Esileht Väikelaps Mida ette võtta?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Mida ette võtta?

Postitas:

Laps ei soovi enam lasteaeda minna kuna teda kiusab seal üks laps, kes kiusas ka eelmisel aastal. Nüüd on probleem taas esile tõusnud kuigi ma kasvatajatele ekstra mainisin, mis soovid mul on. Nad lubasid jälgida ja kiusamist mitte lubada. Minu laps on loomult selline tagasihoidlik ja teine on rahmeldaja. Mu laps on suures stressis ja nutab, et see laps lööb teda. Olen juba juhatajaga rääkinud ning ka kasvatajatega ja teise lapse emaga. Kas tõesti peame meie lasteaeda vahetama, haridus nõuniku jutule minema kohavahetust paluma? Teise lapse ema pmst arvab, et see pole mingi mure ja mõneks ajaks oli laps rõõmus. Nüüd nädal aega ei taha üldse käia seal ja viriseb ja nutab pidevalt. Andke nõu kuidas asi lahendada.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.09 11:13; 18.09 11:30; 18.09 14:46; 19.09 10:07; 19.09 11:40; 19.09 12:18; 19.09 12:20; 19.09 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milles siis asi on, millised on õpetajate kommentaarid? Mis olukorras see nö löömine aset on leidnud? Kas ainult sinu ja selle lapse vaheline teema? Mis vanuses lastega tegemist?
Lasteaias saab ikka sellistest muredest jagu, kui õpetajad ja vanemad koos pingutuse teevad, ei pea vahetama hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 11:15; 18.09 15:00; 19.09 11:49; 19.09 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa kummaline.
Ma kujutaks ette, et kui kellelgil on lasteaias selline mure, siis ei ole kasvataja vastus mitte see, et ta lubab jälgida vaid hoopis tehakse lastega ühine kogunemine ja arutatakse selle üle, kuidas tuleks teiste lastega käituda, miks löömine ei ole hea ja kuidas muudmoodi oma pahameelt väljendada saab, nii, et teistele liiga ei tehta jne. Mul pole eesti lasteaedadega kogemusi, aga kas tõepoolest puudub teil minu meelest elementaarne kiusamisvastane
“õppetegevus”?!
Ma olen kindel, et see teine laps ei tee seda paha pärast vaid ta lihtsalt ei oska oma tundeid ja rahmeldamist muud moodi väljendad, ehk puudub ka piisav sõnavara ja tema jaoks on sellised vaiksed lapsed “imelikud” ja ta ei oska ehk suhelda sinu lapsega. Kasvatajate ülesanne oleks lastegrupis harmoonia tekitamine ja hoidmine, et kõik õpiksid üksteisega suhtlema ja üksteist austama.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps pole veel kaugeltki 3 ja see kiusaja on juba 3 täis. Kevadel juba ligi 4. Selle lapse ema on sellise suhtumisega, et noh mis seal ikka ja pöörab isegi naljaks seda, kuidas tema laps minu last kiusab. Löömine on juba kiusamine ikkagi ja see laps olevat löönud nii, et kasvatajad keda on rühmas 3 tk, midagi ei näinud. Mu laps ei oska enda eest veel seista, kuid kasvatajad ka ei lahenda seda muret. Ma ei saa ju lapsele turvameheks kaasa minna. Mida siis teha tuleks?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.09 11:13; 18.09 11:30; 18.09 14:46; 19.09 10:07; 19.09 11:40; 19.09 12:18; 19.09 12:20; 19.09 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ära räägi lihtsalt juhatajaga. Palu juhatajalt koosolekut – juhataja, õpetajad, teise lapse vanemad ja teie. Ümarlaud, kus arutatakse, kuidas olukorda lahendada, mida plaanitakse ettevõtta, mitte lihtsalt “jälgime”. Et ümarlaua ajaks oleks juhatajal juba endal midagi välja mõeldud, sh soovitused nii sinule kui teise lapse vanemale, kuidas kodus olukorda lapsega arutada, kuidas anda lapsele käitumissuuniseid.

Kui juhataja ei näita huvi, pöördu oma rühma hoolekogu liikme poole, et hoolekogus arutataks – lasteaial puudub strateegia kiusamisega tegelemiseks. Kindlasti ei lahenda hoolekogu konkreetset üksikjuhtumit, aga just niimoodi laialdaselt – kuidas muuta lasteaed kiusamisvabaks (ilma et keegi peaks lasteaeda vahetama), koolitused jmt õpetajatele.

Samuti julgustan sellistes teemades alati kasvatama oma last julgemaks ja enesekindlamaks – et kui keegi kiusab, lööb, võtab asja ära, narrib – siis julgusta oma last ütlema kõva häälega (aga mitte karjuma): “Ei löö mind!” “löömine on paha! “Narrimine on rumal” “kiusamine on ebaviisakas” “Sa oled ebaviisakas” vmt. Ja harjutage kodus seda kõva häälega ütlemist. Lisaks et ta võib avatud käe pikalt ette sirutada takistamiseks (kindlasti avatud, mitte rusikas) – seda osa kui laps õpib, tasuks ka õpetajatele mainida, et oled nii õpetanud, sest silmanrugast võib jääda löömise mulje, kui laps käe ette sirutab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palu õpetajatelt ühte päeva lapsega koos rühmas olemist. Teed ennast võimalikult nähtamatuks ja jälgidki ainiti neid kahte ja nende omavahelist dünaamikat. Miks ma seda soovitan on kuna kõnealused lapsed on siiski MÕLEMAD väga noored veel siis võib reaalsus kujuneda hoopis teiseks kui esialgu ehk tundus või siis ka loomulikult kinnitust leida.
Kas su laps on ainuke löömisohver või kipub see tormakam laps igaühega esmajoones kätega suhtlema?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei usu et emme rühmas passimine aitab, laps hakkab emme juurde kogu aeg tulema ja emmet mängudesse kaasama, see ei oleks loomulik olukord. Teine laps samuti ei läheneks.
Ma laseks pigem teise rühma paigutada n-ö vahetada. Ei ole ju ainult ühe rühmaga lasteaed või on ?
Samuti oleks ehk võimalik sinul endal sellele agressiivsele lapsele ükskord läheneda ja kenasti öelda talle, et sina oled oma lapse emme ja ei ole ilus kiusata, ei ole ilus lüüa ja sina ei luba. Usu mind, sellele lapsele jääb meelde, kellega seoses see ütlus oli.

Su laps võib olla keskmisest tagasihoidlikum jah ja teine on ära tajunud, et saab võimu nõrgema üle, et sinu lapsele mõjub tema agressiivsus.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhtleb kätega, lükkab, sõidab otsa mänguautodega, viskab asju teiste laste suunas, pidevalt istub paha lapse toolil. Sihikule võttis eelmisel aastal veel paar last, kuid neid enam ei kiusa. Kiusab minu oma, sest mu laps on “memmekas” ja võtab hinge ning elab seda kodus välja. Ma pole veel saanud lasteaias asju arutada. Laps keeldub aeda minemast ja räägib, et kardab minna tolle lapse pärast. Igal hommikul algab pihta suure jonniga kui peab minema. Varem käis rõõmuga ja oli rahulik.

Pole kuulnud ka kasvatajate seisukohta veel, kuid mu laps ei valetaks sellise asja kohta. Tal oli varem ka selle lapsega probleeme ja kõigi teistega ei ole st laps eristab kiusamist tavalisest mängu käigus tekkinud konfliktist.

Paistab, et kiusaja ema ei saa aru ei minust ega mu lapse murest. Olen teda eelmisel aastal juba ähvardanud avalduse kirjutamisega ja mõneks ajaks mõjus. Ega neid lasteaia kohti vist jalaga segada pole enam, et vahetada väga saab. Samas, kui muu ei aita, mis mul siis üle jääb?

Mu laps on hästi tagasihoidlik ja see teine on täielik vastand. Kõige enam paneb imestama selle teise lapse vanem. Kuidas tema ei suuda oma 3a selgeks teha üldiselt kuidas käituda tuleks, et teised rühmas ka olla saaksid. Tundub üksikema olevat, kuid sellegipoolest mingit selgitustööd võiks kodus teha. Tundub, et null kasvatust, sest lasteaed soovitas tal juba eelmisel aastal oma lapsele psühholoog otsida seoses allumatu käitumisega.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.09 11:13; 18.09 11:30; 18.09 14:46; 19.09 10:07; 19.09 11:40; 19.09 12:18; 19.09 12:20; 19.09 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhtleb kätega, lükkab, sõidab otsa mänguautodega, viskab asju teiste laste suunas, pidevalt istub paha lapse toolil. Sihikule võttis eelmisel aastal veel paar last, kuid neid enam ei kiusa. Kiusab minu oma, sest mu laps on “memmekas” ja võtab hinge ning elab seda kodus välja.

Noo kuule, 3-aastane ei oska kedagi veel “memmekaks” sildistada, see on sinu täiskasvanu vaade.
“viskab asju teiste suunas, istub paha lapse toolil” – nagu välja tuleb, pole asi sinu lapse tagasihoidlikkuses, ära sina ka sellele oma lapse omadusele keskendu ega seda nii palju rõhuta justkui lapse nõrkusena.
Kirjelduse järgi on see “kiusaja” üldiselt sellise veidi füüsilisema eneseväljendusega, ka teiste suhtes, mitte ainult sinu lapse. Mis juhtkond, hoolekogu, ümarlaud, kui praegu on vaevalt korraks õpetajaga ja teise vanemaga räägitud? Ära jookse aeda vahetama, istuge tõesti asjaosalistega maha, kui probleem tõsine. Kõigepealt räägi õpetajaga ja seda pikemalt, mitte paari lausega last viies-tuues, vaid eraldi aeg lepi kokku vestluseks.
Vastumeelsus lasteaia vastu on aeg-ajalt tavaline, ära omalt poolt erguta lapse pelgust. Ühe Käo soovitused olid väga head lapsele rääkida – kuidas vastata kiusajale (konkreetsed laused), millist žesti teha.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 11:15; 18.09 15:00; 19.09 11:49; 19.09 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütlen hakatuseks, et nii palju, kui mina tean (õpetajate tagasiside, laste jutud jne), ei ole minu 4-aastane laps mitte kunagi mitte ühtki teist last löönud, ehkki rahmeldis on ta küll. Samas teda ennast on lasteaias löödud korduvalt, eriti paar poissi on sellised, kes rusikatega asju klaarima kipuvad. Ja isegi mitte lihtsalt “asju klaarima”, vaid on ka olnud umbes selliseid juhtumeid, et minu tüdruk tahab WCsse minna, poiss seisab, jalad harkis, ees ja ei luba, ning kui minu tüdruk on öelnud: “Tule palun eest ära, ma tahan mööda minna,” on poiss talle rusikaga virutanud. Ehk siis üsna tühjalt kohalt ja kiusamise maiguga situatsioone on olnud. Õpetajad, kui näevad, reageerivad igati adekvaatselt, aga ega nad loomulikult iga kord ei näe kõike. Ja vahel on ka minu laps häiritud. Ehkki talle kokkuvõttes ikkagi meeldib lasteaias käia, siis kui küsida, mis lasteaia juures ei meeldi, tuleb enamasti esimese asjana vastuseks: see, et M ja J löövad.

Ometi leian, et Sa dramatiseerid olukorda üle. Kolmesed on kolmesed — hoolimata sellest, et Sa püüad laste vanusevahest suuremat muljet jätta, kui see reaalselt on. (Teine laps on kolm täis, kevadel (= rohkem kui poole aasta pärast!) juba peaaegu(!) neli — ehk siis teisisõnu, laps, kes on ilmselt suvel, alles nüüdsama kolmeseks saanud. Ja Sinu laps, kes pole “kaugeltki” veel kolmene, aga ilmselt siiski pigem lähema poole aasta jooksul kolmeseks saamas, eks? Ehk teisisõnu, sisuliselt ikkagi ühevanused lapsed, mitte mitu aastat vanem laps ei terroriseeri endast oluliselt tillemat …) Loomulikult tuleb nendega tegelda, seletada, õpetada, jälgida, olukordadesse sekkuda jne, aga no igas rühmas on selles vanuses mõni kätega rääkiv laps ja see ei ennusta, et temast hiljem mingi hirmuwäs vägivallatseja saab. Ning kiusamine esineb niisuguses vanuses ka ikkagi pigem mingite üksikeüisoodidena, mitte ei ole kalkuleeritud süstemaatiline pahatahtlik tegevus …

Ühesõnaga, minu arust on kohane rääkida lapse õpetajatega, et nad teaksid olukorda võimalust mööda jälgida ja sekkuda. Lapse vanematega rääkimine võiks pigem olla õpetajate asi, seda enam, et kui vanematele oma last kaitstes liiga emotsionaalselt peale tormata, on suur oht, et ka täiesti normaalne lapsevanem tõmbub kaitsepositsioonile ja hakkab oma last kaitsma, talle õigustusi otsima ja olukordade tähtsust pisendama. Selliseid asju on arukas ajada delikaatselt.

Aga juhataja jutule tormamine, mingite koosolekute nõudmine jne on minu arust küll ülereageerimine selles vanuses laste puhul. Samuti on ebatõenäoline, et lasteaia või rühma vahetus aitaks, kuna niisuguses vanuses laste puhul tõesti on igas lasteaias ja igas rühmas ikka mõni rusikate käiku laskja, suure tõenäosusega poleks seal uues rühmas midagi paremat.

Mina olen oma lapsele selgitanud, et löömine ja haigettegemine on alati vale ja halb ning seda ei õigusta miski. Samas olen rääkinud, et väikesed lapsed alles õpivad õiget ja head käitumist ning kahjuks kõik ei ole seda veel sama hästi selgeks saanud, see oskus tuleb üldjuhul aja jooksul. Ning enamik praegusi lööjaid mõne aasta pärast enam ei löö. Olen soovitanud, kui keegi haiget teeb, selgelt ja konkreetselt öelda: “Ei tohi lüüa! Sa tegid mulle haiget, nii ei tohi!” vmt. Ning pigem lihtsalt eemale tulla. Ja kui haigettegemine või kiusamine sellest hoolimata ei lõpe, pöörduda õpetaja või muu täiskasvanu poole abi otsima.

Minu arust see on enam-vähem toiminud. Ja minu lapse lasteaiarõõmu need paar lööjat ei ole küll oluliselt rikkunud. Aga muidugi ma saan aru, et kõigi lastega ei pruugi sama meetod toimida — minu laps on üsna julge ja enesekindel, mõni teine vahest ei julge enesekaitseks midagi öelda ega isegi õpetajale kurta.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 15:01; 19.09 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui keegi kiusab, lööb, võtab asja ära, narrib – siis julgusta oma last ütlema kõva häälega (aga mitte karjuma): “Ei löö mind!” “löömine on paha! “Narrimine on rumal” “kiusamine on ebaviisakas” “Sa oled ebaviisakas” vmt. Ja harjutage kodus seda kõva häälega ütlemist.

Mina oma lapsele õpetasin ka nii. Meil oli rühmas üks mitmekeelne laps(lausa kolmkeelne), kellel oli vägapiiratud sõnavara ja kõik käis läbi füüsilise väljenduse. Kasvatajad ja juhataja olid teadlikud kõigest aga no reaalselt ja inimlikult lihtsalt ei ole ju võimalik absoluutselt igat tüli ja intsidenti märgata koheselt.
Seegamina õpetasin ka oma lapsele, et kui midagi sellist juhtub, ei kardaks ta kasvatajate poole pöörduda.
Õnneks see poiss ise vahetas lasteaeda. Aga aegajalt on ikka vähemalt paar last sellised probleemsemad meie rühmas olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma praegu vastan sellele teemale küll ainult poolenisti süvenenult, aga tahtsin lihtsalt väikese vahemärkusena öelda, et see on küll ilus ideaal, et koolitatud õpetaja lasteaias suudab luua rühmas harmoonilised suhted ja hoida ära kiusamise, aga reaalselt see nii lihtne ei ole. Olen ise lasteaiaõpetaja ja ausalt ma sooviksin, et see mul õnnestuks, aga tihti on just nii, et kiusaja/lööja lapse vanemad kas eitavad probleemi (võivad lausa pahaseks saada, et nende lapse kohta “valetatakse” ja iga päev ainult negatiivset tagasisidet antakse) ja ei taha üldse lahenduse leidmiseks koostööd teha, või siis laiutavad nad isegi käsi ega tea, mida teha (ja muidugi teatavad, et kunagi varem pole sellist probleemi olnud). Ma ausalt ei ole oma silmaga näinud üheski rühmas, kuidas teisi lööv agressiivne laps on niimoodi ümber kasvatatud, et ta oskaks teistega normaalselt suhelda. Ma tahaksin loota, et see on siiski võimalik, aga aus ülestunnistus on, et mina seda isiklikult ei oska ja ei tea ka, et minu kolleegid oskaksid. Kindlasti mitte ilma vanemate suure panuseta. Ja kiusamisvaba lasteaia koolituse olen ma läbinud, aga ütlen ausalt, et sellest jäi väheks – siin oleks vaja praktilisi nippe, mida sealt ei saanud. Minu meelest selline ringis arutamine ja läbimängimine ei mõju eriti nendele lastele, kes on trotsi täis ja kellele emotsioonid keevad kergesti üle. Nad ei ava ennast sellistes vestlusringides või lihtsalt räägivad seda, mida nad teavad, et neilt oodatakse, aga nad ei mõtle tegelikult asja üle järele. Ja nii väikeste puhul ei aita need arutelud ammugi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei usu et emme rühmas passimine aitab, laps hakkab emme juurde kogu aeg tulema ja emmet mängudesse kaasama, see ei oleks loomulik olukord. Teine laps samuti ei läheneks.

Ma laseks pigem teise rühma paigutada n-ö vahetada. Ei ole ju ainult ühe rühmaga lasteaed või on ?

Samuti oleks ehk võimalik sinul endal sellele agressiivsele lapsele ükskord läheneda ja kenasti öelda talle, et sina oled oma lapse emme ja ei ole ilus kiusata, ei ole ilus lüüa ja sina ei luba. Usu mind, sellele lapsele jääb meelde, kellega seoses see ütlus oli.

Su laps võib olla keskmisest tagasihoidlikum jah ja teine on ära tajunud, et saab võimu nõrgema üle, et sinu lapsele mõjub tema agressiivsus.

Võõra lapsega suheldakse ikka läbi vanema või kasvataja. Muidu muutud ise kiusajaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on miskipärast kahtlane tunne, et teemaalgataja on seesama, kelle last mänguväljakul endine sõber kiusab ja sõbra ema irvitab…

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõnavara kasutuses on tõesti väga palju kokkulangevust. Mõtlesin ise sedasama

Mul on miskipärast kahtlane tunne, et teemaalgataja on seesama, kelle last mänguväljakul endine sõber kiusab ja sõbra ema irvitab…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 07:41; 19.09 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkisin kasvatajaga ning sain kinnitust, et minu laps ei valetanud. See laps on teda kiusanud ka sel aastal juba uue õppeaasta alguses, ehk siis hiljuti. Samas öeldi kasvataja poolt, et nad hoiavad neid lahus ega luba koos mängida. Nende arust nemad on probleemi lahendanud ja muretsema ei peaks. Igapäevaselt tegelevad nad sellega, et neid kahte mitte kokku lasta. Ilmselt see laps kasutab juhust kui kasvatajad ei pane tähele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.09 11:13; 18.09 11:30; 18.09 14:46; 19.09 10:07; 19.09 11:40; 19.09 12:18; 19.09 12:20; 19.09 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu lasteaed, kus kolmeaastased on nii kavalad ja õpetajad täiesti saamatud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 07:41; 19.09 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu lasteaed, kus kolmeaastased on nii kavalad ja õpetajad täiesti saamatud…

Kas vihjad, et mulle võidi valetada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.09 11:13; 18.09 11:30; 18.09 14:46; 19.09 10:07; 19.09 11:40; 19.09 12:18; 19.09 12:20; 19.09 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu lasteaed, kus kolmeaastased on nii kavalad ja õpetajad täiesti saamatud…

Kas vihjad, et mulle võidi valetada?

See teema hakkab tõesti juba huumori valdkonda nihkuma, nagu need liivakastiteemadki sul.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 11:15; 18.09 15:00; 19.09 11:49; 19.09 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu lasteaed, kus kolmeaastased on nii kavalad ja õpetajad täiesti saamatud…

Kas vihjad, et mulle võidi valetada?

See teema hakkab tõesti juba huumori valdkonda nihkuma, nagu need liivakastiteemadki sul.[/quote

Sa oled vist ise kiusaja olnud koolis, et seda teemat naljakaks pead. Kogu su jutt on ebakonstruktiivne ning teemasse mittepuutuv. Kas sul on suur tähelepanuvajadus? Miks sa ronid igasse teemasse sonima? Kas teisi kiusata on hea tunne?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.09 11:13; 18.09 11:30; 18.09 14:46; 19.09 10:07; 19.09 11:40; 19.09 12:18; 19.09 12:20; 19.09 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu lasteaed, kus kolmeaastased on nii kavalad ja õpetajad täiesti saamatud…

Kas vihjad, et mulle võidi valetada?

See teema hakkab tõesti juba huumori valdkonda nihkuma, nagu need liivakastiteemadki sul.

kui need on reaalsed situatsioonid, siis vaene laps

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu lasteaed, kus kolmeaastased on nii kavalad ja õpetajad täiesti saamatud…

Kas vihjad, et mulle võidi valetada?

See teema hakkab tõesti juba huumori valdkonda nihkuma, nagu need liivakastiteemadki sul.

No aga räägi, kas teisi kiusata on hea tunne?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.09 11:13; 18.09 11:30; 18.09 14:46; 19.09 10:07; 19.09 11:40; 19.09 12:18; 19.09 12:20; 19.09 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled vist ise kiusaja olnud koolis, et seda teemat naljakaks pead.

See teema ei tee sugugi nalja, aga õnneks see pole ju ka päris tõsilugu, eks?
Sinu teistest teemadest on aru saada, et pool draamat kirjutad asjale ise juurde. Sinu enda enesekirjeldusest on ka näha, et sul on raskusi tavalistes sotsiaalsetes situatsioonides käitumisega (nagu seal liivakastis teise emaga), eks sellest ka ärevus ja draama.
2-aastane (eelmisel õppeaastal), kes süstemaatiliselt kiusab ühtsama rühmakaaslast? Vabandust, aga see on ju jabur jutt.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 11:15; 18.09 15:00; 19.09 11:49; 19.09 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on vist funktsionaalse lugemise häire. See teine laps oli juba eelmisel aastal sõimerühma minnes kõige vanem, 2 täis. Nüüd on tema juba 3 ja teised on temast nooremad poole aasta ja rohkema võrra.

Kas lasteaias on võimalik jätta rühma kordama?

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.09 11:13; 18.09 11:30; 18.09 14:46; 19.09 10:07; 19.09 11:40; 19.09 12:18; 19.09 12:20; 19.09 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omast kogemusest võin ütelda, et kui kiusaja ema eitab probleemi, siis tema poolt koostööd oodata ei ole.

Minu lapse lasteaias oli üks tüdruk, kes mängudes alati tüli kiskus, kui teised ei teinud nii, nagu tema tahtis. Lõpuks hakkas teisi togima (otseselt ei löönud). Nii mina kui mõni teine vanem, käis kasvatajatega sel teemal rääkimas, aga tolle tüdruku vanem ainult õigustas, et lapsed ongi sellised, keegi ju haiget ei saa. Mina oma lapsele kodus soovitasin, et rühmas on 20 last, ta ei pea selle tüdrukuga mängima. Soovitus hakkas laste seas levima, kuni ühel hetkel tõstatus suur teema, et seda tüdrukut lasteaias tõrjutakse, keegi ei taha temaga mängida. Siis oli sellel emal õigust ülegi, kuidas tema lillekesele ikka kõik liiga teevad. Kasvatajad muudkui seletasid, et lapsevanemad kodus lastele räägiksid, et ikka kõigiga peab mängima jne. Peale seda, kui üks isa võttis sõna, et kui su laps ühel hetkel satub koosellu inimesega, kes juhtub vägivaldne olema, kas me siis ka oma lapsele räägime, et proovi ikka mõista ja ära kannatada, ta ongi selline, või soovitame oma lapsel kiiremas korras sellisest kooselust lahkuda, hakkas see ema vist ka lõpuks aru saama, et vaja on tegeleda oma lapse käitumisega eelkõige.

Mina vist õpetaksin teemaalgataja olukorras oma lapsele, et alati kui too laps läheneb, tuleks talle ütlelda, et ma ei taha sinuga mängida, sest sa teed haiget. Vaataks kaua kulub, kui see teine ema sinu lapse sellisest käitumisest probleemi hakkab tegema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks Su kaheaastane lasteaias käib? See ju sõimelaps. Kolmesed käivad lasteaias jah. Järsku ongi Sinu oma liiga noorelt sinna sattunud?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks Su kaheaastane lasteaias käib? See ju sõimelaps. Kolmesed käivad lasteaias jah. Järsku ongi Sinu oma liiga noorelt sinna sattunud?

Sa pole mitte kunagi kuulnud, et lasteaedades on sõimerühmad ja mõnel pool lausa liitrühmad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 15:01; 19.09 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellele kakukullile peaks kõrvale panema isikliku järelevaataja. Meie rühmas pandi, tõsi küll, seal oli too kätega rääkiv laps juba pea kuuene. Aga selleks, et järelevaatajat saada, pidi ta korduvalt õpetajat ründama, teiste laste poole toole pilduma ja ühel lapsel pea lõhki lööma. Siis sai ka haridusosakond aru, et tõepoolest on lapsele vaja passijat.
Täiesti vabalt võib olla, et ka teemaalgataja rühmas kasvab kasvatamata või siis vaimse häirega laps. Mõlemal juhul peab täiskasvanu edasisi protsesse juhtima. Kui lapse mõtlemine on korras, siis peaks ta üsna hästi alluma piiride seadmisele ja heas mõttes kasvatamisele. Aga kui nelja-aastane ei suuda sõnadest aru saada, siis on ilmselt tegemist loodetavasti kergemat laadi vaimse häirega, mis eeldab palju läbimõeldumat lähenemist, et lapse enda ja tema lähikondsete elu hiljem kergem oleks. Lihtne laste eraldamine on käitumishäirega lapse jaoks täielik karuteene.
Jah, mina näiteks arvan, et kui üks laps on juba pikka aega endale kiusuobjekte valinud, siis tulebki rühma võtta abiline, kes passib seda last ning jälgib veidi ka üldiselt, mis rühmas toimub. Ei saa olla nii, et üks väike laps peab olema see, kes kõik ära kannatab ja olukorraga leppima peab.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kutsu see poiss enda juurde külla, mängima. Võimalusel ema ka kaasa. Saate mõlemad adekvaatse pilgu toimuvast. Niisama ei lahmiks lasteaias, kuna selles vanuses lapsed võimendavad toimuvat.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saa kiusaja lapse emmega sõbrannaks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Väikelaps Mida ette võtta?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.