Esileht Hobinurk Mida kaasa võtta Rootsi kruiisile?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Teema: Mida kaasa võtta Rootsi kruiisile?

Postitas:

Plaanime sõbrannaga minna kruiisile, aga kumbki pole varem käinud ja kogemused puuduvad. Mida peaks kindlasti kaasa võtma, mida selga panema? Kas naistel on vaja õhtuks eraldi piduriided ja kõrged kontsad kaasa võtta või kuidas? Tobedad küsimused, aga siiski?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 09:02; 27.01 10:16; 30.01 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selga ilmale vastavad riided, ilmselt lähete ju Stockholmis maale ka. Laevas pole mingeid eriti pidulikke riideid küll enam näha, see kõva kruiisitamise glamuur jäi pigem 90ndatesse. Praegu kannavad seal “peol” olevad inimesed tavalisi riideid, teksad jms. Kui väga üles lööte, siis ilmselt arvatakse, et olete esinejad….

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 09:07; 30.01 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lähete lihtsalt Stockholmiga tutvuma, siis pane selga mugavad ilmastikukindlad riided, võta kaasa mugavad riided, millega laevas olla, kajutis magada. Seljakott, et Stockhomis mõnusalt ringi jalutada ja vajadusel ostetud asju mugavalt kaasas kanda. Higipulk, kreem, hambahari, hambapasta, hambaniit. Kui lähed laevale pidutsema, siis võta kaasa peoriided, kontsad, ehted, meigitarbed.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vett kindlasti pudelitega kaasa. Kraanivesi juua ei kõlba ja laevas maksad pisikese pudeli eest hingehinda. Odavam on vist isegi õlut osta, kui vett.
Stockholmi poole sõites soovitan kindlasti võtta hommikusöögi, siis ei pea linnas kohe mingit söögikohta otsima hakkama. Õhtusööki olen vist ainult ühel korral võtnud, ma pole harjunud õhtul eriti palju sööma ja pigem võtame mingeid näkse kaasa. Samuti ostan alati Rootsist toidupoest õhtuks midagi näksida.
Õhtul paneksin jalga pigem madalad kingad või tennise tüüpi jalanõud. Peale siis kleit või pidulikum pluus ja teksad.
Stockholmi kesklinna läksin viimane kord hoopis Uberiga. Kui on mitu inimest, siis see tuleb umbes sama välja, nagu osta metroopiletid(ca 10 eur läks). Aga võib minna ka jalutades umbes 40min või jalutada metroo peale ja sõita paar peatust. Metroopiletid saab osta juba ka laevast.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vesi jah kaasa. Hommikusööki mina Stockholmi poole sõites ei võta, sest seal on igal sammul kohvikuid (Espresso House on üks lemmikuid), kuid õhtusöögi Eesti poole minnes olen võtnud. Tavaliselt ostan Stockholmist laevale esmase nälja kustutamiseks miskit meelepärast ja pärast lähen hilisemale õhtusöögile. A la cartes kulub mul enam- vähem sama palju raha, mõnikord olen hoopis nende kasuks otsustanud.

Muidu hügieenitarbed (rätikud on kajutis olemas) ja laeva soovitan võtta eraldi jalatsid, mida on kerge jalga panna, nt sussid, baleriinad või tennised. Pidulikumaid riideid kannavad pigem need, kes lähevad tantsima, ja vanemad inimesed. Noored väga ei viitsi välimusega pingutada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 09:46; 27.01 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesi on seinast seina – sobivad nii kõrged kontsad+kleit kui ka tennised+teksad. See on küll õige, et väga üleslööduna ei ole mõtet minna – üldiselt on rahvas rohkem casual-stiilis. Ma ei oskagi soovitada, mida kaasa võtta – võta, mida endal vaja on. Kui tahad pead pesta, siis shampoon ja palsam, aga võid need ju ka laevast osta – viimasel ajal seal uusi huvitavaid juuksehooldussarju müügil. Mina tavaliselt isegi ei tassi kogu kosmeetikat kaasa, vaid ostan üht-teist, mida olen plaaninud, laeva poest. Näiteks lõhna, deodorandi jms.
Kui sauna tahad minna, siis ujukad. Joogivett on kindlasti vaja – päeval Rootsis tekib janu, aga ma ise ei viitsiks maa pealt tassida. Kui aga see paar euri on soov kokku hoida, võib ju võtta kah. Käterätid laevas olemas. Söögikohti ka piisavalt. Kui plaanid säästureisi, eks siis pead oma söögi kaasa võtma.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 10:02; 27.01 10:20; 27.01 10:31; 27.01 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem oli viimasel kruiisil mingi kalevipoegade kontingent. Pidulikult polnud keegi aga nii koledaid ja nii palju purjus naisi pole ma kuskil ammu näinud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem soovitaks ka mingisugused madalad jalanõud kaasa võtta. Sellised viisakad, mida saab kleidiga ka kanda. Kunagi ei tea, kuidas ilm on st palju kõigutab. Viimasel korral poleks ma kontsadel küll püsti jäänud ???? ei mingit hullu lainetust, aga ikkagi selline, et laevakoridoris käisid vahepeal ühest seinast teise. Nagu purupurjus oleks. Viimastel kordadel ma polegi kontsakingi kaasa võtnud, sest milleks kaasa tassida kui võibolla ei saagi jalga panna.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Tänan vastuste eest, pilt juba veidi selgem. Kas laevalt helistada ka saab s.t kas levi on, meil mehed-lapsed jäävad koju?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 09:02; 27.01 10:16; 30.01 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Tänan vastuste eest, pilt juba veidi selgem. Kas laevalt helistada ka saab s.t kas levi on, meil mehed-lapsed jäävad koju?

Üldiselt on seal vahepeal selline auk, kus levi ära kaob. Tavaliselt mul juba paar tundi pärast väljasõitu läinud, aga ma ei tea, kas see kõigi operaatoritega nii. Tallinnast väljudes saad kindlasti helistada ja Rootsis olles ka. Merel olles ei saa leviga arvestada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 10:02; 27.01 10:20; 27.01 10:31; 27.01 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka loll küsimus-samuti pole varem laevaga rootsis käinud. Kas oma asjad saab laeva jätta selleks ajaks kui Stockholmis linnapeal käia? St. kas kajut on tagasi tulles sama?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka loll küsimus-samuti pole varem laevaga rootsis käinud. Kas oma asjad saab laeva jätta selleks ajaks kui Stockholmis linnapeal käia? St. kas kajut on tagasi tulles sama?

Sama jah, asjad saab sinna jätta. Vahepeal käib koristaja ja tühjendab prügikaste.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 10:02; 27.01 10:20; 27.01 10:31; 27.01 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kajut on edasi-tagasikruiisil sama, asjad saab laeva jätta. Levi keset merd vahepeal ei ole. Kaasa võtad lihtsalt asjad, mida kasutad õhtul ja hommikul kajutis ja nn sisejalanõud, pluss mõni ilusam pluus nt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehh, ajate mul kruiisiisu peale siin. Võtan vist endale ka piletid 🙂

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 10:02; 27.01 10:20; 27.01 10:31; 27.01 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lähed laevale pidutsema, siis võta kaasa peoriided, kontsad, ehted, meigitarbed.

Siis vist hakatakse arvama, et pakud teenust seal.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 10:44; 30.01 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laeval läbi satelliidi helistada on sigakallis ja levi väga katkendlik nii et kumbki pool ei saa suurt midagi aru mida teine räägib. Tasub oma kõned teha kalda lähedal.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tavaliselt riided millega tulen/lähen, linnariided Rootsis ja siis õhtul riided (kombineerin omavahel). Õhtuti löön küll ennast natukene rohkem üles kuna enamasti tulen kruiisile siiski puhkama ja tunnen ennast nii paremini. Mõni viisakam kleit või pluuse. Võta õhtuks mõni väiksem kott vms kaasa, sest suure märsiga seal tantsu lüüa või ringi käia pole kõige mugavam. Asjad saad oma kajutisse jätta. Pudelivesi on hea soovitus, kuigi olen ka laeva kraanivett joonud ning siiani elus. Kui lähed esimest korda siis soovitan küll vähemalt hommikusöögi ja tagasi tulles õhtusöögi võtta. Hommikusöögil näed ilusaid vaateid kui Rootsi saabutakse. Ja nagu mainiti ei pea linnas koha süüa hakkama otsima. Õhtusöök on hea ajaviide, saad proovida erinevaid toite ning teinekord tead mida pakutakse jne. Seal joogid sh alkohol on hinnas. Hoia see kajutikaart mis sulle antakse sadamas endaga kaasas. Seal peal sul kõik söögid ja asjad mida vaja ettenäidata. Aga kui ära kaob siis paanikasse ära satu saab ka uue :D. Helistada saad kui laev on veel sadamas. Rootsis võid võtta laeva poolt pakutava linnaekskursiooni, näed korraga paljusid asju. Samas omal käel on ka Rootsis väga lihtne hakkama saada. Kui tahad kodustele midagi viia siis tavaliselt kuskil linnas on toidupoed vms kust olen asju kaasa ostnud. Jah, kesklinnas pole kõige odavam aga odavam kui laeval ikka. Samas laeval on mõned erilised asjad. Eks sa ise näed 🙂

Aga see kõik on minu arvamus ja kogemus, inimesed ja nende soovid erinevad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Tänan vastuste eest, pilt juba veidi selgem. Kas laevalt helistada ka saab s.t kas levi on, meil mehed-lapsed jäävad koju?

Kui sa nendega just öösel või väga vara hommikul rääkida ei taha, siis pole probleemi. Kajutis pole levi siis, kui on aknata kajut, aga mujal laevas on levi enamus aega (va tõesti kaugel keset merd olles mõned tunnid) olemas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 09:46; 27.01 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Tänan vastuste eest, pilt juba veidi selgem. Kas laevalt helistada ka saab s.t kas levi on, meil mehed-lapsed jäävad koju?

Üldiselt on seal vahepeal selline auk, kus levi ära kaob. Tavaliselt mul juba paar tundi pärast väljasõitu läinud, aga ma ei tea, kas see kõigi operaatoritega nii. Tallinnast väljudes saad kindlasti helistada ja Rootsis olles ka. Merel olles ei saa leviga arvestada.

nii mobiililevi kui internet (marienthali sadama külastajate wifi) on kindlalt olemas sel ajal, kui laev vahepeal Ahvenamaal peatub (ca kell 1 öösel eesti aja järgi).
nett on laevas poodide läheduses ja osades söögikohtades. vist ka luksuslikemates kajutites.
meil õnnestus suvel kajutis netti kasutada nii, et panime arvuti kajuti akna aknalauale, muidu mitte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtke kindlasti A klassi kajut ehk aknaga kajut. Esiteks “normaalsem” olemine (aknata kajut on nagu kapis magamine) ja teiseks on öisel ajal väga lahe teisi laevu näha merel ning lisaks see vahepeatus Ahvenamaal sadamas. Hinnavahe on mõnikümmend eurot, see tasub ära.
Mina olen kruiisil käies alati võtnud nii hommikusöögi kui õhtusöögi, kuna nende vahele jääb ca 7-8 tunnine auk, siis ma linnas pole kuskile sööma läinud vahepeal, saab paari puuviljaga ilusti hakkama. Võtta tasub kellaajaliselt varasem õhtusöök ja hiljem siis teha paar drinki show’d vaadates. Show’l on live bänd ja mingi muu esinemine (a la akrobaadid vms).
Tallinki pakutav bussiekskursioon on hea variant linnale esmane tiir peale teha ja giidi juttu kuulata – näeb-kuuleb kindlasti rohkem kui omal käel jõuab. Hiljem tuleb kesklinnast ise sadamasse jalutada (u 5-6 km) või ühistranspordiga, igal juhul saab veel linna vaadata omal käel või poodidesse põigata (aega on 2-3 tundi).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie oleme tihedad kruiisitajad. Ikka igal aastal korra. Kas sõbranna(de)ga, mehega või lastega. No kuidagi meeldib.
Kui lähen sõbrannadega, siis läheme käsipagasi mõõdus kohvriga. Linnas käies ikka teksad/mugavad jalanõud. Õhtul käime alati restoranis ja sinna paneme viisakamad riided (nagu ka maismaal restos käies), mitte midagi pidulikku, aga ikkagi kleit ja kontsakingad ja meik. Peale söömist vaatame šõud ja tantsime (tavaliselt omavahel, Rootsi vanamehi ei sebi).

Linna peale kohvrit muidugi kaasa ei võta, asjad jäävad kajutisse.
Laevale mineku õhtuks buffeed ei võta, samuti Tallinnasse saabumise hommikuks. Esimesel õhtul istume kuskil baaris, võtame mõne joogi ja lihtsalt näksimist kõrvale. Stockis sööme hommikubuffee, päeval teeme kuskil kohvi-koogi ja siis õhtul buffee. On piisav.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 10:59; 31.01 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Aitäh kõigile vastajatele, palju abi oli teist! Aga kas kajutis triikimisvõimalus ka on? Ja kas minna kohvriga või lihtsalt mõne suurema kotiga? Kohver tundub justkui liiga suur või kuidas?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 09:02; 27.01 10:16; 30.01 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Aitäh kõigile vastajatele, palju abi oli teist! Aga kas kajutis triikimisvõimalus ka on? Ja kas minna kohvriga või lihtsalt mõne suurema kotiga? Kohver tundub justkui liiga suur või kuidas?

Hetkeseisuga soovitaks hoopis oma kruiisitamise plaanid edasi lükata.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Aitäh kõigile vastajatele, palju abi oli teist! Aga kas kajutis triikimisvõimalus ka on? Ja kas minna kohvriga või lihtsalt mõne suurema kotiga? Kohver tundub justkui liiga suur või kuidas?

ei ole seal mingit triikimisvõimalust. tavakajutis on voodid, pisike lauake ja tool ja WC/vannituba. ja kogu moos. tavakajut on umbes sama hea, kui kahetärnihotell, parem kindlasti mitte.

kui lähed ainult kruiisile, siis see tähendab, et oled ära kaks ööd. kohvriga pole küll mõtet minna, kui just iga paari tunni tagant tualetti vahetama ei hakka. enamikele inimestele piisaks kahest setist riietest, mis mahuvad vabalt seljakotti.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 09:07; 30.01 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas kajutis triikimisvõimalus ka on?

Mida veel. Mida sa seal triikida tahad? Ennast mingitesse pidulikesse tualettidesse riietatuna paistad suhteliselt silma. Ja minu jaoks mitte väga positiivselt.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 10:44; 30.01 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Aitäh kõigile vastajatele, palju abi oli teist! Aga kas kajutis triikimisvõimalus ka on?

Loe uuesti vastuseid. Vist ei lugenud väga tähelepanelikult kui selline küsimus tuli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Aitäh kõigile vastajatele, palju abi oli teist! Aga kas kajutis triikimisvõimalus ka on? Ja kas minna kohvriga või lihtsalt mõne suurema kotiga? Kohver tundub justkui liiga suur või kuidas?

Triikimisvõimalust ei ole muidugi. odavama kajuti puhul on ju ka liikumisruum ise väga piiratud. Päris hotellituba see siiski pole.
Kohver või kott? Seda nõu ei oska ilmselt keegi siinolijaist anda. Sõltub ju sinu riietumisstiilist, maitsest ja harjumustest. Ma olen käinud ka ainult käekotiga (puhas pesu, üks vahetussärk ja kogu moos).
Ja mis mõttes kohver tundub liiga suur? Meie ju ei tea sinu kohvri mõõtu. Mina käin käsipagasi mõõdus kohvriga, sest see on mulle kõige mugavam ja riided ei kortsu seal sees. Sina valid ikka ise, mis mugavam.
Sõltub, kas sõidad enne läbi linna, et sadamasse jõuda või tuled taksoga või pargid sadamas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 10:59; 31.01 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on ostetud kruiis, siis on kajut kogu selle aja teie käsutuses. Kui on ostetud 2 liinireisi, tuleb asjad kahe reisi vahepeal kaasa võtta, pärast on teine kajut.

Mobiililevi sõltub ka ilmast. Väga tüüne merega on Soome levi pea terve reisi aja ja ka Soome rannik on enamuse ajast siis nähtaval. Kui valgel suveööl juhtud ilusa ilmaga sõitma, siis on see paras üllatus, muidu alati ju tunne, et oled kusagil ulgumerel.

Mina olen laevas tavaliselt t-särgi, teksade ja sandaalidega, minu arust on seal üpris soe.

Hommikusöögiks on mõttekas valida erihommikusöök, mitte buffet, kuna viimases tunglevad metsikud hordid, aga erihommikusöögil on õnnis tühjus ning rikkalikud toiduliuad, mis kunagi tühjaks ei saa. 🙂

Kallimatel kajutitel on erihommikusöök hinna sees ja kajutis ka föön, külmkapp, pidev wifi, suur telekas USB avaga jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asjad jäävad jah kajutisse ja sama pardakaardiga tulete Rootsis uuesti laeva, st check-in ainult Tallinnas. Laevapääs suletakse miski pool tundi enne väljumist. Rootsi laua hommikusöögile on sellest aastast siginenud pooletunniseda katted. Käinud ei ole, ei tea, kas aetakse iga poole tunni järel söögisaal tühjaks. Kui nii, siis ma küll enam hommikusööki osta ei kavatse – ei taha puhkepäeva hommikul toitu kiiresti-kiiresti sisse kühveldada. 13€ eest tahaks rahulikult molutada, mitte nagu tööpäeva hommikul kiirustada.
Mis riietesse puutub, siis ma olen võtnud lisaks magamisriietele ja kahe päeva puhtale pesule lisaks teise vahetuse riideid, sest iial ei tea, mis plekk võib sülle minna. Laevas olekuks olen võtnud mugavad madalad jalatsid

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rootsi laua hommikusöögile on sellest aastast siginenud pooletunniseda katted. Käinud ei ole, ei tea, kas aetakse iga poole tunni järel söögisaal tühjaks.

Ei aeta. Lihtsalt sisse saamine on kella peale (15 min vist võis hilineda).

+3
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )


Esileht Hobinurk Mida kaasa võtta Rootsi kruiisile?