Esileht Väikelaps mida kinkida lapse esimeseks sünnipäevaks?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: mida kinkida lapse esimeseks sünnipäevaks?

Postitas:
Kägu

Palun mõtteid mida kinkida lapse esimeseks sünnipäevaks?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa arvad, et laps saab millestki aru?

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa arvad, et laps saab millestki aru?

No ilmselt läheb külla, mitte ei mõtle oma lapsele. Sünnipäevale minnes ikka viisakas midagi kingiks viia.
Näiteks mingi häält tegev pildiraamat, mängumatt, erikujuliste klotside ämber (kaanel eri kujuga augud)

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tüdrukud said mõlemad 1 a sünnipäevaks pehme kehaga beebinuku. Kohe võtsid omaks (esimestel päevadel niisama kallistasid-paitasid ja lohistasid endaga kaasa, aga juba lähema kuu jooksul lisandus nuku söötmine, magamapanek jm rollimängud). Praegu on lapsed 9 a ja 6 a ning ikka on need nukud neil ühed lemmikud.

 

Üheaastane ei saa veel aru sünnipäevast, aga eakohaseid mänguasju naudib ta küll.

 

Muidugi oleneb palju, kes kinkija lapsele on ja mis on eelarve. Ka lapsevanemalt võib eelistuste kohta küsida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa pole ise selle lapse vanem, siis küsi aga vanematelt – pole mõtet kinkida midagi, mis juba olemas või millega kitsas kodus pole miskit teha (nt pealeistumisauto) või mis ajaks vanemaid närvi (nt muusikariistad ei meeldi kõigile).

Aga siin siis valik mõtteid:

Pealeistumisauto (peab olema sõiduruum + võib põrandaid kriimustada)

Jumpy hüppeloom (aga kui elatakse korteris, võib tulla probleem alumiste naabritega)

ksülofon

nupupusled

igasugused torniladumise topsid, neid on erimõõdus saada

raamatud (papist)

riided (pead teadma suurust ja mida tegelikult vaja)

peopesaga mugavalt sõidetav auto (st suurem kui mudelauto, aga nii, et pisike käsi mahub kinni haarama – selles vanuses lastele meeldivad autod soost sõltumata)

pehme iseheegeldatud kaisukas

palli/autorenn, haamriga pulkade/palli kopsimise mängud

tamburiin

suur pappkast 😀

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt ütlen, et ära puidust rongi kingi. Mul pole laps veel aastanegi, aga juba 5 rongi kodus. Vist, st vähemalt viis on kindlalt.

Igasugused helidega raamatud (linnuhääled, loomahääled, masinad) on ka suht minev – hea nt autosse kaasa võtta. Saab pilte vaadata, näidata ja helid köidavad tähelepanu.

Alilo jänes on ka suht hea (just autosse) – teeb helisid, rahustav muusika, muinas/unejutud jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti enne küsi emalt-isalt, mida nad soovivad. Mänguasju kipub tavaliselt liiga palju lõpuks olema. Mina olen alati vajalikke asju tahtnud, nt pidžaamad Lindexist, sobilikud sööginõud vms.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sellel lapsel mingi anomaalia läbi veel ei ole neid topsikuid, siis need kingi ja oled kõige popim külaline veel vähemalt 2-3 aastat kui mitte rohkem.

Mul praegu laps juba 6-aastane ja vannis käies solberdab ja asjatab nendega. Topsikud on viis aastat igatpidi trööbata saanud, aga ikka kõlbavad ja leiavad uusi funktsioone.

https://www.shoppa.ee/p/little-tikes-varvilised-topsid-ladumiseks/4957916

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oih, vaatan praegu, et neid on 8. Otsi selline komplekt, kus on 10, see on veel parem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igasugu topsikud on ägedad küll (nii vannis, liivas kui niisama kipuvad närima), aga eelnevalt toodud jätaks igal juhul kinkimata. Saan aru, et lapsele, aga …. minu arust nii jubedad. Ise näiteks ostan lapsele minimaalselt plastikut. On sarnaseid topsikuid ka väga häid silikoonist https://nordluv.com/toode/silikoonist-ladumistopsid-tower/

Aga vanematelt tasub küsida küll ja oleneb hinnaklassist. Endal näiteks enamus mänguasju ongi olemas, palju ka teiselt ringilt. Seega kingitustena kui keegi küsib mida tuua siis olen küsinud praktilisemaid asju. Nt ca 50 (lähedasem) sain hoopis pissipoti, aga selle vanuses juba ka igasugu hommikumantlid, kapuutiga vannirätikud, snäkitopsid-karbid jne.

Kusjuures päris palju on toodud erinevaid muumi nõusid (plekkkruusid, päriskruusid, lusikad) – mis küll jäävad oma aega ootama, aga samas kuluvad ära küll.

Minu arust on OK vanematelt küsida, sest enamus asju kipub olemas olema juba nagunii. Kui küsitaksegi praktilist asja siis see OK. Last ennast ilmselt kipub ka kingikott või pakk rohkem lõbustama kui mõni konkreetne mänguasi vmt nagunii. Meile nt on see selline vanus, kus vannimänguasjad hakkavad “moodi” tulema, aga neid palju pole.

Ahjaa – aastasele on ka see hea kink https://www.kaubamaja.ee/et/marcus-marcus-hambahari-lucas-h0456874
nö kaks ühes – kasutab ise närimismänguasjana ja toimib hambaharjana.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igasugu topsikud on ägedad küll (nii vannis, liivas kui niisama kipuvad närima), aga eelnevalt toodud jätaks igal juhul kinkimata. Saan aru, et lapsele, aga …. minu arust nii jubedad. Ise näiteks ostan lapsele minimaalselt plastikut. On sarnaseid topsikuid ka väga häid silikoonist https://nordluv.com/toode/silikoonist-ladumistopsid-tower/

Hahahaa. Selle lapse hale nägu seal reklaampildil räägib enda eest. Kingi jah muidugi need porivärvi ökošmökotopsikud.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain palju ideid, aitäh. Kindlasti küsin emalt enne üle kui soetama hakkan. Tänud!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igasugu topsikud on ägedad küll (nii vannis, liivas kui niisama kipuvad närima), aga eelnevalt toodud jätaks igal juhul kinkimata. Saan aru, et lapsele, aga …. minu arust nii jubedad. Ise näiteks ostan lapsele minimaalselt plastikut. On sarnaseid topsikuid ka väga häid silikoonist https://nordluv.com/toode/silikoonist-ladumistopsid-tower/

Hahahaa. Selle lapse hale nägu seal reklaampildil räägib enda eest. Kingi jah muidugi need porivärvi ökošmökotopsikud.

Ma saan aru, et kommentaar pisut halvustav ja eks sellest ka miinused, aga samas ma isegi olen mõelnud, et mikspärast ometi igasugused ökomärgisega asjad nii koledad peavad olema. Ongi reaalselt erinevates toonides, vabandust “kakapruunid” asjad, kahvatud rohelised, kahvatud arusaamatud kollased? Oranzid? (Vist umbes samas kategoorias kakapruuniga). Ometigi pakub loodus meile nii palju ilusaid värve ja toone, millest need justkui inspireeritud peaks olema? Vaadake lilli ja liblikaid! Igal juhul kindel on see, et väikelast köidavad visuaalselt siiski värvilised esemed rohkem, isegi kui need meie jaoks on koledad plastamassist käkid. Ühesele saad veel kinkida asju, mida tegelikult emal vaja on, aga pisut vanema puhul tuleks kinkimisel lähtuda siiski sellest, mis lapsele rõõmu valmistab ja mitte sellest, mis ema meelest piisavalt öko või vajalik on. Vähemalt nii arvan mina. Jah ja absoluutselt on ka minu lastel kinke, mida mina üldse ei salli, aga nemad armastavad ja tunnevad nendest rõõmu. Seega, hoian enda tunded lihtsalt endale.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal juhul kindel on see, et väikelast köidavad visuaalselt siiski värvilised esemed rohkem, isegi kui need meie jaoks on koledad plastamassist käkid.

Jah, värvilistel asjadel on mitu mõtet. Loomulikult võivad need olla loodussõbralikust materjalist (minu laste ajal oli moes pigem puit või kautšuk kui silikoon), aga pastelsed beebiasjad on rohkem instapiltide jaoks. Värvide õppimistki alustatakse ju põhivärvidest, mitte erinevatest pruunikatest-hallikatest.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal juhul kindel on see, et väikelast köidavad visuaalselt siiski värvilised esemed rohkem, isegi kui need meie jaoks on koledad plastamassist käkid.

Jah, värvilistel asjadel on mitu mõtet. Loomulikult võivad need olla loodussõbralikust materjalist (minu laste ajal oli moes pigem puit või kautšuk kui silikoon), aga pastelsed beebiasjad on rohkem instapiltide jaoks. Värvide õppimistki alustatakse ju põhivärvidest, mitte erinevatest pruunikatest-hallikatest.

Ahsoo, instapildid…..ja mina mõtlesin, et sellel on päriselt mingi sügavam idee ja mõte keskkonnahoiu seisukohast. Ehhh, naiivitar.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal juhul kindel on see, et väikelast köidavad visuaalselt siiski värvilised esemed rohkem, isegi kui need meie jaoks on koledad plastamassist käkid.

Jah, värvilistel asjadel on mitu mõtet. Loomulikult võivad need olla loodussõbralikust materjalist (minu laste ajal oli moes pigem puit või kautšuk kui silikoon), aga pastelsed beebiasjad on rohkem instapiltide jaoks. Värvide õppimistki alustatakse ju põhivärvidest, mitte erinevatest pruunikatest-hallikatest.

Asi polnudki värvides(värvilisi on ka), vaid, et igasugust odavaid plastikjullasid pigem ei taheta. Eriti kui laps neid närima kipub. Järjest rohkem eelistatakse puidust jmt naturaalsematest asjadest mänguasju. Okei, tops õnneks veel ehk peab rohkem vastu, aga igasugu odavat 5-10 eurost supermarketis ja mänguasjapoes leiduvat värvilist (odavat ja made in china) plastikut kinkides võis lihtsalt mõelda, et kas see on lihtsalt kinkijale kerge otsus või kas seda reaalselt tahetakse ka. Las vanem ostab kui tõesti tahab. Kogemusena on see, et eriti igasugu värvitud plastikust asjad (nägudega, ikoonidega jne) kuluvad kohe koledaks ka.

Mul enda lapsel on mõlemad – nii silikoonist kui plastikust. Ja eelistab silikoonist ja panebki neid tihti suhu ja närib. Samad asjad plastikust ei paku huvi, kolisevad ainult. Ostetud maximast mingi soodukaga ca 2euri eest- saab vähemalt randa/liivakasti need plastiktopsid. Samas tõesti on mingeid asju, mis plastikust siiski on kasulikud või arendavad, mida väga muust materjalist teha ei saaks. Nt lego ja väiksematele duplo sari on küll selline plastik, mis ütlen, et pigem raha väärt ja arendav.

Ja ega värve ei õpita siis nende ühtede 10euroste plastist topsidega, et kui neid ei kingita/ostetagi jäävadki värvid õppimata? Ja seda ühe aastastel? Üle võlli ei tasu ka asju ajada 🙂

Ning ma ei saa öelda, et mul laps nt värvilisemate (erksamate) asjade järgi rohkem haaraks. Pigem mingi aeg ka liigne värvikirevus väsitab – nii last kui ennast. Aga sellised https://luulu.ee/toode/ladumistopsid-leo-et-lea-nude/ (augud põhjas) on talle küll väga huvitavad. Vannis jookseb aukudest huvitavalt vett, samas mitte kiiresti ehk saab vett “kühveldada”, liivaga saab mängida, laduda saab, närida saab jne.

Kui 10€ värvilist plastikust kinkida siis pigem kingiks selle https://www.lego.com/et-ee/product/bath-time-fun-floating-red-panda-10964

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi polnudki värvides(värvilisi on ka), vaid, et igasugust odavaid plastikjullasid pigem ei taheta.

Sul on õigus, jätkasin vaid eelmise kirjutaja mõtet, mitte ei vaidle vastu. Aasta-kahesel on käe-silma koordinatsioon üks põhilisi teemasid ja seda on lapsel erksamate mänguasjadega lihtsam arendada, sest need on täpsustuvale nägemisele paremini “nähtavad”. Neutraalne taust jälle võimaldab neil värvidel esile tulla, st tuba ei pea olema erksavärviline ega kõik mänguasjad korraga laiali.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetke soovitused, plastikut ei armasta.

puidust rong

https://www.littledutch.ee/t/mangurong-ocean-blue/

puidust klotsid

https://lelupuu.ee/puidust-manguasjad/puidust-klotsid-ladumine/puidust-klotsikomplekt

sorteerimiskuubik

https://www.karupoegpuhh.ee/puidust-sorteerimiskuubik-gt61164-4-48631

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA küll oma soovitused sai, aga minu laste jaoks oli aastasena põhiline sensoorne mäng, nii et olen selle põhjal hiljem kinkinud näiteks vannimänguasju (n-ö katsetamise omi). Kõige lihtsamad rollimänguvahendid ka – nukk, vann, nukunõud (eakohased), nukuvanker. Palju mängisid minu omad ka Djeco kummiloomakestega, need head väiksed, aga piisavalt suured, et mitte ära süüa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soovitaks ka vanematelt uurida, mis tüüpi asjad lapsele meeldivad. Mu esimene laps armastas täiesti tavalisi puidu värvi mänguasju, mis häält ei teinud. Ja nüüd teine laps mängib ainult värviliste häält tegevate asjadega. Mõlema lapse ajal on suht samad mänguasjad olnud niiet tõesti mõni laps ei tahagi häält tegevaid värvilisi asju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veider, et mingi naturaalsete toonide vihkamine on uus trend. Inimesed on aastatuhandeid lapsi kasvatanud naturaalsete looduses esinevate toonide keskel, ühtäkki ei saa laps areneda ilma kriiskavates värvitoonides laulvate ja tantsivate mänguasjadeta. Minu jaoks on need Fisher Price stiilis mänguasjad sama palju ebaloomulikud kui inetud. Kui reaalselt lapse arengust rääkida, on nö avatud kasutusega mänguasjad palju köitvamad kui monofunktsionaalne plastmasskärakas, mis nupule vajutades laulma hakkab.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaaltagataj on kirngitus ammu ostetud, aga mul tuli paar soovitust veel 🙂

Ikea stiilis pehmed köögiviljad,  neid saab veel paar aastat kokamängudes kasutada. kaisukatele “sööta” jnejne.

'

Või puust toiduained, mida mida krõpsuga “noaga lõigata ” saab.

Vanniraamatud (need veekindlate pehmete lehtedega, kui neid veel ei ole, vast on)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastane laps veel tegelikult aru ei saa ei kingitustest ega sünnipäevast, aga pikemat perspektiivi silmas pidades ostsime talle lego duplo https://kaup24.ee/et/lapsed-ja-imikud/lastele-alates-3-aastat/kokkupandavad-manguasjad/f/lego/duplo ja kuna mulle väga muumi bränd meeldib, siis sai ka omale komplekti muumi tassi, kausi ja https://kaup24.ee/et/search?q=muumi

Paljud kingivad ka tõukeratta, kuhu saab laps esialgu peale istuda (Scoot&ride), samuti olen palju kuulnud, et kingitusi ei tehtagi ja selle asemel korraldatakse hoopis tore sünnipäevapidu mängutoas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeva lapsed kahjuks upuvad mänguasjadesse, külla lähed, siis koperdad nende otsa, vanemad on tüdinenud asjade üleküllusest. Seega on meil kombeks kinkida raha, mille eest vanemad ostavad ise lapsele vajalike asju. Õudne ja labane küll, aga kui on kutsutud vanaisad-vanaemad (tihti siis uute kaaslastega), tädid, onud, sõbrad-sõbrannad – siis saabki laps 10 erinevat kinki.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

me kinksime teiste vanavanematega kuldmündi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

samuti olen palju kuulnud, et kingitusi ei tehtagi ja selle asemel korraldatakse hoopis tore sünnipäevapidu mängutoas

aastasele lapsele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jooksuratas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun mõtteid mida kinkida lapse esimeseks sünnipäevaks?

Iphone 13

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina valisin just paar päeva tagasi sõbrannale Miiali poest komplekti, seal oli 3 asja ostes soodukas. Leidsin sealt sööginõud joogipudeli ja ladumistorni, sõbrants oli väga rahul, et praktiline 🙂 https://miiali.com/collections/summerville-organic

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veider, et mingi naturaalsete toonide vihkamine on uus trend. Inimesed on aastatuhandeid lapsi kasvatanud naturaalsete looduses esinevate toonide keskel, ühtäkki ei saa laps areneda ilma kriiskavates värvitoonides laulvate ja tantsivate mänguasjadeta. Minu jaoks on need Fisher Price stiilis mänguasjad sama palju ebaloomulikud kui inetud. Kui reaalselt lapse arengust rääkida, on nö avatud kasutusega mänguasjad palju köitvamad kui monofunktsionaalne plastmasskärakas, mis nupule vajutades laulma hakkab.

Nõukaegsed inimesed, kes on nüüd vanaemadeks ja vanaisadeks saanud, kasvasidki mingi värvitute asjade maailmas. Äärmisel juhul olid sellised hallid, beežid, n.ö. pasakarva. kui mõni värviline kilekott või pastakas sinna hulka tekkis, oli rõõmu palju.
Ka minule meeldivad selged värvid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Väikelaps mida kinkida lapse esimeseks sünnipäevaks?