Esileht Kodunurk Mida kunagi ise ei tee, vaid ostate poest?

NĂ€itan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Mida kunagi ise ei tee, vaid ostate poest?

Postitas:
KĂ€gu

Teeme sedapidi teema ka, kuna mulle tundub, et neid asju on mul rohkem 🙂

Mina ei ole kunagi ise teinud singirulle (aja puudusest), lehttainast (tundub liiga keeruline). Kartulisalatit olen ĂŒhe korra teinud, aga ei tulnud vĂ€lja, kartul lĂ€ks pudruks, seega edaspidi olen alati poest ostnud. Makaronisalatit ostan ka poest, kuna ise tehes peab ootama, kuniks makaronid jahtuvad ja ĂŒleĂŒldse liiga palju asju peaks selleks ostma, pigem ostan selle pisikese karbi poest. Torte teen harva ise. Moosi ei tee ise, kuna pelgan, et ei saa nii kinni kaanetada, et sĂ€iliksid ja ĂŒleĂŒldse tundub see purkide steriliseerimine liiga tĂŒlikas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

No ilmselt ei rÀÀgi me siin vÔist ja juustust, eks?
Toorvorste ja verivorste pole iial ise teinud ja ei hakka ka. SĂŒlti ostan harva karbikese (nt kalkunisĂŒlti), seda söön ainult mina ja keetma sellepĂ€rast ei hakka.
KĂ”ike muud su eelpool kirjeldatust teen alati ise peale lehttaina, seda ei viitsi. Poesalatid on alati Ă€ratuntavalt “poe” maitsega ja moosid on liiga magusad.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

KÔike muud su eelpool kirjeldatust teen alati ise peale lehttaina, seda ei viitsi.

Ära mĂ€ngi selle infoga, kohe kargab ligi lehtaigna tegija kĂ€gu, kes pakub, et sa paisud nagu pĂ€rmitaigen.

Ma julgesin ĂŒhes teises teemas mainida, et teen isegi pisikesi ampse sellega, kohe sĂ”imati paksuks eideks.
Ma ka ei viitsi, kuigi lugeda oskan, kuidas seda ise tehakse.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

ise tehes peab ootama, kuniks makaronid jahtuvad

Nipp! PĂ€rast keetmist kalla makaronid sĂ”elale ja pane jooksva kĂŒlma vee alla. Loputamise kĂ€igus sega Ă”rnalt. Ja makaronid on ĂŒhe minutiga jahtunud.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Lehttainast pole teinud nagu teemaalgatajagi, juustu (juustuvalmistamise kursused on kĂŒll mĂ”ttes mĂ”lkunud), kohupiima, jogurteid, hakkliha (tundub, et ise tehes tuleks palju kallim), kĂŒĂŒnlaid, seepi, riideid ei viitsi ka ise enam Ă”mmelda ja kvaliteet poleks ka see, mis poest ostetutel, tomatitaimi ei kasvata ise ette (korra proovisin, aga jĂ€id vĂ€ikesed ja kidurad), Ă”lut, koduveini ja -siidrit (no ĂŒldse ei maitse). Vorste ka ise ei tee (lapsepĂ”lves vanaema kunagi tegi ja need olid ka ĂŒhed vĂ€ga mittemaitsvad asjad minu jaoks).
Need on sellised asjad, mis esimesena meelde tulid ja mida ma teoreetiliselt vÔiks kodus ka teha, aga kas mugavusest, aja vÔi piisavate oskuste puudumise tÔttu ise pole teinud.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mina vist ostan ikka enamus toitude tooraine poest valmiskujul. Juba eineks meisterdan ikka pigem ise, aga ei ole mul ei viitsimist ega kulinaarseid oskuseid, et hakata kĂ”ike nullist ise tegema. Siin juba varem vĂ€lja toodud lehttainas on ĂŒks nĂ€idetest (pĂ€rmitainas mulle lihtsalt ei maitse ja seda ei tarbi, aga kui tarbiks, ostaks ka poest).

Mis veel..
– leib
– hakkliha (kuigi olen mĂ”elnud masina soetamise peale, sama kehtib ka pastamasina kohta)
– ketĆĄup
– seljanka supipĂ”hi (enamasti kĂŒll lisan kodus ĂŒht-teist)
– tee- ja maitseainesegud

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Kui ĂŒdini aus olla, siis vĂ”id olen ise teinud, kui maal vanaemal lehmad olid. Aga praegu ei taha kusagilt pastöriseerimata piima osta, et vĂ”id teha.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Aga praegu ei taha kusagilt pastöriseerimata piima osta, et vÔid teha.

Pastöriseeritud vahukoorest annab vÀga edukalt vÔid teha, talongiajal jÀrele proovitud.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Nalja teed vĂ”i, ma teen peaaegu igal aastal korra sĂ”ira. 😉

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Minul puudub tÀielikult hoidiste tegemise soov, oskus ja tahe. Seega poest ostan igasugu marineeritud kurgid, kÔrvitsad jne.
Praekapsa ostan ka alati valmiskujul (Salvesti purgitoodang).

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

NÔme on kellegi teise teema jÀrgi oma teha. Endal ideid ja mÔtteid ei ole?

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Asjadest, mida ma teoreetiliselt vÔiks teha, aga ikkagi ostan:
* pelmeenid: (korra proovisin ja no pole vaeva vÀÀrt. Tohutu tegemine ja Àra söödi ikka 2 minutiga)
* leib
* ciabatta
* hapukapsaborĆĄ
* suitsukana

Ja paar asja vastupidi ka, mida vÔiks ka poest osta, aga ikkagi teen ise:
* majonees
* pesto
* frikadellid
* seljanka

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Asjad mis mul Ôige maitsega vÀlja ei tule ja ostan meelsamini poest on:
-praekapsas
-suitsukanavĂ”ie(coopi oma ma vĂ”in lĂ”pmatuseni sĂŒĂŒa) ise tehtud ei tulnud ĂŒldse nii hea
-pĂ€rmitaigna kĂŒpsetised(mul lihtsalt ei tule pĂ€emitaigen vĂ€lja).
-pasteeti pole ise kunagi teinud
-toorvorstid(sÔbranna nÀiteks viitsib ise mÀssata ja teha).
– tĂ€idetud munad

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

pole ĂŒritanud veel kordagi ise teha, nii et pigem olen ostnud:
makarone, tavalist juustu (kodujuustu olen teinud), keeduvorsti, kalapasteeti, rassolnikit.

ja linnanimesena ma ĂŒldjuhul ostan ka liha ja suurema osa köögivilju-juurvilju poest vĂ”i turult (oma aias vaid puuviljad, marjad ja maitsroheline)

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Ei viitsi ise teha enamasti (kuigi on tehtud ka, aga igapÀevaselt siiski poest):

-lehttainas
-pasta
-leib
-mingit pesuloputusvahendit ja pesuseepe jm, mida masinasse koos pesuga panna (tegin ainult siis, kui titt vÀike oli, et oleks looduslikum)
-kassitoitu (elujÀrg nii palju paranenud, et jÔuab tÀna poest ka kvaliteetset osta)

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mina ei ole kunagi ise teinud singirulle (aja puudusest), lehttainast (tundub liiga keeruline). Kartulisalatit olen ĂŒhe korra teinud, aga ei tulnud vĂ€lja, kartul lĂ€ks pudruks, seega edaspidi olen alati poest ostnud. Makaronisalatit ostan ka poest, kuna ise tehes peab ootama, kuniks makaronid jahtuvad ja ĂŒleĂŒldse liiga palju asju peaks selleks ostma, pigem ostan selle pisikese karbi poest. Torte teen harva ise. Moosi ei tee ise, kuna pelgan, et ei saa nii kinni kaanetada, et sĂ€iliksid ja ĂŒleĂŒldse tundub see purkide steriliseerimine liiga tĂŒlikas.

Neist sinu nÀidetest ei tee ainult lehttainast.
Singirullid – nende tegemine ei vĂ”ta tegelikult ĂŒldse palju aega ja enda tehtud maitsevad mulle rohkem, saab tĂ€idise teha kĂŒĂŒslaugusema ja tahkema, kui on nende poesingirullide vesine plöga.

NÀiteks peeti ei keeda ma kodus ise, vÔtab tÔesti kaua aega, nii et lihtsam on poest keedupeeti osta. Pastat ka ise ei tee, ilmselt seetÔttu, et pole eriline pastasÔber, nii et pole ka huvi olnud, et ise kodus katsetada.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

lehttainast, pelmeene, sĂŒlti – pole kunagi ise teinud ja ilmselt ei tee ka. Poes on vĂ€ga hĂ€id variante saadaval.

pasteeti ja leiba olen ise teinud, aga liiga palju mĂ€ssamist. Õnneks samuti vĂ€iketööstuse toodangust oma lemmikud leidnud.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Juba eelpoolmainitud lehttainast ei tee ise, kuigi on plaan, et ĂŒks kord vĂ”iks ikkagi ise proovida. Samamoodi on seal “ĂŒks kord vĂ”iks ikkagi teha” nimekirjas: pasta, pelmeenid, kringel. Olid ka croissantid, aga peale retsepti lugemist, kui jĂ”udsin peatĂŒkini “day 1”, leidsin, et las ikka teeb keegi teine. KĂ”iki asju elus ikka ei jĂ”ua proovida vĂ”i lĂ€bi teha ka. Vaiksel liigun sinnapoole, et nö “to do” listist lĂ€hevad maha pasta ja pelmeenid. Seda enam, et ma pole ei suur pasta ega ka pelmeenisĂ”ber. Kringlikiiks on jÀÀnud.
TĂ”enĂ€oliselt ei hakka ma kunagi ka lihakonserve ise tegema ja vĂŒrtsikilu ka. Ning vorsti.
Veini ja Ă”lut ei hakka kindlalt kunagi ise tegema, kuigi mĂ”ned aastad veeretasin mĂ”tet, et koduveini oleks kĂŒll seksikas ise teha. Enam mitte. Veel vĂ€hem hakkan kanget alkoholi ise tegema.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mina teen kringlit tĂ€iesti lĂ”dvalt, peast. VĂ€ga lihtne. See ei pea mingi ‘kiiks’ olema, see on maailma lihtsaim asi.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Ma ei taha norida, aga mismĂ”ttes peab ootama, et makaronid jahtuksid? Lased kĂŒlma vee peale, 10 sekundit ja on tĂ€iesti kĂŒlmad. Mul on iidamast-aadamast jÀÀnud komme peale keetmist makarone pesta ja vahel juhtub, et jahtuvad liiga kĂŒlma veega kogemata maha ja pean hakkama neid uuesti pannil soojendama.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Kartulisalati ostn poest ja lisan sinna paremat kraami umbes veerandi jagu juurde. Head sinki vÔi mida see salat parajasti vajab.

Ka ei tapa ma ise siga, lammast, veist, kana, parti jne – liha ma ostan poest, mitte ei tee ise.

Ostan ja ei tee ise: Leib. Sepik. VĂ”i. Vein. Viin. Õlu. Keefir. Juustud. Borjomi. Sushi. Tuuramari. Munad. Kohv. Tee. Suhkur. Sool. Must pipar. ÀÀdikas. Sinep. OliivĂ”li…

Krt. see internet saab tÀis, kui ma hakkan kirjutama kÔike, mida ma ei tee ise, aga ostan toidupoest.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Juba eelpoolmainitud lehttainast ei tee ise, kuigi on plaan, et ĂŒks kord vĂ”iks ikkagi ise proovida.

Mina tegin oma 18. sĂŒnnipĂ€evaks ise lehttaigna ja sellest napoleoni koogi. See oli aga tĂ”esti nii kohutav mĂ€ssamine, et seni pole soovi tekkinud uuesti seda teha. (46 olen)

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Oh pyhadevahe, millal me ometigi Ôpime, et seda oli-vÔlli ei ole olemas. OliiviÔli on.

Please wait...
NĂ€itan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Kodunurk Mida kunagi ise ei tee, vaid ostate poest?