Osad väidavad, et ega nad sõltuvuses ei ole, mõnikord peol teevad, et lõbusam oleks. No ma ütlen, et need inimesed, kes ei suuda oma elu ilma narkootikumideta rõõmsamaks teha, on..minu jaoks haledad.[/tsitaat]

Minu meelest on see piir legaalsete ja illegaalsete asjade vahel üsna suvaline ja lähtub pigem korporatsioonide huvidest, nii et sellel ma end segada ei lase ja kui pean valima, kas veedan reede õhtu inimestega, kes tõmbavad kanepit, või inimestega, kes joovad end kasti, eelistan esimesi, sest neil ei tule kunagi nii idiootseid mõtteid – ei mõtle nad, et võiks nüüd hakata autoga kuskile sõitma, ei mõtle, et tahaks nüüd sõbra naist panna jne. St ma lähtun tulemusest, alkoholisõpru eelistan ma jälle kommisõpradele, seda enam, et minu kogemus on näidanud, et neid fännavad inimesed on tihtipeale ka kainena minu jaoks ebameeldivamad (sellised närvilised rullnokad).

Ise üritan narkootikume võimalikult vähe tarbida. St üht liiki narkootikumi liiga tihti ei tarbi, näiteks kohvi joon ca 2 korda nädalas, alkoholi tarbin ca sama palju (st ei mäletagi, millal ma viimati päriselt purjus olin). Millal kanepit tegin, ka ei mäleta, eelmisel aastal igatahes ette ei tulnud. Proovitud on üht koma teist, ei kahetse ja ei leia, et ma selle pärast kehvem inimene oleksin, aga ei ole ükski neist mulle nii meeldiv tundunud, et seda elu igapäevaseks osaks teha. Aga ma ei näe reaalset vahes selles, kui mina võtan reedel pool pudelit veini ja selles, kui sõbranna reede õhtul kanepit suitsetab – kui välja arvata, et kui mina poole pudeli asemel terve pudeli ära joon, on järgmisel päeval paha olla.

Kui rääkida populaarsetest narkootikumidest, siis suitsetamine on ainus, mida ma jälestan ja mille põhjal ma inimestesse eelarvamusega suhtun. No selleks peab ikka päris loll olema, et vabatahtlikult rikkuda ära oma hingeõhk, suitsu järele haiseda ja mitte ainult enda, vaid ka oma lähedaste tervist ohustada, ilma et sellest isegi pilve saaks vms.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

olen kroonus vaid korra huvi pärast mingit puru bellamori toru sees tõmmanud, minule see ei mõjunud. sestpeale pole midagi proovinud ega proovi ka.

mulle tubakast täiesti piisab oma tervise rikkumiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Muidu teemasse – jah, olen korra kanepit proovinud. Kahetsen seda, sest muidu saaks öelda, et pole kunagi narkootikume kasutanud.
Põgus nooruse boyfriend on (endine?) narkomaan. Päris mitu sõpra on alustanud kanepist ning lõpetanud väga kangete ja halbade asjadega. Õde on olnud pool aastat \”kommidest\” sõltuvuses. Õnneks sai välja.[/tsitaat]

Muidu teemasse – Kas sa kujutad ette, et kõik alkohoolikud on alustanud rinnapiimast ? 😛

Mina muidu olen kindlasti narkomaan, tarbin nii kui võimalus avaneb . Senise elu jooksul pole aga neid võimalusi olnud, kui haiglas \”laksu\” all olekud välja arvata.

Please wait...
Postitas:
ristikhein

ei arva hästi, ei ole illegaalseid asju kunagi proovind ja ei kavatse oma teadliku elu jooksul seda ka teha.

Please wait...
Postitas:
Charls

väga naljakas teema.

kanep on taim. tubakas on taim. seen on taim.
kasvavad omaette, kedagi ei sega. igaühe oma
valik, kas tarvitavad, kuidas tarvitavad jne.

VORST on söök. LIMONAAD on jook. ained nende sees pole kunagi keemialaborist kaugemal käinud. aga hämmastaval kombel, kui meie verest leitakse säilitus- ning värvaineid, kõik on ok, aga kui leitakse aineid, mida maa naturaalselt kasvatab, oleme kurjategijad… go figure

Please wait...
Postitas:
Jarka

[small]Charls kirjutas:[/small]
[tsitaat]väga naljakas teema.

kanep on taim. tubakas on taim. seen on taim.
kasvavad omaette, kedagi ei sega. igaühe oma
valik, kas tarvitavad, kuidas tarvitavad jne.

VORST on söök. LIMONAAD on jook. ained nende sees pole kunagi keemialaborist kaugemal käinud. aga hämmastaval kombel, kui meie verest leitakse säilitus- ning värvaineid, kõik on ok, aga kui leitakse aineid, mida maa naturaalselt kasvatab, oleme kurjategijad… go figure[/tsitaat]

Tubakas on tõesti taim, aga kahjuks on suitsus ka palju tõrva ja muud mürkainet.

Please wait...
Postitas:
Charls

[tsitaat]Tubakas on tõesti taim, aga kahjuks on suitsus ka palju tõrva ja muud mürkainet.[/tsitaat]
kas ma väitsin, et seda seal pole?
kas ma väitsin, et kõik MUUD ained põlevad kõrvalsaadusteta?
ausalt nüüd, kas KEEGI siin mitmetuhandelise kasutajaskooriga foorumis suudab väidelda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah tarvitan, med. kanepit(piirkonniti legaalne), hoian sellega oma kroonilisi peavalusid kontrolli all, erinevad arsti rohud enam ei aita või tuleks neid liiga tihti suurtes kogustes manustada.
Ei ole igapäeva suitsetaja, teatud aja tagant teen ühe.

Tehtud on suurem lugemine sellel teemal ja olen asjaga kursis.

Jooki on puistatud küll(krt teab mida), õnneks olen tuvastanud vale maitse ja joogi ära kallanud. Muid asju pole soovi proovida. Alkoholi tarbin ka vahest(legaalne narkootikum).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen eelarvamustega inimene mis puudutab narkomaane. Nad on minu jaoks võrdsel pulgal vägistajate, varaste, tapjatega jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]

Minu meelest on see piir legaalsete ja illegaalsete asjade vahel üsna suvaline ja lähtub pigem korporatsioonide huvidest, nii et sellel ma end segada ei lase ja kui pean valima, kas veedan reede õhtu inimestega, kes tõmbavad kanepit, või inimestega, kes joovad end kasti, eelistan esimesi, sest neil ei tule kunagi nii idiootseid mõtteid – ei mõtle nad, et võiks nüüd hakata autoga kuskile sõitma, ei mõtle, et tahaks nüüd sõbra naist panna jne. St ma lähtun tulemusest, alkoholisõpru eelistan ma jälle kommisõpradele, seda enam, et minu kogemus on näidanud, et neid fännavad inimesed on tihtipeale ka kainena minu jaoks ebameeldivamad (sellised närvilised rullnokad).

[/tsitaat]

Ma selles suhtes nõustun sinuga, et mina pean ka narkootikume nö illegaalseteks mõnuaineteks. Ilmselt enamus inimesi mõtestavad narkootikumid enda jaoks samuti \”illegaalse ainena\” lahti. Kuigi jah, koolis olen neist rohkem kuulnud ning ametliku definatsiooni alla käivad sõltuvust tekitavad ained.

Samas sinu jutt selle kohta, et näiteks kanepiuimas inimene ei lähe sõbra naist keppima/autoga sõitma – sõbra naise kohta ei tea, pole kuulnud, aga üks kaasüliõpilane rääkis mulle küll kuidas tema on kanepilaksus juht olnud. Sõbrad jõid, tema tõmbas kanepit ning purjus sõbrad arvasid, et nüüd oleks vaja väike sõit teha ja kanepiuimas inimene on \”kõige kainem\”.

Mul sai üks tuttav niimodi surma. Tema küll ei sõitnud, aga kogu seltskond oli midagi tõmmanud. Jättis oma ajud kaseoksa külge. Ei olnud eriti tore. (Tean, et roolijoodikute käe läbi on rohkem inimesi surma saanud, aga praegu käib jutt narkootikumidest)

Mulle ei meeldi ka purjus inimesed. Alles reedel käisin parima sõbra sünnipäeval (tunnen tema seltskonnast veel paari inimest) ja nentisin, et minu sõprusringkond on ikka VÄGA TORE! Sest isegi kui nad joovad, ei ole nad kunagi päris purjus.
Ja purjus inimesi on ka kahte tüüpi – osad väsivad ruttu ära ja tahavad tuttu minna (näiteks mu mees), teised hakkavad lollusi tegema. See sünnipäevaseltskond koosnes mõlemast tüübist, aga esimesed läksid rahus tuttu, teised käisid magajaid iga poole tunni tagant äratamas ja mölisemas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nojah… võrdlete siin.. tahate kuidagi õigustada oma tarbimist…
Ükski mu sõber ei ole kohvist, sigarettidest ja alkoholist tilgutite alla sattunud (ühte isegi elustati). Loodan, et teil läheb paremini, sest olete nii TARGAD tarbijad…

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[tsitaat]Nojah… võrdlete siin.. tahate kuidagi õigustada oma tarbimist…
Ükski mu sõber ei ole kohvist, sigarettidest ja alkoholist tilgutite alla sattunud (ühte isegi elustati). Loodan, et teil läheb paremini, sest olete nii TARGAD tarbijad…[/tsitaat]

narkomaan ja tark?

luba naerda 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu kõigi ainetega, ei ole ka keelatud ainete korral iga tarvitaja sõltuvushaige e. narkomaan, nagu vahel paar seltskondlikku drinki tegev inimene pole alkohoolik.

Te ei teagi, mida paljud inimesed oma vabal ajal teevad – need, kes tilgutite alla EI sattu ja kuritegevust EI harrasta. Üsna kindel, et sõprade-sugulaste-kollegide seas on neid kõigil. Doktorantidest edukate ärimeesteni, muusikutest-kunstnikest koduperenaisteni. Sellised inimesed saavad oma eluga igatipidi hakkama, ja elusees ei arvaks, et aeg ajalt mõne joindi, triibu või posu hallutsinogeenseid seeni ära realiseerivad.

(Vahemärkusena – kohvist, sigarettidest ja, ütleme, rasvasest toidust, tilgutite alla sattunud? Südamehaigeid on opisaalid täis.)

Please wait...
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida arvate narkootikumidest?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.