Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida arvate, väikeettevõtjad, kes te maksavate ausalt makse?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Mida arvate, väikeettevõtjad, kes te maksavate ausalt makse?

Postitas:

http://www.ohtuleht.ee/514162

Seega siis teema nendele ettevõtjatele kes tõesti maksavad ausalt makse. Kas teie näete meie maksukoormuse juures võimalust palkasid tõsta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole isiklikult palgamaksja, küll aga olen kokku puudunud vägagi selle teemaga, kui palju peab tööandja välja käima, et mingit palka inimesele maksta. See summa on JUBE! vahet pole palga suurusest, maksud, mis vaja selle eest maksta – paneb ikka mõtlema mind, kui palgatöötajat, et kui mina saan 550 kätte (tööandja kulu selle puhul ~919¤) töö eest, mis on lihtne vm, kuidas on keegi nõus tööandjale selle eest maksma rohkem, no ikka MÕNUSALT rohkem, et tema saaks ka maksude raha sealt?

No kindlasti on ettevõtjatele-palgamaksjatele asi selgem ja ei ütle, et kergem, aga selles mõttes lihtsam, et läbi mõeldud ja selged, kust mingi raha tuleb.
Aga kuni endal kogemust ja infot pole, jään mina imestama ja aru saama, miks rohkem palka ei pruugi saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei näe, töötajad saavad miinimumi aga igakuiselt maksan preemiat sulas juurde, kahjuks ei ela muudmoodi ära ei töötajad ega firma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palka saaks tõsta ainult juhul kui maksukoormus alaneks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.03 21:00; 22.03 14:28; 22.03 18:30; 23.03 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei näe võimalust palka tõsta, hetkel küll mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

\” Spetsialistide palk ulatub Eestis tema sõnul 6000–8000 euroni kuus, juhid aga võivad saada koguni 20 000 eurot. Pluss veel kopsakas tulemustasu, ikka 4–6 kuu palk.\”

Kas keegi kujutab endale ette, et sellise taseme juures võidaks ka välismaal 2-3 korda rohkem palka saada, rääkimata lihttööde puhul tavalisest 4-5 korda suuremast palgast.

Eesti suurim probleem on selles, et \”spetsialistid\” + \”juhid\” on ilmselgelt ülemakstud ja spetsialistid ning eriti lihtsama töö tegijad on täiega alamakstud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei ole isiklikult palgamaksja, küll aga olen kokku puudunud vägagi selle teemaga, kui palju peab tööandja välja käima, et mingit palka inimesele maksta. See summa on JUBE! vahet pole palga suurusest, maksud, mis vaja selle eest maksta – paneb ikka mõtlema mind, kui palgatöötajat, et kui mina saan 550 kätte (tööandja kulu selle puhul ~919¤) töö eest, mis on lihtne vm, kuidas on keegi nõus tööandjale selle eest maksma rohkem, no ikka MÕNUSALT rohkem, et tema saaks ka maksude raha sealt?

No kindlasti on ettevõtjatele-palgamaksjatele asi selgem ja ei ütle, et kergem, aga selles mõttes lihtsam, et läbi mõeldud ja selged, kust mingi raha tuleb.
Aga kuni endal kogemust ja infot pole, jään mina imestama ja aru saama, miks rohkem palka ei pruugi saada.[/tsitaat]
mina ka imestan ja jäängi imestama
minu ja kolleegide palk on 500-800¤ kuus, olenevalt töö sisust (ok, firma pole küll väga väike, sadakond töötajat). tööandja kurdab, et rohkem ei saa maksta, sest palgafond rohkem ei luba maksta.
samas ilmub äripäeva vahel kasumi TOP, kus meie \”vaene\” firma on esisajas, teenides mitu miljonit eurot kasumit…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb töötajast, heale töötajale ei ole kahju juurde maksta, keskmisele töötajale ei ole vaja midagi juurde maksta. Kui keskmine töötaja on asendatav, siis kui tööturul tema tööga seotud palgatase ei tõuse, siis ei tõuse ka tema sisse tulek.
Heale tötajale saab igal aastal midagi juurde lisada, kas rahaliselt või mõni muu motivatsioonipakett.
Kasuliku töötajat tasub praktiliselt iga hinnaga hoida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 14:15; 22.03 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mina ka imestan ja jäängi imestama
minu ja kolleegide palk on 500-800¤ kuus, olenevalt töö sisust (ok, firma pole küll väga väike, sadakond töötajat). tööandja kurdab, et rohkem ei saa maksta, sest palgafond rohkem ei luba maksta.
samas ilmub äripäeva vahel kasumi TOP, kus meie \”vaene\” firma on esisajas, teenides mitu miljonit eurot kasumit…[/tsitaat]

Naiivne ja lühinägelik suhtumine kasumisse. Firmad teenivad kasumit, kuid enamus sellest kasumist jääbki raamatupidamise numbriteks. Kasum läheb uue kauba alla või muudeks investeeringuteks, enamus firmad ei võta omanikele dividende või kui võtavad, siis tagasihoidlikult võrreldes kasumiga. Raha otsene väljavõtmine on haruldane ja seda, et pangaarvel on raha üle, ei saa paljud firmad öelda. Firma peab maksma palju rohkem kui ainult töötajate palgad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 14:15; 22.03 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oleneb töötajast, heale töötajale ei ole kahju juurde maksta, keskmisele töötajale ei ole vaja midagi juurde maksta. Kui keskmine töötaja on asendatav, siis kui tööturul tema tööga seotud palgatase ei tõuse, siis ei tõuse ka tema sisse tulek.
Heale tötajale saab igal aastal midagi juurde lisada, kas rahaliselt või mõni muu motivatsioonipakett.
Kasuliku töötajat tasub praktiliselt iga hinnaga hoida.[/tsitaat]

Kasum sageli kujundatakse stiilis palju on 2×2… aga palju vaja on, nii palju ongi. Kui reaalset kasumit ongi, siis sellest arendatakse firmat, mitte ei topi osanikud seda endale taskusse. Taskute täitmiseks on palju odavamaid mooduseid kui dividendide maksmine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.03 21:00; 22.03 14:28; 22.03 18:30; 23.03 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestuslik kasum ei tähenda seda, et see raha on vabana firma pangakontol. Võib olla suur kasum, kuid raha on alles klientidelt kätte saamata (halvimal juhul jääbki saamata), või on jooksvalt materjalide, seadmete soetamiseks ära kulutatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.03 21:00; 22.03 14:28; 22.03 18:30; 23.03 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole võimalik palku tõsta, maksukoormus on tõesti ülemõistuse suur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kedagi, kes ausalt maksaks ja mu on väga palju ettevõtjatest sõpru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ise töötan koolis üõpetajana + tegutsen veidi FIEna.
Tänu oma ettevõtjakogemusele tean, et ka minu tööandja peab maksma päris palju makse (sotsiaalmaks, töötuskindlustus, lisaks tasuma esimeste päevade haiguslehtede eest+asendustasu 1,5 koefitsendiga asendajatele, koguma nn puhkusetasu makseteks raha, maksma tervisetõendite ja tervisekontrollide eest jne jne), aga paljud kolleegid ei saa sellest aru ja vinguvad. lisaks keeravad ka ajakirjanikud asja veel hullemaks: võtavad nt meie valdkonna palgafondi rahasummad kokku ja jagavad TÄISAMETKOHTADE arvuga ning saavad mingi ulmelise kuupalga… aga sinna on sisse arvestatud ju ka kõik maksud JA puhkuserahad Ja haigusrahad Jne. Pealegi on töötajaid ALATI rohkem kui ametikohti, nt valikainete tunde polegi tavaliselt rohkem kui 0,25 kohta kooli peale, aga sotsiaalmaksu tuleb ka osalise koormusega töötajate pealt maksta vähemalt miinimumpalga pealt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osalise koormusega töötajad tuleks võlaõigusliku lepinguga (käsundus-või töövõtuleping) vormistada, siis ei pea alampalgalt sotsi maksma. Aga see on kole jah, et ajakirjandus rumalat töölisklassi lollitades süüdimatult mässu õhutab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.03 21:00; 22.03 14:28; 22.03 18:30; 23.03 14:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida arvate, väikeettevõtjad, kes te maksavate ausalt makse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.