Esileht Koroonaviirus COVID-19 Mida eelistate: panna kohe ühiskond lukku ära / vaikne piirangute karmistamine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 75 )

Teema: Mida eelistate: panna kohe ühiskond lukku ära / vaikne piirangute karmistamine

Postitas:
Kägu

Häid lahendusi ei ole.

Ma põdesin eelmisel kevadel, sel kevadel vaktsineerisin. Ja nüüd põen jälle. Ilmselt mul ei teki piisavalt immuunsust (või on see madal ja lühiajaline) ja mina jäängi seda nõiaringi kordama. Tõenäoliselt on minusuguseid veelgi. Sellist lockdowni tulekski siis igal aastal teha (paistab, et koroonaviirus on hooajaline: oktoobrist aprillini).

Ja see totakas viirus muteerub ju kogu aeg. Minu teada kõik need toredad koroonavaktsiinid tehti deltaviirusega arvestamata ja protsendid on sellega nakatumisel teised ja/või kaob vaktsiini mõju ennetähtaegselt. Muidugi on veel vaktsiinid ka väheke erinevad, aga paraku ei avaldata, millega ja millal olid vaktsineeritud need haiglasse sattunud ja isegi surnud vaktsineerimiskuuri lõpetanud koroonapõdejad. See tekitab inimestes umbusku kõigi vaktsiinide vastu. Muidugi oleks lahenduseks hea ravim, mis vähemalt nii palju leevendaks, et viirus ei viiks tõsiste tagajärgede ja tüsistusteni, ja paremad vaktsiinid, aga see kõik võtab nii masendavalt palju aega.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Häid lahendusi ei ole.

Ma põdesin eelmisel kevadel, sel kevadel vaktsineerisin. Ja nüüd põen jälle. Ilmselt mul ei teki piisavalt immuunsust (või on see madal ja lühiajaline) ja mina jäängi seda nõiaringi kordama. Tõenäoliselt on minusuguseid veelgi. Sellist lockdowni tulekski siis igal aastal teha (paistab, et koroonaviirus on hooajaline: oktoobrist aprillini).

Ja see totakas viirus muteerub ju kogu aeg. Minu teada kõik need toredad koroonavaktsiinid tehti deltaviirusega arvestamata ja protsendid on sellega nakatumisel teised ja/või kaob vaktsiini mõju ennetähtaegselt. Muidugi on veel vaktsiinid ka väheke erinevad, aga paraku ei avaldata, millega ja millal olid vaktsineeritud need haiglasse sattunud ja isegi surnud vaktsineerimiskuuri lõpetanud koroonapõdejad. See tekitab inimestes umbusku kõigi vaktsiinide vastu. Muidugi oleks lahenduseks hea ravim, mis vähemalt nii palju leevendaks, et viirus ei viiks tõsiste tagajärgede ja tüsistusteni, ja paremad vaktsiinid, aga see kõik võtab nii masendavalt palju aega.

Kui oleks tekkinud mingi süstemaatiline erinevus inimeste vahel, kes haiglasse vaktsineerituna satuvad, oleks sellest vaktsiini erisusest ammu teatatud.

Paraku on tegu tüüpilise loodusteadusliku viiruselevikuga, kus inimeste soovid, et asjad toimiksid mingite kindlate mustrite alusel, ei toimi, sest iga inimorganism on nii erinev ja variatsioon selles, kui suure immuunsuse keegi saab, on suur ja mitte määratud ühe ainsa faktori poolt. Paraku on neid organismiomaseid faktoreid, mis immuunvastuse tugevust määravad väga palju.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimesed saavad kiiret ravi kodus, siis nad suure tõenäosusega ei jõua haiglasse.

Kas ei jõua peakolussse, et see ussirohi ei ravi kovidit. Kui raviks, siis oleks selle ravimi hind ehk tõusnud kõrgele ja kõik arstid soovitaks seda, iga ravimifirma toodaks ja rikkad ja ilusad ei sureks kovidisse ära.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin just Norras, kus on täiesti normaalne elu, maske pole vaja, koroonapassi pole vaja, midagi pole vaja, kõik on lahti. Tahan ka sellist elu endale. Aga meie põmmpead ei saa aru, et oleks nad soovitusi järginud, olekski meilgi selline elu. Aga ei, nemad raiuvad ikka, et midagi ei aita, meie ei vaktsineeri. Aitab ju, Põhjamaade puhul on seda näha. Aga meie oleme mingi nõme ossiriik.

+10
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei poolda piiranguid ega ka lukku panemist. See enam ei aita, kuna inimesed ei karda enam nagu esimese laine ajal ja samal ajal on majandusele suur hoop. Kõigile, kaasaarvatud vaktsineeritutele ja läbi põdenutele tuleks jagada sarnaselt koolilastega tasuta kiirteste 2-3 nädala jooksul ning positiivse tulemuse saajad saaksid selle soovi korral kinnitada pcr testiga või jääda lihtsalt isolatsiooni. Korraks lööb see nakatumisnäitaja küll lakke, kuid sealt edasi peaks kolinaga alla tulema.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei poolda piiranguid ega ka lukku panemist. See enam ei aita, kuna inimesed ei karda enam nagu esimese laine ajal ja samal ajal on majandusele suur hoop. Kõigile, kaasaarvatud vaktsineeritutele ja läbi põdenutele tuleks jagada sarnaselt koolilastega tasuta kiirteste 2-3 nädala jooksul ning positiivse tulemuse saajad saaksid selle soovi korral kinnitada pcr testiga või jääda lihtsalt isolatsiooni. Korraks lööb see nakatumisnäitaja küll lakke, kuid sealt edasi peaks kolinaga alla tulema.

Ja 100 surnut päevas oleks ok selle aja jooksul? Jutt käib kuudest. Samal ajal kõik muu arstiabi seisaks.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja 100 surnut päevas oleks ok selle aja jooksul? Jutt käib kuudest. Samal ajal kõik muu arstiabi seisaks

Kuidas need 100 surnut päevas sul tulevad, kui näiteks järgmine nädal hakata jagama kõigile kiirteste ja kõik positiivsed jäävad isolatsiooni? Nakatumisnäitaja lööb numbrites üles, kuna paljud nakatunud leitaks tänu sellele üles, need positiivsed on muidu ka olemas, lihtsalt numbrites ei kajastu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teemaalgataja tahab koju lukutaha, nagu ta kirjutab, siis mingu koju ja pangu üks lukku. Miks see meid peaks huvitama?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelistan, et kohe kõik lukku läheks . Selline vindumine ainult pikendab agooniat.

See on ju meie valitsuse lemmikstiil – neljapäeviti mingite uute arusaamatute korraldustega välja tulla, mis esmaspäevast kehtima peaks, aga mis midagi sisuliselt ei anna. Ossinovski (vist) nimetas seda väga tabavalt uitjuhtimiseks.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem kaheks nädalaks lukku. Mina jätaks oma lapse koolist koju, see 3x nädalas testimine 7 aastasele on liig! Tunnen ka õpetajatele kaasa.. selline segadus. No milleks? Samal ajal ikka baarid/kohvikud lahti. Suur Lotte teater tuleb ka veel. No anna abi!? Ja siis loeme, et REKORD tase on koroonat üle Eesti. Ja milleks üldse see vaktsineerimine. Mitte midagi see ei aita ju!? Mina ennast absoluutselt turvaliselt ei tunne!

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimesed saavad kiiret ravi kodus, siis nad suure tõenäosusega ei jõua haiglasse.

Kas ei jõua peakolussse, et see ussirohi ei ravi kovidit. Kui raviks, siis oleks selle ravimi hind ehk tõusnud kõrgele ja kõik arstid soovitaks seda, iga ravimifirma toodaks ja rikkad ja ilusad ei sureks kovidisse ära.

Mis sa kraaksud siin. Kas sa tõesti arvad, et suudad minu mõtteid lugeda?Mina ei ole öelnud, ega mõelnud et see peaks olema ivermektiin ning endale pole ma seda muretsenud, ega kavatse. Millega ravida, seda otsustavad arstid.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kiirtestimisest saaks jutt olla, kui meil on hulk sellist rahvast juba, kes käib poetöötajaid kiusamas ja pistab siis video netti ja on ise jube uhke ja õnnelik selle üle.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul vahet pole, kas läheb lukku vaikselt või suure pauguga. Väljas ma kusagil niikuinii ei käi ega kellegagi kokku ei saa. Töötan kodukontoris. Elangi juba täielikus isolatsioonis kuigi olen täielikult vaktsineeritud.

Riigi seisukohalt on see muidugi trikiga küsimus. Mõlematel lähenemistel omad plussid ja miinused. Suure pauguga sulgemine on majanduslikult äridele väga raske ja neile, kes töö kaotada võivad. Samas see kummi venitamine ei tundu väga toimivat, sest inimesed ikka leiavad viisi kuidas mitte olla vastutustundlik ja levitavad viirust mõnuga edasi. Mõnel juhul olukord ka paratamatu, nt koolilaste seas levitamisse ei saa suurt midagi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kiirtestimisest saaks jutt olla, kui meil on hulk sellist rahvast juba, kes käib poetöötajaid kiusamas ja pistab siis video netti ja on ise jube uhke ja õnnelik selle üle.

Eks selliseid ka kindlasti oleks, kes ei testiks, kuid suurem enamus läheks kindlasti kaasa ja juba sellest oleks väga suur abi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lühikeseks ajaks (max 2 nädalat) kõik, mis saab, kinni. Ja siis järk järgult avama hakata.

Restodest ainult kaasa ostmine, poodides inimeste arvu piirang (nagu varem oli), koolivaheaeg pikendatud või eranditul kaugõppel. Kõik, kes saavad, lasteaeda ei kasuta. Kõik, kes saavad, teevad tööd distantsilt või saavad riigi poolt kinni makstud 2 nädalat vabaks.

Suuri üritusi ei ole, max 50 inimest või mis meil viimati need piirangud olid.

Välismaalt tulejad kõik disktrimineerimata karantiini. Kahju, et reisijatele pole karantiinihotelle 🙂

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa kraaksud siin. Kas sa tõesti arvad, et suudad minu mõtteid lugeda?Mina ei ole öelnud, ega mõelnud et see peaks olema ivermektiin ning endale pole ma seda muretsenud, ega kavatse. Millega ravida, seda otsustavad arstid.

Pole ju efektiivset ravimit, mis sa ise siis kraaksud, et peaks olema kättesaadavad ravimid ja kodujuhised, et inimesed ei satuks haiglasse. Ei ole sellist ravimit, kodujuhised on olemas. Need ei päästa haiglasse sattumise eest mitte kuidagi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Välismaalt tulejad kõik disktrimineerimata karantiini. Kahju, et reisijatele pole karantiinihotelle ????

Praegu on igalt poolt mujalt tulemine ohutum kui siin kuskil spaas või poes käia. Kui sa just kuskilt Idablokist ei tule.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Välismaalt tulejad kõik disktrimineerimata karantiini. Kahju, et reisijatele pole karantiinihotelle ????

Praegu on igalt poolt mujalt tulemine ohutum kui siin kuskil spaas või poes käia. Kui sa just kuskilt Idablokist ei tule.

Poes ei ole ohtlik käia. Kui sa seal just mitu tundi ei veeda. Pood ei ole spaa.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS sul ei maksa unustada, et nendes teistes riikides ei tehta nii palju teste enam, kui meil – sellest jääb ka mulje, et seal jube väikesed nakatumiste arvud on.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Välismaalt tulejad kõik disktrimineerimata karantiini. Kahju, et reisijatele pole karantiinihotelle ????

Praegu on igalt poolt mujalt tulemine ohutum kui siin kuskil spaas või poes käia. Kui sa just kuskilt Idablokist ei tule.

Tore illusioon

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole ju efektiivset ravimit, mis sa ise siis kraaksud, et peaks olema kättesaadavad ravimid ja kodujuhised, et inimesed ei satuks haiglasse. Ei ole sellist ravimit, kodujuhised on olemas. Need ei päästa haiglasse sattumise eest mitte kuidagi.

Sellegipoolest soovitaks immuunsust turgutavaid toidulisandeid kodus hoida, tervislikku dieeti pidada, jalutuskäike ja head und. Kui see aasta tuleb raske gripiaasta, ära ennast täiesti püksata tuule kätte jäta.

Ei soovi kellelegi seda rasket haigestumist. Hetkel on veel mõni nädal jäänud oma süsteem tasakaalu saada 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellegipoolest soovitaks immuunsust turgutavaid toidulisandeid kodus hoida

Mind hämmastab, et inimesed, kes vaktsiini ei poolda, kuna teadmiseid kõrvalmõjude kohta on liiga vähe, on nõus immuunsüsteemi turgutavate toidulisandite tootjate rahakotte küll täitma, kuigi nende lisandite mõju tervisele on seniste uuringute põhjal otsustades üsna olematu võrreldes mõjuga, mida annab lihtsalt piisav liigutamine ja mitmekesine toit.

Muidugi tervislikult elada tasub alati ja seda mitte ainult koroona pärast.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind hämmastab, et inimesed, kes vaktsiini ei poolda, kuna teadmiseid kõrvalmõjude kohta on liiga vähe, on nõus immuunsüsteemi turgutavate toidulisandite tootjate rahakotte küll täitma, kuigi nende lisandite mõju tervisele on seniste uuringute põhjal otsustades üsna olematu võrreldes mõjuga, mida annab lihtsalt piisav liigutamine ja mitmekesine toit.

Hämmastav tõesti, ehk sp, et kõrvalmõjud ja raha väljakäimine millegi eest on kaks väga erinevat küsimust.

Mine tea, võib-olla oleks rohkem inimesi ka vaktsineerima ruttanud, kui selle eest sümboolse summa oleks pidanud maksma, ja enne süsti ka põhjaliku nimekirja sellest saad, mis kõrvalmõjud olla võivad (meditsiin peabki olema mõru, et selle efektiivsusesse rohkem usku oleks).

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

katsume avatust ehk hoida ainult seal, kus tõesti hädavajalik, nt mingilgi määral hariduses ja lastehoius, et lapsed ise ja kodust töötavad vanemad peast segi ei läheks. Aga praegu tõesti oleme totras olukorras, kus koolid hakkavad omavalitsuseti sulguma, ja samal ajal kõik pingutavad selle nimel, et restoranid ja spaad lahti püsiks. Vastupidi peaks olema

Terviseameti andmetel toimub suurim nakatumine pere ringis (40%) ja sealt teisel kohal koolides (20%). Meelelahutuses ja restoranides seevastu kollete osakaal ca 1-2%. Ei tasu see vastupidine sulgemine ära, efekt oleks sisuliselt null.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te, ühiskonna lukkupaneku pooldajad, olete nõus kõik need lukustatud kuud ilma palgata kodus olema?

Eks need pooldajad on need, kel eelmiste lukkupanekute ajal sissetulekuga midagi ei juhtunud, võimalik, et isegi suurenesid (nagu mul). Aga sellegipoolest olen piisavalt empaatiline seda meedet mitte pooldama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu ongi ju piirangud vaktsineerimata inimestele.

Kuni siiani pole mingeid erinevaid piiranguid olnud. See,et test enam ei kõlba on väga värske asi . Vähem kui nädal tagasi alles möllasid vaktsineerimisvadtased Vabaduse väljakul.

Need ei olnud vaktsineerimisvastased! See on peavoolumeedia sildistav propaganda, kust see info pärimwb. Käisin ise vaktsineerituna seal ja samuti mitmed mu vaktsineeritud tuttavad. Ning me ei ole vaktsineerimise vastu, vaid vaktsineerimisvabaduse ja inimeste võrsse kohtlemise poolt.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need ei olnud vaktsineerimisvastased! See on peavoolumeedia sildistav propaganda, kust see info pärimwb. Käisin ise vaktsineerituna seal ja samuti mitmed mu vaktsineeritud tuttavad. Ning me ei ole vaktsineerimise vastu, vaid vaktsineerimisvabaduse ja inimeste võrsse kohtlemise poolt.

Ma ei tea miks, aga see jutt läheb neile nagu haneselga vesi, ükskõik, mitu korda seda öelda. Kes on veendunud, et see kõik on vaktsiinivastasus, on vist juba oma lõpliku otsuse teinud :/

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui minu teha oleks, lubaksin vabalt liikuda ainult läbipõdenud inimestel. Nemad enam ei nakatu.

See on ju sama vale väide kui see, et vaktsineeritu ei nakatu. Esiteks on läbipõdenutel väga erineval hulgal antikehasid. Jah keskmine on kõrgem kui vaktsineeritutel aga variatsioon on suurem, seega on ka selliseid kes väga hästi nakkavad. Ning kellel hakkab nakatumisest esimese laine ajal juba aasta mööda saama, nendel paraku ka hakkab antikehade tase jõudsalt langema. Läbipõdemine ei ole ka eluaegset kaitset pakkuv võluvits.

See on siiski hetkel parima kaitsega variant, mida kinnitab igasugune statistika ja uuringud ule maailma. Ja antikehade tase pole üldse määrav, kaitse toimib T-raku tasandil.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin just Norras, kus on täiesti normaalne elu, maske pole vaja, koroonapassi pole vaja, midagi pole vaja, kõik on lahti. Tahan ka sellist elu endale. Aga meie põmmpead ei saa aru, et oleks nad soovitusi järginud, olekski meilgi selline elu. Aga ei, nemad raiuvad ikka, et midagi ei aita, meie ei vaktsineeri. Aitab ju, Põhjamaade puhul on seda näha. Aga meie oleme mingi nõme ossiriik.

need põhjamaad pole veel lihtsalt jõudnud UK, Iirimaa ja Singapuri staadiumisse. Elad kenas illusioonis.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kiirtestimisest saaks jutt olla, kui meil on hulk sellist rahvast juba, kes käib poetöötajaid kiusamas ja pistab siis video netti ja on ise jube uhke ja õnnelik selle üle.

Eks selliseid ka kindlasti oleks, kes ei testiks, kuid suurem enamus läheks kindlasti kaasa ja juba sellest oleks väga suur abi.

On ju olemas juba, UK-s alates novembrist kasutusel ja lepingud jupp aega tagasi sõlmitud.

Mis sa kraaksud siin. Kas sa tõesti arvad, et suudad minu mõtteid lugeda?Mina ei ole öelnud, ega mõelnud et see peaks olema ivermektiin ning endale pole ma seda muretsenud, ega kavatse. Millega ravida, seda otsustavad arstid.

Pole ju efektiivset ravimit, mis sa ise siis kraaksud, et peaks olema kättesaadavad ravimid ja kodujuhised, et inimesed ei satuks haiglasse. Ei ole sellist ravimit, kodujuhised on olemas. Need ei päästa haiglasse sattumise eest mitte kuidagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 75 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Mida eelistate: panna kohe ühiskond lukku ära / vaikne piirangute karmistamine