Esileht Pereelu ja suhted Mida ikkagi üksikema tähendab?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Mida ikkagi üksikema tähendab?

Postitas:
Kägu

Loen pidevalt perekoolist ja sotsiaalmeediast, et kōik on üksikemad. Miskipärast olen ma eeldanud, et üksikema on naine, kelle lapse isa lapsega ei tegele ja elatist ei maksa / maksab natukene elatist, aga last kunagi ei näe.
Miskipärast soovivad aga kōik naised, kes on mehest lahku läinud, end üksikemaks tituleerida? No kui mees lastega tegeleb ja elatist maksab vōi teil on 50:50 korraldus, siis kuidas te üksikema olete? Ma ei kujutaks ettegi, et abikaasast lahkumineku korral ma järsku üksikema olen. Lihtsalt olen vallaline, lastel on ju isa edasi. Absurdne värk.
Üksikema vōiks jääda ikkagi inimesele, kes päriselt ka üksi toime tuleb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Laste isaga 50:50 jaotus, ei pea end üksikemaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üksikema on see, kellel pole lapse sünnitunnistusel isa märgitud või on tehtud seda ema ütluste põhjal. Ehk siis isa pole last tunnistanud. Mingit muud üksikema võimalust pole. Nii et, kes ütleb, et on üksikema, ju siis neil ongi isa puudu lapse sünnitunnistusel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on tutvusringkonnas enamik paare koos, aga kahel olid sellised mehed, et rasedusest kuuldes pagesid. Nemad siis ongi, minumeelest. Teised, kellel enamasti 50/50 jaotus on, ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Näiteks mina olen lesk ja pean end üksikemaks.

Naisi, kes kasvatavad lapsi ja saavad elatist + muud laste isa poolset aega ja tuge ma üksikemaks ei pea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei kujutaks ettegi, et abikaasast lahkumineku korral ma järsku üksikema olen. Lihtsalt olen vallaline, lastel on ju isa edasi. Absurdne värk.

Lahutatud on uus perekonnaseis ametlikult, kuni uuesti abiellud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üksikema on see, kellel pole lapse sünnitunnistusel isa märgitud või on tehtud seda ema ütluste põhjal. Ehk siis isa pole last tunnistanud.

Sa ajad segamini üksikema ja vallasema. Selle sinu teooria kohaselt ei saaks siis üksikisasid üldse olemas olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kui paljudel on 50:50 korraldus? Ma arvan, et kui ema elab iga päev lastega koos, korraldab kõik laste kooliasjad, arstilkäigud, sõidutamised, ühesõnaga kõik laste elukorraldust puudutavad otsused, ja isa aitab ainult “korraldada” mõnesid vabaajategevusi. Siis see on üksikema ja isa osalus on samaväärne sellega, kui lastel oleks lihtsalt mõni tore tädi, kes nad pühapäeviti kohvikusse viib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei kujutaks ettegi, et abikaasast lahkumineku korral ma järsku üksikema olen. Lihtsalt olen vallaline, lastel on ju isa edasi.

Kuni sa pole üksikema olnud, seni sa võid endale ju ette kujutada, et isa on edasi ja sina “oled lihtsalt vallaline”.

OK, kui suhtluskord on paika pandud selline, et 50:50 ja lapsed on pool aega ühe ja pool aega teise vanemaga, siis see on jagatud vanemlus.

Kui aga on lahku mindud ja lapsed elavad põhikohaga ühe vanema juures, siis see, kelle juures lapsed peamiselt elavad, on siiski üksikvanem. Kui ta endale leiab uue elukaaslase/abiellub uuesti vms, vaid sel juhul ma ei peaks teda enam üksikvanemaks, mingi tugi laste kasvatamisel uuest kaaslasest vast ikka on.

Kui teine vanem kohtub lapse/lastega vaid nädalavahetuseti, mõnikord koolivaheaja ajal jms, maksab elatist, siis okei, sellisel üksikvanemal on mõnevõrra kergem elu kui sellisel, kellel teine vanem üldse näole ei anna. Aga see siiski ei muuda suurema osa ajast lapsi üksi kasvatavat vanemat “lihtsalt vallaliseks”. Sa ei ole ka vallaliste turul lastetute vallalistega võrdsel pulgal. 99% võid kindel olla, et lahus elav isa ei ole lastele kogu aeg varnast võtta, sa ei saa suvaliselt kohtingutel käia, suvalisel ajahetkel lapsi isa uksest sisse lükata, et nüüd sina tegele. Sina üksi oled see peamine, kes peab jälgima, mida lapsed söövad (et ei ajaks ainult sodi näost sisse), kuidas neil koolis läheb, kas juba on vaja uusi jalatseid, millal peaks käima hamba/silma vms arstil, sina oled see, kes võtab töölt haiguslehe, ei saa komandeeringusse minna jne jne jne. See ei ole päris sama nagu toimivas kahe vanemaga peres või nagu vallalistel lastetutel asi käib.

Püüa nüüd oma pea tööle panna ja reaalselt asja üle järele mõelda. Väga vähe on selliseid paare, kes lähevad sõbralikult lahku ja on pärast lahkuminekut nagu suur pere edasi. Tihti pigem, isegi kui teine raha maksab, siis lastega kohtub kaootiliselt, aga kui ta ka regulaarsest graafikust kinni peab, siis ikkagi on suurem koormus sellel vanemal, kes põhilise aja lastega koos on. Kellel on tugivõrgustik sõbrannade/sõprade/sugulaste näol, neil on kergem. Kellel sedagi ei ole, neil on raskem. Aga mõlemat pidi on nad siiski üksikvanemad. Üksikvanem ei ole ainult selline, kes peost-suhu elab ja on koormuse all kokku murdumas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eesti ongi vallasemade riik, kuna väga paljud naised saavad lapsed abielus olemata. Üksikvanem on see, kes kasvatab lapsi üksinda, sest teine vanem on surnud.
Millegi pärast vallasemad ei taha, et neid nii nimetatakse ja kasutavad üksikema nimetust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Püüa nüüd oma pea tööle panna ja reaalselt asja üle järele mõelda. Väga vähe on selliseid paare, kes lähevad sõbralikult lahku ja on pärast lahkuminekut nagu suur pere edasi. Tihti pigem, isegi kui teine raha maksab, siis lastega kohtub kaootiliselt, aga kui ta ka regulaarsest graafikust kinni peab, siis ikkagi on suurem koormus sellel vanemal, kes põhilise aja lastega koos on. Kellel on tugivõrgustik sõbrannade/sõprade/sugulaste näol, neil on kergem. Kellel sedagi ei ole, neil on raskem. Aga mõlemat pidi on nad siiski üksikvanemad. Üksikvanem ei ole ainult selline, kes peost-suhu elab ja on koormuse all kokku murdumas.

Erinev koormus võib vanematel ka siis olla kui nad koos elavad. Kui mõlemad vanemad on olemas, siis ei ole üksikvanem, loogiline ju.

Aga see siiski ei muuda suurema osa ajast lapsi üksi kasvatavat vanemat “lihtsalt vallaliseks”. Sa ei ole ka vallaliste turul lastetute vallalistega võrdsel pulgal. 99% võid kindel olla, et lahus elav isa ei ole lastele kogu aeg varnast võtta, sa ei saa suvaliselt kohtingutel käia,

Polegi ju “lihtsalt vallaline”, oled kas lahutatud või lahku läinud vms. Suvaliselt kohtingutel käimine pole üldse määrav selle asja juures.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Polegi ju “lihtsalt vallaline”, oled kas lahutatud või lahku läinud vms. Suvaliselt kohtingutel käimine pole üldse määrav selle asja juures.

Paljud ei ütlegi kohe, et neil laps(ed) on, mis on SUUR probleem. Laste kõrvalt ei saa naljalt suvaliselt kohtingutel käia muidugi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas te tahate väita, et koos elades te siis, emad, ei pea lapse elu korraldama, lapsega ōppima, riideid ostma, trennides käima?
Minu abikaasa tööpäevad on 8:00-21:00ni, isegi mehe vabadel päevadel tegeleme ju lastega ühiselt, pean nad ōhtul tuttu panema ja kõik muu, mis siin mainiti. Lastega tegelemise osas muutuks ainult see, et ōhtuti ei tuleks enam meest koju, kuid see-eest oleks mul iga kuu paar täiesti lastevaba päeva, mida praegu pole. Niiet ei, see et te oma laste elu korraldama peate oleks nii ka siis, kui mehega koos elaksite. Vōi te kujutate ette, et koos elavatel emadel teeb mees kōik laste eluga seonduva? See ei ole mingi üksikemadus. Need, kelle mehed välismaal tööl, peaksid ka siis üksikemad olema.
Las ikka emad, kes päriselt 24/7 lastega koos on ning bioloogiliselt isalt mitte mingit tuge ei saa olla üksikemad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui lastega naine lahutab ja abiellub uuesti?
Kas ta siis on üksikema? Või sõltub sellest palju uus mees lastega tegeleb?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui lastega naine lahutab ja abiellub uuesti?

Kas ta siis on üksikema? Või sõltub sellest palju uus mees lastega tegeleb?

Ela oma elu selliselt, et uus mees ei peaks eelmise mehe lastega tegelema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No kui mees lastega tegeleb ja elatist maksab vōi teil on 50:50 korraldus, siis kuidas te üksikema olete?

No aga on ju kangelaslikum tunne nimetada ennast üksikemaks, kui olla lihtsalt lastega ja lahutatud…
Üksikema on ikka see, kelle laste isa on surnud, teadmata, ei tegele ega panusta lastesse üldse!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoskmpeavad olema kaks tingimust: kogu sissetuleku teenib ema ja ta ei ela koos oma laste isaga. Uue mehega koos elav naine ei ole üksikema, sest mingeid kulusid nad siiski jagavad (ja kui ei jaga, siis kas ikka peaks koos elama?).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoskmpeavad olema kaks tingimust: kogu sissetuleku teenib ema ja ta ei ela koos oma laste isaga. Uue mehega koos elav naine ei ole üksikema, sest mingeid kulusid nad siiski jagavad (ja kui ei jaga, siis kas ikka peaks koos elama?).

Kas uus mees peab võõra lapse kulud kandma?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei pea, aga enamasti seda tehakse. Ehk siis lapsele ei osteta eraldi süüa ja ei käida temaga eraldi reisil.
Meie peres on ühine eelarve ja elatis on üks osa sissetulekutest, nagu ka toetused, pärandus, lotovõit jms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei pea, aga enamasti seda tehakse. Ehk siis lapsele ei osteta eraldi süüa ja ei käida temaga eraldi reisil.

Meie peres on ühine eelarve ja elatis on üks osa sissetulekutest, nagu ka toetused, pärandus, lotovõit jms.

Keeruliseks läks juba, rõve lugeda 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kirjutasin, et mingid kulud.
See tähendab, et üldjuhul panustab uus mees siiski arvete maksmisesse ja toidueelarvesse. Mis omakorda tähendab, et naise kulud mingil määral vähenevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas te tahate väita, et koos elades te siis, emad, ei pea lapse elu korraldama, lapsega ōppima, riideid ostma, trennides käima?

Elasin kuni lasta algklassieani mehega koos. Jah, loomulikult ma pidin ka siis laste eest hoolitsema, aga ma ei teinud seda üksi, seda vastutust sai jagada. Minu peal oli ikka pühivastutus, seda küll. Aga kui vaja, siis viis ka mees lapsed lasteaeda, kui mul oli vaja kauem tööl olla, siis läks mees lastele järgi. Mul oli isegi elus periood, kus käisin tööreisil 4 nädalat järjest nii, et olin enamuse töönädalast teises linnas ja kodus olin puhkepäevad + 1-2 päeva töönädalast. Mees vastutas sel ajal laste eest üksi.

Siis läksime lahku. Jah, mees maksis elatist. Ja esimestel aastatel käis isegi lastega kohtumas nii 3-4 korda aastas. Aga ma ei oleks iial saanud enam lihtsalt hüüda talle, et pean tööreisile minema, hoolitse laste eest. Seega mina olin küll kogu selle vastusega üksi, üksikema pärast lahutust. See rahaline tugi oli ju tore (kuigi seegi oli alla miinimumi), aga oleksin eelistanud veel väiksemat rahalist tuge ning tema rohkem olemasolemist laste jaoks.

ja ka siis, kui on mingi kindel kohtumiskord, näiteks kaks korda kuus nädalavahetused, siis põhivastutus jääb ju ikka last kasvatavale vanemale. Ei ole emal samamoodi lihtsalt võimalik kauem tööle jääda ja hõigata isale, et tee täna õhtul ise lastele süüa. Või tööreisile minna. Või öelda, et kui töölt tuled, käi poest ka läbi too leiba, piima ja lapsele on uusi sokke ka vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tsiteeri

Kuidas see laps võõras on, kui mees elab selle lapse emaga koos ühes kodus? Kui see laps elaks oma isa juures, siis võiks küll öelda, et võõras laps. Antud olukorras on sageli lapse emaga koos elav mees lapsele rohkem isa kui niinimetatud pärisisa on.
Või peaks olukord olema normaalne selliselt, kus ühe katuse all elavad inimesed, kes üksteisesele korda ei lähe?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milleks selline teemaalgatus? Üksikema, üksikvanem on vanem, kes kasvatab lapsi üksi. On igapäevaselt laste jaoks kohal ja olemas, lahendab kõik elamisega seotud probleemid, kulutab oma aega, energiat ja raha lastele. Mitte ei kanna kord kuus elatist mingile pangaarvele ega arva, et sellega on panus kasvatusse antud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eesti ongi vallasemade riik, kuna väga paljud naised saavad lapsed abielus olemata. Üksikvanem on see, kes kasvatab lapsi üksinda, sest teine vanem on surnud.

Millegi pärast vallasemad ei taha, et neid nii nimetatakse ja kasutavad üksikema nimetust.

Vallasemasid ju palju siiski pole, lapsed ikka “isa nimel”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen lesk ja pidasin ennast üksikemaks nii kaua, kuni tekkis uus kaaslane, kes osaleb vaimses plaanis mu lapse elus üha rohkem, kuigi me koos veel ei ela. Nüüd tundub kuidagi vale öelda enda kohta üksikema. Mulle tundub, et pigem just see, et ta kuulab ja toetab mu last, on minus tekitanud tunde, et ma ei ole enam üksikvanem. Ta oleks valmis ka rohkem panustama (logistika osas näiteks), aga mul endal on veel raskuseid sellist abi küsida.

Please wait...
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Esileht Pereelu ja suhted Mida ikkagi üksikema tähendab?