Esileht Kodunurk Mida head lauale vana aasta õhtuks

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Mida head lauale vana aasta õhtuks

Postitas:

Päris jõhkralt tehakse süüa. Pean küsima, et mis värk nende lavaširullidega on? Ma olen elu jooksul vast 2x saanud selliseid, mis tõesti maitsvad. Enamasti läbivettinud, arusaamatu tekstuuriga ja ka maitsetud.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris jõhkralt tehakse süüa. Pean küsima, et mis värk nende lavaširullidega on? Ma olen elu jooksul vast 2x saanud selliseid, mis tõesti maitsvad. Enamasti läbivettinud, arusaamatu tekstuuriga ja ka maitsetud.

Kui sa ise teeksid, sa vast teeksid ju paremaid? Või teeksid samasuguseid halbu. Miks siis. Tee häid. Hästi tehtuna on head ja kommenteerijad ilmselgelt ei plaani, et “teeks liuatäie vastikuid lavaširulle”. Mina neid ei tee, vähemalt sel aastal.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vales alamfoorumis minu meelest. Aga ju siis tõstetakse õigesse.

Kaminas küpsetatud ürdine lambakints juurikatega pearoaks. Kastmed juurde, kaks-kolm erinevat.

Külmlauale röstbiif, rohelised salatimatejalid ise segamiseks, leivakausikesed küüslaugujuustuga, seened, kurgid, juustuvalik, täidetud munad, mees teeb pasteeti ja suitsukana – seda serveerime külmalt. Kirsstomatid, küüslauguleivad, külmad kastmed. Kringel ja paar sorti leiba meie pere pagarilt. Ehk siis mitte midagi erilist, aga mõningase valikuga. Minul on väga vähe sellega vaeva.

Ja siis see, mida külalised toovad. Lapsed toovad tavaliselt kartulisalati(d) ja mingit üllatussnäkki, külma parti, veisekeelt, marineeritud kala/liha vms. Vähesed külla tulevad sõbrad tavaliselt soolakala ja silmu. Naabrid on tavaliselt toonud kala- või krevetikarri riisi ja lisanditega – pole kaugele mööda metsateed kanda kuumalt ka.

Mida laual ei ole, on piparkoogid ja kommid. Lihtsalt nii kõrini on nendest selleks ajaks, et kui isegi algklassilapsed enam ei taha, on parem need kommid toidukappi saata. Kui on, kellega saata.

Kust praegusel ajal head lambakintsu saada on? Enamus tarnijad väidavad, et värsket lambakintsu pole. Steiki on, teisi tükke on, aga kintsu pole.

Ostsin ühest väiketootmisest, talust, leidsin FBst. Otsisin lambaliha, liitusin gruppidega, kirjutasin mitmele poole. Ma pole kindel, kas ainult kintsu niimoodi saaks, me võtsime kaks rümpa.

Millisest talust?

Vaata, sa ei saa nii küsida. Õigemini sellele ei saa nii vastata. Meil Eestis nimelt ei ole kodus põllumajandusloomade lihaks tegemine lubatud. Ehk siis sa võid pidada 5 siga või 20 lammast, aga tappa neid kodus sa ei tohi. Seega otsi palun ise.

Aga FB reklaamida võib? Pole sul mingit lambakintsu, mõtlesid välja selle menüü ja tegelikult näksid ilmselt koos kassidega PK istudes sprotivõileiba 🙂

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga FB reklaamida võib? Pole sul mingit lambakintsu, mõtlesid välja selle menüü ja tegelikult näksid ilmselt koos kassidega PK istudes sprotivõileiba ????

Mis sind nüüd hammustas 🙂 Või oled sa seesama kuri loll, kes igas teemas rumalusi räägib.

Kõiges muus võid sa mind süüdistada (ok, ka mõrvas, pedofiilias ja röövis parem ei, sest siis kaotad kaljukindlalt), aga mitte selles, et ma ei tunne ega oma toitu.

FBs on gruppe mitmeid ja ka talude lehti. Ma katsun lühikeste lausetega kirjutada. Siis sa saad aru. Kui talu paneb oma kodulehele või umbes nagu Lihatoodete ost-müük gruppi pildi, et meie lambad. Või et “meil on supikanu ja lambaid”. Siis saab tema käest küsida. Kas te lambaliha ka müüte. Jõuluks. Ja siis tema vastab. Proovi.

PS sprotipasteet on ka hea. Kui harva saab. Kui ise veel teha. Sprottidest. Pasteeti.

Kui sul on pretensioon. Et miks ei tohi kodus lambaid tappa. Aga võib mainida FBs, et omad lambaid. Pöördu palun politseisse.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma tarbeks võib kodus tappa, aga müüa seda liha ei tohi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu talu lambad lähevad tapamajja, siis nad ei ole enam minu talu lambad, vaid tapamaja lambad ja neid tuleb selle sildi all müüa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

 Lihtsalt nii kõrini on nendest selleks ajaks, et kui isegi algklassilapsed enam ei taha, on parem need kommid toidukappi saata. Kui on, kellega saata.

Kodus seisma jäänud kommid viin tööle, seal nad saavad otsa.

Tallinnas  sotsid kuhugi paigaldasid toidukapi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris jõhkralt tehakse süüa. Pean küsima, et mis värk nende lavaširullidega on? Ma olen elu jooksul vast 2x saanud selliseid, mis tõesti maitsvad. Enamasti läbivettinud, arusaamatu tekstuuriga ja ka maitsetud.

Mina kusjuures teen tortilladega. Need ei ole nii õhukesed ja ei vetti kohe läbi. Lavaširullid need päriselt siis enam ei ole jah aga niimoodi meeldib meile rohkem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käesoleva teema tulemusel pole Tallinnas kuskil enam lavašši saada 😀

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris jõhkralt tehakse süüa. Pean küsima, et mis värk nende lavaširullidega on? Ma olen elu jooksul vast 2x saanud selliseid, mis tõesti maitsvad. Enamasti läbivettinud, arusaamatu tekstuuriga ja ka maitsetud.

See veel isegi hästi, ma pole kordagi häid saanud. Ei ise tehtud ega mingeid muid, ikka on ligunenud lössakad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga FB reklaamida võib? Pole sul mingit lambakintsu, mõtlesid välja selle menüü ja tegelikult näksid ilmselt koos kassidega PK istudes sprotivõileiba ????

Mis sind nüüd hammustas ???? Või oled sa seesama kuri loll, kes igas teemas rumalusi räägib.

Kõiges muus võid sa mind süüdistada (ok, ka mõrvas, pedofiilias ja röövis parem ei, sest siis kaotad kaljukindlalt), aga mitte selles, et ma ei tunne ega oma toitu.

FBs on gruppe mitmeid ja ka talude lehti. Ma katsun lühikeste lausetega kirjutada. Siis sa saad aru. Kui talu paneb oma kodulehele või umbes nagu Lihatoodete ost-müük gruppi pildi, et meie lambad. Või et “meil on supikanu ja lambaid”. Siis saab tema käest küsida. Kas te lambaliha ka müüte. Jõuluks. Ja siis tema vastab. Proovi.

PS sprotipasteet on ka hea. Kui harva saab. Kui ise veel teha. Sprottidest. Pasteeti.

Kui sul on pretensioon. Et miks ei tohi kodus lambaid tappa. Aga võib mainida FBs, et omad lambaid. Pöördu palun politseisse.

Ma ei tea, mis kurjast lollist igas teemas sa räägid, ses minu meelest on neid siin foorumis väga palju. Ega sa isegi kuigi kena pole. Tunned end paremini kui teist alavääristada saad oma kõnepruugiga? Miks ma sinu käest algselt küsisin, ei olnud see, et ma ise tegelikult lammast tahaks. Olen lambakasvatajate suguvõsast ja kui mul mingi asi juba lapsepõlvest liigsest söömisest ja nägemisest ei maitse, on see lammas. Küsisin, kuna lammaste hooaeg on ammu läbi saanud ja ükski meie kasvatajatest ei hoia suuri külmikuid täis liha endal pikalt, kuna kliendid tellivad juba enne hooaega ette ning hoiustavad enda juures/teevad värskelt ära. Osa väärindatakse ära. See ei ole mingi probleem, et oma lambaid tappa ei tohi. Selleks on mobiilsed lubadega tapamajad ja ka enne neid viidi enda loomad tapamajja ja kes need rümbad sealt kätte sai su arvates siis? Maksti teenuse eest. Korralikud talud, kel paberid korras, liha kontrollitud, reklaamivad end ja enda loomade liha vabalt avalikus ruumis just nii nagu on. Et see sa see tükk, nii palju on veel alles, kg hind nii palju. Miks end niimoodi varjus peaks hoidma? Minu pere pakub oma lähedastele vahepeal varianti osta nt koerte või huntide poolt rünnatud ja hädatapu tõttu surema pidanud lammaste liha osta üliodavalt. Samuti haiguse tõttu surnud, poegimisel, väga vanade loomade jne. Enamik ostavad oma koertele, vähemalt nii nad väidavad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega tuleb küülik valges veinis,  hasselbacki kartulid ja ahjukaalika ribad. Eks teeme näkse ka ikka. Plaanis on lehttaignal lahtised pirukad tuunikala, muna ja tomatiga. Teised suitsusingi, ananassi ja Cheddariga. Paneeritud ja praetud tursafilee tükid. Paneeritud ja praetud liha marinaadis. Praetud räim marinaadis. Paneeritud ja praetud suvikõrvitsa seibid. Singid-suitsuvorstid nagunii. Eks juustud ja küpsised ja puuviljad samuti. Magustoiduks Pavlova-sarnane asi. Beseepõhjadele vaheldumisi kohupiimakreem, šokolaadiküpsise tükid, marjad, vahukoor.

Miks nii lai toiduvalik? Mul läheks sellise suure küpsetamise peale vist söögiisu ära.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tellitud on lasanje, pere enam lihapraadi ei taha. Eks teen neid suupisteid ja mõne salati. Magusaks on prantsuse šokolaadikook vaniljejäätise ja maasika-mustika toormoosiga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma olen ainuke, kes mingit erilist pidulauda katma ei hakka?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris jõhkralt tehakse süüa. Pean küsima, et mis värk nende lavaširullidega on? Ma olen elu jooksul vast 2x saanud selliseid, mis tõesti maitsvad. Enamasti läbivettinud, arusaamatu tekstuuriga ja ka maitsetud.

Eks maitse asi. Mis värk on inimestel mannapudru või nt heeringaga? Aga ma siiski ei küsi nii, sest inimestele meeldivadki erinevad asjad…

Selline snooblik kommentaar… ilmselt indiviidilt, kelle puuks on ka maikellukese lõhnaga … ????

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega tuleb küülik valges veinis, hasselbacki kartulid ja ahjukaalika ribad. Eks teeme näkse ka ikka. Plaanis on lehttaignal lahtised pirukad tuunikala, muna ja tomatiga. Teised suitsusingi, ananassi ja Cheddariga. Paneeritud ja praetud tursafilee tükid. Paneeritud ja praetud liha marinaadis. Praetud räim marinaadis. Paneeritud ja praetud suvikõrvitsa seibid. Singid-suitsuvorstid nagunii. Eks juustud ja küpsised ja puuviljad samuti. Magustoiduks Pavlova-sarnane asi. Beseepõhjadele vaheldumisi kohupiimakreem, šokolaadiküpsise tükid, marjad, vahukoor.

Miks nii lai toiduvalik? Mul läheks sellise suure küpsetamise peale vist söögiisu ära.

Mis seal ikka nii laia on. Täidetud šampinonid ja munad jäid veel üldse mainimata 🙂
Teeme seda, mis maitseb. Vanal aastal ongi meie traditsioon, et olgu pigem rohkem kui vähem. Jätkub järgmistekski päevadeks.
Marinaadi pandud asjad olid juba eile valmis, homme ei küpseta ka mitte keegi üksi. Kes mida armastab, see selle roa ka valmis teeb.
Lisan: päev on pikk  ja kõike toitu ei hoita mitte lauale panekuks ühel kindlal kellaajal. Hommikul teen mina pirukaid ja kohe ka süüakse. Ongi hommikusöök.
Millalgi valmivad seened ja munad, kohe ampsatakse.  Lõunaks tuleb praad, õhtupoole jääbki näksimiseks midagi võtta.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris jõhkralt tehakse süüa. Pean küsima, et mis värk nende lavaširullidega on? Ma olen elu jooksul vast 2x saanud selliseid, mis tõesti maitsvad. Enamasti läbivettinud, arusaamatu tekstuuriga ja ka maitsetud.

See veel isegi hästi, ma pole kordagi häid saanud. Ei ise tehtud ega mingeid muid, ikka on ligunenud lössakad.

Ma kirjutasin 2x viisakusest 😀 üht korda mäletan – miski väike ja kallis catering oli kuskile tellitud. No ja küllap on mingi teine kord ka ikka olnud.
ma muidugi ei saa aru ka sushist, kuhu on kreemjuustu topitud.
ma ikka seepärast küsisin ja kommenteerisin, et keegi seletaks, a tundub, et lavaširullide sööjad võtavad kõike isikliku solvanguna.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valik käsitöökomme ja klaas šampust.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kala, valge vein, juustud, puuviljad,  mingi kook. Lavaširulle tegin vist 10 aastat tagasi säästusöögina ja  noh, oli lihtne kokku mätsida ka. Enam ei tee sellist jama.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, et kuidas lavaširullid saavad vettinud või ligunenud olla. Mida vedelikku sinna vahele siis pannakse. Me teeme neid ka, nagu ka eelmisel aastal ja varemgi, aga kunagi pole meil need vettinud olnud. Pigem ikka just kuivad. Seapraadi teeme ka, mille määrime sinepi ja rosmariiniga üle ja küüslauguküüned sisse. Kõrvale hapukapsas ja mulgikapsas. Magusaks on hapukoorekook, mille tegin juba valmis ja 1 pakk on jõuludest alles ka piparkoogitainast ja glasuure. Peab vist needki ära tegema. Keedame mõne kartuli ka vast prae kõrvale. Kõrvitsasalatit peaks ka ostma ja äkki teeks ka singirulle. Arvan, et süüa on siis küllalt ja tegelikult tahaksin hoopis dieeti teha ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, et kuidas lavaširullid saavad vettinud või ligunenud olla. Mida vedelikku sinna vahele siis pannakse. Me teeme neid ka, nagu ka eelmisel aastal ja varemgi, aga kunagi pole meil need vettinud olnud. Pigem ikka just kuivad.

Ilmselt toorjuust/merevaik ja värske kurk. Ja mõni paneb ka tomatit. Need teevadki lötsiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )


Esileht Kodunurk Mida head lauale vana aasta õhtuks