Esileht Kodunurk Mida kunagi ise ei tee, vaid ostate poest?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Mida kunagi ise ei tee, vaid ostate poest?

Postitas:

Teeme sedapidi teema ka, kuna mulle tundub, et neid asju on mul rohkem 🙂

Mina ei ole kunagi ise teinud singirulle (aja puudusest), lehttainast (tundub liiga keeruline). Kartulisalatit olen ühe korra teinud, aga ei tulnud välja, kartul läks pudruks, seega edaspidi olen alati poest ostnud. Makaronisalatit ostan ka poest, kuna ise tehes peab ootama, kuniks makaronid jahtuvad ja üleüldse liiga palju asju peaks selleks ostma, pigem ostan selle pisikese karbi poest. Torte teen harva ise. Moosi ei tee ise, kuna pelgan, et ei saa nii kinni kaanetada, et säiliksid ja üleüldse tundub see purkide steriliseerimine liiga tülikas.

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 20:09; 07.08 00:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ilmselt ei räägi me siin võist ja juustust, eks?
Toorvorste ja verivorste pole iial ise teinud ja ei hakka ka. Sülti ostan harva karbikese (nt kalkunisülti), seda söön ainult mina ja keetma sellepärast ei hakka.
Kõike muud su eelpool kirjeldatust teen alati ise peale lehttaina, seda ei viitsi. Poesalatid on alati äratuntavalt “poe” maitsega ja moosid on liiga magusad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõike muud su eelpool kirjeldatust teen alati ise peale lehttaina, seda ei viitsi.

Ära mängi selle infoga, kohe kargab ligi lehtaigna tegija kägu, kes pakub, et sa paisud nagu pärmitaigen.

Ma julgesin ühes teises teemas mainida, et teen isegi pisikesi ampse sellega, kohe sõimati paksuks eideks.
Ma ka ei viitsi, kuigi lugeda oskan, kuidas seda ise tehakse.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ise tehes peab ootama, kuniks makaronid jahtuvad

Nipp! Pärast keetmist kalla makaronid sõelale ja pane jooksva külma vee alla. Loputamise käigus sega õrnalt. Ja makaronid on ühe minutiga jahtunud.

+20
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lehttainast pole teinud nagu teemaalgatajagi, juustu (juustuvalmistamise kursused on küll mõttes mõlkunud), kohupiima, jogurteid, hakkliha (tundub, et ise tehes tuleks palju kallim), küünlaid, seepi, riideid ei viitsi ka ise enam õmmelda ja kvaliteet poleks ka see, mis poest ostetutel, tomatitaimi ei kasvata ise ette (korra proovisin, aga jäid väikesed ja kidurad), õlut, koduveini ja -siidrit (no üldse ei maitse). Vorste ka ise ei tee (lapsepõlves vanaema kunagi tegi ja need olid ka ühed väga mittemaitsvad asjad minu jaoks).
Need on sellised asjad, mis esimesena meelde tulid ja mida ma teoreetiliselt võiks kodus ka teha, aga kas mugavusest, aja või piisavate oskuste puudumise tõttu ise pole teinud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 23:44; 07.08 01:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vist ostan ikka enamus toitude tooraine poest valmiskujul. Juba eineks meisterdan ikka pigem ise, aga ei ole mul ei viitsimist ega kulinaarseid oskuseid, et hakata kõike nullist ise tegema. Siin juba varem välja toodud lehttainas on üks näidetest (pärmitainas mulle lihtsalt ei maitse ja seda ei tarbi, aga kui tarbiks, ostaks ka poest).

Mis veel..
– leib
– hakkliha (kuigi olen mõelnud masina soetamise peale, sama kehtib ka pastamasina kohta)
– ketšup
– seljanka supipõhi (enamasti küll lisan kodus üht-teist)
– tee- ja maitseainesegud

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ilmselt ei räägi me siin võist ja juustust, eks?

Kui üdini aus olla, siis võid olen ise teinud, kui maal vanaemal lehmad olid. Aga praegu ei taha kusagilt pastöriseerimata piima osta, et võid teha.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 20:09; 07.08 00:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga praegu ei taha kusagilt pastöriseerimata piima osta, et võid teha.

Pastöriseeritud vahukoorest annab väga edukalt võid teha, talongiajal järele proovitud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 23:44; 07.08 01:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ilmselt ei räägi me siin võist ja juustust, eks?

Nalja teed või, ma teen peaaegu igal aastal korra sõira. 😉

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul puudub täielikult hoidiste tegemise soov, oskus ja tahe. Seega poest ostan igasugu marineeritud kurgid, kõrvitsad jne.
Praekapsa ostan ka alati valmiskujul (Salvesti purgitoodang).

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõme on kellegi teise teema järgi oma teha. Endal ideid ja mõtteid ei ole?

0
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asjadest, mida ma teoreetiliselt võiks teha, aga ikkagi ostan:
* pelmeenid: (korra proovisin ja no pole vaeva väärt. Tohutu tegemine ja ära söödi ikka 2 minutiga)
* leib
* ciabatta
* hapukapsaborš
* suitsukana

Ja paar asja vastupidi ka, mida võiks ka poest osta, aga ikkagi teen ise:
* majonees
* pesto
* frikadellid
* seljanka

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asjad mis mul õige maitsega välja ei tule ja ostan meelsamini poest on:
-praekapsas
-suitsukanavõie(coopi oma ma võin lõpmatuseni süüa) ise tehtud ei tulnud üldse nii hea
-pärmitaigna küpsetised(mul lihtsalt ei tule päemitaigen välja).
-pasteeti pole ise kunagi teinud
-toorvorstid(sõbranna näiteks viitsib ise mässata ja teha).
– täidetud munad

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pole üritanud veel kordagi ise teha, nii et pigem olen ostnud:
makarone, tavalist juustu (kodujuustu olen teinud), keeduvorsti, kalapasteeti, rassolnikit.

ja linnanimesena ma üldjuhul ostan ka liha ja suurema osa köögivilju-juurvilju poest või turult (oma aias vaid puuviljad, marjad ja maitsroheline)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei viitsi ise teha enamasti (kuigi on tehtud ka, aga igapäevaselt siiski poest):

-lehttainas
-pasta
-leib
-mingit pesuloputusvahendit ja pesuseepe jm, mida masinasse koos pesuga panna (tegin ainult siis, kui titt väike oli, et oleks looduslikum)
-kassitoitu (elujärg nii palju paranenud, et jõuab täna poest ka kvaliteetset osta)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeme sedapidi teema ka, kuna mulle tundub, et neid asju on mul rohkem ????

Mina ei ole kunagi ise teinud singirulle (aja puudusest), lehttainast (tundub liiga keeruline). Kartulisalatit olen ühe korra teinud, aga ei tulnud välja, kartul läks pudruks, seega edaspidi olen alati poest ostnud. Makaronisalatit ostan ka poest, kuna ise tehes peab ootama, kuniks makaronid jahtuvad ja üleüldse liiga palju asju peaks selleks ostma, pigem ostan selle pisikese karbi poest. Torte teen harva ise. Moosi ei tee ise, kuna pelgan, et ei saa nii kinni kaanetada, et säiliksid ja üleüldse tundub see purkide steriliseerimine liiga tülikas.

Neist sinu näidetest ei tee ainult lehttainast.
Singirullid – nende tegemine ei võta tegelikult üldse palju aega ja enda tehtud maitsevad mulle rohkem, saab täidise teha küüslaugusema ja tahkema, kui on nende poesingirullide vesine plöga.

Näiteks peeti ei keeda ma kodus ise, võtab tõesti kaua aega, nii et lihtsam on poest keedupeeti osta. Pastat ka ise ei tee, ilmselt seetõttu, et pole eriline pastasõber, nii et pole ka huvi olnud, et ise kodus katsetada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

lehttainast, pelmeene, sülti – pole kunagi ise teinud ja ilmselt ei tee ka. Poes on väga häid variante saadaval.

pasteeti ja leiba olen ise teinud, aga liiga palju mässamist. Õnneks samuti väiketööstuse toodangust oma lemmikud leidnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba eelpoolmainitud lehttainast ei tee ise, kuigi on plaan, et üks kord võiks ikkagi ise proovida. Samamoodi on seal “üks kord võiks ikkagi teha” nimekirjas: pasta, pelmeenid, kringel. Olid ka croissantid, aga peale retsepti lugemist, kui jõudsin peatükini “day 1”, leidsin, et las ikka teeb keegi teine. Kõiki asju elus ikka ei jõua proovida või läbi teha ka. Vaiksel liigun sinnapoole, et nö “to do” listist lähevad maha pasta ja pelmeenid. Seda enam, et ma pole ei suur pasta ega ka pelmeenisõber. Kringlikiiks on jäänud.
Tõenäoliselt ei hakka ma kunagi ka lihakonserve ise tegema ja vürtsikilu ka. Ning vorsti.
Veini ja õlut ei hakka kindlalt kunagi ise tegema, kuigi mõned aastad veeretasin mõtet, et koduveini oleks küll seksikas ise teha. Enam mitte. Veel vähem hakkan kanget alkoholi ise tegema.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen kringlit täiesti lõdvalt, peast. Väga lihtne. See ei pea mingi ‘kiiks’ olema, see on maailma lihtsaim asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeme sedapidi teema ka, kuna mulle tundub, et neid asju on mul rohkem ????

Mina ei ole kunagi ise teinud singirulle (aja puudusest), lehttainast (tundub liiga keeruline). Kartulisalatit olen ühe korra teinud, aga ei tulnud välja, kartul läks pudruks, seega edaspidi olen alati poest ostnud. Makaronisalatit ostan ka poest, kuna ise tehes peab ootama, kuniks makaronid jahtuvad ja üleüldse liiga palju asju peaks selleks ostma, pigem ostan selle pisikese karbi poest. Torte teen harva ise. Moosi ei tee ise, kuna pelgan, et ei saa nii kinni kaanetada, et säiliksid ja üleüldse tundub see purkide steriliseerimine liiga tülikas.

Ma ei taha norida, aga mismõttes peab ootama, et makaronid jahtuksid? Lased külma vee peale, 10 sekundit ja on täiesti külmad. Mul on iidamast-aadamast jäänud komme peale keetmist makarone pesta ja vahel juhtub, et jahtuvad liiga külma veega kogemata maha ja pean hakkama neid uuesti pannil soojendama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kartulisalati ostn poest ja lisan sinna paremat kraami umbes veerandi jagu juurde. Head sinki või mida see salat parajasti vajab.

Ka ei tapa ma ise siga, lammast, veist, kana, parti jne – liha ma ostan poest, mitte ei tee ise.

Ostan ja ei tee ise: Leib. Sepik. Või. Vein. Viin. Õlu. Keefir. Juustud. Borjomi. Sushi. Tuuramari. Munad. Kohv. Tee. Suhkur. Sool. Must pipar. äädikas. Sinep. Oliivõli…

Krt. see internet saab täis, kui ma hakkan kirjutama kõike, mida ma ei tee ise, aga ostan toidupoest.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba eelpoolmainitud lehttainast ei tee ise, kuigi on plaan, et üks kord võiks ikkagi ise proovida.

Mina tegin oma 18. sünnipäevaks ise lehttaigna ja sellest napoleoni koogi. See oli aga tõesti nii kohutav mässamine, et seni pole soovi tekkinud uuesti seda teha. (46 olen)

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh pyhadevahe, millal me ometigi õpime, et seda oli-võlli ei ole olemas. Oliiviõli on.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Kodunurk Mida kunagi ise ei tee, vaid ostate poest?