Esileht Pereelu ja suhted Mida kõige rohkem kardetakse?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Mida kõige rohkem kardetakse?

Postitas:

Millist tööd siis kõige rohkem kardetakse?

Arvan et hooldaja tööd! Kõige rohkem kardetakse vanainimese hooldamist, ei taheta, et endale ja ise ka kellegile teisele pampersit püksi panna. Samas mõni inimene teeb selle töö naerdes ära ja ei küsi selle eest rahagi! Eriti kui endal pension tiksub ja kui on tuttav inimene aidata.

Arvan et võiksin ka sellist tööd teha, kahju ainult et minu enda eriala ei väärtustata niipaljugi. Järelikult haljastaja ja maastikukujundaja on kehvem kui hooldaja! Raha on vaja ja töö on töö, võõrastele võib ju seda tööd raha eest teha ja omainimestele tasuta.
Kahju, et siis kui mu vanaema haige ja minemas oli ,et siis ma ei läinud sinna tema juurde, ta viidi hooldekodusse ja õed maksid lisaks. Olin noorem ja lootsin mujalt oma erialal tööd leida, samas olin täiesti vaba. Praegu ma ei kardaks ühtegi tööd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, kas sulle neid süste sagedamini ei peaks tegema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka tuttava vanainimese hooldamine ei pruugi olla lihtne. Üks asi on see, mis tööd tuleb ära teha, aga teine asi on veel vanainimese iseloom. Mul lähedane hooldab vanainimest ja on üsna ära vaevatud. Hooldatav on tujukas,talle meele järele olla on võimatu, püüad – aga ikka saad pahandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kardan ainult klienditeenindaja tööd. Siin Eestis vähemalt küll. Igasuguste inimestega peab ikka tegelema. Kel paha tuju ja tuleb ennast välja elama, tuleb venelane karjuma, et vene keelt ei oska jne. Selle pasarahe saad omale kõik kaela ,aga pead veel naeratama ja viisakas olema!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hooldatav on tujukas,talle meele järele olla on võimatu, püüad – aga ikka saad pahandada. [/tsitaat]See on kahjuks dementiaga kaasneva ajukajustuse tulemus, mitte vanakese iseloomust tulenev. Väga kurb, et see nii läheb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.08 18:43; 21.08 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Agne74 kirjutas:[/small]
[tsitaat]kahju ainult et minu enda eriala ei väärtustata niipaljugi. Järelikult haljastaja ja maastikukujundaja on kehvem kui hooldaja![/tsitaat]Ei ole selles asi, et ei väärtustata – kuigi tegelikult, kas siis peaks omakorda hooldaja tööd mitte-väärtustama?

Pigem on asi ikkagi töökoha vajalikkuses – nõudmine ja pakkumine paneb asja paika. Ju siis haljastajaid-maastikukujundajaid on turul piisavalt, kuid häid hooldajaid liiga vähe. Nagu ise ütlesid, seda tööd teha soovijaid on vähe, ja seetõttu on nad ka hinnas.

Nägin näiteks ühest saksa telekanalist saadet, kus räägiti ekstreemsetest töödest. Seal oli üks mees, kelle töö oli iga päev tuukriülikod selga tõmmata ja suurlinna s**akogumisbasseinides terve päev ringi ujuda, et ummistusi kõrvaldada – kuna inimesed viskavad kanalisatsiooni väga valesid asju. Kas sa kujutad ette, terve tööpeäv sõna otseses mõttes s**a sees sumbata – jah, tuukriülikonnas küll, aga ikkagi… See mees sai ka suurt palka, sest seda tööd teha soovijaid on ikka väga vähe…

Kui sina seda tööde naeratusega teha suudad, siis oleks kõige parem eraviisil seda teenust pakkuda, nii nagu lapsehoidjad. Kui oled tubli inimene ja teed tööd hästi, siis saad eraisikutele teenust osutades ilmselt ikka üsna head palka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Agne74 kirjutas:[/small]
[tsitaat]kahju ainult et minu enda eriala ei väärtustata niipaljugi. Järelikult haljastaja ja maastikukujundaja on kehvem kui hooldaja![/tsitaat]Ei ole selles asi, et ei väärtustata – kuigi tegelikult, kas siis peaks omakorda hooldaja tööd mitte-väärtustama?

Pigem on asi ikkagi töökoha vajalikkuses – nõudmine ja pakkumine paneb asja paika. Ju siis haljastajaid-maastikukujundajaid on turul piisavalt, kuid häid hooldajaid liiga vähe. Nagu ise ütlesid, seda tööd teha soovijaid on vähe, ja seetõttu on nad ka hinnas.

Nägin näiteks ühest saksa telekanalist saadet, kus räägiti ekstreemsetest töödest. Seal oli üks mees, kelle töö oli iga päev tuukriülikod selga tõmmata ja suurlinna s**akogumisbasseinides terve päev ringi ujuda, et ummistusi kõrvaldada – kuna inimesed viskavad kanalisatsiooni väga valesid asju. Kas sa kujutad ette, terve tööpeäv sõna otseses mõttes s**a sees sumbata – jah, tuukriülikonnas küll, aga ikkagi… See mees sai ka suurt palka, sest seda tööd teha soovijaid on ikka väga vähe…

Kui sina seda tööd naeratusega teha suudad, siis oleks kõige parem eraviisil seda teenust pakkuda, nii nagu lapsehoidjad. Kui oled tubli inimene ja teed tööd hästi ning pead psühholoogiliselt vastu, siis saad eraisikutele (hooldatava lastele) teenust osutades ilmselt ikka üsna head palka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.08 18:43; 21.08 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klienditeenindajale ütlen,et kaitse ennast naeratus näol ja võta toon vaiksemaks ja räägi aeglesemald,aga kaitse ja ütle, et meie soovime teile paremat jne

Ühte vanainimest küll suudan hooldada, kui mitte rohkemgi ja lapsehoidjaks peaks ma ka ju kõlbama ,sest olen ju klaverit õppinud ja ühe aasta õpetajana töötanud…siin külas paraku seda tööd pole

Praegu käisin vahepeal mesitarudest mett võtmas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Agne74 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Klienditeenindajale ütlen,et kaitse ennast naeratus näol ja võta toon vaiksemaks ja räägi aeglesemald,aga kaitse ja ütle, et meie soovime teile paremat jne

Ühte vanainimest küll suudan hooldada, kui mitte rohkemgi ja lapsehoidjaks peaks ma ka ju kõlbama ,sest olen ju klaverit õppinud ja ühe aasta õpetajana töötanud…siin külas paraku seda tööd pole

Praegu käisin vahepeal mesitarudest mett võtmas[/tsitaat]

Oh isver, sa oled õpetaja olnud? Vaesed lapsed! Jää pigem vanurite juurde, neil on juba väljakujunenud iseloom ja sa ei saa neile lollusi õpetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanaemal polekski kedagi rohkem vaja olnud, kui keegi tal küünarnuki tagant oleks toetanud ja wc-sse aitaks või potipeale, paistis et tal seal hooldekodus ka eriti probleeme polnud. (Ühtäki oli ta lihtsalt surnud.) ise oleksin võinud kasvõi sukka kududa sealsamas. Muidugi poest süüa tõi algul ema, ega vanaema ei koristanud ka , aga muidu oli ok. Ma olen 1.90cm pikk ja tugev, küll ma jõuan ja saan hakkama ka sellise tööga, kui vaja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja olin jah peale keskkoli,sest mul oli muusikakool lõpetatud(vaevaliselt), aga siis läksin maastikukujundajaks õppima, siis ülikooli aiandust ja nüüd huvitun mesindusest

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hooldaja töö ei ole hull töö. aga ma arvan et seda pole ta haiglas. kui hooldajalt on hooldada u 4 haiget. üle nelja läheb juba pööraseks. siis ei jõua enam inimväärselt suhelda ja hooldada. ei saa arvestada vanakese enda tempo ja soovidega. viskad pampersi alla ja jooksed teisele purtu söötma. kui ta kiiresti ei söö, siis pole aega oodata, sest tesed on vaja sööta ja vahetada jne.
hooldekodus ajaks see töö vist hulluks, kui hooldajale on pandud koormus hoolitseda 20 või rohkema inimese eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida siin karta, iga töö tahab tegemist. Olgu see solgitoru puhastamine või vanainimese hooldamine. Muidugi õiglane on saada ka väärilist tasu (see on väga suhteline milline see on, aga…). Mina kardan hoopis seda, kui minu tee ristub mingi väga juhmi või ahne inimesega. Et inimlikust läbisaamisest ei saa rääkida, tuleb asjad ametlikuks ka kohtu kaudu ajada. See oleks mulle õudus kuubis. Mustad tööd, pole probleemi, aga kui inimesega ei saa normaalselt asju läbi rääkida ja asi kisub inetuks, seda ma kardan tõepoolest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Pereelu ja suhted Mida kõige rohkem kardetakse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.