Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida igatsete nõuka ajast?

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 190 )

Teema: Mida igatsete nõuka ajast?

Postitas:
Kägu

Mina olin 20 kui see nõukaaeg läbi sai.
Ei igatse taga ühtegi asja.
Mõtlen õudusega tagasi sellele normaalsete sidemete puudumisele mis tekitas pubekaeas probleeme.isegi vatti polnud saada. Esimese lapse sain ka nõukaaegsetes tingimustes, aluspükse ei tohtinud peale sünnitust jalga panna, sidemeid ja sooja vett polnud haiglas pesemiseks.seal hoiti 5 päeva…
Normaalseid jalanõusid polnud kuna minu kõrgharidusega vanemad olid reaametnikud ja ei omanud tutvusi.mida sa seal tasuta trennis tennisega lippad…minul tekkisid tennistest jalaprobleemid ja on siiani.
10-aastase lapsena pidin seisma vorstisabas sest muud võimalust polnud. Tunde peale kooli.selle asemel oleksin võinud tõesti trennis või huviringis käia.
Puhas õhk ja väetisevaba kartul, kapsas olid siis ja on ka praegu minu jaoks saadaval.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need nostalgitsejad on siin ilmselt vanuses 40+, sest nooremad ei kipu nõukaaega enam väga mäletama. Ja väga vanad inimesed siin ka eriti sõna ilmselt ei võta.

Vanemad inimesed ei igatse ilmselt ka seepärast, et nemad nägid sõda ja sõjajärgset elu otse pealt, kogesid omal nahal kolhoosistamist, kodudest ilmajäämist ja seda, kuidas pool suguvõsa/ tutvusringkonda küüditati või maha lasti. Kuidas saab midagigi igatseda sellest ajastust, mis on nii jõhkralt ja julmalt alguse saanud?
Ja siis need, kes infosulgu ja piiratud teadmisi heaks peavad või kes arvavad, et vene ajal ei eksisteerinud nii palju elu hammasrataste vahele jäänud inimesi või polnud meil igasuguste “kaasaegsete” haigustega kaaskodanikke – need on ehe näide sellest, mida tegi NL inimeste mentaliteediga – nüristas ja moonutas tegelikkust. Lisaks sellele lõhkus see loomuliku ühiskondliku arengu ja maailma tunnetuse. Kui me oleks saanud areneda ning kasvada riigina ja ühiskonnana rahulikult edasi katkematult alates 1918. aastast, ei oleks siin ühtegi sellist tobedat õhkamist stiilis, kuidas vene aeg tagas kõikidele töö ja toidu ja muretu äraelamise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui nostalgitseja laps tahab täna minna peale vihma lõppu õue jalgrattaga porilompidesse sõitma trussikute ja kummikute väel – nagu see nii tavaline oli Nõukogude ajal – siis kutsutakse ta tagasi ja kästakse “normaalselt” riidesse panna.

No vot, see oli hea konkreetne näide ajastute vastuoludest… Jah ka mina võin rahumeeli saata lapse sedasi õue mängima ja talle endale meeldib ka (seega pole meil omavahel mingit probleemi, ebamugavust ega sundi), aga siis ilmub välja keegi enda arvates tänapäevateadlik inimene (kõikepiiluv naaber, möödakäija vms), kes hakkab õpetama, et ei tohi nii ja käseb selle lapse mul tuppa tagasi tuua ning “normaalselt” riidesse panna. Kui ma temaga vaidlema hakkan, siis vaat et kutsutakse veel sotsiaaltöötaja ja lastekaitse ka kohale. Kõike seda ainult seetõttu, et kaebaja pole ise sellist elustiili elanud või ei mäleta ajalugu ja talle tundub nüüd seda nähes, et on imelik ja kahtlane.

Ehk siis, siinsed perekoolikad võivad pealiskaudselt mõeldes suure suuga soovitada küll, et “kes keelab sul ka praegu samamoodi elada”, kuid praktikas see ei pruugi õnnestuda. Kui just ei leia mõnda tõeliselt kaugele sügavasse metsa sisse peidetud ilma juurdepääsuteedeta talu või ei osta endale privaatset väikesaart. Varem või hiljem keegi midagi näeb ja kohe hakatakse üle mõtlema, kahtlustama ning ninatargalt teise inimese pereellu tungides talle kaikaid loopima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil siin Lõuna-Eestis väikelinnas mängivad küll lapsed omapäi õues ja keegi võõras neid vägisi tuppa ei tiri ega õienda. Mis te ronite sinna suurlinnadesse ja hiigelküladesse Harjumaal?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kui nostalgitseja laps tahab täna minna peale vihma lõppu õue jalgrattaga porilompidesse sõitma trussikute ja kummikute väel – nagu see nii tavaline oli Nõukogude ajal – siis kutsutakse ta tagasi ja kästakse “normaalselt” riidesse panna.

No vot, see oli hea konkreetne näide ajastute vastuoludest… Jah ka mina võin rahumeeli saata lapse sedasi õue mängima ja talle endale meeldib ka (seega pole meil omavahel mingit probleemi, ebamugavust ega sundi), aga siis ilmub välja keegi enda arvates tänapäevateadlik inimene (kõikepiiluv naaber, möödakäija vms), kes hakkab õpetama, et ei tohi nii ja käseb selle lapse mul tuppa tagasi tuua ning “normaalselt” riidesse panna. Kui ma temaga vaidlema hakkan, siis vaat et kutsutakse veel sotsiaaltöötaja ja lastekaitse ka kohale. Kõike seda ainult seetõttu, et kaebaja pole ise sellist elustiili elanud või ei mäleta ajalugu ja talle tundub nüüd seda nähes, et on imelik ja kahtlane.

Ehk siis, siinsed perekoolikad võivad pealiskaudselt mõeldes suure suuga soovitada küll, et “kes keelab sul ka praegu samamoodi elada”, kuid praktikas see ei pruugi õnnestuda. Kui just ei leia mõnda tõeliselt kaugele sügavasse metsa sisse peidetud ilma juurdepääsuteedeta talu või ei osta endale privaatset väikesaart. Varem või hiljem keegi midagi näeb ja kohe hakatakse üle mõtlema, kahtlustama ning ninatargalt teise inimese pereellu tungides talle kaikaid loopima.

Ja mis me siin lehmast räägime, kui isegi kasse ei tohi enam välja lasta… Mina muuseas, elan ikka sama koha peal, juba 45 aastat.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ehk siis, siinsed perekoolikad võivad pealiskaudselt mõeldes suure suuga soovitada küll, et “kes keelab sul ka praegu samamoodi elada”, kuid praktikas see ei pruugi õnnestuda.

Mis sa fantaseerid. Ei ole mõtet oma peas lugu välja mõelda ja siis seda tõe pähe esitada. Näiteks Tallinna külje all Tiskre külas peetakse lehma nagu muiste, kedagi ei koti. Viimsi vallas on vähemalt kolm loomapidajat jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

veel neid lauseid, et “erinevus rikastab” ning lapsi kasvatati ikka nii, et nad oleks nagu kõik teised. Mingid hipsterid ja veganid ja muud kiiksuga inimesed oleks nõukogude ajal olnud kas kinnimajas või raviasutustes. Võideldi ju lõnguste, punkarite ja hipidega.

Just, tore, et inimene kiidab heaks ja igatseb taga inimeste hullumajades piinamist ja sandistamist, teisitimôtlejate jälitamist ja vangistamist. Ma loodan, et vabas maailmas ei lööda lapse sôrmi miilitsajaoskonnas sahtli vahele paljalt seepärast, et juuksed olid turris ja triibulised püksid jalas. Uskumatu, et inimene saab taga igatseda vaimset ja füüsilist piinamist ja terrorit…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitte midagi peale oma nooruse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsed mängivad õues korvpalli, kimavad ratastega ringi, pärast sõpradega mulistavad basseinis – seda võimaldab äärelinna elu. Lapsed käivad ka ratastega koolis jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tegelikult elatakse täna maal samasugust elu, kui 30-40 aastat tagasi. Lihtsalt puudub vajadus laudas loomi pidada (neid peeti ju praktise vajaduse pärast, mitte ajaviiteks), sest poes on kõik olemas – liha, piim, juust jne. See vaev lihtsalt ei tasu täna ära, mugavam on ilma laudaloomadeta. Peenraid tehakse ikka, sest seda jõuad tehamuu elu kõrvalt ja peenar saab ka nädala kastmata hakkama, kui tahad perega reisile minna. Laudaloomade kõrvalt reisile ei lähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen sündinud – kasvanud maal ja igatsen suuri ja laiu viljapõlde, töötavaid kombaine ja kündvaid traktoreid. Laudad, mille ümber sõid suured loomakarjad ja teedel vuravad põllutöömasinad. Ristikuväljad ja peedipõllud. Heinategu ja silovedu. Suured traktorikoormad heinapalle ja nende lõhn. Külviaeg ja lõikusaeg.

Praegu on selle asemel võsa, lagunenud hooned ja suur vaikus. Ja suur kurbus.

Ei ole ammu enam mingit võsa. Viljapõllud lainetavad ja heinarulle on igal pool, traktorid ja kombainid põldudel. Tule oma nostalgiamaailmast välja ja vaata Eestimaal ringi!

Ma vaatan ringi oma kodukohas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Need nostalgitsejad on siin ilmselt vanuses 40+, sest nooremad ei kipu nõukaaega enam väga mäletama. Ja väga vanad inimesed siin ka eriti sõna ilmselt ei võta.

Ma olen 46, aga mingi nostalgiat pole. Jah, oma lapsepõlve hindan ilusaks, aga mitte tänu totalitaarsele riigikorrale.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mõte siinkohal oli aga selles, et ka väga vähese kaubaga suutsime ära elada, keegi polnud näljas, keegi polnud päris paljas.

Praegu suudaks ka, puudub lihtsalt vajadus. Tollal kulus pool elu võimlemisele, et kusagilt leti alt tükk kleidiriiet või liha kätte saada. Igatsed seda tagasi? Et tänane õhtusöök koosneb sellest, mida täna krabada õnnestus, mitte sellest, mida sa tahaksid? Et selga paned selle ainsa jaki, mis sul on, mitte selle, milles sa hea välja näeksid ja mille lõige sulle sobiks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mhm. Ühesõnaga nõukaajal oli nälg, pidevad piinamised, lõputu pugemine partei ees, Siberi vangilaagrid ja üldse täielik põrgu. Need, kes midagi muud mäletavad, need olid kas noored ja lollid, olid parteiladvikus või on lihtsalt praegu juba vanadusest nõdrameelsed ja mäletavad valesti.
Sest et praegu ju õndsas EV-s inimesed ei nälgi, erakondade bosside ees pugemine pole kohustuslik, kui juhtud kas või mingitkipidi nende toiduahela osa olema (nt töötad assistendina firmas, kus suurklientideks on mingi erakonna liikmed). Koolides õitseb meil praegu selline õndsus ja intriigivabadus, koolivägivalda (eriti õpetajate osas) ja lõputuid sahkerdamisi omavalitsuste tasemel koolieluga seonduvate asjadega meil ülse ei ole, mkmm. Õpetajaid ei vallandata koolidest iga jumalama aasta selle pärast, et ei jaksanud pättide aastaid kestvat mõnitamist välja kannatada, nende peakest silitada ja neile lõputult kolmesid välja kirjutada. Ei, sellist asja praegu ei ole. Praegu on meil õiglus ja õndsus.
Aga vaat nõukaajal…
Nõukaaeg oli HELGE, võrreldes praeguse vohava korruptsiooniga ja onupojapoliitikaga.
EV kaudu on pestud üle 200 miljardi illegaalset raha! Ja teie räägite siin mingist õigusest, õiglusest ja puhtusest!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nõukaaeg oli HELGE, võrreldes praeguse vohava korruptsiooniga ja onupojapoliitikaga.

Sa ise ka usud, mida räägid? Kui jah, no olgu jumal sulle armuline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igatsen, et tited ei haukunud täiskasvanutele vastu ja igasugu noored pätid suunati kiiresti ära erikooli. Et ei olnud mingit ninnunännutamist huligaanidega ja lapsed ei teinud mis tahavad – tänapäeval keegi nendega midagi ette võtta ei saa, peale sõrme viibutamise. Masendav.

Aga tulemust sellel tegevusel ju ei olnud. Pätihakatistest said suured pätid ja retsidivistid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igatsen, et tited ei haukunud täiskasvanutele vastu ja igasugu noored pätid suunati kiiresti ära erikooli. Et ei olnud mingit ninnunännutamist huligaanidega ja lapsed ei teinud mis tahavad – tänapäeval keegi nendega midagi ette võtta ei saa, peale sõrme viibutamise. Masendav.

Aga tulemust sellel tegevusel ju ei olnud. Pätihakatistest said suured pätid ja retsidivistid.

Praegused pätid rikuvad ära terve klassitäie õpilaste võimaluse haridust saada, vähe sellest, et neist endast miskit asjalikku ei saa. Võib-olla poevad kuskile erakonna või selle erakonna mõju all oleva organisatsiooni mõju alla, varastavad ja teevad mingi aeg korruptsioonikuritegusid, siis jäävad mingi hetk vahele ja tiksuvad siis kuskil tagasihoidlikumal kohal partei toitumisahelas elu lõpuni.
Aga NORMAALSED inimesed – õpetajad, kes tahavad õpetada ja õpilased, kes tahavad õppida, selliste pättide jätkuva terrori all normaalset elu elada ei saa.
Seetõttu on pättide eraldamine pätikoolidesse ainus mõistlik lahendus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

neile lõputult kolmesid välja kirjutada.

Millises koolis konkreetselt on õpetaja lastud lahti selle eest, et kolme välja ei kirjutanud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga NORMAALSED inimesed – õpetajad, kes tahavad õpetada ja õpilased, kes tahavad õppida, selliste pättide jätkuva terrori all normaalset elu elada ei saa.

No vabandust, aga idealiseerid seda nõukaaegset haridust. Minu klassis oli mitmeid õpilasi, kes praegu oleks diagnoosi saanud, siis mitte. Üks oli päris kindlasti hüperaktiivne, üks oli kleptomaan, mitmed väiksemate häiretega. Kõik käisid tavaklassis ja mingit abi ei saanud, tembeldati lihtsalt pahadeks lasteks ja kõik. Keskkoolis käis üks õpilane koolis pidevalt juua täis peaga, tukkus tagapingis, teda ei häiritud. Näidetega võib jätkata. Kiusajaid ja terroriseeriaid oli praeguse ajaga võrreldes ikka kordades rohkem, ei tegelenud selle teemaga keegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

neile lõputult kolmesid välja kirjutada.

Millises koolis konkreetselt on õpetaja lastud lahti selle eest, et kolme välja ei kirjutanud?

Enamikus koolides tehakse seda. Enamikus. Kopli Kunstikooli vastu ju algatati lausa kohtukeiss, et voostrid ja pätid ei saanudki lõputult oma “hindeid parandamas” käia. Nad ei tulegi mitte hindeid parandama, vaid õpetaja kannatust proovile panema, et ükskord ikka kolme välja kirjutab. Ja kui ei kirjuta, tuleb aru andma hakata, mis on tehtud selleks, et laps asja selgeks saaks. Lapsevanema käest ei küsi keegi, et miks lapsel veel 10aastaselt tähed selged pole!
Ka see MHG “skandaal” on ju samal põhjusel tekkinud: aastaid ninnu-nännutamist, viisi, medaleid ja töid 100% (sest muidu teevad lapsevanemad ja ametnikud õpetajatele uut ja vana) ja siis saabub riigieksamil tõehetk: ei olegi geeniused meie lapsekesed, täitsa tavalised inimesed on!
See on õudne, milliseks Eesti kool muutunud on! Nõukaaeg tundub lihtsalt kuldne selle kõrval, mis praegu koolides toimub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No vabandust, aga idealiseerid seda nõukaaegset haridust. Minu klassis oli mitmeid õpilasi, kes praegu oleks diagnoosi saanud, siis mitte. Üks oli päris kindlasti hüperaktiivne, üks oli kleptomaan, mitmed väiksemate häiretega. Kõik käisid tavaklassis ja mingit abi ei saanud, tembeldati lihtsalt pahadeks lasteks ja kõik. Keskkoolis käis üks õpilane koolis pidevalt juua täis peaga, tukkus tagapingis, teda ei häiritud. Näidetega võib jätkata. Kiusajaid ja terroriseeriaid oli praeguse ajaga võrreldes ikka kordades rohkem, ei tegelenud selle teemaga keegi.

Siis oli kius õpilastel omavahel, praegu käib räige terror õpetajate suunal!
Ja praegu on igas klassis neid erivajadusega lapsi vähemalt 25%. Abi on ka küsitav, mida neile pakutakse. Eesti psühhiaatrite ja terapeutide tase on muust maailmast ikka väga maha jäänud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oli ka siis täiesti sobimatuid õpetajaid, keda siis jah keegi ei tülitanud. Lõugasid, mõnitasid, käitusid iga eetika vastaselt. Ja ka praegu on selliseid küll ja küll. Mõni on küll olnud sunnitud veidi tuure maha võtma, aga mitte oluliselt. Ära hakka siin seletama, et ma ei saa asjast aru, saan küll, olen ka ise õpetajana töötanud.

Ei ole erivajadustega õpilaste arv kasvanud, varem neid lihtsalt diagnoositi vähem. Nõukaaegne elav poiss on praegu erivajadusega laps.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oli ka siis täiesti sobimatuid õpetajaid, keda siis jah keegi ei tülitanud. Lõugasid, mõnitasid, käitusid iga eetika vastaselt. Ja ka praegu on selliseid küll ja küll. Mõni on küll olnud sunnitud veidi tuure maha võtma, aga mitte oluliselt. Ära hakka siin seletama, et ma ei saa asjast aru, saan küll, olen ka ise õpetajana töötanud.

Ei ole erivajadustega õpilaste arv kasvanud, varem neid lihtsalt diagnoositi vähem. Nõukaaegne elav poiss on praegu erivajadusega laps.

OLED õpetajana töötanud??? Mina ka OLEN töötanud, aga enam ei tööta. Küllap samal põhjusel mis sinagi. Koolis on sügavalt haige õhkkond.
Kõik hakkavad lõugama, kui neid piisavalt palju ja kaua alandada. Lõugamine on õpetaja appikarje olukorrale, kuhu ta on seaduseloojate poolt pandud.
Ja räägiks siis ka laste lõugamisest koolis. Need karjed, röögatused, palliga ja millega iganes vastu seina peksmised ei sarnane enam loomahäältele ka mitte – nii möirgavad vaid koletised ulmefilmides! Moodsate põhimõtete järgi nad “elavad ennast välja”.
Kuid sellise lõugamise keskel on õpetajad sunnitud vahetundides “korda pidama!” Märkust loomastunud lastele teha ei saa – neil on vahetund “välja elamiseks”!

Please wait...
Postitas:
Kägu

OLED õpetajana töötanud??? Mina ka OLEN töötanud, aga enam ei tööta. Küllap samal põhjusel mis sinagi. Koolis on sügavalt haige õhkkond.
Kõik hakkavad lõugama, kui neid piisavalt palju ja kaua alandada. Lõugamine on õpetaja appikarje olukorrale, kuhu ta on seaduseloojate poolt pandud.
Ja räägiks siis ka laste lõugamisest koolis. Need karjed, röögatused, palliga ja millega iganes vastu seina peksmised ei sarnane enam loomahäältele ka mitte – nii möirgavad vaid koletised ulmefilmides! Moodsate põhimõtete järgi nad “elavad ennast välja”

Saan aru, et oled koolis valitsevast õhkkonnast häiritud ja ise olen sealt lahkunud samal põhjusel. Aga miks see on nii? Sest kool ongi paik, kus pole viimased 30-40 aastat suurt midagi muutunud. Kui mina koolis käisin, oli olukord sama. Aga tänapäeva inimene soovib juba midagi muud. Nõukaaegne haridus on meie haridussüsteemis veel sügavalt sees ja see pole hea asi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja räägiks siis ka laste lõugamisest koolis. Need karjed, röögatused, palliga ja millega iganes vastu seina peksmised ei sarnane enam loomahäältele ka mitte – nii möirgavad vaid koletised ulmefilmides! Moodsate põhimõtete järgi nad “elavad ennast välja”

Saan aru, et oled koolis valitsevast õhkkonnast häiritud ja ise olen sealt lahkunud samal põhjusel. Aga miks see on nii? Sest kool ongi paik, kus pole viimased 30-40 aastat suurt midagi muutunud. Kui mina koolis käisin, oli olukord sama. Aga tänapäeva inimene soovib juba midagi muud. Nõukaaegne haridus on meie haridussüsteemis veel sügavalt sees ja see pole hea asi.

Eksid. EV kool on viimase 20 aastaga pea peale pööratud. Ma ise kogesin üsna suurt kiusamist küll juba EV algusaastatel koolis (kaasõpilased ja matemaatikaõpetaja), aga SELLIST kiusamist, mida ma õpetajana PRAEGU mitmes EV koolis kogenud olen, ei osanud ma oma lapsepõlves halvimaski unenäos ette kujutada! Lahkusin koolist unetus- ja ärevushäirega, pärmseente vohamisega, krooniliseks muutunud huuleherpesega ja iga kuu korduvate külmetushaigustega – nii läbi oli mu organism meie koolides toimuvast räigest vägivallast õpetajate suunal. Ega mu kolleegidki koolis palju paremas seisus oma tervisega ei olnud.
Selliseid asju ei mäleta mina 90. aastate koolist ja ammugi mitte nõukaaegsest koolist!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need karjed, röögatused, palliga ja millega iganes vastu seina peksmised ei sarnane enam loomahäältele ka mitte – nii möirgavad vaid koletised ulmefilmides! Moodsate põhimõtete järgi nad “elavad ennast välja”.
Kuid sellise lõugamise keskel on õpetajad sunnitud vahetundides “korda pidama!”

Võtke eeskuju kasvõi Rootsist, kus koolilapsed on vahetunni ajal õues ja seal maandavad ennast oma pallimängudega. Meil püütakse kramplikult mingit hierarhiat üleval hoida, samas üle lahe on isegi medsüsteem hierarhiavaba ning patsiendid-õed-arstid on nagu üks ühine tiim.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need karjed, röögatused, palliga ja millega iganes vastu seina peksmised ei sarnane enam loomahäältele ka mitte – nii möirgavad vaid koletised ulmefilmides! Moodsate põhimõtete järgi nad “elavad ennast välja”.

Kuid sellise lõugamise keskel on õpetajad sunnitud vahetundides “korda pidama!”

Võtke eeskuju kasvõi Rootsist, kus koolilapsed on vahetunni ajal õues ja seal maandavad ennast oma pallimängudega. Meil püütakse kramplikult mingit hierarhiat üleval hoida, samas üle lahe on isegi medsüsteem hierarhiavaba ning patsiendid-õed-arstid on nagu üks ühine tiim.

Mhm. Lahe taga ei saa tavainimene üldse arstiabi. Sõidavad siia sellelt hierarhiliselt süsteemilt abi saama. Saavad ka, sest raha ju räägib.
Õue meie vatitupsukestes kasvanud lapsi ka saata ei saa – nad jäävad kohe haigeks! Ja hakkavad seal suitsetama, narkotsi tegema (mida nad teevad niikuinii) ja üksteist peksma ja kiusama. Siis on jälle õpetajad süüdi lastele kahju tekitamises.
Meie jalutasime nõukaajal vahetunnis lausa ringiratast vahetunnis – kellelgi polnud soovi ennast koletise kombel röökides välja elada. Kuidas see siis nüüd nii on, et selles kaunis õitsvas EV-s lastel järsku sellised soovid on tekkinud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eksid. EV kool on viimase 20 aastaga pea peale pööratud. Ma ise kogesin üsna suurt kiusamist küll juba EV algusaastatel koolis (kaasõpilased ja matemaatikaõpetaja), aga SELLIST kiusamist, mida ma õpetajana PRAEGU mitmes EV koolis kogenud olen, ei osanud ma oma lapsepõlves halvimaski unenäos ette kujutada! Lahkusin koolist unetus- ja ärevushäirega, pärmseente vohamisega, krooniliseks muutunud huuleherpesega ja iga kuu korduvate külmetushaigustega – nii läbi oli mu organism meie koolides toimuvast räigest vägivallast õpetajate suunal. Ega mu kolleegidki koolis palju paremas seisus oma tervisega ei olnud.
Selliseid asju ei mäleta mina 90. aastate koolist ja ammugi mitte nõukaaegsest koolist!

Tundub, et ise oled sügavalt häiritud isik oma pärmseentega. Mina olen tavaline endine õpetaja ja nii hullult situatsiooni ei näe. Sul on päris kindlalt depressioon ja ärevushäired, selline inimene pole loomulikult hea õpetaja. Mina oleks õpetaja olnud küll, ei ole see amet minu jaoks ülearu raske ja meeldis ka, aga lihtsalt vajan rohkem raha. Lastega muidu klapin väga hästi ja armastan neid, väga kurb on, et pidin ameti maha jätma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tundub, et ise oled sügavalt häiritud isik oma pärmseentega. Mina olen tavaline endine õpetaja ja nii hullult situatsiooni ei näe. Sul on päris kindlalt depressioon ja ärevushäired, selline inimene pole loomulikult hea õpetaja. Mina oleks õpetaja olnud küll, ei ole see amet minu jaoks ülearu raske ja meeldis ka, aga lihtsalt vajan rohkem raha. Lastega muidu klapin väga hästi ja armastan neid, väga kurb on, et pidin ameti maha jätma.[/qu

Tundub, et ise oled sügavalt häiritud isik oma pärmseentega. Mina olen tavaline endine õpetaja ja nii hullult situatsiooni ei näe. Sul on päris kindlalt depressioon ja ärevushäired, selline inimene pole loomulikult hea õpetaja. Mina oleks õpetaja olnud küll, ei ole see amet minu jaoks ülearu raske ja meeldis ka, aga lihtsalt vajan rohkem raha. Lastega muidu klapin väga hästi ja armastan neid, väga kurb on, et pidin ameti maha jätma.

Nüüd sa küll valetad. Just väitsid enne, et lahkusid koolist sealse haige õhkkonna pärast.
Loomulikult on osa kooli probleemidest ka õpetaja palk, millest enam nälgimisekski ei jagu ja tuleb kuskil mujal veel õhtuti lisatööd teha, et mitte nälga surra ja võlgadesse uppuda. Koolis, kusjuures topeltkoormusega või 1,5 kohaga tööd teha ei saa – riik “hoolib” ja ei lase õpetajatel “üle töötada”.
Mina klapin ka NORMAALSETE lastega hästi, selliseid tuleb aga õitsvas EV koolis tikutulega taga otsida.

Aitab. Võtsin siin teemas sõna, sest see soovmõtlemislik nõukaaja materdamine ja praeguse ülistamine ei läinud enam kuidagi kurgust alla.

Vähemalt selles osas, mis kooli puutus, oli nõukaajal vägivalda küll kõvasti vähem, sest pätid ja hälvikud saadeti ära erikoolidesse ja normaalsed inimesed ei pidanud oma tervist ohverdama pättide talumise nimel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lahe taga ei saa tavainimene üldse arstiabi. Sõidavad siia sellelt hierarhiliselt süsteemilt abi saama. Saavad ka, sest raha ju räägib.

Saab küll ja päris head abi. Egas muidu meie spetsialistid ei jookseks väljamaale ja egas muidu meie eliit ning muud kuulsad ja kummalised ei raviks ennast väljamaal. Meil aga kruvitakse oma kasuahnusest hinnad nii lakke, et varsti ei astu isegi välismaalane meie medpunkti uksest sisse. Või kui astubki, siis ta teab, et oma rahakotti kergendab ta sealjuures väga vähe.
Kogu meie tänapäeva probleemid ongi tulnud rahaahnusest. Kui vanem põlvkond ja poliitikud oma egoismis, ahnuses, süüdimatuses, võimukuses näitab eeskuju ees, siis noorem põlvkond järgi. Kõik ajavad kas edukuse oreoooli taga või lasevad üle laipade.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 190 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida igatsete nõuka ajast?