Esileht Pereelu ja suhted mida eelistaksite, kes vähem teeniks?

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: mida eelistaksite, kes vähem teeniks?

Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No siis on ju kõik hirmus hästi. Aga üldjuhul on pigem kõrgepalgalistel kohtadel võimalik oma tööaega vabamalt planeerida. Hoolduslehte saab võtta nii kõrgepalgaline kui madalapalgaline inimene. Nii need naised endale vee peale tõmbavadki, väites, et jube otstarbekas on oma karjääri 10 aastaks seisma jätta, et mees saaks ikka rohkem raha teenida. Tegelikkuses peaks just mees võtma kõik lapsega kohustused endale, et naine, kes niigi lhp-l viibinud, saaks oma karjääriga jälle otsa peale ja tööandja ei peaks viltu vaatama kogu noorte emade \”liigile\”, kuna nemad on alati haigete lastega jamamas. Sellesama sinu kirjeldatud suhtumise pärast tekivadki soolised palgalõhed ja eelarvamused. Ja arvestades lahutuste suurt määra ja üksikemade suurt protsenti, on tõeliselt rumal oma karjäär mehe karjäärile ohvriks tuua.[/tsitaat]

Mina pole veel näinud kõrgepalgalist töökohta, kus saaks komandeeringusse minemata jätta, rahvusvahelise töökoosoleku aega muuta, tähtaja lähenedes projekti pooleli jätta jms.
Lahutus probleemiks pole – kui see peakski toimuma, oleme loomulikult koostanud kõik vajalikud dokumendid, et ma kahju ei saaks. Samuti ei ole mul tegu tööga, mis erilist karjääri võimaldaks, küll aga on selline koht mehel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.12 09:25; 05.12 09:35; 05.12 11:32; 05.12 12:13; 05.12 16:32; 05.12 17:46; 05.12 19:38;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]

Mina pole veel näinud kõrgepalgalist töökohta, kus saaks komandeeringusse minemata jätta, rahvusvahelise töökoosoleku aega muuta, tähtaja lähenedes projekti pooleli jätta jms.
Lahutus probleemiks pole – kui see peakski toimuma, oleme loomulikult koostanud kõik vajalikud dokumendid, et ma kahju ei saaks. Samuti ei ole mul tegu tööga, mis erilist karjääri võimaldaks, küll aga on selline koht mehel.[/tsitaat]

siis oled näinud vähe selliseid töökohti. Enamasti saab planeerida ja delegeerida, samuti virtuaalselt koosolekul osaleda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 09:59; 05.12 10:04; 05.12 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

siis oled näinud vähe selliseid töökohti. Enamasti saab planeerida ja delegeerida, samuti virtuaalselt koosolekul osaleda.[/tsitaat]

Samal ajal last lasteaias tuues või temaga arsti juures olles? Ja nii kogu aeg? Aga milleks sellist võimlemist vaja on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.12 09:25; 05.12 09:35; 05.12 11:32; 05.12 12:13; 05.12 16:32; 05.12 17:46; 05.12 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunneksin ennast väga kehvasti, kui teeniksin nii vähe, et ei suudaks ainuisikuliselt peret (sh meest) ülal pidada. Mul on ikkagi ka vastutus meie kõigi heaolu eest. Mis siis kui mees jääb töövõimetuks ja mul on 3 last, suur majalaen(+muud tavalised maj. kohustused) ning 700 brutopalk. Mis lahendus siis on? Uue mehe otsimine või? Kolin lapsed ja näiteks voodihaige hooldust vajava mehe ühetoalisesse? Tahan ennast ikka kindlalt tunda ja tahan, et ka mees teaks, et vajadusel saab alati minu peale loota (nt kui peaks tugevas majanduskriisis oma äriga kõrbema või ajutiselt läheb halvemini jne jne). Mina olen tema kõrval teine täisväärtuslik täiskasvanud inimene ning koos vastutame võrdselt oma pere heaolu eest.

Ülalpeetav olla (niimoodi valiku poolest, kohe algusest peale, sest lihtsalt tahan) ei ole minu jaoks variant, juba vastutustunde pärast oma laste ees. Lisandub muidugi veel häid argumente, et kuidas naine saaks hakkama oma lastega, kui mees läheb peast segi ja jätab julmalt maha jne. Halbu, kurbi ja ebaõiglaseid asju juhtub inimestega iga päev..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tunneksin ennast väga kehvasti, kui teeniksin nii vähe, et ei suudaks ainuisikuliselt peret (sh meest) ülal pidada. Mul on ikkagi ka vastutus meie kõigi heaolu eest. Mis siis kui mees jääb töövõimetuks ja mul on 3 last, suur majalaen(+muud tavalised maj. kohustused) ning 700 brutopalk. Mis lahendus siis on? Uue mehe otsimine või? Kolin lapsed ja näiteks voodihaige hooldust vajava mehe ühetoalisesse? Tahan ennast ikka kindlalt tunda ja tahan, et ka mees teaks, et vajadusel saab alati minu peale loota (nt kui peaks tugevas majanduskriisis oma äriga kõrbema või ajutiselt läheb halvemini jne jne).[/tsitaat]

Kindlustus muidugi. Lastele on vanemaid rohkem vaja kui luksust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.12 09:25; 05.12 09:35; 05.12 11:32; 05.12 12:13; 05.12 16:32; 05.12 17:46; 05.12 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]

Mina pole veel näinud kõrgepalgalist töökohta, kus saaks komandeeringusse minemata jätta, rahvusvahelise töökoosoleku aega muuta, tähtaja lähenedes projekti pooleli jätta jms.
Lahutus probleemiks pole – kui see peakski toimuma, oleme loomulikult koostanud kõik vajalikud dokumendid, et ma kahju ei saaks. Samuti ei ole mul tegu tööga, mis erilist karjääri võimaldaks, küll aga on selline koht mehel.[/tsitaat]
Vaata, kui ei taha, siis leidub igasuguseid tobedaid ettekäändeid – nagu sa siin hetkel heietad. Komandeeringus ei käida ju kogu aeg. Ja mis siis saab, kui inimene ise haigeks jääb või jalad murrab vms – lihtsalt ei saa haiguslehele jääda? Projekti ei pea ka sellepärast pooleli jätma, et lapsega korra arsti juurde minna või lastevanemate koosolekule. Loomulikult tähendab JAGAMINE seda, et lastega tegeleb hetkel see, kes ei ole komandeeringus parasjagu. Aga kui vähegi võimalik, võiks selliste asjadega tegeleda pigem mees, kes ilmselt kogu naise lhp ajal niikuinii lastega tegelemisest tööajast prii on olnud. Kui nüüd sinust rääkida, siis see, et sa mingil karjäärivõimalusteta firmas töötad, on siiski sinu valik – mine siis mujale tööle. Aga kui ma jagamisest rääkisin, siis ikka üldisemas plaanis, mitte ainult sinust (kes sa iganes poleks) lähtuvalt.
Lahutuse puhul päästavad sind dokumendid? Ehk siis on ühisvara nii kopsakas, et suudad selle müügi arvel hiljem probleemitult lapsed üles kasvatada ka siis, kui pead leppima oma kesise palga ja elatisega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vaata, kui ei taha, siis leidub igasuguseid tobedaid ettekäändeid – nagu sa siin hetkel heietad. Komandeeringus ei käida ju kogu aeg. Ja mis siis saab, kui inimene ise haigeks jääb või jalad murrab vms – lihtsalt ei saa haiguslehele jääda? Projekti ei pea ka sellepärast pooleli jätma, et lapsega korra arsti juurde minna või lastevanemate koosolekule. Loomulikult tähendab JAGAMINE seda, et lastega tegeleb hetkel see, kes ei ole komandeeringus parasjagu. Aga kui vähegi võimalik, võiks selliste asjadega tegeleda pigem mees, kes ilmselt kogu naise lhp ajal niikuinii lastega tegelemisest tööajast prii on olnud. Kui nüüd sinust rääkida, siis see, et sa mingil karjäärivõimalusteta firmas töötad, on siiski sinu valik – mine siis mujale tööle. Aga kui ma jagamisest rääkisin, siis ikka üldisemas plaanis, mitte ainult sinust (kes sa iganes poleks) lähtuvalt.
Lahutuse puhul päästavad sind dokumendid? Ehk siis on ühisvara nii kopsakas, et suudad selle müügi arvel hiljem probleemitult lapsed üles kasvatada ka siis, kui pead leppima oma kesise palga ja elatisega?[/tsitaat]

Teise firmasse? Ma olen õpetaja. Väga hea kusjuures ja oma tööd armastav.
Meil on loomulikult kõikvõimalikud kindlustused, k.a vastastikune testament, ka ühisvara on piisavalt. Ja mu abikaasa käib tõepoolest enam-vähem iga nädal komandeeringus. Täiskasvanu vajab loomulikult harvem haiguslehte kui kolm koolieelikut kokku.
Minu paindlik (tunniplaan, koormus), kodulähedane, komandeeringuid mittenõudev, suvel lastega kodus olla võimaldav töö annab mehele võimaluse oma ajamahukat, ületunde nõudvat, liikuvat tööd pidada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.12 09:25; 05.12 09:35; 05.12 11:32; 05.12 12:13; 05.12 16:32; 05.12 17:46; 05.12 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]

Teise firmasse? Ma olen õpetaja. Väga hea kusjuures ja oma tööd armastav.
Meil on loomulikult kõikvõimalikud kindlustused, k.a vastastikune testament, ka ühisvara on piisavalt. Ja mu abikaasa käib tõepoolest enam-vähem iga nädal komandeeringus. Täiskasvanu vajab loomulikult harvem haiguslehte kui kolm koolieelikut kokku.
Minu paindlik (tunniplaan, koormus), kodulähedane, komandeeringuid mittenõudev, suvel lastega kodus olla võimaldav töö annab mehele võimaluse oma ajamahukat, ületunde nõudvat, liikuvat tööd pidada.[/tsitaat]
Kulla inimene, iga nädalas komandeeringus viibiv mees on siiski pigem haruldus. Ma ei tea, miks sa oled pööranud minu üldise soovituse perel töid ja lastekasvatamist jagada mingiks isiklikuks ürituseks sinu pereelu korraldada. Hea, kui sul on kõik korras – aga vaata natuke ringi, üldiselt siiski probleem just selles, et naised ise võtavad (ja mehed muidugi on asjaga väga nõus) ilma mingi mõistliku põhjuseta kõik kodused toimingud ja lapsed enda kanda, kahjustades sellega oma karjääri ja pärast uluvad, kui liigset vabadust nautiv mees tema ja laste juurest lihtsalt minema kõnnib, jättes naise üksi oma viletsa palgaga kogu seda koormat kandma. Mehel lihtsalt ei ole oma lastega mingit sidet tekkinudki, tema ainus kohus on olnud raha teenida. Ja seda saab ju üksi või teise naisega ka täpselt samamoodi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )


Esileht Pereelu ja suhted mida eelistaksite, kes vähem teeniks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.