Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida jaanilaupäevaks plaanite?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Mida jaanilaupäevaks plaanite?

Postitas:
Kägu

Tõotab kena ilma. Zeus on olnud armuline teist aastat järjest, nähtus, mis meil viimastel aastakümnetel suisa haruldaseks muutunud.

Eelmisel aastal oli näiteks kuulda, kuidas meil naaberkruntidel rahvas jaanipäevast ja suvest ikka täiega võttis, mis võtta andis. Pilt, mida juba ammu pole näinud ja jäänud pigem sinna lapsepõlve 80-ndate aastate mälestusse.

Meie suguvõsa pundis on plaanis teha pajalõket, lastele panime püsti basseini. Sportmängud. Grill ja chill. Ei midagi suurejoonelist,  kuid ikkagi selline mõnus seltskonnavärk.

+8
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

KPSS

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida jaanilaupäevaks plaanite?

Need sinu ideed on tõesti pisut aegunud ja seetõttu ka sinu ideekerjamine perekoolis täiesti arusaadav.
Aga mõtle ise.

+4
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lubab äikest, kohatist paduvihma ja rahet ju. Aga väga kuuma ilma, seda küll.

Igatahes meil on alati sama lugu jaanipäeval: tähistame seda minu maakodus koos vanemate, õdede-vendade perede ja ühtede-kahtede heade sõprade peredega. Hommikul vaaritame süüa, toome metsast risusid ja püstitatame õuepaviljoni, päeval käime kuskil matkamas, õhtul grillime, saunatame ja oleme öö läbi lõkke ümber. Lapsi on seltskonna peale kokku terve posu, need trallitavad niisama ringi. Mingil hilisöisel/varahommikusel ajal käime jaanimardikaid otsimas lastega, siis kobivad nemad enamasti tuttu, suured vaikselt veel istuvad ja jutustavad ja millalgi 4 paiku viime toiduasjad külma, kraamime suurema segaduse grillplatsilt ja hakkame magama sättima.

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Grillime niisama oma õues. Kuhugile suuremale joomapeole ei kipu ja sihukest mõnusat sugulaste-sõprade ringi meil lihtsalt ei ole.

+16
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äikesevihma lubab pigem sinna keskpäeva kanti, mis ongi tegelikult kasulik.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on grill ja chill kestnud juuni algusest saati. Ja nii igal aastal. Pool suguvõsa on juunis sündinud ja kes ise pole, sel on juunilapsed. Lisaks kõikvõimalikud lõpupeod. Eile  olime järjekordselt kõik koos, päikesetõus sai ka ära oodatud.
Jaanilaupäeva veedame sel aastal kodus ja ilma seltskonnata. Kas teeme sauna või lõket, sõltub ilmast. Päev otsa 30* ei kisu sauna kütma ega lõkke ääres istuma. Söögitegu käib nagunii õues ja ilmselt sõidame südaööl ujuma. Mehega kahekesi, rahus ja vaikuses.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saun, kepin naist ja joon õlut. Peale keppi söön kama ja siis üks sahmakas veel.

+9
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen küll natukene nukker, et jaanipäevaks justkui polegi mingit plaani.

Endal on ükskõik sellest päevast, aga tahaks, et lapsel tore oleks. Kahjuks pole meil selliseid tuttavaid, kellele nt maale külla minna ja kus oleks teisi lapsi, et nad siis koos trallida saaks. Neil peredel, kellega suhtleme, on jaanipäeval lapsed ära või on nad kõik koos kuskil kaugel.
Hea meelega oleks kuskil väikese seltskonnaga koos rahulikult, teeks sauna, grilliks, laseks lapsel teiste oma sugustega toimetada. Koolieelikuga kahekesi ei näe mõtet üheks õhtuks mingit maja ka rentida, pealegi hinnad on päris krõbedad jaanipäeval.
Linnas pole ka suurt midagi teha, aga kui paremat mõtet ei teki, siis ilmselt sõidame mõne lähedal asuva külajaanitule ikka läbi.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

heade sõprade peredega.

Klassika! 😁

Kas keegi muidu halbu sõpru ka külla kutsub või üldse omab?

Oleme saanud sel kevad-suvel väga vähe kodus olla, nii et olemegi abikaasaga kahekesi kodus: hommikul käime linnas paraadi ja presidenti vaatamas ning lähme läbi ühe armsa vanadaami-sünnipäevalapse juurest, päeval tegeleme mõne tööga või ka mitte, õhtul põletame sügisest saati kokku korjatud oksad ja risu ära (kui tuul lubab!), grillime, joome, lobiseme ja teeme suveplaane ja läheme magama.

+3
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

#3800116:
…heade sõprade peredega.
Klassika! 😁

Perekoolikal on see täiesti klassika, et tal on:

– halvad sõbrad
– halb vein
– halb oliivõli

jne 100 halba asja.
Ja siis ta neid sittu asju tituleeribki kõiki igaks juhuks siin anonüümses foorumis “headeks”

+3
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida jaanilaupäevaks plaanite?

Natuke rahu ja vaikust.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

#3800116:

…heade sõprade peredega.

Klassika! 😁

Perekoolikal on see täiesti klassika, et tal on:

– halvad sõbrad

– halb vein

– halb oliivõi

jne.

Ja siis ta neid sittu asju tituleeribki kõiki igaks juhuks “headeks”

Film ja raamat ikka ka! 😁

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie pere traditsioon üks ja seesama iga aasta. Lähme mu vanemate juurde(elavad 1km kaugusel). Teeme tünnisauna, grillime, siis veidi kerget alkoholi(isa mega vinge katusega grillmaja ehitanud, seega vihm meid ei sega), meie väikestele lastele seal mängumaja, batuut, liivakast jms asjad, väike bassein ka neile. Teeme murumänge, võitjatele ka auhinnad. Seltskond väike – mina, abikaasa, meie 4 last, vend tüdruksõbraga, vanemad. Väga lahe on igal aastal! 🔥

Sügisest saab meie maja valmis, siis edaapidi meie kodus 😎

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen kodus, loen taamatut, vaatan jalgpalli. Kui on jahedam, lähen jalutan koeraga.

Lapsed lähevad vanaema juurde jaanitulele.

Grillist ja chillist ei hooli.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Grillist ja chillist ei hooli.

Sa ei ole perekoolikas? Isegi mina olen sarnane.

Kõik on hästi, sinusuguseid on veel.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Endal on ükskõik sellest päevast, aga tahaks, et lapsel tore oleks. Kahjuks pole meil selliseid tuttavaid, kellele nt maale külla minna ja kus oleks teisi lapsi, et nad siis koos trallida saaks. Neil peredel, kellega suhtleme, on jaanipäeval lapsed ära või on nad kõik koos kuskil kaugel.

Hea meelega oleks kuskil väikese seltskonnaga koos rahulikult, teeks sauna, grilliks, laseks lapsel teiste oma sugustega toimetada. Koolieelikuga kahekesi ei näe mõtet üheks õhtuks mingit maja ka rentida, pealegi hinnad on päris krõbedad jaanipäeval.

Linnas pole ka suurt midagi teha, aga kui paremat mõtet ei teki, siis ilmselt sõidame mõne lähedal asuva külajaanitule ikka läbi.

Ma ei tea küll kui vana laps on, aga maakohas lasteaiaealised kindlasti võtaks omavanuse võõra näo ka mängu, kui ise julgelt ligi minna ja tutvustada ennast.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

…heade sõprade peredega.
Klassika! 😁

Kas keegi muidu halbu sõpru ka külla kutsub või üldse omab?

Kui eluvõõras hüüatus. Otse loomulikult kutsutakse külla ka “halbu sõpru”. Mõnel ainult sellised ongi ja siis käiakse seltskonniti koos külas ja reisidel eputamas, et hiljem üksteist seljataga ribadeks klatšida.

+13
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei tea küll kui vana laps on, aga maakohas lasteaiaealised kindlasti võtaks omavanuse võõra näo ka mängu, kui ise julgelt ligi minna ja tutvustada ennast.

Laps on 7.
Ma selle peale panustangi, et hea suhtlejana pole tal kuskil külapeol ilmselt keeruline kaaslasi leida. Ilmselt põikame minu lapsepõlve kodukanti, mul küll seal enam väga tuttavaid pole, aga kui parem plaan puudub, siis tuleb võimalustesse avatud meelega suhtuda 🙂

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Otse loomulikult kutsutakse külla ka “halbu sõpru”. Mõnel ainult sellised ongi ja siis käiakse seltskonniti koos külas ja reisidel eputamas, et hiljem üksteist seljataga ribadeks klatšida.

Sul ainult sellised ongi?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

rääkisime just täna mehega sel teemal. üks variant oli, et jaanitame vaikselt kahekesi oma maakodus. täna kutsus poeg meid endale külla. õde kutsus ka ja siis veel vanemad. nii et vast sõidame mööda eestit ringi ja külastame sugulasi.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen kaugel tööl. Ei sõpru, sugulasi ega lähedasi siin. Mis ma ikka teen, töötan sama kaua, lähen magama samal ajal nagu ikka. Vaatan ilmselt mõne filmi vahepeal.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

meie pere traditsioon on selline et lähme kodus kaugele kaugele 2ks ööks ja vaatame, mis ümbruksonnas toimub

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Klassika – enda, venna ja õe peredega saame kokku maakodus. Osa telgivad, osa mahuvad tuppa, sööme-joome-laulame-mängime palli ja hommikul läheme mere äärde päikesetõusu vaatama.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jätke need lõkked palun tegemata, metsad on purukuivad.

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Traditsiooniliselt on õues grill, traditsiooniliselt ilmselt joon ennast ka purju, kuigi alguses mõtlen, et ei joo üldse. Aga kuna kõik toimub oma kodõuel, siis pole vähemalt probleemi kojujõudmisega, et kes on kaine autojuht.

Mulle üldse ei meeldi jaanipäevad, kui peab kuskile minema ja siis ei saa sealt kuidagi ära.  Kodus ma keeran end kesköö paiku magama ja chill. Jaanipäev tehtud.

Kui on väga vihmane ilm, siis ma jätan rahumeeli jaanipäeva vahele ja panen toas küünla põlema, teen tule ahju alla. On olnud ka selliseid jaanipäevasid.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

teeks sauna

Sel aastal polegi vaja sauna teha (kütta), saun on õues, tasuta ja kõigile.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sel aastal plaan minna mehe vanemate juurde maale. Ilmselt tuleb rahulikum olemine, sest meil aastane laps ning kuskile peole ei kipu. Arvan, et eks mängime mingeid mänge ja võtame rahulikult. Hommikuni üleval olla kindlasti pole plaanis.. Ja laps ei saa veel miskit eriti aru ka.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maale peab minema ema juurde, ei saa teda siia ka tuua. Samas kodus peaks olema ja valvama, et naabrid maja maha ei põletaks (et vähemalt õigel ajal tuletõrje saaks kutsuda) – nad hiigellõkke kokku kuhjanud oma krundile. See tähendab muidugi ka “naabrite peost osa saamist”, sest ega tramburai nende hoovis vaid püsi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jätke need lõkked palun tegemata, metsad on purukuivad.

Lubab vihma, meil on lõkkeplats keset suur lagedat – aga kui ilm tõesti selliseks jääb – siis teeme väikse lõkke, mitte sellise nagu iga aasta.

+2
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida jaanilaupäevaks plaanite?