Esileht Kodunurk Mida head teha nurmenukkudest?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Mida head teha nurmenukkudest?

Sain kingituseks kimbu kauneid nurmenukke ja otsustasin need ära süüa. Soovitake mingit head toitu, mida neist teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 15:29; 22.05 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sinu asemel kuivataks ja naudiks talvel nurmenukuteed:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Salatisse lisa, kui soovid kohe süüa.
Või tee kohe teed.

Kuivatatult tee talvel teed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle öeldi et pasta sisse võiks panna, tohutult ilus toit pidi tulema. Panin sügavkülma nüüd mitu karbitäit. Aga vot seda ma unustasin küsida et mis hetkel need nurmenukud sinna pasta sisse pistma peaks? Keemise ajal või pärast seda? salatisse on ka ilmselt ilus panna. Pole varem neid muuks peale tee kasutanud, ootan ka nüüd nippe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle öeldi et pasta sisse võiks panna, tohutult ilus toit pidi tulema. Panin sügavkülma nüüd mitu karbitäit. Aga vot seda ma unustasin küsida et mis hetkel need nurmenukud sinna pasta sisse pistma peaks? Keemise ajal või pärast seda? salatisse on ka ilmselt ilus panna. Pole varem neid muuks peale tee kasutanud, ootan ka nüüd nippe. [/tsitaat]

Ma arvan, et pasta sisse ikka peale keetmist. Kui mõelda, kui habras see nurmenukuke on, siis vaevalt et ta 10 minutit keetmist vastu peab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 15:29; 22.05 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meite kandis tehakse sinepit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära võib süüa vaid siis, kui tead, kust on korjatud (äkki kusagilt maantee äärest?).
Nurmenuku teed võib teha. Nokid kollased õied küljest ära (terveks õhtuks tegevust), kuivatad ja talvel jood. Närve rahustab.
Nurmenukulehtedest saab hea salati hapukoorega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina teeksin mingi hea kastme või kreemi sellest (püreestaks ära ja segaks teiste koostisosadega).

Kus ma kindlasti kavatsen veel proovida on pasta ja muffinid.
Nimelt leidsin täna retsepti naadi-juustu muffinite kohta ja kohe on tahtmine midagi sarnast proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Salat:
Mustsõstralehed
Naat
Nurmenuku lehed
Nurmenuku õied
Marineeritud kurk
õli
suhkur

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee tegemiseks kuivatage ikka kogu õisik, ei pea kollaseid õiekroone ära nokkima ja ainult neid kasutama, see on suur raiskamine 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tee tegemiseks kuivatage ikka kogu õisik, ei pea kollaseid õiekroone ära nokkima ja ainult neid kasutama, see on suur raiskamine ;)[/tsitaat]

Paranda mind, kuid kas õiekroon ei ole mitte see osa, mis koosneb kroonlehtedest?
Seega peaks ta õiekrooni saamiseks nokkima ära hoopis tolmukaid ja emakaid, st õiekrooni ennast oleks raske eraldi nokkida.
Keeleleiselt õisik = õis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Paranda mind, kuid kas õiekroon ei ole mitte see osa, mis koosneb kroonlehtedest?[/tsitaat]Jah koosneb ja see ongi nurmenukul see kollane osa. Kollast õiekrooni ümbritsevad rohelised tupplehed.
[tsitaat] õisik = õis.[/tsitaat] Need ei ole päris sama tähendusega sõnad. Õisik koosneb paljudest väikestest õitest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nurmenuku teed võib teha. Nokid kollased õied küljest ära (terveks õhtuks tegevust), kuivatad ja talvel jood. Närve rahustab.[/tsitaat]
😀 See kollaste õite nokkimine võib küll närve rahustada 😀

Mul sõbranna just niimoodi muide nurmenukud ära puhastab ja kuivatab.

Mul ema ikka tegi lapsepõlves nurmenukulehtede, suhkru ja hapukoorega salatit. Ehk lähen isegi homme salati jaoks lehti korjama 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk Mida head teha nurmenukkudest?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.