Esileht Kodunurk Mida joote toidu kõrvale kodus?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Mida joote toidu kõrvale kodus?

Postitas:

Tere
andke nõu, mida pakkuda kodus peale piima ja kannujoogi perele toidu kõrvale juua. Poe mahlu ja siirupeid suure suhkrusisalduse tõttu ei eelista. Ise ei ole siirupeid teinud, kuna ei ole kusagil säilitada peale sügavkülma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 16:12; 12.03 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olenevalt sellest, mis toiduks on. Vürtsikamate toitude kõrvale joome alati vett. Koduste kotlettide ja kastmete kõrvale enamasti piima või keefiri. Magustoidu kõrvale teed, kakaod või kohvi. Valdavalt eelistavad kõik ikkagi vett (just kraanivett), vanem laps joob vahest ka naturaalseid mahlasid ja smuutisid aga teistele meeldib neid niisama vahepalana juua aga mitte soolase toidu kõrvale.
Suve lõpus joome palju ka koduseid mahlasid, naturaalset õuna- või sõstramahla, on ka rabarbari ja vaarika mahla tehtud aga meil saavad mahlad ruttu otsa ja pole samuti sellist vana head keldrit, kus hoida. Siirupitest on meil tehtud arooniasiirupit aga madala vererõhu tõttu ei kannata seda palju juua.
Poemahlad, joogijogurtid, maitsega piim või sojapiim jms ei meeldi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.03 16:38; 12.03 22:10; 13.03 17:14; 13.03 17:16; 14.03 11:11; 15.03 01:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidu kõrvale joome enamasti ikka vett. Lapsed ja abikaasa mõnikord ka piima, mina piima ei joo. Vahel harva ka keefir.
Mis asi on kannujook? Morss kannus?
Mahlasid toidu kõrvale ei joo, mahl on toit. Lapsed mõnkord saavad vahepalaks, üldiselt ostame mahla harva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üldse midagi, siis vett.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kannujook on see Poltsamaa kannujook- jõhvika või metsamarja. Põhimõtteliselt ikka nagu siirup. Kas lihtsalt vett lasetegi kannu või maitsestate ka sidruni või mündiga või panete jääd?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 16:12; 12.03 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kannujook on ju samamoodi suhkruga ja igasugu lisaainetega…
Meil juuakse piima, vahel vett või keefiri, ka siirupist tehtud morssi või kodusest mahlast (suhkruga) tehtud morssi. Ise ei joo toidu kõrvale midagi, peale hommikukohvi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina joon òhtusòògi kòrvale tihti veini, laps joob vett ja mees òlut.Vahel joome kòik vett. Lòunasòògi kòrvale joon kas vett vòi apelsinimahla. Mingeid morsse ega muid magusaid siirupijooke ei armasta, kihisevaid ka mitte (mullidega vesi v.a).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodus tavalistel päevadel mitte midagi. Pidupäevadel isetehtud mahlast morssi või poemahla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures ei joogi midagi toidu kõrvale, vahet harva piima

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vett, veini, vahel harva õlut, oleneb toidust, lapsed vett, teed (suhkruta). Mahla asemel sööme puuvilju-marju ja piima joome ainult paar korda kuus pannkookide kõrvle, see on söök, mitte jook, mida toidu kõrvale juua ja lastele lolli kommet õpetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.03 19:56; 13.03 10:49; 14.03 08:41; 14.03 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie joome vett või värskelt pressitud mahla. Põhimõtteliselt mingit poemahla ei joo, selles pole midagi kasulikku alles pärast kuudepikkust säilitamist, aurutamist, pastöriseerimist ja ei tea mida veel. Isegi Kadarbiku mahlad on 60 kraadini kuumutatud, C-vitamiin aga hävib ju kuumutamisel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 20:16; 14.03 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidu kõrvale ei joo tavaliselt midagi. Kui, siis veini (mitte lapsed), vett vòi värskelt pressitud mahla, oleneb toidust. Vahel oleme ostnud ka poe mahla, need mis 100%-lised, mitte mahlajooke. Vahel kodutehtud mahla vòi sellestbtehtud morssi. Miks sa neile kannujooki eelistad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ja laps joovad tihti piima, vahel joome keefiri või morssi enda thtud arooniasiirupist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vett, veini, vahel harva õlut, oleneb toidust, lapsed vett, teed (suhkruta). Mahla asemel sööme puuvilju-marju ja piima joome ainult paar korda kuus pannkookide kõrvle, see on söök, mitte jook, mida toidu kõrvale juua ja lastele lolli kommet õpetada.[/tsitaat]

Mis ajast see piim nüüd söök on mida toidu kõrvale juua ei tohi? Mis siis juhtub, kui piima juua? Minu lapsed joovad küll täispiima toidu kõrvle ja söögiisu see küll kuidagi ei riku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.03 16:38; 12.03 22:10; 13.03 17:14; 13.03 17:16; 14.03 11:11; 15.03 01:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vett, harva morssi. Pidupäevadel mahla. Hommikusöögi kõrvale piimaga kohvi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vett, enamasti mullita, vahel ka mulliga.
Alkoholi joon (kahjuks meelsasti), aga siis ei söö ja vastupidi – söön, siis alkoholi ei taha nähagi.

Piimajoomine teeb kõhu täis, mina seda ei taha. Magusaid jooke soolase toidu kõrvale ka ei soovi.nHapu kali, hapu õuna v. sõstramahl on ok, kuid see peaks miu arvates sobima toiduga. Ei kujuta ette juua sidrunivett tomatitoitude juurde või morssi sealiha kõrvale. Minu viga…
Neutraalne vesi on parim.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidu kõrvale ei ole üldse soovitav juua.
Seedimisprotsess algab suust. Kui juua söömise ajal vett või muud vedelikku, siis me lahjendame sülge ning seda aega, mil toit saaks vastavate seedeensüümidega kokku puutuda.
Samuti närime toitu vähem, sest loputame selle vedelikuga lihtsalt alla.
Eee tõenäoliselt lahjendame ka maomahla joogiga ja see raskendab seedimist..
On jäänud kõrvu, et pool tundi enne sööki ja tund peale sööki oleks ideaalne mitte juua, et seedimist maksimaalselt toetada:)

Meil siiski terve pere lonksab väheke kraanivett kõrvale, mina sageli ka klaas veini õhtusöögi juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piima või vett. Ja mitte toidu kõrvale, vaid kohe söömise järel.
Mees valab vahest teise klaasi piima veel endale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toiodu kõrvale ei joo kunagi, kuid kodus joome vett, lapsed nädalavahetuse hommikuti vahel ka piima. Mahla joon külas, kohvi ja teed tööl.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mis ajast see piim nüüd söök on mida toidu kõrvale juua ei tohi? Mis siis juhtub, kui piima juua? Minu lapsed joovad küll täispiima toidu kõrvle ja söögiisu see küll kuidagi ei riku.[/tsitaat]

See on kogu aeg nii olnud. Nii tarbitakse tahtmatult liigseid kaloreid ja kujundatakse ebatervislikke toitumisharjumusi (ülekaal on sotsiaalse ja harjumusliku taustaga, tuleb pere kommetest kaasa enamasti). Soovitan üle vaadata klaasi piima/täismahla toiteväärtuse, see ei jää limonaadidele energiasisalduselt väga alla. Sama kehtib nii piima, mahla kui limonaadi toidu kõrvale või janujoogina joomise kohta. Lisaks kui toidu kõrvale paar klaasi piima juua, siis on piimatoodete norm päevaks ju täis, aga ma tahaks näiteks ka juustu süüa või jogurtit… pigem naudin siis neid. Piima joomine kui selline takistab ka +- 2-3h piima tarbimisest raua omastamist, st. liha vms raua rikka toidu söömine raua allikana muutub nt kasutuks, kui piima kõrvale juua, koorekastet peale lajatada vms.

[small]dhelia kirjutas:[/small]
[tsitaat]Toidu kõrvale ei ole üldse soovitav juua.
Seedimisprotsess algab suust. Kui juua söömise ajal vett või muud vedelikku, siis me lahjendame sülge ning seda aega, mil toit saaks vastavate seedeensüümidega kokku puutuda.
Samuti närime toitu vähem, sest loputame selle vedelikuga lihtsalt alla.
Eee tõenäoliselt lahjendame ka maomahla joogiga ja see raskendab seedimist..
On jäänud kõrvu, et pool tundi enne sööki ja tund peale sööki oleks ideaalne mitte juua, et seedimist maksimaalselt toetada:)
[/tsitaat]

Supid on siis eriti ebatervislikud ju 😀
Tegelikult sülje kohta on jutt õige, mälu, sega toit korralikult süljega (nt amülaasensüümid hakkavad tööle suus), neela alla ja alles siis joo lonks-paar, kui tunned vajadust, mitte nö toidu alla loputamiseks. Aga mao kohta jutt tegelikkuses ei kehti 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.03 19:56; 13.03 10:49; 14.03 08:41; 14.03 11:21;
To report this post you need to login first.

supi kõrvale ei joo midagi,
magustoidu kõevale teed või kohvi,
prae kõrvale hapupiima (mees tavalist piima).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vett.
Pannkookide kõrvale piima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstid toidu kõrvale juua ei soovita. Aga muul ajal joome vett.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas keegi ja kuidas kunagi: lapsed joovad kes piima, kes vett, kes gaseeritud vett, meie mehega joome piima, vett, veini/õlut. täiskasvanute valik olenevalt sellest, mis toiduks on, st toidu-joogi omavahelise sobivuse põhjal. mahla ei ole kunagi keegi toidu kõrvale joonud, erandiks on vaid mingid peod-sünnipäevad. me joome janu pärast ka vett, lihtsalt harjunud nii, seepärast on minu jaoks võõras lugeda mõtisklust teemal \”mida söögi kõrvale juua pakkuda?\”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 12:15; 14.03 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See on kogu aeg nii olnud. Nii tarbitakse tahtmatult liigseid kaloreid ja kujundatakse ebatervislikke toitumisharjumusi (ülekaal on sotsiaalse ja harjumusliku taustaga, tuleb pere kommetest kaasa enamasti). Soovitan üle vaadata klaasi piima/täismahla toiteväärtuse, see ei jää limonaadidele energiasisalduselt väga alla. Sama kehtib nii piima, mahla kui limonaadi toidu kõrvale või janujoogina joomise kohta. Lisaks kui toidu kõrvale paar klaasi piima juua, siis on piimatoodete norm päevaks ju täis, aga ma tahaks näiteks ka juustu süüa või jogurtit… pigem naudin siis neid. Piima joomine kui selline takistab ka +- 2-3h piima tarbimisest raua omastamist, st. liha vms raua rikka toidu söömine raua allikana muutub nt kasutuks, kui piima kõrvale juua, koorekastet peale lajatada vms.

Meie peres läheb piim tervisliku menüü alla ja kindlasti ei ole võrreldav poemahla või limonaadiga – piimas on väga palju vajalikke valke, mineraalaineid ja vitamiine. Õnneks meie peres liigutatakse ka ennast, mitte ei lamata päev otsa, seega ei saa kohe kindlasti joodavast piimast vajalikku kogust valke või kaltsiumi kätte. Samuti ei ole kellegil ei raua ega D-vitamiini puudust, pigem on näitajad üle normi. Piimavalgus on palju asendamatuid aminohappeid, millest ehitatakse üles organism ning ilma milleta ei oleks elu üldse võimalik.
Meie neljaliikmeline pere tarbib 2 liitrit täispiima päevas. Peab ikka puhta sooda olema, kui väita, et piima tarbimine on ebatervislik ja pere halb harjumus ning ülekaalulisuse põhjustaja 😀 Tahaks kohe näha perekonda, kes toitub tervisilikult ja joob piima aga on ülekaalulised.
Ja neile, kes piima ei talu või lihtsalt vanemas eas on soovitatav piim asendada hapendatud piimatoodetega.
Näiteks 11-18 aastane nooruk peaks tarbima 1000 mg/d kaltsiumi, mis tähendab seda, et ta võib vabalt päeva jooksul juua piima, süüa topsi jogurtit ning lisaks ka panna juustu võileivale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.03 16:38; 12.03 22:10; 13.03 17:14; 13.03 17:16; 14.03 11:11; 15.03 01:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See on kogu aeg nii olnud. Nii tarbitakse tahtmatult liigseid kaloreid ja kujundatakse ebatervislikke toitumisharjumusi (ülekaal on sotsiaalse ja harjumusliku taustaga, tuleb pere kommetest kaasa enamasti). Soovitan üle vaadata klaasi piima/täismahla toiteväärtuse, see ei jää limonaadidele energiasisalduselt väga alla. Sama kehtib nii piima, mahla kui limonaadi toidu kõrvale või janujoogina joomise kohta. Lisaks kui toidu kõrvale paar klaasi piima juua, siis on piimatoodete norm päevaks ju täis, aga ma tahaks näiteks ka juustu süüa või jogurtit… pigem naudin siis neid. Piima joomine kui selline takistab ka +- 2-3h piima tarbimisest raua omastamist, st. liha vms raua rikka toidu söömine raua allikana muutub nt kasutuks, kui piima kõrvale juua, koorekastet peale lajatada vms. [/tsitaat]

Meie peres läheb piim tervisliku menüü alla ja kindlasti ei ole võrreldav poemahla või limonaadiga – piimas on väga palju vajalikke valke, mineraalaineid ja vitamiine. Õnneks meie peres liigutatakse ka ennast, mitte ei lamata päev otsa, seega ei saa kohe kindlasti joodavast piimast vajalikku kogust valke või kaltsiumi kätte. Samuti ei ole kellegil ei raua ega D-vitamiini puudust, pigem on näitajad üle normi. Piimavalgus on palju asendamatuid aminohappeid, millest ehitatakse üles organism ning ilma milleta ei oleks elu üldse võimalik.
Meie neljaliikmeline pere tarbib 2 liitrit täispiima päevas. Peab ikka puhta sooda olema, kui väita, et piima tarbimine on ebatervislik ja pere halb harjumus ning ülekaalulisuse põhjustaja 😀 Tahaks kohe näha perekonda, kes toitub tervisilikult ja joob piima aga on ülekaalulised.
Ja neile, kes piima ei talu või lihtsalt vanemas eas on soovitatav piim asendada hapendatud piimatoodetega.
Näiteks 11-18 aastane nooruk peaks tarbima 1000 mg/d kaltsiumi, mis tähendab seda, et ta võib vabalt päeva jooksul juua piima, süüa topsi jogurtit ning lisaks ka panna juustu võileivale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.03 16:38; 12.03 22:10; 13.03 17:14; 13.03 17:16; 14.03 11:11; 15.03 01:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vett. laps joob piima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres, kus üles kasvasin, pole elus vett toidu kõrvale joodud. Vett juuakse siis, kui on joogijanu. Ma tõesti ei kujutaks ette, et ma toidu kõrvale vett joon. Ma ei salli vett üldse. Mõnikord harva joon ja siis panen ka natuke siirupit sisse.
Aga meie ei joo toidu kõrvale ka mitte piima. Samas meil läheb 5l piima nädalas. Mees joob niisama piima klaaside kaupa. Mina ja lapsed joome piima pannkookide kõrvale või siis muu sooja koogi kõrvale. Neid teen nädalas üks-kaks korda kindlasti. Ja minu kohvi peale läheb ka palju piima.
Me mehega joome toidu kõrvale kohvi. Mina alati piimaga ja mees kohvikoorega. See harjumus on mul lapsepõlvest alates. Nüüd ka minu mees joob toidu kõrvale kohvi. Ma niisama kohvi ei joogi. Isegi, kui satun McDonaldsisse või sarnasesse kohta, joon ka hamburgeri kõrvale piimaga kohvi. Limonaade ma eriti ei armasta.
Teed võin ka juua, aga seda joome mehega mõnikord õhtul niisama. Lapsed joovad morssi. Kahjuks kodusiirupeid ei saa teha, sest neid pole kuskil hoida. Ostame poest mustasõstrasiirupit.

Piim ja ebatervislik? Mõne jaoks kindlasti. Päris paljud inimesed ei talu piima. Figuurile nüüd küll piim kahjulik pole. Vastupidi, lasteaias lastele kogu aeg piima pakutaksegi ja räägitakse, kui kasulik see on. Liigutama peab ennast. Mida te neist kaloritest loete ja seda sama jampsi veel lastele edasi õpetate. Võtke lapsed käe kõrvale ja tehke sporti vabas õhus. Ja võitegi süüa, mida tahate, aga normaalsetes kogustes. Ja piim on lastele vajalik.

Meie pere pole ökohullud ja kaloreid ka ei loeta. Tervislikust toitumisest on ka asi kaugel. Süüakse saia, kooke, pirukaid, suhkrut, soola. Aga me ka liigutame end ja oleme täiesti normaalses kaalus. Lapsed pigem liiga peenikesed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 18:22; 13.03 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas on võimalik toidu kõrvale kohvi juua? Mis toit see siis on? Mingid koogid-pirukad-kartulisalat?
Ma ei kujuta ette, et ma teen näiteks kana või kala riisi ja aedviljaga, ja siis võtan sinna kõrvale tassi kohvi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuidas on võimalik toidu kõrvale kohvi juua? Mis toit see siis on? Mingid koogid-pirukad-kartulisalat?
Ma ei kujuta ette, et ma teen näiteks kana või kala riisi ja aedviljaga, ja siis võtan sinna kõrvale tassi kohvi.
[/tsitaat]

Kõik on harjumustes kinni. Ega ma iga kord ka kohvi kõrvale võta. Aga siis võtan küll kohvi, kui toidu kõrvale söön ka näiteks võileiba. Ma saia ja leiba kuivalt ei suuda süüa v.a supi kõrvale. Riis, kana ja muud soojad toidud on ikka laual, aga ka kohvi teen lauale presskannu valmis. Muidu ju siis söön toitu ikka kuivalt ja vahetevahel siis võtan kohvilonksu. Ma ei loputa päris toitu kohviga alla. No ja siis ülejäänud kohvi jääb juba mõne magustoidu juurde (koogitükk näiteks). Kohvi on mul ohtra piimaga ja 3 lusikatäie suhkruga. Mul suur tass ka.
Aga täpselt sama moodi ei kujuta ma ette, kuidas inimesed vett toidu kõrvale suudavad juua. Maitsetu vesi. Ega see sidrun ka seda palju paranda. Mulle ei meeldi maitsetud või magedad asjad. Ma ikka lisan kas suhkrut, soola, pipart. Vee sisse siis siirupit. Siis suudan isegi klaasitäie seda ära juua. Aga pärast sportimist joogijanuga joon küll klaasi kraanivett. Poest pole juba aastaid vett ostnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 18:22; 13.03 21:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Kodunurk Mida joote toidu kõrvale kodus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.