Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida küsida tööandjalt?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Mida küsida tööandjalt?

Postitas:

Mida küsida tööandjalt intervjuu käigus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks võib küsida, et mis on ettevõtte arendusplaanid järgmiseks 3 aastaks (ehk sind huvitab mitte ainult su koht, vaid näed laiemat pilti ja sind huvitab ettevõtte areng), võib ka küsida, mis on sinu arenemisvõimalused kohal, kuhu kandideerid (ehk soovid areneda oma töös ja oled valmis selleks oma töös head tulemuste nimel ekstra pingutama).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi seda, mida sa teada tahad. Mina küsisin väga palju küsimusi, näiteks osakonna suurus, otseste kolleegide arv ja nende töökogemus selles ettevõttes, peamised prioriteedid, kuidas tulemusi mõõdetakse, kas kodukontoripäevad on võimalikud ja soositud, kas ja kuidas on korraldatud ligipääs tööks vajalikele failidele väljastpoolt maja, minu otsene ülemuste liin, tööpäeva algus ja lõpp, töövahendid (kas telefon, läptop, lauaarvuti, tahvelarvuti või kõik need või mis kombinatsioon), kas telefoniarved lähevad firmale, kuidas on kombeks puhata, millist kliendihaldusprogrammi vms kasutatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no mina küsisin hiljuti nt seda, et kas ta ikka üldse teab, mida peab täpselt oskama see töötaja, kelle leidmiseks praegu konkurss käib.
taust siis selline, et asutus, millega juba aastaid koostööd teen, otsib hetkel 3 eri ametikohale töötajat. et tegu osakoormusega tööga, otsustas juhtkond need 3 ametit ühildada. kaht neist isegi mõningatel juhtudel õpetatakse ülikoolis peaaegu koos (vähemalt samas teaduskonnas), aga kolmas neist kuulub teise valdkonda ja eeldab vastavaid teadmisi.
noh, umbes nagu otsitaks korraga kassiiri, raamatupidajat ja … töötervishoiuarsti. 2 esimest justkui veel annaks ühildada, aga seda kolmandat vast mitte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi seda, mida sa teada tahad. Mina küsisin väga palju küsimusi, näiteks osakonna suurus, otseste kolleegide arv ja nende töökogemus selles ettevõttes, peamised prioriteedid, kuidas tulemusi mõõdetakse, kas kodukontoripäevad on võimalikud ja soositud, kas ja kuidas on korraldatud ligipääs tööks vajalikele failidele väljastpoolt maja, minu otsene ülemuste liin, tööpäeva algus ja lõpp, töövahendid (kas telefon, läptop, lauaarvuti, tahvelarvuti või kõik need või mis kombinatsioon), kas telefoniarved lähevad firmale, kuidas on kombeks puhata, millist kliendihaldusprogrammi vms kasutatakse.

mind huvitasid viimati enamvähem samad asjad, aga praegune ülemus rääkis peaaegu kõik selle juba ise ära. Siis jäi korraks selline loll hetk, et polegi nagu midagi küsida. Tavateemad said juba vastuse ära ja väga spetsiifiliselt seonduvalt konkreetse töökohaga veel ei osanud küsida.
Küsisin siis kolleegide kohta ja kuidas on kombeks päevakorda paika panna. Sain teada, et firmas on ainult meeskonnatöö ja ei saa igaüks omaette nuhistada. Koostöö on väga oluline ja ülesanded võivad muutunud olukorrast sõltuvalt ka kõik teiseneda. Ühesõnaga kuigi vahel on igav, sest ebahuvitav ja alarahastatud projekt aga rutiini küll ei ole. Õnneks ei nõuta ka tagumikutunde, aga kodukontorit väga ei soosita, keeruline nõupidamisi korraldada. No kui just kergelt tõbine ja ei taha tööl nakkust levitada, siis veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga praegune ülemus rääkis peaaegu kõik selle juba ise ära. Siis jäi korraks selline loll hetk, et polegi nagu midagi küsida. Tavateemad said juba vastuse ära

Siis ütledki, et said vestluse käigus kõik praeguseks vajaliku teada, kui töö käigus tekib uusi küsimusi, siis küsid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alati küsin, mis saab kui inimene on haige või hoolduslehel. See aitab mõista, kuidas firma toimub kriisi oludes ja nende omavahel suhted. Kas firma motiveerib ja hoolib, et ületöötamise kurnatust vältida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina alati küsin, mis saab kui inimene on haige või hoolduslehel. See aitab mõista, kuidas firma toimub kriisi oludes ja nende omavahel suhted. Kas firma motiveerib ja hoolib, et ületöötamise kurnatust vältida.

see ei peaks tegelikult su põhiküsimus olema…
Pigem küsiks midagi ettevõtte toodete, ajaloo, ostjate, töötajate arvu, töötingimuste jms kohta. Tutvu kodulehega eelnevalt, juhtivale tööle kandideerides kindlasti ka aastaaruandega – sealt tekib kohe hulk teemasid, mille kohta hea küsida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

millal puhkust saab

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida küsida tööandjalt?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.