Esileht Väikelaps Mida kinkida lasteaias õpetajatele

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )

Teema: Mida kinkida lasteaias õpetajatele

Postitas:
Kägu

http://www.vilgolilled.ee/?product_cat=lillekarbid&post_type=product&s=

Ma viskaks need kohe ära.

Mida siis sulle kingitakse? Kunstlill? Ei sobi “surnud” lilled ja ei sobi elus lilled????

Potis taim või ei midagi. Miks peaks kodus muumiat hoidma?

Mina ei tea kas kasvatajale potililled meeldivad või kas ta ikka tahab iga aasta orhideed saada. Lõikelilledega lihtne- närtsivad ära ja prügikasti!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks oleks päris kena kingitus seegi, kui Eestis juba varsti kakskümmend aastat tagasi vastu võetud otsus, et lasteaias töötavad kõrgharidusega pedagoogid ehk õpetajad (mitte kasvatajad) ka vanematele kohale jõuaks.

Teiseks, olles ise lasteaiaõpetaja, ütlen küll, et see, mida kinkida, pole üldse oluline, lihtsalt rõõm ongi sellest, et sinu tööd pannakse tähele. Olgu siis tassid, padjad, sallid või mis iganes träni, see on lihtsalt nunnu, et vanemad on vaevaks võtnud märgata. Aga kui küsida nüüd täiesti ideaalset kingitust, siis aus olles: mul on oma elu ka ja ka tööalaselt tegelikult tulevad mulle igal aastal üha uued ja uued maailma kõige nunnumad lapsed rühma ja siis ma elan jälle neile uutele kaasa ega jää, pisar silmas, eelmisi aastakäike meenutama – seega piisab täiesti lapse oma joonistatud kaardist ja soovi korral kõrvale kommikarbist vm söödavast, mis on kohe tarbimiseks. Kaart võtab vähe ruumi, ei maksa suurt midagi ja ütleb “Aitäh!” täpselt sama hästi kui kallis vaevaga organiseeritud kingitus. Lihtsalt pole vaja liiga palju vaeva ja raha kulutada, ausalt! Ja kui kaarte liiga palju koguneb, et säilitada, saan need mõne aasta pärast paberikasti poetada ja niiviisi uutele aastakäikudele ruumi teha.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks oleks päris kena kingitus seegi, kui Eestis juba varsti kakskümmend aastat tagasi vastu võetud otsus, et lasteaias töötavad kõrgharidusega pedagoogid ehk õpetajad (mitte kasvatajad) ka vanematele kohale jõuaks.

Teiseks, olles ise lasteaiaõpetaja, ütlen küll, et see, mida kinkida, pole üldse oluline, lihtsalt rõõm ongi sellest, et sinu tööd pannakse tähele. Olgu siis tassid, padjad, sallid või mis iganes träni, see on lihtsalt nunnu, et vanemad on vaevaks võtnud märgata. Aga kui küsida nüüd täiesti ideaalset kingitust, siis aus olles: mul on oma elu ka ja ka tööalaselt tegelikult tulevad mulle igal aastal üha uued ja uued maailma kõige nunnumad lapsed rühma ja siis ma elan jälle neile uutele kaasa ega jää, pisar silmas, eelmisi aastakäike meenutama – seega piisab täiesti lapse oma joonistatud kaardist ja soovi korral kõrvale kommikarbist vm söödavast, mis on kohe tarbimiseks. Kaart võtab vähe ruumi, ei maksa suurt midagi ja ütleb “Aitäh!” täpselt sama hästi kui kallis vaevaga organiseeritud kingitus. Lihtsalt pole vaja liiga palju vaeva ja raha kulutada, ausalt! Ja kui kaarte liiga palju koguneb, et säilitada, saan need mõne aasta pärast paberikasti poetada ja niiviisi uutele aastakäikudele ruumi teha.

Ja miks sa arvad, et kasvataja kuidagi alaväärtuslikum on?

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Potis taim või ei midagi. Miks peaks kodus muumiat hoidma?

Muumia? Ma olen emale emadepäevaks kinkinud korra magavad roosid, väga ilusad püsisid kaua, erinevalt lõikeroosidest, mis esimesel päeval juba vajuvad longu. Minu meelest on väga ilus kink või osa kingist. Ja siis räägivad, et kingitud hobuse suhu ei vaata….

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Potis taim või ei midagi. Miks peaks kodus muumiat hoidma?

Muumia? Ma olen emale emadepäevaks kinkinud korra magavad roosid, väga ilusad püsisid kaua, erinevalt lõikeroosidest, mis esimesel päeval juba vajuvad longu. Minu meelest on väga ilus kink või osa kingist. Ja siis räägivad, et kingitud hobuse suhu ei vaata….

Küsi oma ema ausat arvamust.

 

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel on 20st 3 huvitatud. Võib-olla mõni veel, kes pole seni sõna võtnud.
Ma polegi varem sellises olukorras olnud, kus vaid väike protsent grupist on nõus tegema.

Tõesti on tegu lasteaia lõpetamisega?
Ja see rühm on mitu aastat koos olnud?
See on tõesti veider; isegi kui iga-aastased jõulu- ja sünnipäevakingid võivad ülepingutus olla, siis lasteaia lõpetamise puhul ju ikka tehakse õpetajatele midagi..

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsi oma ema ausat arvamust.

Küsisin praegu.

Ütles, et madal intelligents ilmselt, kes nii ütles ja ahnus, ihnus.
Siis ütles, et on: omal kohal, sobivad väga hästi moodsatesse korteritesse ja üldse korteritesse, ilusad.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, miks nii ütles, aga ütlesin, et perekoolis on selline teema ja inimesed sõimavad, et ei sobi. Otseselt pikalt sel teemal ei rääkinud, aga need märksõnad siis.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

http://www.vilgolilled.ee/?product_cat=lillekarbid&post_type=product&s=

Ma viskaks need kohe ära.

Mida siis sulle kingitakse? Kunstlill? Ei sobi “surnud” lilled ja ei sobi elus lilled????

Ma polnud ka varem sellist sõna kuulnud nagu “lillekarp”. Arvasin ka, et need on uinuvad roosid. Need lillekarbid on siis elusad lilled, lihtsalt lühikeseks lõigatud ja karpi pandud?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida siis sulle kingitakse? Kunstlill? Ei sobi “surnud” lilled ja ei sobi elus lilled????

Ma polnud ka varem sellist sõna kuulnud nagu “lillekarp”. Arvasin ka, et need on uinuvad roosid. Need lillekarbid on siis elusad lilled, lihtsalt lühikeseks lõigatud ja karpi pandud?

Ei teadnud minagi, aga kui otsisin poodi kust tellida õpetajatele, siis leidsin selle poe ja sellised karbid.

Lilled kõik elusad, karbi sees on švamm, mis hoiab lilli niiskena. Ise valid lilled, mida karpi soovid ning minu meelest sai ka karbi värvi valida. Lillevalik sõltub ka hooajast, aga valikut seal poes oli.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Surnuid roose kinkisite?

Milleks kinkida tolmu kogu sid karikaid või kuivanud lilli? Õpetaja pigem jooks, sööks midagi head või saaks oma lemmik kosmeetika toote.

http://www.vilgolilled.ee/?product_cat=lillekarbid&post_type=product&s=

Lilli on švammi sisse aastakümneid pandud, eriti kimbu sees. Ka spets väikseid torukesi on. Nüüd avastas ameerika. Esteetiliselt väga vanamoelised kimbud pealegi.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Surnuid roose kinkisite?

Milleks kinkida tolmu kogu sid karikaid või kuivanud lilli? Õpetaja pigem jooks, sööks midagi head või saaks oma lemmik kosmeetika toote.

http://www.vilgolilled.ee/?product_cat=lillekarbid&post_type=product&s=

Lilli on švammi sisse aastakümneid pandud, eriti kimbu sees. Ka spets väikseid torukesi on. Nüüd avastas ameerika. Esteetiliselt väga vanamoelised kimbud pealegi.

Ei avastanud Ameerikat, lihtsalt selliseid karbikimpe pole enne näinud. Minule väga meeldivad. Millised siis “moekad” olema peaks?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh jummel millal need kolmanda maailma pistise kombed otsas saavad. Riigiasutustes löödi kordi majja ja midagi ei tohi vastu võtta, aga arstidele, kasvatajatele tassitakse endiselt andameid ette. Tuleks ametlikult ära keelata.

+5
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh jummel millal need kolmanda maailma pistise kombed otsas saavad. Riigiasutustes löödi kordi majja ja midagi ei tohi vastu võtta, aga arstidele, kasvatajatele tassitakse endiselt andameid ette. Tuleks ametlikult ära keelata.

Mis pagana pistis või andam?
Aastaid sinu lapsi õpetanud inimesele lõpetamise puhul tänukink teha on “pistis”?
Sa vist ei tea selle sõna tähendust.
..ega tavapäraseid sotsiaalseid kombeid (nagu kingituste tegemine)

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ausalt öeldes on see kingituste tegemine pigem moodne. Kingituse võinuks teha minu arvates vaid ühele rühmaõpetajale , kes on tõesti tubli, aga viisakusest muidugi osalesin selles vanemate kingiraha korjamises ja nii said kaks ülejäänut ka kingituse. Mõistan neid, kes ei taha midagi kinkida ega selles osaleda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh jummel millal need kolmanda maailma pistise kombed otsas saavad. Riigiasutustes löödi kordi majja ja midagi ei tohi vastu võtta, aga arstidele, kasvatajatele tassitakse endiselt andameid ette. Tuleks ametlikult ära keelata.

Mis pagana pistis või andam?

Aastaid sinu lapsi õpetanud inimesele lõpetamise puhul tänukink teha on “pistis”?

Sa vist ei tea selle sõna tähendust.

..ega tavapäraseid sotsiaalseid kombeid (nagu kingituste tegemine)

Kui oled rahul õpetajaga, tee see kingitus. Kui rahul ei ole, milleks peaks tegema?
Ausalt öeldes on see kingituste tegemine pigem moodne. Kingituse võinuks teha minu arvates vaid ühele rühmaõpetajale , kes on tõesti tubli, aga viisakusest muidugi osalesin selles vanemate kingiraha korjamises ja nii said kaks ülejäänut ka kingituse. Mõistan neid, kes ei taha midagi kinkida ega selles osaleda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh jummel millal need kolmanda maailma pistise kombed otsas saavad. Riigiasutustes löödi kordi majja ja midagi ei tohi vastu võtta, aga arstidele, kasvatajatele tassitakse endiselt andameid ette. Tuleks ametlikult ära keelata.

Mis pagana pistis või andam?

Aastaid sinu lapsi õpetanud inimesele lõpetamise puhul tänukink teha on “pistis”?

Sa vist ei tea selle sõna tähendust.

..ega tavapäraseid sotsiaalseid kombeid (nagu kingituste tegemine)

Oleneb, kas ollakse vanemana õpetatuga rahul ja kas laps oli õpetajatega rahul ja kas esines probleeme või ei nende aastate jooksul. Õpetajale on see vaid töökoht, aga õpetaja poolt tehtud töö mõjutab last terve ülejäänud elu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh jummel millal need kolmanda maailma pistise kombed otsas saavad. Riigiasutustes löödi kordi majja ja midagi ei tohi vastu võtta, aga arstidele, kasvatajatele tassitakse endiselt andameid ette. Tuleks ametlikult ära keelata.

Ütlen nüüd veel, et kasvatajale makstakse väärilist palka ta töö eest…

Kasvataja on su lapsega aastaid koos nii 8-9 tundi päevas, õpetab kõike. Sa ei suuda eales teha sedamõõtu väärilist kinki.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Grupp on, aga suurem osa vanematest ei võta kingi teemal vedu. Pigem hakatakse tegema iroonilisi märkusi stiilis, miks õpetaja amet nii eriline on, et peaks midagi üldse kinkima. Mul ilmselt väärtused teised, pean seda raskeks ja vastutusrikkaks tööks ning sooviks neid väga meeles pidada.

Lihtsam tundub üksi teha kui seal kõiki motiveerima hakata.

Ongi väga normaalne, et vanemad on aru saanud ja enam “ei võta vedu”. Palun, lapsevanemad, kinkige planeedile see, et te ei kingi mitte midagi. Lillekimp, kui just peab, aga ei mitte midagi muud.

Maapiirkonna õpetaja

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Grupp on, aga suurem osa vanematest ei võta kingi teemal vedu. Pigem hakatakse tegema iroonilisi märkusi stiilis, miks õpetaja amet nii eriline on, et peaks midagi üldse kinkima. Mul ilmselt väärtused teised, pean seda raskeks ja vastutusrikkaks tööks ning sooviks neid väga meeles pidada.

Lihtsam tundub üksi teha kui seal kõiki motiveerima hakata.

Imelikud inimesed. Meil ka võttis vestlusest osa max 5 vanemat, aga samas raha maksid kõik. Me ei tekitanudki varianti, et saab ilma kingita. Tõstatati teema, et mida teha ja mis väärtuses. Lõpuks tegime kõigile kolmele õpetajale n-ö auhinna, kus kiri aasta (abi)õpetaja 2022+ lillekarp, teised said lillekarbid

Mis on lillekarp?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vot kinkekaarti lõpetamiseks ei kingiks. Peaks olema ikka midagi, mis jääks mälestuseks.

Mälestuseks võiks olla mingi ehe vms, mis ongi isiklikult õpetajale ja mis ei jääks tal sahtlisse tolmu koguma. Kõige tobedamad “mälestused” on minu meelest igasugused rühma laste piltidega pusad, kruusid ja hiirematid, mida paljud aktivist-lapsevanemad millegipärast väga heaks kingituseks peavad.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Grupp on, aga suurem osa vanematest ei võta kingi teemal vedu. Pigem hakatakse tegema iroonilisi märkusi stiilis, miks õpetaja amet nii eriline on, et peaks midagi üldse kinkima. Mul ilmselt väärtused teised, pean seda raskeks ja vastutusrikkaks tööks ning sooviks neid väga meeles pidada.

Lihtsam tundub üksi teha kui seal kõiki motiveerima hakata.

Vaevalt kõik vanemad vastu on, aga õpetaja on ametnik, neil on kõiksugu hüved niigi olemas. Ma ei tea, kas neil on lubatudki ühelt vanemalt rahalisi kingitusi vastu võtta. Kui enamus on siiski vastu, siis ilmselt ei saagi muud teha, kui lilli viia ja tänusõnu öelda.

Mis ametnik ma sul olen ja mis hüvesid ma saan? 😀

Aga sedand nüüd küll, et igasugu tassid, tekikesed ja puidust nikerdused võiks ara jääda. Mõnel kolleegil on seitse saunakella ja paarkümmend pleedi. Olen seda meelt, et oma kodu sisustamisega võiks iga inimene siiski ise tegeleda.

Kui midagi väga maitsekat kinkida ei soovi, siis tõepoolest on lilledest küll ja rohkemgi veel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui midagi väga maitsekat kinkida ei soovi, siis tõepoolest on lilledest küll ja rohkemgi veel.

Ma arvan, et kõik kingivad enda arust ikka väga maitsekaid asju, lihtsalt inimeste maitsed on erinevad. Samas see on huvitav küll, et alati kui hakkab mingi kingituste üle arutlemine pihta, siis osade arvates ongi hea kink mingi haapsalu rätik, pleed, toasussid, Doppelherz toonik vms, sest õpetaja on näiteks 50+ vanuses. Ma tunneks ennast suhteliselt solvatuna sellisest kingist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et kõik kingivad enda arust ikka väga maitsekaid asju, lihtsalt inimeste maitsed on erinevad. Samas see on huvitav küll, et alati kui hakkab mingi kingituste üle arutlemine pihta, siis osade arvates ongi hea kink mingi haapsalu rätik, pleed, toasussid, Doppelherz toonik vms, sest õpetaja on näiteks 50+ vanuses. Ma tunneks ennast suhteliselt solvatuna sellisest kingist.

Mulle kingiti hiljuti mingi kallis pleed/tekk, mis stiililt kohe üldse minu majapidamisse ei sobi ja kahjuks kasutust ei leia. Sellistel juhtudel on päriselt lapsevanemate rahast kahju. Õpetan paljusid klasse ja kuna lastega on mul väga head suhted, siis kingitusi tehakse mulle palju.

Parimad kingitused on olnud erinevad kinkekaardid (kuigi SPA omad aegusid, sest veemõnudest mina lugu ei oska pidada).  Näiteks kannan igapäevaseld Goldtimest ostetud kõrvarõngaid. Samuti pean lugu Liisu Arro portselannõudest, mis olen ka valdavalt kinkekaartide eest ostnud. Näiteks Partnerkaardi kinkekaarti saab väga laialdaselt kasutada ja selle eest on võimalik näiteks kodumaailmast mõni kaunis vaas vms osta.

Kõige õudsemad asjad on igasugu sussid ja vineerile kärsatatud nimedega kuumaalused(?). Mul on terve kapitäis kola, millega mul ei ole midagi peale hakata.

Ei, ma ei arva, et õpetajatele peaks tingimata kingitusi tegema, kuid tasuks ikka väga hoolikalt läbi mõelda, mida sellisel juhul kinkida. Paarist filtrist võiks oma ideed läbi lasta küll.

 

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastupidiselt teistele, siis sussid leiavad ikka kasutust, sest neil on kalduvus kuluda.

Mida aga teha lauakellaga, mis on ümbritsetud sinistest plastikust delfiinidega? Üks vanem otsustas seda täiendada vaasiga, mis oli siis ka ümbritsetud plast siniste delfiinidega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haha, kõlab nagu kuskilt Selectist vm säärasest ajakirjast tellitud träni 😀

Annan vahepeal arengutest teada – osales lõpuks 7 vanemat ja kinkisime igale õpetajale Teletorni restorani kinkekaardid ja käsitööna valminud šokolaadikommid kogu grupi poolt.

Tundus, et õpetajatele meeldis. Mainisid, et pole aastaid restoranis käia saanud.

Teemaalgataja

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haha, kõlab nagu kuskilt Selectist vm säärasest ajakirjast tellitud träni ????

Annan vahepeal arengutest teada – osales lõpuks 7 vanemat ja kinkisime igale õpetajale Teletorni restorani kinkekaardid ja käsitööna valminud šokolaadikommid kogu grupi poolt.

Tundus, et õpetajatele meeldis. Mainisid, et pole aastaid restoranis käia saanud.

Teemaalgataja

Novot! Väga okei valik!

-see kellele kärsatatud kuumaalused ei meeldi

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annan vahepeal arengutest teada – osales lõpuks 7 vanemat ja kinkisime igale õpetajale Teletorni restorani kinkekaardid ja käsitööna valminud šokolaadikommid kogu grupi poolt. Tundus, et õpetajatele meeldis. Mainisid, et pole aastaid restoranis käia saanud.

Ma vaatasin, et elamuskingitustes müüakse Teletorni kinkekaarti, õhtusöök kahele on 139 eurot. Kommid ka veel. Kolmele tuleb see nii 500 eurone kingitus kokku, mis seitsme peale tuleb ära jagada. Minu arust ikka tiba kallis. Meil üle 10 euro nina pole küsitud kasvatajate kinkide jaoks, tavaliselt pigem 5-7 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annan vahepeal arengutest teada – osales lõpuks 7 vanemat ja kinkisime igale õpetajale Teletorni restorani kinkekaardid ja käsitööna valminud šokolaadikommid kogu grupi poolt. Tundus, et õpetajatele meeldis. Mainisid, et pole aastaid restoranis käia saanud.

Ma vaatasin, et elamuskingitustes müüakse Teletorni kinkekaarti, õhtusöök kahele on 139 eurot. Kommid ka veel. Kolmele tuleb see nii 500 eurone kingitus kokku, mis seitsme peale tuleb ära jagada. Minu arust ikka tiba kallis. Meil üle 10 euro nina pole küsitud kasvatajate kinkide jaoks, tavaliselt pigem 5-7 eurot.

Meie saime restorani kinkekaardi 2le 100 euroga (sisaldab kahekäigulist õhtusööki kahele). Näkku läks ca 50 eurot. Oleks kõik osalenud, oleks oluliselt vähem läinud.
Me arutasime eelarve, kõigi võimalused ja kingiideed demokraatlikult läbi. Ei surunud kellelegi seda peale 🙂

Lihtsalt kui keegi veel tulevikus kingi osas nuputab, siis mõne huvitava restorani kinkekaart võib olla üks variant, mida kaaluda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näkku läks ca 50 eurot.

Ei oleks küll nõus kasvatajate kingiks 50 eurot panema. Äkki küsisite liiga palju, sellepärast neid osalejaid nii vähe oli. Meil on tavaliselt nii, et palutakse endal summa valida, eks siis mõni maksab viis, teine 15 ja tuleb ka normaalne summa kokku. 350 euroseid kinke muidugi me ei tee ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )


Esileht Väikelaps Mida kinkida lasteaias õpetajatele