Esileht Pereelu ja suhted Mida kahetsete seoses vanavanematega

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Mida kahetsete seoses vanavanematega

Postitas:

Mina ei saanud teada, kus kohast minu vanaema pärit on. Ta ei tahtnud sellest rääkida ning ma ei teagi, kuhu mu juured ulatuvad. Ilmselt oleks mingi aeg ka rääkinud kui oleksin järjekindel olnud. Samuti ei tea ma ka oma vanaisa kohta midagi. Emapoolne suguvõsa on täielikult läbi uuritud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi Saaga kaudu leida  https://www.ra.ee/dgs/explorer.php

Seal on ka virtuaalne uurimissaal Vau Rahvusarhiivis https://www.ra.ee/vau/

Kuna võib olla, et perekonnanimesid on eestitatud, saksastatud jne, siis onomastika lehekülje leiab siit http://www.ra.ee/apps/onomastika/

Kui kohe ja korraga asju ei leia, siis tasub mõne aja pärast uuesti proovida, kuna aja jooksul pannakse dokumente juurde.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kõik vanavanemad on juba jupp aega surnud, aga avastan ennast ikka mõtlemas mingitele seikadele, mida oleks tahtnud veel teha või teada. Näiteks tegi üks minu vanaemadest kohutavalt head kooki, millesarnast ei ole kunagi hiljem kuskil saanud. Terve suguvõsa oli vaimustuses ja igal peol oli see laual. Ma tean, et sel oli mingi eriline retsept ja mingi põnev tehnika. Lapsepõlves tuli korduvalt jutuks, et peaks selle kirja panema. Kahjuks aga kuidagi see tegemata jäigi ja ma ei jõua seda ära kahetseda.

Ma ei kahetse mitte midagi seoses vanemate ega vanevanematega. Kõik nad on juba mulla all. Mul olid nendega väga head suhted ja nad kõik rääkisid mulle korduvalt ja korduvalt oma noorpõlvelugusid jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin 16.aastane, kui minu kallis ja armas vanaema lahkus. Nüüd tagantjärgi tarkusena oleksin tahtnud teda kordades rohkem kallistada ja näidata oma armastuste tema vastu rohkem välja. Ma väga igatsen teda ja tunnen temast suurt puudust. Saan aru, et see on eluosa-sünd ja surm, aga ikkagi hinges kriibib siiani. Tänaseks on sellest juba 33 aastat.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kõik vanavanemad on juba jupp aega surnud, aga avastan ennast ikka mõtlemas mingitele seikadele, mida oleks tahtnud veel teha või teada. Näiteks tegi üks minu vanaemadest kohutavalt head kooki, millesarnast ei ole kunagi hiljem kuskil saanud. Terve suguvõsa oli vaimustuses ja igal peol oli see laual. Ma tean, et sel oli mingi eriline retsept ja mingi põnev tehnika. Lapsepõlves tuli korduvalt jutuks, et peaks selle kirja panema. Kahjuks aga kuidagi see tegemata jäigi ja ma ei jõua seda ära kahetseda.

Kahetsen, et ei küsinud oma vanavanematelt asju nende kooliaja, mõtlemise, teadmiste, kogemuste ja oskuste üle.

Ühe vanaema ahjupraadi olen püüdnud järele teha, aga mingi komponent jääb puudu ja ma ei tea, mis see olla võis…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema: Mida kahetsete seoses vanavanematega

Minu ühel vanavanemal on äärmiselt huvitav saatus. Kui Nikolai II võimult eemaldati, siis tema nö alluvatel läks väga kiireks. Minu üks vanavanem oli siis 3-4 aastane ja tema ning ta õed-vennad jagati kiiresti laiali. Ma ei tea, kas ta vanemad hukati. Kuidagi sokutati siis mu vanavanem Eestisse. Üksi. Tal oli üks foto oma isast kaasas. Ta ei ole kohe mitte kuidagi tsaari sugulane, aga üks tema…kõrgema taseme teenistujatest oli ta isa. Ma täpsemaks ei tahaks minna. Ka selle foto põletas mu vanavanem ära, mul on ähmaselt meeles, missuguses vormis see mees seal fotol oli.
Kahjuks vanavanem ei olnud suuteline rohkem rääkima. Siis hakkas tal liiga valus ja ta ütles, et ei taha sellest mõelda. Seega ma ei tea, mis sai tema vanematest, äkki ei teadnud seda ta isegi.
Ma tean ainult oma vanavanema sünnijärgset nime, aga seal võib ka olla kirjapildis erinevusi. Ja tean, mis laadi tööd ta isa tegi, aga täpset ametinimetust ei tea. Ikka nagu väga tegija amet. Aadlik ilmselt ei olnud.
Kahju, et ma ei saagi sealtpoolt oma juuri kunagi teada. Mul on mitu venda ja õde, nemad ei taha otsida Venemaalt jälgi, sestet kui vanavanem ei soovinud, siis nagu ei peaks meie ka. Aga ma tahtnuksin teada, mis neist sai ja kuhu sattusid vanavanema õed-vennad. Ma tean nende arvu, aga olen unustanud nimed. Mõne taastaksin. Mulle öeldi neid ka ainult üks kord, edaspidi ta keeldus sellest rääkimast, kui küsisin.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Pereelu ja suhted Mida kahetsete seoses vanavanematega